Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (494. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.660
Cevap
366
Favori
1.943.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konnoc KCR-0628 Universal Şarj Cihazı hepsiburada da KDV Dahil : 48,96 TL , 50 tl üzerine kargo bedava kampanyası var. Tamamlamak için GP 1300 NI-MH 2'li Paket Şarjlı Kalem Pil (AA) (8,98 TL) aldım.İhtiyacı olanlar için fırsat gibi görünüyor.
  • Selam su an stokta.com da 19 liraya panasonic evolta 2050 satiliyor siparis verdim ancak aciklamada yazmasina ragmen gorselde ready 2 use yazmamakta... Normal midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aedan

Selam su an stokta.com da 19 liraya panasonic evolta 2050 satiliyor siparis verdim ancak aciklamada yazmasina ragmen gorselde ready 2 use yazmamakta... Normal midir?

Sanıyorum açıklamayı yapan kişi markaların kullandığı isimlendirmeleri karıştırmış, bu durumda kafanızın karışması normal çünkü Ready2use Varta'ların üzerinde yazar ve anlamı kullanıma hazır demek.

Panasonic Evolta ise Varta Ready2use gibi kullanıma hazır bir pil ve kullanılmadığı zamanlar bile şarjını aylarca muhafaza edebilir, aynı şekilde GP Recyko ve Sanyo Eneloop'da öyle.

Yukarıdaki pillerden markaları çıkaracak olursak Ready2use=Evolta=Recyko=Eneloop diyebiliriz, yani pillerin üzerinde Evolta yazması zaten yeterli bir açıklama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Consumer

quote:

Orijinalden alıntı: Aedan

Selam su an stokta.com da 19 liraya panasonic evolta 2050 satiliyor siparis verdim ancak aciklamada yazmasina ragmen gorselde ready 2 use yazmamakta... Normal midir?

Sanıyorum açıklamayı yapan kişi markaların kullandığı isimlendirmeleri karıştırmış, bu durumda kafanızın karışması normal çünkü Ready2use Varta'ların üzerinde yazar ve anlamı kullanıma hazır demek.

Panasonic Evolta ise Varta Ready2use gibi kullanıma hazır bir pil ve kullanılmadığı zamanlar bile şarjını aylarca muhafaza edebilir, aynı şekilde GP Recyko ve Sanyo Eneloop'da öyle.

Yukarıdaki pillerden markaları çıkaracak olursak Ready2use=Evolta=Recyko=Eneloop diyebiliriz, yani pillerin üzerinde Evolta yazması zaten yeterli bir açıklama.

Cok tesekkurler icim rahat etti simdi

Syg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın Ustalar, rc aracım için batarya yaptırmak istiyorum aracımın üzerinde gelen batarya aşağıdaki linkteki gibi ama 2000 mah siyah bir laylon kaplama içinde kağıt kaplama piller var ne olduğu,markası falan birşey belli değil bende aynı türden sc pillrden bir grup yaptırmak istiyorum hem daha ekonomik olur hemde daha dayanıklı olur gibime geliyor orjinal diye satılan bataryalar çok pahalı bu tür pillerin hızlı deşarj özelliği varmış acaba kendim böyle bir batarya yapabilimiyim veya nereye nasıl yaptırabilirim vede bu pillerden nerede bulurum.

http://www.erenhobi.com/HSP-72V-2000MAH-NI-MH-BATTERY-03200,PR-8117.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akyol1 -- 17 Mart 2013; 21:16:05 >
  • Bipekkan Usta, Uzundur siteye bakmıyordum gerçekten sana helal olsun. Uzun zamandır sabırla devam ediyor yardımcı oluyorsun. Seni yürekten kutluyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akyol1

Sayın Ustalar, rc aracım için batarya yaptırmak istiyorum aracımın üzerinde gelen batarya aşağıdaki linkteki gibi ama 2000 mah siyah bir laylon kaplama içinde kağıt kaplama piller var ne olduğu,markası falan birşey belli değil bende aynı türden sc pillrden bir grup yaptırmak istiyorum hem daha ekonomik olur hemde daha dayanıklı olur gibime geliyor orjinal diye satılan bataryalar çok pahalı bu tür pillerin hızlı deşarj özelliği varmış acaba kendim böyle bir batarya yapabilimiyim veya nereye nasıl yaptırabilirim vede bu pillerden nerede bulurum.

