Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.944.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bipekkan

@_EngiN_,
    Yazık etmişsiniz şarj cihazına, İçinden aşırı ısınma nedeniyle gelen emaye kokusuna aldanmasaydınız keşke. Aslında pillerinizden biri büyük ihtimalle kısa devre ve bu nedenlede pillerinizde mutlaka ısınmış olmalıdır. Yeni şarj cihazındada aynı prb. ile karşılaşacaksınız.
    Kablosuz fareniz için 2100 mA' lik yeni nesil pilleri tercih etmelisiniz. Fotograf makineniz biraz fazla güç harcayan makina tercihan Varta prf seri 2700 mA pil almalısınız. Pahalı bulursanız yeni nesil pillerden birinide tercih edebilirsiniz. Panasonic INFINIUM,Varta Ready2use, Konnoc Re@dy to use,Sanyo enelope vb. pillerden birini tercih edebilirsiniz. Şarj cihazı olarakta Ataba AT-508 veya diğer markalardan hızlı şarj yapmayan bir modeli olabilir.

@bipekkan teşekkürler hocam. Piller sarjdan sonra ısınıyorlardı. Cihazdan da koku gelince ve pilleri sarj yapmamaya başlayınca ben de attım cihazı Pillerin sağlam olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Nereden alabilirim bu pil ve cihazları ? hepsiburada uygun mu ? Siz bana pil ve cihaz takımı bulabilir misiniz? Teşekkürler.
    (Hazıra konmuş gibi oluyorum ama birşey bilmiyorum hocam bu pil ve sarj cihazları konusunda)
  • Arkadaş Varta Ready2Use pillerimi kullandım ama şuan bitti. Ataba 508 ile şarj edecem. Pilleri ilk defa kullandığım için deşarj yapmam gerekiyormu ? Yoksa direk şarj işleminemi başlıyayım ? Hangisi daha sağlıklı olur ?
  • deşarj ve sonra şarj daha sağlıklı sistemdir... her zaman ama aceleniz vardır. o zaman direk şarj olur.

ben hiç deşarj etmeden şarj etmem..
  • mrb,
    Panasonic INFINIUM veya Varta Ready2use 4 lü pil+pahalı olmayan şarj makinası almak istiyorum.
    link verebilirmisiniz..
    quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@_EngiN_,
    Yazık etmişsiniz şarj cihazına, İçinden aşırı ısınma nedeniyle gelen emaye kokusuna aldanmasaydınız keşke. Aslında pillerinizden biri büyük ihtimalle kısa devre ve bu nedenlede pillerinizde mutlaka ısınmış olmalıdır. Yeni şarj cihazındada aynı prb. ile karşılaşacaksınız.
    Kablosuz fareniz için 2100 mA' lik yeni nesil pilleri tercih etmelisiniz. Fotograf makineniz biraz fazla güç harcayan makina tercihan Varta prf seri 2700 mA pil almalısınız. Pahalı bulursanız yeni nesil pillerden birinide tercih edebilirsiniz. Panasonic INFINIUM,Varta Ready2use, Konnoc Re@dy to use,Sanyo enelope vb. pillerden birini tercih edebilirsiniz. Şarj cihazı olarakta Ataba AT-508 veya diğer markalardan hızlı şarj yapmayan bir modeli olabilir.
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler samsung s850 digital fotograf makinem ve logitech vx 450 kablosuz farem için sarjlı pil arıyorum.

Eskiden kullandığım cihaz Ansmann EC-250 Şarj Cihazı + 4X 2700mAh Pil idi. Fakat sarj etmemeye başladı ve içinden yanık kokusu geliyor diye attım. Piller duruyor. Elimedeki mevcut pilleri de sarj eddebilecek şarj cihazı ve pil takımı almak istiyorum beyler. Uygun fiyata ne önerebilirsiniz ?

Teşekkürler ...

• evet uygun cihaz bu..
  • peki ..
    4 adet AA pil tavsiyesi,link v.b.
  • kardeş benim önerim herkese olduğu gibi sanada panasonic infinium olur.. fiyat ise 25 civarı uygundur.

link veremiyorum zira ben netten hiç alışveriş yapmadım.. gidip bakıp almayı tercih ederim..
  • mrb,
    BURSA İNEGÖL ÇARŞISI alt katta Ataba AT-508 15 tl.
    12,5 tl ye aldım.
    evdeki 4 adet DURACELL 2650 mh pili taktım.gece önce reşarj yapayım dedim.sarı ışığı yaktım(sarı değil turuncu sanki).
    sabah kalktığımda hala sarı(turuncu) renkteydi.işe geldim.bakalım akşama dediğiniz gibi reşarjdan sonra şarja otomatik geçecek mi(yeşil ışık yanacak mı?
  • GP ReCyko pillerden oldukça memnunum ve fiyatıda uygun.
    C.F.L adı altında bir şarj cihazına sahibim.Açıkcası oldukça memnunum.Acaba bu şarj aletlerinin tek farkı hızımıdır?
  • Son 3-4 sayfayı okudum ama bir karar veremedim. Evdeki pilli eşyalarda ve özellikle çocukların uzaktan kumandalı veya kumandasız oyuncaklarda kullanmak için şarjlı pil ve şarj cihazı almak istiyorum... F/P olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz ??? Hazıra konmayı istediğimi düşünmeyin ama araştırdıkça ve okudukça kafam daha da karışıyor... kullandığı pil ve şarj cihazından memnun olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...
  • eve geldim.
    şarj ışığı kırmızı.
    en azından reşarj olmuş.
    bakalım yeşil ne zaman olacak..
    quote:

