Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

Sata 5- ve 6 çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bılgısayarımda 6 sata girişi var 1 tanesı koptu kırıldı dıslerı yanlıslıkla ama 5 tane daha kaldı bunlardan 4 tanesı kırmızı 2 tanesı mavı kırmızılar sorunsuz aclısıyor ama bılgısayar mavılerı gormuyor 3 tane hdd kırmızıya takılı mavıye taktıgımda calısmıyor bu yuzden cd-roomu bılgısayar gormuyor ne yapmam lazım yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar.

• 4 ü siyah 2si mavıymıs mavıler calısmıyor ?? :(
  • Selam ve sizede iyi Bayramlar..
    1 tane mavi slot kırıldığına göre zorlamış olmalısınız. Bu zorlamada anakart arkasından köprüler kopmuş olabilir. Anakart tamir eden yerlere götürerek yaptırabilirsiniz.
    4 kırmızı slot çalıştığına ve bunların üçünde HDD takılı olduğuna göre, 1 kırmızı slot daha boş demektir. Bu boş slota da CD-ROM veya DVD RAM takarak çalıştırabilirsiniz.
    Kolay gelsin..
  • işte o kırmızı olan koptu bende mavıye takayım dedım mavı ye hangı takarsam takayım calısmıyor bu yuzden cd-roomu kulanamıyorm
  • bılen yok sanırım :(
  • arızalı olan sata 3 un yerını sata 5 ıle degıstıremıyormuyuz onun bır ayarı yokmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazz1925

işte o kırmızı olan koptu bende mavıye takayım dedım mavı ye hangı takarsam takayım calısmıyor bu yuzden cd-roomu kulanamıyorm

quote:

ONcelıklı ıyı bayramlar
    Bılgısayarımda 6 sata girişi var 1 tanesı koptu kırıldı dıslerı yanlıslıkla ama 5 tane daha kaldı bunlardan 4 tanesı kırmızı 2 tanesı mavı kırmızılar sorunsuz aclısıyor ama bılgısayar mavılerı gormuyor 3 tane hdd kırmızıya takılı mavıye taktıgımda calısmıyor bu yuzden cd-roomu bılgısayar gormuyor ne yapmam lazım yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar.

Güzel kardeşim yukarıda yazdığınla bu yazdığın biri birirni tutmuyor. Bakın ne diyorsunuz!
    4 tanesı kırmızı 2 tanesı mavı kırmızılar sorunsuz aclısıyor
    Bende bu duruma göre bilgi yazmaya çalıştım.

Maviler RAID portları olabilir. Kartı görmeden buradan yorum yapmak yanlış olur.

Başka birkaç yöntem daha var.
    1. Anakartınızda büyük ihtimalle IDE portu vardır. Bu porta IDE to SATA adaptörü temin ederek, SATA CD-ROM veya DVD-RAM bağlayabilirsiniz.
    2. PCI slotuna SATA çoklayıcı alarak SATA adedini çoğaltabilirsiniz.
    3. Bir IDE CD-ROM veya DVD-RAM satın alarak bu porta takabilirsiniz.
    4. Anakartınızı bir tamirciye götürerek tamir ettirebilirsiniz.
    Kolay gelsin.

• sadece renklerı yanlıs yazmısım orda okadar. o ıhtımallerde var ama ısın sacması ordakı sataların calısmaması yanı 5 ve 6. sata sus olsun dıyemı konmus oraya hıc bır sekılde gormuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazz1925

sadece renklerı yanlıs yazmısım orda okadar. o ıhtımallerde var ama ısın sacması ordakı sataların calısmaması yanı 5 ve 6. sata sus olsun dıyemı konmus oraya hıc bır sekılde gormuyor.

Yukarıda yazdım kardeş.
    O mavi portlar RAID portları olabilir diye. RAID yaparsanız ve o 2 porta da HDD bağlarsanız çalışacaklardır. Tek başına çalışmazlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.