Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (776. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 üretimi pil bayat sayılırmı arkadaşlar...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

2015 üretimi pil bayat sayılırmı arkadaşlar...?

@kerimcan,
    Yeni nesil ve özellikle eneloop veya Duracell Duralock ise bayat sayılmaz.Ancak bazı markalarda sorun çıkartabiliyor.Aldığınız yada alacağınız pilin marka ve kapasitesinide belirtseydiniz daha iyi olacaktı
  • ben hep sarjlı kullanıyorum baya memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

2015 üretimi pil bayat sayılırmı arkadaşlar...?

@kerimcan,
    Yeni nesil ve özellikle eneloop veya Duracell Duralock ise bayat sayılmaz.Ancak bazı markalarda sorun çıkartabiliyor.Aldığınız yada alacağınız pilin marka ve kapasitesinide belirtseydiniz daha iyi olacaktı

Üstad merhaba,

Öncelikle yakın zamanda ameliyat olacakmışsınız, şimdiden geçmiş olsun... Umarım hızla iyileşir, nekahet dönemini sorunsuz atlatırsınız. Bizim yaşlarda hepimizde oluyor böyle şeyler, idare edeceğiz artık yapacak bir şey yok...

Müsade ederseniz ben de soruma geçeyim;

Amazon.com ya da amazon.de'den 8'li eneloop almayı düşünüyorum. 1900 mah (expendetion) ve 2000 mah (standart beyaz) olanlar var, hangileri daha yenidir?
    https://www.amazon.de/Panasonic-Expedition-Ladezyklen-Limitierte-Sonderedition-Mehrfarbig/dp/B00JZBX8DQ/ref=sr_1_18?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1512809395&sr=1-18&keywords=eneloop&th=1

expendetion'ların aynı renk çiftlerinde olması çok güzel, çok pilim var, aynı eşlerle kullanmak avantaj olur ama diğeri daha yeniyse ondan alayım.

bu arada bu kadar masraf etme Türkiye'den şunu al da diyebilirsiniz ama alınca minimum 5 sene kullanıyorum, bozulunca atıyorum. O yüzden giden paraya pek de acımıyorum. Panasonic de hiç üzmüyor açıkçası, kullandıklarımın içinde hep en çok dayananı (5 sene ve üzeri) oldu... Ondan dolayı sempati duyuyorum.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 9 Aralık 2017; 12:29:51 >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    @MacGyver.,
    Öncelikle iyi ilekleriniz için teşekkürler. Bu pazartesi öğleden sonra ameliyata gireceğim.İnşallah en azından sol gözümün görmesi en azından şu anki gibi olur.
    Gelelim sorunuza.
    Konu ettiğiniz panasonic BK-3MCCE kodlu piller aşağıdaki fotografdanda göreceğiniz gibi 10 yıl ibaresine bakılırsa Japon üretimi.....
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey
    Görebildiğim kadarıylada 2015 ilk imalat tarihi. Pilin rengine bakılırsa linkteki piller "eneloop tone" bu piller 2015 veya 2017 olabilir, oceaan color (okyanus)2016,eneloop tone expedition olanları 2017 imalatı.
    Aşağıda linkini verdiğim sitede de çok detaylı bilgi var. Ancak verdiğim fotograftanda görüleceği gibi panasonic, eneloop üretimini Çin' ede kaydırmış olduğu görülebiliyor.Eneloop Organic yani çift renkli olanlar (link vermemişsiniz) 10 yıl etiketliyse 2014, 5 yıl ise 2017 Çin imalatı.
    Bu listeye göre seçiminizi yapın diyeceğim. Bence 2000-1900 mA olması sonucu verim açısından zerre kadar etkilemez. Sadece 2000 hatta 2100 mA yazanlar bir hayli eski jenerasyon olanlar. Aşağıdaki sitede fake enelooplar hk. bilgide var. Bunada orada belirtilenlere dikkat etmekte gerekiyor.
    http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=auto&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fbudgetlightforum.com%2Fnode%2F7336