Orijinalden alıntı: efpa

mrb,
    12,5 tl ye aldım.
    evdeki 4 adet DURACELL 2650 mh pili taktım.gece önce reşarj yapayım dedim.sarı ışığı yaktım(sarı değil turuncu sanki).
    sabah kalktığımda hala sarı(turuncu) renkteydi.işe geldim.bakalım akşama dediğiniz gibi reşarjdan sonra şarja otomatik geçecek mi(yeşil ışık yanacak mı?
  • evet,yeşil yandı..
    ok.şimdi sırada 4 lü energizer 2500 mh var..
    (kendi kendime konuşuyorum..)
    quote:

eve geldim.
    şarj ışığı kırmızı.
    en azından reşarj olmuş.
    bakalım yeşil ne zaman olacak..
    quote:

mrb,
    12,5 tl ye aldım.

• quote:

@seyyahamca,
    Deşarj işlemi 508 ve 908 de benzer şekilde bir direç üzerinden yapılmaktadır. Normal deşarj akımı 150 mA olarak tasarlanmasına rağmen, bende mevcut 2 ad 508' de 90 ve 120 mA , kullandığım 4 ad. 908 lerde ise 110-115-140 ve 160 mA. Bu ise anormal bir durum değil Direncin baskılı devreye monte edilirken yapılan lehimin inceliği ve kalınlığı dahi böyle farklılıklar yaratabilir. Sonuçta bu cihazlar prf. değil. Bu nedenle ortalama bir değer olarak 120 mA kabul etsek deşarj işleminin 2700 mA bir şarjlı pilde 22-24 saat arası süreceği anlaşılır. (2700/120 mA= Deşarj Süresi) Ne pillerinizde, ne de şarj cihazınızda bir sorun yok. UNIROSS pillerinizi ilk önce deşarj edin ama 2' şer, ikişer olarak. Sonra şarj edin ve tekrar deşarj edin. Ve bu 2. deşarjda saat tutun. Deşarj işlemi 20 saatin altına düşmüyorsa bu pillerinizde sorun yok demektir.. Genellikle pillerin 2-3-4 ' lü kullanımlarda bazen bir pil yada daha fazlası ya arızalıdır ya da verimi düştüğü için bir prb. yaratır ve bu prb. pil grubunun tümüne yamanır ki yanlıştır. Bu nedenle 2' şer 2' şer şarj/deşarj edin ki hatalı pilin hangi grupta olduğunu bilin.. O grubu tekrar şarj edin bu defa 250 veya 500 mA akım 2.2 voltuk bir fener pili ile deşarj edin. Prb. pil yada piller çok kısa sürede boşalarak (1-20 dk. gibi)ışık vermez hale gelir.

Bipekkan hocam öncelikle geç kalan teşekkürümü kabul edin...

Şimdi dört adet uniross 2700 mah 'lık piller deşarjdan şarj durumuna geçti. Fakat pillerin ikisi bence olması gerektiği gibi oldukça ısındı. Bir tanesi normal bir sıcaklığa sahipken en kenarda kalan pil raftan yeni alınmışcasına hiç bir sıcaklığa sahip değil. Acaba bu pil sorunlu pil olabilir mi? Sizin dediğiniz yöntemle eleme yapıp bulduğum bu olacak gibi...

Bir pil setini (ikili yada dörtlü olabilir) bir bütün olarak kullanmak gözlemlediğim kadarıyla en iyisi. Bazan bir iki pili başkasına verip geri aldığımız da oluyor. Tabi bu da pilerin arasındaki kapasite durumundaki dengeyi bozuyor. Mesela iki pil % 20 dolu iade alınan iki pilse % 60 dolu.

Sorum şu,

Bu dört pili şarj ederken tüm boş piller mi doluyor yoksa ilk pil dolduktan sonra işlem kesiliyor mu?
  • bipekkan hocam hiç bir yerden araştırma yapmadan GP normal 1300lük pilleri aldım sürekli kullanım halinde 1 saat anca gitti fotograf makinemde yani 1 günlük kullanım için az geldi bana...

ben GP Recyko+ Pilleri merak ediyorum cok fazla fotograf çeken birisi degilim ancak fotograf makinemi elime alıp fotograf çekecegim zaman pillerimin dolu olmasını istiyorum...

Fotograf Makinem Canon A590IS fotograf Makinesi...