Pil puntolama işi yapan yerlerde yaptırabilirsiniz.Pilleri siz seçebileceğiniz için marka kaygınızda olmaz o zaman hemde fiyat olarak daha hesaplı olabilir.

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Harun-Tanriverdi__u323462

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brev -- 17 Mart 2013; 22:16:22 >
  • ----------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 15 Nisan 2013; 14:23:13 >
  • quote:

Sayın Ustalar, rc aracım için batarya yaptırmak istiyorum aracımın üzerinde gelen batarya aşağıdaki linkteki gibi ama 2000 mah siyah bir laylon kaplama içinde kağıt kaplama piller var ne olduğu,markası falan birşey belli değil bende aynı türden sc pillrden bir grup yaptırmak istiyorum hem daha ekonomik olur hemde daha dayanıklı olur gibime geliyor orjinal diye satılan bataryalar çok pahalı bu tür pillerin hızlı deşarj özelliği varmış acaba kendim böyle bir batarya yapabilimiyim veya nereye nasıl yaptırabilirim vede bu pillerden nerede bulurum.

@Akyol1,
    Orjinal pilinizin büyüklük açısından tipini belirtmemişsiniz. Örneğin Büyük boy(D), Orta boy(C).Kalem(AA) İnce kalen veya Mignon kalem(AAA) hangisi. Eğer Piliniz D tipi ise:
    http://ekotekmarket.com/varta-3000-mah-ready-2-use-sarjli-pil-buyuk-boy
    Gördüğünüz gibi 2 adedi KDV Dahil: 23.60TL Bu piller yaklaşık bir sene kadar şarjını kullanılmaması halinde muhafaza eder. Verrdiğiniz linkteki pil gibi ise anma voltajı 1.2 V - 6 adet pil var ve maliyeti sizin verdiğiniz linktekini hayli geçer.Daha bunun puntolama masrafıda var.
    Sizin paket bataryanızın pilleri hangi tip olrsa olsun (+) kutuplaqrı çıkıntılı değildir ve düzdür.İnce kalay kaplı levhacıkla punto kaynak yapılmıştır. Şayet standart çıkıntılı pillerden yapar yada yaptırısanız bu defa aracın içine sığmama ihtimali vardır. Bu tip paket batarya pilleri özeldir ve (+) kutuplarında çıkıntı yoktur. Kısacası Pilinizin büyüklük tipine göre astarı yüzünden pahalıya gelebilir.
    Pilinizin yukarıda açıkladığım sınıflandırmaya göre tipini yazarsanız sizi daha doğru yönlendirebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

@Akyol1,
    Orjinal pilinizin büyüklük açısından tipini belirtmemişsiniz. Örneğin Büyük boy(D), Orta boy(C).Kalem(AA) İnce kalen veya Mignon kalem(AAA) hangisi. Eğer Piliniz D tipi ise:
    Gördüğünüz gibi 2 adedi KDV Dahil: 23.60TL Bu piller yaklaşık bir sene kadar şarjını kullanılmaması halinde muhafaza eder. Verrdiğiniz linkteki pil gibi ise anma voltajı 1.2 V - 6 adet pil var ve maliyeti sizin verdiğiniz linktekini hayli geçer.Daha bunun puntolama masrafıda var.
    Sizin paket bataryanızın pilleri hangi tip olrsa olsun (+) kutuplaqrı çıkıntılı değildir ve düzdür.İnce kalay kaplı levhacıkla punto kaynak yapılmıştır. Şayet standart çıkıntılı pillerden yapar yada yaptırısanız bu defa aracın içine sığmama ihtimali vardır. Bu tip paket batarya pilleri özeldir ve (+) kutuplarında çıkıntı yoktur. Kısacası Pilinizin büyüklük tipine göre astarı yüzünden pahalıya gelebilir.
    Pilinizin yukarıda açıkladığım sınıflandırmaya göre tipini yazarsanız sizi daha doğru yönlendirebiliriz.

Piller SC boy heralde bataryanın üzerine öyle yazılmış. SC boy piller de 5 - 6 lira civarında satılıyor.