1 sene kadar önce eneloop konuu "wikipedia" da çok geniş yer alıyordu ama malum yasaklı site.
    Bunların dışında önereceğim sadece Duracell Duralok 2450-2500 mA piller var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 9 Aralık 2017; 17:32:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@MacGyver.,
    Öncelikle iyi ilekleriniz için teşekkürler. Bu pazartesi öğleden sonra ameliyata gireceğim.İnşallah en azından sol gözümün görmesi en azından şu anki gibi olur.
    Gelelim sorunuza.
    Konu ettiğiniz panasonic BK-3MCCE kodlu piller aşağıdaki fotografdanda göreceğiniz gibi 10 yıl ibaresine bakılırsa Japon üretimi.....
    Görebildiğim kadarıylada 2015 ilk imalat tarihi. Pilin rengine bakılırsa linkteki piller "eneloop tone" bu piller 2015 veya 2017 olabilir, oceaan color (okyanus)2016,eneloop tone expedition olanları 2017 imalatı.
    Aşağıda linkini verdiğim sitede de çok detaylı bilgi var. Ancak verdiğim fotograftanda görüleceği gibi panasonic, eneloop üretimini Çin' ede kaydırmış olduğu görülebiliyor.Eneloop Organic yani çift renkli olanlar (link vermemişsiniz) 10 yıl etiketliyse 2014, 5 yıl ise 2017 Çin imalatı.
    Bu listeye göre seçiminizi yapın diyeceğim. Bence 2000-1900 mA olması sonucu verim açısından zerre kadar etkilemez. Sadece 2000 hatta 2100 mA yazanlar bir hayli eski jenerasyon olanlar. Aşağıdaki sitede fake enelooplar hk. bilgide var. Bunada orada belirtilenlere dikkat etmekte gerekiyor.
    http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=auto&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fbudgetlightforum.com%2Fnode%2F7336

1 sene kadar önce eneloop konuu "wikipedia" da çok geniş yer alıyordu ama malum yasaklı site.
    Bunların dışında önereceğim sadece Duracell Duralok 2450-2500 mA piller var.

üstad selam,

Tekrardan geçmiş olsun... Gönderdiğiniz tablo doğrultusunda ocean color aldım. Hem istediğim gibi farklı renkli (renkleri de güzel), hem de tone expedition'a göre 5 euro daha ucuzdu. Gerçi 2016 üretimiymiş ama olsun... 26 euroya geldi.

https://www.amazon.de/Panasonic-eneloop-Ladezyklen-geringe-Selbstentladung-Mehrfarbig/dp/B01LXKSUOI/ref=sr_1_13?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1512835687&sr=1-13&keywords=eneloop+AA

amazon da fake pil satmaz herhalde? Yine de kontrol ederim gelince...

Tekrardan teşekkürler, görüşmek üzere...
  • Bipekkan hocam bu set nasıldır.
    Panasonic veya duracel de bu tarz çok pili aynı anda şarj eden bir cihaz yok sanırım, bu piller ve cihaz nasıldır?
    http://www.hepsiburada.com/gp-powerbank-pb420-pil-sarj-cihazi-8-adet-recyko-kalem-4-adet-recyko-ince-kalem-pil-hediyeli-p-OFISGPPB420RECYKO?magaza=Oneplusmarket

Eğer bu ürün iyi değilse 4 pil kapasiteli Duracell ve panasonic şarj cihazları arasında herhangi bi performan farkı var mıdır?Hangisi daha iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ubeceren -- 12 Aralık 2017; 18:36:42 >
  • Stokları tüketmekteyiz garantili faturalı son 6 adet Klarus CH4S Pil Şarj Cihazı en dip fiyattır ihtiyacı olan kaçırmasın

https://urun.n11.com/sarj-aleti/klarus-ch4s-pil-sarj-cihazi-P115188700

3 adet eneloop pro
    https://urun.n11.com/pil/panasonic-eneloop-pro-sarjli-pil-aa-4lu-paket-2500mah-P106424440
  • bipekkan B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam Allah acil şifalar versin
  • Bipekkan hocam geçmiş olsun. Umarım sağlığınıza erkenden kavuşursunuz.

Arkadaşlar;

Bu konu çok verimli. Hepinize çok teşekkürler.

Ancak sayfalar çok olduğu için elbet yazılmış olan ve belkide okuduğum ama hatırlayamadığım cevapları bulamıyorum. Lütfen anlayabileceğim şekilde, paylaşım linki felanda vererek cevap verebilir misiniz?

Nimh 1.2v aa aaa 600mah 2300mah arası pillerim var. Telsizimde kullanamıyorum.