Bu makineye en uygun 4lü pil hangisi olabilir...

ve sanıırm recyko+ piller 2100lükmüş 2700lük diger piller arasında ne gibi fark olur
    recyko+ pillerin şarjlarını uzun bir süre koruduklarını biliyorum

bilgili oldugunuz için fiyat / Performansta en Başarılı Şarj Aleti ve Pil 2lisini Önermenizi istiyorum... sizin söyleyeceginiz ürünü hemen internet üzerinden almayı düşünüyorum...

Cihazım:
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erco35coast -- 6 Ocak 2011; 20:05:52 >
  • @erco35coast
    Bende de Canon A590IS var ve bipekkan abinin önerisiyle 4 adet Gp Recyko+ ve Ataba at-908 almıştım.Şu ana kadar herhangi bir problem çıkartmadılar.1-2 ay el sürmediğim pillerle çekim yapabildim ki bu bence en iyi özelliği.Birde Recykolarla 10-20 fotoğraf çekiminden sonra makine kapanması gibi bir durum olmadı hiç.Şu an sanırım Ataba'nın At-508 modelini öneriyor bipekkan abi.Nedenide at-908in kısa süreliğine de olsa hızlı sarj yapıp pilleri ısıtması.
  • Şarj aleti Ataba At-508
    Piller:Sanyo eneloop,panasonic infinium,varta profesyonel serisi,gp reycko
    Bunlar bipekkanın en çok tavsiye ettiği piller.Sanyo eneloop 3 yıl sonunda hiç kulanılmasa bile % 75 oranında dolu kalıyor.Reyckolar 1 yıl sonunda % 85 dolu kalıyor diye hatırlıyorum.Bende Reycko ve eneloop var.Her zaman kullanıma hazırlar kendileri.
  • @erco35coast,
    Bu aralar ev toplanması ile uğraştığım için Net' e pek giremiyorum. Sağ olsun @stres gerekli cevabı vermiş size. Pillerde şimdilik F/P olarak GP ReCyko+ görünüyor. Ama ortalıkta 19.50 TL gibi 6 adedi olan Kampanya piller dolaşıyor. Kişisel görüşümdür, ben bu tip promosyonlara pil konusunda yediğim kazıktan dolayı uzak durmayı yeğliyorum.(Kipa-2650 mA Duracell, 1 Ad hariç, 17 adedi çöpe gitti, ama 2500 mA 4 Adet Varta Power + Sarı şarj cihazı (57062)=21.95 TL de de tamamı pillerin sağlam çıktı) Bu örnekte olduğu gibi, iş biraz bu tip kampanya pillerde (Promosyon da dahil) şansa kalmıştır.
    GP 1300 mA ? Nerden buldunuz bu nredeyse 6-7 yıllık nuh-u nebi' den kalma pilleri? Eğer 1 saat gittiyse mutlu olun 2-3 şarjdan sonra 1 saat 20 dk. gidecektir. Bence marka olarak özellikle Normal Ni-MHd pillerde GP' ye hiç bulaşmayın. Hatta Varta 2700 mA Varta Prf. seri 2700 mA pillerin dışında ne marka olursa olsun yaklaşmayın bile. Şu aralar Yeni Nesil alkalin özellikli Ni-MHd şarjlı pillere yönelin. Belki başka markalarda da vardır ama ben bizzat alıp kullandığım yeni nesil pilleri tavsiye ediyorum. Aralarında şu an için görebildiğim önemli sayılabilecek hiçbir fark bulunmayan ama 2-3 yıl sonra hangisi önce mefta olur kestiremediğim pil markaları şunlar. Bu sıralama kişisel olarak benim tercihimi de yansıtıyor aynı zamanda.
    1.Panasonic INFINIUM-Varta Ready2Use 2100 ma. Yeni çıkan 1600 mA Varta' lar hk. bir bilgim yok)
    2.Sanyo enelope 2000 mA (1000 defa şarjlı 2000 mA. yeni 2 tipi hk. bir bilgim yok - LITE 1600 mA ve 3 yıl şarjını muhafaza edenler)
    3.Konnoc re@dy to use
    4.GP ReCyko+ (F/P olarak tercih edebilirsiniz)

quote:

Orijinalden alıntı: erco35coast

bipekkan hocam hiç bir yerden araştırma yapmadan GP normal 1300lük pilleri aldım sürekli kullanım halinde 1 saat anca gitti fotograf makinemde yani 1 günlük kullanım için az geldi bana...

ben GP Recyko+ Pilleri merak ediyorum cok fazla fotograf çeken birisi degilim ancak fotograf makinemi elime alıp fotograf çekecegim zaman pillerimin dolu olmasını istiyorum...

Fotograf Makinem Canon A590IS fotograf Makinesi...

Bu makineye en uygun 4lü pil hangisi olabilir...

ve sanıırm recyko+ piller 2100lükmüş 2700lük diger piller arasında ne gibi fark olur
    recyko+ pillerin şarjlarını uzun bir süre koruduklarını biliyorum

bilgili oldugunuz için fiyat / Performansta en Başarılı Şarj Aleti ve Pil 2lisini Önermenizi istiyorum... sizin söyleyeceginiz ürünü hemen internet üzerinden almayı düşünüyorum...
    .......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 6 Ocak 2011; 22:58:31 >
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.