Şimdi Ara

Sapphire 625W'e alternatif PSU önerebilirmisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kadıköy yazıcıoğlunda bu güç kaynağını bulamadım. Web'den almak istemiyorum. Fiyat/ Performans ve uzun süre kullanım açısından (Daha önce aldığım OCZ 600Watt 2 yılda çalışmaz duruma geldi. O yüzden OCZ bir daha tercih etmeyi düşünmüyorum) bir güç kaynağı önerebilirmisiniz? Sapphire Pure 625W hakkında forumda iyi yorumlar okudum o yüzden dengi bir PSU arıyorum.

İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icarusfly -- 2 Şubat 2011; 11:33:33 >

• seasnonic 620w alınabilir.. ama onu da internet haricinde bulabileceğini sanmıyorum

bütçe yeterse ve uygun fiyata bulunabilirse şu ürün alınabilir..
    5 yıl garantili satılıyor..
    http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=32632
  • THERMALTAKE Toughpower XT 5 yıl güzel gibi görünüyor. Web'den almayı tercih etmememin sebebi ürün arızalandığı zaman direk aldığım yere getirip onlarla muhattap olmak istiyorum açıkcası. Kadıköy yazıcıoğluda bunun için uygun bir yer. Sapphire Pure625W neden satılmıyor anlamadım madem kaliteli bir psu.

• sapphire sadece birkaç sitede satılıyor..çok fazla yaygın değil..
    thermaltake 675w ı başka yerde daha ucuza bulamazsan eksenin kendi mağazalarından alabilirsin..
    aynı şekilde eksenden seasonic 620w ta bulabilirsin..
    sapphire 625w ı elden sadece inventustan bulursun sanırım..

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3371
    http://inventus.com.tr/mi_inventus/ContactUs.aspx

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=36555
    http://www.eksenbilgisayar.com/hakkimizda.asp?inf=3

bence aralarında en iyi tercih thermaltake olur.. sonrasında sapphire,sonrasında seasonic tercih edilebilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: icarusfly

THERMALTAKE Toughpower XT 5 yıl güzel gibi görünüyor. Web'den almayı tercih etmememin sebebi ürün arızalandığı zaman direk aldığım yere getirip onlarla muhattap olmak istiyorum açıkcası. Kadıköy yazıcıoğluda bunun için uygun bir yer. Sapphire Pure625W neden satılmıyor anlamadım madem kaliteli bir psu.

sapphire pure inventus ta satılıyo.oda saraçoğlu stadı nın orda yoğurtçu parkı nın yanında.rıhtımdan sahil yolundan giden bir otobüse binin(4 numara örn) ,yoğurtçu parkı durağında inin.internette sitesindeki adres tarifinden bulursunuz. (dükkan değil bi apartmanın ilk katında.o yüzden tabela aramayın sokağın adına bakın )
  • Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için. SEASONIC M12II-620, 620W, 80 Plus Bronze, 12 cm Fan, Güç Kaynağı modelinde "80 Plus Bronze" adı altında satılıyor. Bronze olması ayrı bir güvenilirlik midir?

SEASONIC ->180 TL iken, THERMALTAKE Toughpower XT ->240 TL. Seasonic ilerisi için nasıl bir tercih olur bir upgrade yaptığımda?

Şu anki sistemim amd6400+ dual core, zotac gts250, 2 GB dual OCZ ram. Fazla kasa içi fan aparat vs yok.
    Ama ileride 6 çekirdekli amd, son nesil bir ekran kartı ve 4 GB ram upgradine gidebilirm. Onun için bu durumda SEASONIC M12II-620, 620W, 80 Plus Bronze, 12 cm Fan yeterli olur mu?

Teşekkürler
  • Psu'da yüksek ürün almak her zaman avantajdır, zira sürekli de yeni ürünler gelmekte ve üretim teknolojileri de değişmektedir.

Seasonic 620w mevcut sisteme yeterli gelmekte ve ilerisi için de çok fazla para vermeden kullanacağınız bir üründür, HD6850/GTX460 ya da HD6870/HD6950/70 vs. gibi kartları takıp X4-X6 cpu'ya geçişte yapsanız yeterli gelir, ram de ekleyebilirsiniz rahatça bu arada
  • Son bir soru olarak THERMALTAKE Toughpower XT 5 yıl garantili olması çok güzel. Fiyat farkına bile değebilir. Yalnız bu Seasonic'de mevcut olan "80 Plus Bronze" sertifikasını bu PSU'da göremedim. Bu bir dezavantajmıdır psu için. Bilgileriniz için teşekkürler
  • THERMALTAKE Toughpower XT 675w ta 80+ bronze sertifikasına sahiptir..

