Şimdi Ara

SAT KOMANDOSU OLMAK, YARDIMA İHTİYACIM VAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HAYAT MEMAT MESELSI YARIDM.. şuanda tek amacım SAT komandosu olabilmek, açıktan lise3teyim bi talihsizlik oldu bu dönem haberim yoktu 2. dönem kayıt yenileme parası yatırıldığından oyüzden şuan lise 3 yüzyüze maöl kaydım donuk gözüküyo. ben 1998 li olduğum için benim 2019 da deniz astsubay myo için son şansım 2019 da mezun olmak için neler yapabilirim bilgisi olan varmı? ilk sorum buydu...

şimdi diyelimki ben 2019da mezun olamadım 2020de mezun oldum ozaman 22 yaşında ouyorum yıl olarak 2 yıllık myo okusam 24 yaşında oluyorum deniz astsubay muvazzaf alımına nasıl katılabilirim katıldım diyelim piyadeler için farklı fiziki mülakatlar oluyomuş hiç şüphem yok hepsinden geçerim ve diyelimki geçtim ondan sonra ben nasıl sat komandosu olucam nereye başvurmam gerekicek? ve başvurmadan önce piyade er olarak bi süre orda kalmam mı gerekiyo cidden bunları cevaplarsanız bana bi' yol gösterirseniz çok sevinirim buraya MAÖL Ekran fotoğraflarını koyuyorum bakın bunlar derslerim almam gereken kredi vs ayrıca seneye mezun olmam gerek astsubay okulu için + olarak bu dönem ark kaynak dersinden devamsızlıktan kalmışım

YARDIM EDICEK KIMSEYI BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVINIRIM....

SS LERhttps://i.hizliresim.com/OoEPgn.png

maöl derslerihttps://i.hizliresim.com/8Y8vo7.png

eokulda görünen sorumlu olduğum derslerhttps://i.hizliresim.com/76AnZY.png

• Liseyi zar zor bitiren adam SAT komandosu olacak. Vay be.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakanoth

Liseyi zar zor bitiren adam SAT komandosu olacak. Vay be.

altında yatan nedenleri bilmiyosun onun için tartışmıcam öyle düşünebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiberiaN16

quote:

Dur tahmin edeyim: Tembellik.
  • quote:

quote:

quote:

Dur tahmin edeyim: Tembellik.

Hahaha, aferim sana.
  • Yakın arkadaşımla birlikte gittik kazandık.Pazartesi eğitim için teslim olucaktık.Özel bir nedenden dolayı vazgeçtim arkadaşım önümüzdeki pazartesi başlayacak eğitime.

Süreci hızlandırmak için askere git ama liseyi bitirmediğin sürece hiç sansın yok.Askerde çavuş ol komutanlarına özel kuvvetlere başvurmak istediğini söyle bir yazı hazırlayıp görüşlerini yazıp bir zarfa koyuyorlar.Sonra çağırıyorlar seni sözlü mülakata giriyorsun sonra fiziki yeterlilik elemelerine.400 metre koşuyorsun ve birkaç şey daha.Ben 1. Oldum elemelerde arkadaşım 2. Oldu bizden başka tam eksiksiz bitirebilen olmadı.

Bunlardan geçtikten sonra güvenlik soruşturması başlıyor eve 4 5 kez geliyorlar mahallede soruşturuyorlar.Sıkıntı yoksa geçiyorsun sonra hastaneye gidiyorsun kontrollerin yapılıyor sağlık sıkıntın yoksa eğitime çağrılıyorsun.Daha fazla bilgi veremem yasak.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 7 Şubat 2018; 22:43:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Yakın arkadaşımla birlikte gittik kazandık.Pazartesi eğitim için teslim olucaktık.Özel bir nedenden dolayı vazgeçtim arkadaşım önümüzdeki pazartesi başlayacak eğitime.

Süreci hızlandırmak için askere git ama liseyi bitirmediğin sürece hiç sansın yok.Askerde çavuş ol komutanlarına özel kuvvetlere başvurmak istediğini söyle bir yazı hazırlayıp görüşlerini yazıp bir zarfa koyuyorlar.Sonra çağırıyorlar seni sözlü mülakata giriyorsun sonra fiziki yeterlilik elemelerine.400 metre koşuyorsun ve birkaç şey daha.Ben 1. Oldum elemelerde arkadaşım 2. Oldu bizden başka tam eksiksiz bitirebilen olmadı.

Bunlardan geçtikten sonra güvenlik soruşturması başlıyor eve 4 5 kez geliyorlar mahallede soruşturuyorlar.Sıkıntı yoksa geçiyorsun sonra hastaneye gidiyorsun kontrollerin yapılıyor sağlık sıkıntın yoksa eğitime çağrılıyorsun.Daha fazla bilgi veremem yasak.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Dediklerini tam anlamadım, neyi kazandığınızı nereye teslim olduğunuzu ve süreci hızlandırmak için askere git demişin bunlar bana göre çok ters düşüyo. benim bildiğim sat olabilmek için Deniz kuvvetlerine bağlı subay veya astsubay olman gerekiyo ve bunun için deniz astsubay myo veya 2 yıllık herhangibi bir myo bitirmek gerekiyo. karadan denize geçilebiliyomu askerdeyken böyle birşey varmı? bence senin gitçeğin eğitim alcağın yer bordo bereli dediğimiz özel kuvvetlerin eğitim aldığı yer olabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Yakın arkadaşımla birlikte gittik kazandık.Pazartesi eğitim için teslim olucaktık.Özel bir nedenden dolayı vazgeçtim arkadaşım önümüzdeki pazartesi başlayacak eğitime.

Dediklerini tam anlamadım, neyi kazandığınızı nereye teslim olduğunuzu ve süreci hızlandırmak için askere git demişin bunlar bana göre çok ters düşüyo. benim bildiğim sat olabilmek için Deniz kuvvetlerine bağlı subay veya astsubay olman gerekiyo ve bunun için deniz astsubay myo veya 2 yıllık herhangibi bir myo bitirmek gerekiyo. karadan denize geçilebiliyomu askerdeyken böyle birşey varmı? bence senin gitçeğin eğitim alcağın yer bordo bereli dediğimiz özel kuvvetlerin eğitim aldığı yer olabilir

Yanlış biliyorsun.Ben SAT veya SAS olacam diye bişe yok eğitimde ayırıyorlar hangi tarafa daha uygunsan.Askerliğini deniz kuvvetlerinden yap veya yapma farketmiyor.Zaten geçen yıl ilkkez askeri personel harici sivillerden alım oldu.2 yıllık mezun olman gerekmiyor.Uzman Çavuş rütbeside özel kuvvetlerde mevcut lise mezunları için.2 veya 4 yıl subay veya ast. subay rütbesiyle başlaman için.Neden liseyi bitir diyorum çünkü özel kuvvetlerde en düşük rütbe uzman çavuş.Uzman çavuş olabilmen için lise mezunu olman gerekiyor.Askere git süreci hızlandır dememdeki amaç askerde komutanlarının senin hakkındaki görüşleri önemli iyi şeyler yazarsa bölük komutanın sözlü mülakatta vs elenmezsin geçersin direk.Sen sivil olarak giricem diyorsan o her zaman olmuyor dediğim gibi darbe girişiminden sonra sivil alımı oldu açıktan dolayı bir daha olacağı anlamına gelmez.Sadece askeriyede seçerler.Şimdi kazandığıma dair belgeyi atarımda doğru olurmu bilmiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.