Şimdi Ara

Sapphire Pulse RX 570 Oyun Esnasında Hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
2.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sapphire Pulse RX570 ekran kartı bulunduran bilgisayarımda oyun sırasında rasgele sürelerde ekranım kapanıyor ve "No Signal"e düşüyor. Ben de bilgisayara reset atmak zorunda kalıyorum. Ekranımı hdmi to vga dönüştürücü ile kullanıyorum. Kalan sistemim ise şöyle;
    -Amd Ryzen 3 1300x
    -8 gb XPG Gammix D10 DDR4 ram
    -500 watt dark force series güç kaynağı-

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve başıma iş açar mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slevinus -- 31 Mart 2019; 22:52:21 >

• Driverdan kaynaklanan bir sorun hangi driver sürümü kurulu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bayaltog kullanıcısına yanıt
    19.2.3 sürümü AMD yazılımı kurulu.
  • slevinus S kullanıcısına yanıt
    Driver ı driver uninstaller ile kaldırıp yeni 19.3.3 sürüm sürücüyü kurup dene

• Bayaltog kullanıcısına yanıt
    Sizce işe yarar mı? Bir de ben bilgisayarı hdmi to vga dönüştürücü ile kullanıyorum ancak BF1'de mesela beklediğim performansı vermiyor. Sizce dönüştürücüden dolayı performans kaybı yaşıyor olabilir miyim?
    Bendede rx 580 var ve bende hdmı to vga ile kullanıyorum işe yarar bendede o siyah ekran geliyordu suan 19.2.3 sürüm sürücü ile sorun kalktı bir dene işlemcin nedir. Pc özelliklerini yazarsanız yardımcı olabilirim.

• Bu olayın sürücüyle alakası yoktur sebep psu dur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuya bakmani tavsiye ederim:https://forum.donanimhaber.com/asus-rx-580-8gb-62-derece-sonrasi-kapanmasi--137726272
    yine forumda acilmis diger konulara bakmak yardimci olabilir. Cözümü bulursaniz burayada yazin illaki birinin isine yarayacaktir.

• Banada psu ile alakalı, gibi gözüktü.
  • İnsanlara Sadece F/P açısından rx 570 al dediler. Sormadılar PSU nedir vs.
    Bir kişiye sistem veya parça öneririken evvala monitor ve psu sorulmalı. Hangi oyunları genelde oynadığı v eoynayacağı kaç fps hedeflediği vs. Şunu ak ram ekle ssd al diye milete boş boşuna parça al diyen tip var.
  • Bu tip konularda en büyük sorun sorunu çözülen vatandaşın birdaha sorun yaşayana dek foruma uğramaması ve sorunun nasıl çözdugunu anlatmamasidir burada o yüzden pek yardim edesim gelmiyor bazen.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Çok doğru yazdınız forum dediğin biri sorununu yazar herkes öneride bulunur sorunu çözülen kişi hangi önerinin işe yaradığını yazar daha sonrada çözüldü diye başlığa yazı ekler yada forumda böyle bir özellik olur konuyu kapatır bu şekilde yabancı forumlar hep böyleyken bizim insanımızın kendinden başka kimseyi düşünmeme bencilliğinden dolayı türkçe forumlardan bilgi edinmek mümkün değil.

Adam sorununu yazmış 10 kişi uğraşmış öneride bulunmuş sorunu çözülen 1 mesaj daha atmaktan aciz %90 böyle.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Bir kontrol edeceğim. Sapphire ile iletişime geçtiğimde sürücüyü değiştirin lütfen dediler. RX570 iyi bir kart aslında ve 500 watt güç kaynağının hayli hayli yeteceğini düşünüyorum.
    Aynen, sürücüyü güncellestirir ve bizide haberdar edersen seviniriz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Aynen, sürücüyü güncellestirir ve bizide haberdar edersen seviniriz hocam.
    Merhaba,

Bu sorun her olduğunda şunu farkettim, PC'ye reset attığımda "Default Radeon Wattman setting restored due to an unexpected issue" hatası alıyorum arkadaşlar.
    sürücüyü ddu ile kaldirip, 19.3.3 ü kurup denediniz mi? yine mi hata aliyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: slevinus

Merhaba,

Bu sorun her olduğunda şunu farkettim, PC'ye reset attığımda "Default Radeon Wattman setting restored due to an unexpected issue" hatası alıyorum arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    O bir hata değil uyarıdır kart stabil çalışmıyor sürücüde sizi uyarıyor kartı koruyor.
    Psu.

• RX570 nitro+ modelini aldığım ilk günlerde deli gibi wattman hatasıyla karşılaşıyordum. Driver versiyonu 19.1.1'di sanırım. 19.2.3'ü sonra yükledim.
    Öncelikle karta oc atmadan stok modda çalıştırın,power limitini arttırın.
    6'dan 8'e dönüştürücü kullanıyorsanız ya da psu kalitesi düşükse sorun bundan kaynaklanıyor büyük ihtimal.
    Gözlemlerime göre çoğu wattman,çökme,kapanma vs bu sorunlar psu ya da güç kaynaklı oluyor.
    Ben stok modda power limiti yükselterek sorunu çözmüştüm, OC yapıp tekrar denedim (+50% power limit) sorun yoktu ama tekrardan stok moda döndürdüm,OC bana çok lazım değil.
    Şu an 19.2.3 sürümünü kullanıyorum driverda,bana sorun çıkarmadı ve kullanmaya devam ediyorum. Genelde forumda yazan arkadaşlar sorun yaşamadığınız driver ile devam edin önerisinde bulunuyor AMD için, bende bunu tavsiye ederim, yaklaşık bi 6-7 ay ciddi bir driver gelmediği sürece güncellemeyi düşünmüyorum.
  • rx'lerin çoğunda bu sorun kronik sorun var.rx 470-480 570 580 black screen diye aratırsanır,bir çok sonuç çıktığını görürsünüz.çözümüde yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.