Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (727. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.664
Cevap
366
Favori
1.944.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkanbirol

quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Hepsiburada dan stokladığım Duracell AA 2400 mah duralock pilleri bugün açıp Opus C3100 ile şarj ve test yaptım ancak kapasiteyi 1750mah olarak ölçtü test sonunda, sizce neden olabilir arkadaşlar?

Merhaba, Sayın @leventsr ile iletişime geçerseniz aynı cihazdan var ve 1 yıldır kullanıyor. Quick test falan yaptıysanız doğru sonuç vermez. Çoğu marka en yüksek kapasite hangi akım ile kaç ma ile daha yüksek çıkıyorsa onu baz olarak alır. Mesela Energizer 450 ma ile yapılan deşarjda çıkan kapasitesiyi baz alır. Sizin cihazda 100 ma ile deşarj seçeneği var mı bilmiyorum ama Eneloop pilleri kalitesinden ve tazeliğinden dolayı referans olarak kabul edersek en doğru sonuç 200ma şarj-100ma deşarj ile yapılan charge test ile çıkıyor 1980-2000 mah civarı, 250 ve 350 ma deşarj ile kapasite 2100-2200 mah çıkıyor. Sizin Duracell piller 2300-2350 mah çıkması gerekiyor. Gerçi Sayın @leventsr da Opus C3100 ile Eneloop pillerle uyumsuzluk olduğunu, başka model sadece ni-mh pil şarj eden Opus cihazda doğru sonuç aldığını söylemişti, Duracell 1950-2400-2450-2500 mah piller Eneloop üretimi olduğundan aklıma böyle birşey geldi.

Merhaba hocam oncelikle cevap icin tesekkurler. Quick Test yapmadim 500ma ile charge-test yaptim. Sanirim 500ma fazla olmus minimum 200ma var bir de onla deneyeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkanbirol V kullanıcısına yanıt
    Aynen sn volkan opus 3100 ile eneloopların sorunu var bendeki cihazda, nedir bilmiyorum,günlerce test ettim olmadı,farklı marka kaliteli ve zaten kullandığım pilleri taktım onlarda sonuç kusursuz ama eneloplarda anlamadığım bir durum var,
    Mesela fujitsu eneloop kadar sorunlu sonuçlar vermedi bende,hemde en düşük deşarj ve sarj değerlerinde olmasına rağmen,
    Bahsetmiş idim zatan sizede detaylı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraslan7688

Sayın bipekkan nitecore d4 sarj cihazını 12 volt 1A olması gereken dc kaynağını 12 volt 1.5A swich Mode adaptör ile beslemede sorun olurmu 1A olanından var ama o sanki dandik gibi

@eraslan7688,
    Tanrı bu Türksat'ı bildiği gibi yapsın. 4 gündür. PC' de oluşan bir gariplikle uğraşıyorum.Biraz evvel çözümledim. Sürekli ya "betik meşgul" yada "fairfox 8-9 pencereyi engelledi" yada boşluğa dokunsam dahi bir yığın kumar siteleri yada oyun siteleri açılmaya çalışıyordu.Mümkün değil esas girmeye çalıştığım siteye erişim mümkün değildi. 2-3 programla tarattıyorum sistem temiz gözüküyor. Nihayet "zemana antimalware" adlı bir prg. ile tarattım. Karşıma " tehlikeli DNS ayarları" diye bir sorun çıktı.Habuki bu ayarları Türksat oto. olarak yapıyor. "Onar" dedim sorun çözüldü. Ama özellikle reklam yüklü 4-5 siteye girmek mümkün değildi. Tabi başta DH ve Mynet.
    Gelelim sorunuza,
    Son 4 gündür karşılaştığım ve başta anlam veremediğim bir sorunla boğuşuyordum ve bu uğurda A-101 den aldığım 5 adet Powerbank'tan 2 tanesini (HIGH LEVEL 4400mA) ve 2 adet 5 V adaptörü boşu boşuna arızalandım. Sorunu çözdük ama gereksiz zaman kaybı oldu. Konuyla ilgili incelemi 2-3 güne kadar foruma koyacağım.
    D4' ün max. şarj akımı 750 mA dir. Aslında son olaydan sonra gördümki D4 şarj cihazına 1 Amperlik güç kaynağı aslında yetersiz gelebilir. Hele hele üzerinde 1 amper yazsa bile içinde kullanılan Transistörler 13001 veya 13002 serisinden ise bunların bırakın 1 amperi vermesini, 500 mA vermesi bile sınırda çalışmayı sağlar.
    Bu nedenle size tavsiyem en az 2 amperlik, o da %100 emin olduğunuz bir switch-mode güç kaynağı kullanmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Merhaba hocam oncelikle cevap icin tesekkurler. Quick Test yapmadim 500ma ile charge-test yaptim. Sanirim 500ma fazla olmus minimum 200ma var bir de onla deneyeyim