Piller tam dolu iken cihaz standbye modunda 15 16 saat kalması gerekirken pil bitti diyor. Kapanıyor. Pilleri ölçü aletiyle kontrol ediyorum. 1.2 1.3volt bütün piller. Bu nasıl olur? Piller dolu değil mi?

Opus btc3100 şarj aletim var. Bunun kullanma kılavuzunda nimh pilleri refresh yapmayın YAZMIYOR. Oysaki hem burada hem ataba 908 de yazmış nimh ları refresh yapmayın diye. Ayrıca yabancı sitelerde ve videolarda refreshing nimh batteries diye paylaşımlar var.

Bana nimh ın neden refresh yapılmaması gerektiğini yeniden anlatırmısınız?

Ama aynı zamanda burada da nimh ların descharge yapılması gerektiğinden/yapılabileceğinden bahsediliyor.

Nedir yapmam gereken?

Refresh bir nevi discharge+charge işlemi değilmi?

Yani [discharge+charge] işleminin refreshten ne farkı varki sakıncalı?

Ben elimdeki nimh pillere bu opus şarj aletimle nasıl bi şarj/tedavi uygulamalıyım eğer hastalarsa.

Bir de? Telsizin Orjinal pil grubu 4.8v 500ma...

Orjinal şarj adaptörü çıkışı 9v 200ma 1.8va yazıyor. Ama kitabında pilleri 16 saat saat şarj edin diyor.

500ma' yı 200ma 2.5 saatte şarj eder. Neden 16 saat yazıyor. Nasıl olur bu? (hızlı şarj etmiyor şikayetinde değilim tabiki)

Birde; çıkışı 9v yazan bu adaptörün çıkışını ölçüyorum. 12.7v !!!

Yeni ve motorola bi cihaz. Bozuk değildir heralde.

Nasıl olur? ? ?

12v akü 13.8v ile şarj olur. Yani biraz fazlası.

4.8v için 9v şarj girişi fazla değilmi?

Zira buda oldu 12.7v... kafam allak bullak :(

Cebaplarınız için çok teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi soru daha eklemem lazım. Bu telzisin masaüstü şarj zımbırtısı dışında

Birde yanında 9v yazan bi giriş var. Araç çakmağından 12v den 9v ue düşüren kabloyla da araçta şarj edebiliyormuşusuz. Araç şarj kablo modeli motorola 00275. Input:12v Output:9v 500ma yazıyor üstünde. Bu kablodan veya eşdeğerinden varmıdır piyasada?

Birde; eğer üstünde 9v out yazan ama ölçümde 12.5v çıkış yapan adaptör 4.8v pilleri şarj ediyorsa (yukarda yazmıştım kafa karışıklığımı) ben bu direk telsiz üstünde ki jacka max 500ma veren 12v a kadar çıkış yapan bi çakmak kablosu bulsam olurmu?

2) Yani telsizimi araçta da şarj edip kullanmak istiyorum. Telsiz 12v ye bağlıyken, şarj olurken aynı anda kullanılır mı?

Teşekkürler

• Öncelikle Bipekkan hocamıza geçmiş olsun diyorum. İnşaallah sağlığına kavuşmuştur.

Şarj cihazı ihtiyacım var.Sıradan bir şarjlı pil kullanıcısıyım ama teknolojiye merakım var çok zorlamayacaksa iyisini almaya çalışıyorum.

-Klarus Ch4s

-Nitecore D4

Bu cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz. Takıyım şarj etsin ama gerektiğinde müdahalede edebileyim istiyorum. Aslında Duracell Cef14 te işimi görür ama mesela Klarus n11 indirim çeki banka kampanyası derken 100-110 TL gelecek bu durumda fiyat farkını bir miktar azaltıyor.

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    Klarus Ch4s şarj cihazının Nitecore D4 göre artıları

1. 4 pili aynı anda bağımsız şarj bilgilerini göstermekte
    2. micro usb giriş sayesinde telefon şarj cihazlarıyla veya powerbank ile pillerinizi şarj etme imkanı
    3. voltajı sıfırlanmış pilleri bu pil bozuk deyip reddetmek yerine tekrar canlandırma özelliği. pil eski performansına çoğu zaman dönmese de ufak tefek cihazlarda iş görür hale geliyor
  • merhaba, cocuklarin hareketli sesli vb oyuncaklari icin

kalem ve ince kalem pil sarj edebilen bir sarj aleti ve 4 kalem pil set tavsiyeniz olur mu, ( hic anlamadigimdan duracell sarjsiz pil kalitesinde olsa yeterlidir amac maliyet dussn)