6 tane pil olacağından 30 - 40 lira arasında bir maliyeti olur diyebiliriz.
  • merhaba bende r/c helikopter kumandası için şarjlı pil alıcam bu gp recyko 2100 mah lar da karar kıldım şarj aletide enerjizer unıversal şarj aleti sanırım güzel bir kombinasyon oluyor fakat dikkat ettimde bu piller 1.2 volt kamandaya koyduğum normal alkalin piller 1.5 v 8 adet takıyorum 12v elde ediyorum bu şarjlı piller ile 9.6 volt elde edicem 1.5 volt olanlarından yokmu bunların?? yada benmi yanlış hesaplıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcloud

merhaba bende r/c helikopter kumandası için şarjlı pil alıcam bu gp recyko 2100 mah lar da karar kıldım şarj aletide enerjizer unıversal şarj aleti sanırım güzel bir kombinasyon oluyor fakat dikkat ettimde bu piller 1.2 volt kamandaya koyduğum normal alkalin piller 1.5 v 8 adet takıyorum 12v elde ediyorum bu şarjlı piller ile 9.6 volt elde edicem 1.5 volt olanlarından yokmu bunların?? yada benmi yanlış hesaplıyorum....

Doğru hesaplıyorsunuz.Şarjlı piller 9,6 volt yapar.Örneğin benim RC botum var 8 adet pil ile çalışıyor ve botun kitapçığında 1,5 volt(12volt) ve 1,2 volt(9,6volt) piller ile çalışabileceği ve tasarımının buna uygun olduğu yazıyor.Sanıyorum sizin üründe böyledir.Cihaz şarjlı piller ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmış ise sorun çıkacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

merhaba bende r/c helikopter kumandası için şarjlı pil alıcam bu gp recyko 2100 mah lar da karar kıldım şarj aletide enerjizer unıversal şarj aleti sanırım güzel bir kombinasyon oluyor fakat dikkat ettimde bu piller 1.2 volt kamandaya koyduğum normal alkalin piller 1.5 v 8 adet takıyorum 12v elde ediyorum bu şarjlı piller ile 9.6 volt elde edicem 1.5 volt olanlarından yokmu bunların?? yada benmi yanlış hesaplıyorum....

Doğru hesaplıyorsunuz.Şarjlı piller 9,6 volt yapar.Örneğin benim RC botum var 8 adet pil ile çalışıyor ve botun kitapçığında 1,5 volt(12volt) ve 1,2 volt(9,6volt) piller ile çalışabileceği ve tasarımının buna uygun olduğu yazıyor.Sanıyorum sizin üründe böyledir.Cihaz şarjlı piller ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmış ise sorun çıkacağını sanmıyorum.

cevabınız için teşekkürler,, peki şarj aleti ve piller için ne diyorsunuz ? başka markaya bakmaya gerek varmı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brev

quote:

cevabınız için teşekkürler,, peki şarj aleti ve piller için ne diyorsunuz ? başka markaya bakmaya gerek varmı?

Siz bilirsiniz!Birinci sayfada şarj cihazı ve piller ile ilgili detaylı biligi mevcuttur.Alternatif arıyorsanız birinci sayfdan bakıp mukayese yapabilirsiniz.
  • teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

@Akyol1,

Sayın bipekkan pilin cinsi sc olmalı zaten butür piller punta pil grubuna girdiği için artı uçlarında çıkıntı olmaz büyüklükleride zannedersem kalem pil yani AA pil ile orta boy pil arasındadır.Bu tür pillerin en büyük özelliği hızlı deşarj özelliğinin iyi olması.
  • @Akyol1,
    Açıkçası SC prefiksinin bu tip pilleri simgelediğini bilmiyordum. Ancak, SC deki C harfinin aslında C grubunun punto tipi olması gerekir gibi geldi Bana,Şu an araştıracak vaktim yok. Ama pilin çapı ve yülsekliği (+ kutup hariç) C Tipi ile aynı olması gerekir. Bende C veD tipininde ayrı ayrı punto cinsi olan alektrikli süpürgenin pilleri var. Farklı bir boyut olduğunu zannetmiyorum ama ilk fırsatta araştıracağım.Öğrendiğim iyi oldu
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.