Merhaba demek istediğim Opus BT-C3100 cihazda Eneloop ile ilgili anormal bir durum var sanırım Youtube da videosu vardır mutlaka araştırmak lazım , Duracell 2400 mah için 200ma şarj/100ma deşarj ile 2250- 2300 mah çıkıyor ise 500ma şarj/250ma deşarj ile 2400-2450 çıkması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 10 Nisan 2016; 20:32:22 >
  • Pil olarak panasonic ve sanyo tavsiye ederim.şarz cihazı olarak nitecore yeni ve kaliteli bir ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.

http://www.ebay.com/itm/Nitecore-D4-LCD-Intelligent-Circuitry-Global-Insurance-18650-Charger-Car-Charger-/131769487490?hash=item1eae12d082:g:6l8AAOSwx-9WzeRR

nasıl bir şarj cihazıdır? Bunun yerine şu daha iyidir denilebilecek bir ürün ne olabilir?

Tr fiyatı:

http://www.sanalpazar.com/nitecore-d4-sarj-cihazi/i-56197367

Çinden alınma dediğine göre muhtemelen ebaydan 50 60 a alıp burada bu fiyata satıyorlar.

2.

Panasonic ENELOOP 2100 aa piller için bu mu daha iyidir yoksa Eneloop BQ-CC17 bu şarj cihazı mı?

3.

şarjlı piller

dijital duvar saatlerinde

çabuk tükenmeyen oyuncak araç kumandasında

tv kumandasında kullanılabilir mi? Herhangi bir tehlike ve zararı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 11 Nisan 2016; 3:51:24 >
  • herkeze selamlar
    daha evvel buradaki forumda bahsetmiş olduğum varta marka hızlı şarj cihazını çöpe atacağım ama bedava almak isteyen olursa kargo parası alıcıya ait olmak üzere bedavaya ona kargoyla gönderebilirim.
    ben ya kullanmayı beceremed
    im yada varta hızlı şarj cihazı şarj edemiyor.
    varsa bedava almak isteyen özelden isim-soyisim adres belirtsin özellikle istediği bir kargo şirketi varsa onuda belirtsin onunla göndereyim.
    bana yakın kargo şirketleri şunlar.
    aras-mng-sürat-ptt
  • 48v 10a pil yetmeyebilir. 20 amper daha mantıklı sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 23 Nisan 2016; 16:32:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

Herkese merhaba, 48v en az10amper batarya almak istiyorum turkiyede pek yok gibi lifepo4 lityum poli olmali. Oneri varmi