• En ucuzu GP ReCYko+ 2100 mA (AA),750-850 mA AAA için biraz daha pahalısı Duracell Duralock 2450 mA (AA), 750 mA (AAA)için alabilirsiniz. Tercih sizin.Şarj cihazı olarak Duracell CEF14 alabilirsiniz.
  • @Samet bey bilgiler için çok teşekkürler

https://m.n11.com/nitecore-18650-vtc6-pil-sarj-cihazi-digi-d2-digi-d4-new-i2-new-i4-P192290241 adresinde pilsitesi isimli satıcı Nitecore D4 şarj cihazını 45 TL veriyor. Klarus ile aralarında 105 TL fiyat farkı var alayım dedim ama piyasada çok sahtesinin olması kafamı karıştırdı. Mağaza ve ürün ile ilgili yorumlar çok iyi orjinal olduğu söyleniyor satıcıyla ilgili bilgisi olan var mı güvenilir midir ?

• Mrb lacrosse türkiyede satılmıyor kanımca ben bulamadım. Onun gibi şarj deşarj işlemi ile pilin kaç mah olduğunu gösteren bir pil şarj aleti önerebilir misiniz? Birde şarjlı pillerime ekleme yapacağım en son varta almıştım ama piller mi bayat kullandığım at508 mi dandik markasını bilmediğimiz alkali pillerden pek farkı yok. En son panasonic eneloop öneriliyordu ondan mı alayım?Bekleme yapınca şarjı az gidiyormuş. Vartalar kendi kendine bitiyor
  • Merhaba arkadaşlar, 0,5 amper ile dolum yapan LiitoKala şarj aletim var, GP şarjlı AAA pil aldım, bu şarj akımı doğru mu ? Şarj aletine pili takınca 1,2 V NiHM olduğunu algılıyor ama ama 0,5 amper bana fazla gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serrikoc

@Samet bey bilgiler için çok teşekkürler

https://m.n11.com/nitecore-18650-vtc6-pil-sarj-cihazi-digi-d2-digi-d4-new-i2-new-i4-P192290241 adresinde pilsitesi isimli satıcı Nitecore D4 şarj cihazını 45 TL veriyor. Klarus ile aralarında 105 TL fiyat farkı var alayım dedim ama piyasada çok sahtesinin olması kafamı karıştırdı. Mağaza ve ürün ile ilgili yorumlar çok iyi orjinal olduğu söyleniyor satıcıyla ilgili bilgisi olan var mı güvenilir midir ?

@serrikoc
    ilan Karma karışık 4 ayrı cihaz var sizin 45 TL dediğiniz cihaz "new nitecore i2" cihqzın fiyatı ve bu cihazın klaraus ch4 ile uzaktan yakından ilişkisi yok ve sitede aynı cihaz 32 tL ye kadar çeşitli fiyatları var.Yani 45 TL Nitecore D4' ün fiyatı değil. Evet piyada Nitecore'un bazı modellerin de sahte-fake olanları var. Özellikle D4+ ün. Aşağıdaki linklerdeki bilgilere bir göz atın.....
    http://budgetlightforum.com/node/44203
    http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?424302-Fake-Nitecore-Chargers-even-in-very-big-stores-D4-and-others
    http://www.nitecore.co.uk/Blog/Post/20-counterfeit-alert-to-nitecore-charger-buyers.htm

Google efendi ile tercüme edebilirsiniz.Artık daha eli-ayağı düzgün sayılabilecek tercüme yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 23 Aralık 2017; 10:42:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Merhaba arkadaşlar, 0,5 amper ile dolum yapan LiitoKala şarj aletim var, GP şarjlı AAA pil aldım, bu şarj akımı doğru mu ? Şarj aletine pili takınca 1,2 V NiHM olduğunu algılıyor ama ama 0,5 amper bana fazla gibi geldi.

@farukakgun,
    Soru sorulurken hep eksik bilgi veriliyor...... Örneğin litoKala şarj cihazınızın modeli gibi.
    Akım ve voltaj çok farklı kavramlar. Uzun yazamayacağım gözümden yeni ameliyat oldum 15 dk. müsade var 10*15 gün kadar. Siz bilgileri, verene kadar sabredin.
  • 
Sayfa: önceki 774775776777778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.