@drfettah,
    48VDC/Min 10A/h bataryayı ne için kullanmayı düşünüyorsunuz. Neden Lithium iron phosphate battery' e ihtiyaç duyuyorsunuz? Genellikle bu tip bataryalar bisikletlerde kullanılıyor. Ancak Li-Ion veya Li-Polymer olmaz mı? Çünkü:
    Min. deşarj voltajı = 2.5V
    Çalışma voltajı = 3.0 ~ 3.3 V
    Max şarj voltajı = 3.65V
    gibi diğer Lithium tabanlı şarjlı bataryalardan ayrılır ve özel şarj cihazı gerektirir. (elbette kullanacağınız cihazda bu akü için en azından şarj şartları ile gerekli koruma devrelerini sağlayan şarj cihazı mevcutsa ve akım olarak yeterli ise sorun olmaz) Ancak kullanacağınız cihazda varsa bu şarj cihazı, ve eğer mevcut bataryası 2-5 amperlikse ve cihazın akımıda buna göre seçilmiş ise 10 A/h ve daha yukarısı akım kapasitesinde batarya kullanmanız halinde oldukça büyük bir sorunla karşılaşırsınız. (Kombine cihaz ise)
    Bu nedenle kullanılacak cihazı tanıtır yada kullanım kitapçığını da yüklerseniz yada link verirseniz, (Bisiklete sonradan takılan motor ise, tipi gücü vb. teknik bilgiler) daha kolay yrd. olurum.
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 12 Nisan 2016; 11:03:56 >
  • hocam çok naziksiniz teşekkür ederimm
    aslında elektrikli bisiklet gibi bişey için kullanacağım doğru.ama satıcı bulamadım. yani turkiyeden alamayacak gibiyim. hub motor
    (brushless)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drfettah -- 12 Nisan 2016; 13:32:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfettah

hocam çok naziksiniz teşekkür ederimm
    aslında elektrikli bisiklet gibi bişey için kullanacağım doğru.ama satıcı bulamadım. yani turkiyeden alamayacak gibiyim. hub motor
    (brushless)

@drfettah,
    Malesef... DC motor yapımı bile bu iş için 1-2 firmanın arge çalışmaları daha yeni sonuçlandı (Akif Motor gibi) Dolayısıyla en önemli parça akü talebide çok az. Bu nedenlede ne getirten var nede satan.Çoğu kişi Jelli PbSO4 akülerle idare etmeye çalışıyor. Eliniz mahkum dışardan getirteceksiniz. 24V/10 Amp olarak dahi yok.
  • peki üstat, bu segmentte önerebileceğiniz en azından marka ya da model var mı? yurtdışından baktığım kadarı ile bir kısım OEM ürün ne kalitededir tam bilmiyorum. yani 250 dolara da var 600 dolara da var. çıkamadım içinden.
  • drfettah D kullanıcısına yanıt
    @drfettah,
    Görebildiğim kadarıyla bu tip bir bataryayı şarj cihazı ile birlikte almak en mantıklısı.Bu ise ortalama 350-400 USD arasında. Markalar çok çeşitli ve neredeyse tümü hücreleri bir Çin yada Taiwan firmasından alıp birleştirip ve hepsinden önemlisi bir koruma devresi ile birlikte aliminyum yada çelik hatta plastik bir kap içinde kombine hale getiriliyor ve arka seleye monte ediliyor. Fiyatı değiştiren işte bu koruma devresi varlığı,kalitesi ve kap. Koruma devresinde aşırı şarj ve deşarj akım koruma aşırı voltaj koruma devreleri olmalı.Bunu satıcıya sorup öğrenmek lazım. 10 Amper bir batarya için genellikle 2 Amperlik bir şarj cihazı önerilmiş ama ben size en az 4-6 amperi öneririm. Düşük akım kapasiteli şarj cihazının zararlarını son 2 hafta içinde yaşadım.Hem şarj cihazından hemde Powerbanklardan oldum.Size aşağıda verdiğim linkten seçebilirsiniz.
    http://tr.aliexpress.com/promotion/sport_lifepo4-48v-10ah-promotion.html
  • şunu görmüştüm ama hocamızın dediği gibi önemli olan devreler

https://www.youtube.com/watch?v=9gvyWtkAc0A
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Eneloop piller ve şarj kitlerimiz gelmiştir

http://forum.donanimhaber.com/m_115932886//tm.htm#115932886

Bu mesaja eklenen görseller:

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Merhaba Sayın Samet İmer hayırlı olsun N11 mağazan Eneloop satışın, fiyatların çok uygun. ru.nkon.nl sitesinden yeni sipariş geçeyim dedim, Maşallah BQ-CC17 şarj cihazlarını bitirmişsin:)http://ru.nkon.nl/charger/nimh.html

1 yıldır Eneloop farkını anlatmak için baya uğraştım, ben Sanalpazar.com ve Sahibinden.com sitelerinden 500 satış ile forumdanda 50 kişiye ulaşabildiysem sen N11.com dan 2000 kişiye ulaşırsın tahminimce çünkü Google da Eneloop yazınca N11 reklamı çıkıyor hemen ve cazip kargo avantajı, kupon vs imkanları ile siparişlere zor yetişirsin. Enelop resmi satışı başlayana kadar senin de N11 desteğinle elimden geldiğince aşırı pahalı satanlar olduğu sürece tanıtım ve bilinçlendirme amaçlı düşük fiyat politikasına devam edeceğim.

Tekrar hayırlı olsun.

Bende biraz reklam yapayım elimde fazla ürün yok şu anda ama 1 yıldır adres vermemiştim. Forumdan arkadaşlara elimde fazla olan ve aynı üründen 2 adetle sınırlı olmak şartıyla %10 indirim yapılacaktır.

http://www.sanalpazar.com/dukkan/eneloop-bodrum/d-346703

https://www.sahibinden.com/arama?userId=8255104&hasSecureTrade=false

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanbirol -- 13 Nisan 2016; 19:28:03 >
  • volkanbirol V kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Volkan, teşekkür ederim. Fiyatlarımızın uygun olma nedeni kullandığımız ithalatçıdan özel istekle getirtiyoruz.http://ru.nkon.nl/ sitesinden bir dönem şahsi kullanım için almıştım, bu sattıklarım o siteden olması mümkün değil asla kurtarmaz, %18 kdv, site komisyonu, kargo bedeli ekledikçe fiyat kabarıyor. Başkası tüketmiş olmalı :)

10 yılı aşkın zamandır bir çok alanda hizmet veren bir dükkan, adaşım Samet ile 9 10 yıldır arkadaşız N11 mağazası açalım onunla ben ilgileneyim teklifime olumlu cevap verince, piyasaya göre uygun olan getirtebildiğimiz ürünleri satmaya çalışacağız. Şimdilik online satışlarda şarj cihazı, kabloları ve pile ağırlık verdik. Hayırlısı bakalım.

Sana da bol kazançlar olsun.
  • Lithium ion 14500 3.7v pil olarak ne önerirsiniz? Led Lenser el feneri için kullanacağım. Kendi orjinal pili 700mah, daha kuvvetli alsam ne olur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar Volkan, teşekkür ederim. Fiyatlarımızın uygun olma nedeni kullandığımız ithalatçıdan özel istekle getirtiyoruz.http://ru.nkon.nl/ sitesinden bir dönem şahsi kullanım için almıştım, bu sattıklarım o siteden olması mümkün değil asla kurtarmaz, %18 kdv, site komisyonu, kargo bedeli ekledikçe fiyat kabarıyor. Başkası tüketmiş olmalı :)

10 yılı aşkın zamandır bir çok alanda hizmet veren bir dükkan, adaşım Samet ile 9 10 yıldır arkadaşız N11 mağazası açalım onunla ben ilgileneyim teklifime olumlu cevap verince, piyasaya göre uygun olan getirtebildiğimiz ürünleri satmaya çalışacağız. Şimdilik online satışlarda şarj cihazı, kabloları ve pile ağırlık verdik. Hayırlısı bakalım.

Evet piller farklıymış resimlere dikkatli bakınca fark ettim, aceleden hepsini orjinal resim koyamamışsın sanırım, farklı ambalajlardan karışık resim koymuşsun. Naçizane tavsiyem paketin arkasının resmini de koyarsan alıcılar Eneloop özelliklerini anlamasalarda taze pil diye alırlar. Dikkatli bakınca zor gördüm 15-01 MY yazdığını, paketin arka kısmında yazıyordur 01 2015 diye. ru.nkon.nl maliyetine yakın fiyat verirsen toptan alabilirim bende. Hayırlı işler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbirol

quote:

Evet piller farklıymış resimlere dikkatli bakınca fark ettim, aceleden hepsini orjinal resim koyamamışsın sanırım, farklı ambalajlardan karışık resim koymuşsun. Naçizane tavsiyem paketin arkasının resmini de koyarsan alıcılar Eneloop özelliklerini anlamasalarda taze pil diye alırlar. Dikkatli bakınca zor gördüm 15-01 MY yazdığını, paketin arka kısmında yazıyordur 01 2015 diye. ru.nkon.nl maliyetine yakın fiyat verirsen toptan alabilirim bende. Hayırlı işler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: volkanbirol

quote:

Orijinalden alynty: SAMET/

Merhabalar Volkan, te?ekkür ederim. Fiyatlarymyzyn uygun olma nedeni kullandy?ymyz ithalatçydan özel istekle getirtiyoruz.http://ru.nkon.nl/ sitesinden bir dönem ?ahsi kullanym için almy?tym, bu sattyklarym o siteden olmasy mümkün de?il asla kurtarmaz, %18 kdv, site komisyonu, kargo bedeli ekledikçe fiyat kabaryyor. Ba?kasy tüketmi? olmaly :)

10 yyly a?kyn zamandyr bir çok alanda hizmet veren bir dükkan, ada?ym Samet ile 9 10 yyldyr arkada?yz N11 ma?azasy açalym onunla ben ilgileneyim teklifime olumlu cevap verince, piyasaya göre uygun olan getirtebildi?imiz ürünleri satmaya çaly?aca?yz. ?imdilik online saty?larda ?arj cihazy, kablolary ve pile a?yrlyk verdik. Hayyrlysy bakalym.

Evet piller farklyymy? resimlere dikkatli bakynca fark ettim, aceleden hepsini orjinal resim koyamamy?syn sanyrym, farkly ambalajlardan kary?yk resim koymu?sun. Naçizane tavsiyem paketin arkasynyn resmini de koyarsan alycylar Eneloop özelliklerini anlamasalarda taze pil diye alyrlar. Dikkatli bakynca zor gördüm 15-01 MY yazdy?yny, paketin arka kysmynda yazyyordur 01 2015 diye. ru.nkon.nl maliyetine yakyn fiyat verirsen toptan alabilirim bende. Hayyrly i?ler.

Farkly i?lerin yo?unlu?undan görseller aceleye geldi zamanla her çe?it geldi?inde pro ve 4'lü AAA hepsini elden geçirece?im.
    Stok durumumuz henüz toptan saty?a uygun olmady?yndan bir süre daha perakende ?eklinde sataca?yz. Bir kaç ay sonra yurtdy?yndan toplu güvenlik kamerasy getirirken iyi bir stok yapmayy dü?ünüyoruz. o planymyz gerçekle?irse toptan sataryz hiç sorun de?il.
    Hayyrly i?ler, iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Lithium ion 14500 3.7v pil olarak ne önerirsiniz? Led Lenser el feneri için kullanacağım. Kendi orjinal pili 700mah, daha kuvvetli alsam ne olur?

Merhaba bu pil türünde seçenek çok az Ultrafire gibi uydurma marka ve 850-900 mah üstü yazan pillerden uzak durun ve korumalı(protected) olmasına dikkat edin. büyük ihtimalle bilinen bir marka olmadığı içn pilinizin üstünde yazan 700 mah gerçek kapasitesi değildir, doğru ise %10-15 farkeder 800-850 mah için. 850-900 olanlara da 2 katı para vermeye değmez.

Türkiye'de Ultrafire dışında satan var mı yada aceleniz yoksa hesaplı mı bakarsınız. Ucuz bulabilirseniz Japon IC koruma devreli Keeppower yada Xtar, Olight gibi markalara bakabilirsiniz. Kullanan varsa başka öneriler gelebilir.

https://www.banggood.com/search/14500-protected.html

Trustfire ucuz ve 900 mah ancak geçekte en fazla 750-800 dür.

https://www.fasttech.com/forums/1084200/t/1001489/capacity

http://www.dx.com/p/trustfire-protected-14500-3-7v-900mah-rechargeable-lithium-batteries-2-pack-26124#reviews
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.