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1344&ID=1944
  • Buradan bakabilirsiniz

http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=71&type=2

Thermaltake TPX-675M ATX12V & EPS12V 675w 84.61% 88.39% 86.17% Bronze
  • O zaman,

SEASONIC , THERMALTAKE Toughpower XT ikilisinden birini tercih edeceğim bugün içerisinde. Eksen bilgisayardan THERMALTAKE'in garanti süresinin 5 yıl olduğunu teyit etmem lazım. Çünkü daha önce almış olduğum "ocz stealthxstream 600w" kutusunun üstünde "3 years warranty" yani 3 yıl yazıyor iken, dağıtımcı firma akortek'e gönderdiğimde ürün 2 yıl Türkiye garantilidir, 3ncü yıl için ürünü yurt dışına ana bayiye göndermeniz gerekmektedir diyerek bana geri yollamışlardı. Eğer buda öyle ise direk seasonic tercih edeceğim. 3ncü, 4ncü ve 5nci yıllar için yurt dışına gönderemem açıkcası.

• Evet arkadaşlar 5 yıl garantisi olduğu için ve ileriye dönük düşündüğüm için THERMALTAKE Toughpower XT 675W aldım 230TL. Gayet kolay bir şekilde kurulumu yaptım. Modüler olması çok güzel gerçi benim kasa eski olduğu için yine kablolar ortada dolanıyor ama ihtiyacım kadarını taktım sadece. Dediğim gibi 2 yılda ocz stealthxstream 600w bozuldu ve garanti dışı kaldı. Az daha bütün sistemimi yakıyordum, ama bu 5 yıl olduğu için içim biraz rahat açıkcası. Yalnız birkaç sorum var. Şöyleki;
    *CPU için 4+4 2 tane kablo var. İleride 6 çekirdekli amd işlemci aldığımda bunlar bana yetecekmi? Çünkü quad core için bu 4+4 yetiyor. 6 çekirdek için bir tane daha 4 pin'li güç girişine ihtiyacım olacak mı? Yeni anakart mimarisini bilmiyorum.
    *benim amd6400+ için o 4'lü pimli kablodan birini taktım. Benim CPU güç girişi 2 pimli, yarısı dışarıda kaldı yeni kablonun CPU güç girişlerinin :) Sanırım böyle olması gerekiyor değil mi?
    *Sistem boşta sürekli benim, o durumlarda 670W güç tüketimi oluyor mu, yoksa PSU default olarak güç tüketimini kısıyor mu?

Cevaplarınız için teşekkürler

• -6 çekirdek için bile 4 pin yetiyor(ben 4 pin ile kullanıyorum) ama bazı anakartlar yüksek overclock altında güç ihtiyacının aşırı artması ihtimaline
    8 pin koyuyorlar..yani 8 pin den fazla gerektiren bir anakart standardı yok..
    -anakart 4 pinli ise sadece 1 ini takarsın.. 8 pin ise yine sadece 1 ini taksan yetiyor ama 2 sini birden takabilirsin..
    -675w psu nun en fazla stabil olarak verebileceği güçtür.. sistem ne kadar güce ihtiyaç duyarsa psu o kadarını verir..sürekli 675w harcaması gibi bir durum olamaz..

güzel ürün almışsın..hayırlı olsun
  • Hayırlı olsun çok doğru bir seçim.XT serisi gerçekten kalite ve gücü birleştiriyor.Güle güle kullanın.
  • Teşekkürler arkadaşlar.

ooppss benim anakart CPU'su 2 pinli. 4 pinin yarısı dışarıda kaldı :). 2 pini takılı 2 pini dışarıda. Ama bir sorun yok gibi . Yukarıdaki resimdeki gibi bir kablo yok çıkan kablolar arasında. Düşündüğüm fiyatın 50 TL üstüne çıktım fakat en önemli parça bence kasadaki. O yüzden biraz fedakarlık ettik :)

İyi forumlar

quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

-6 çekirdek için bile 4 pin yetiyor(ben 4 pin ile kullanıyorum) ama bazı anakartlar yüksek overclock altında güç ihtiyacının aşırı artması ihtimaline
    8 pin koyuyorlar..yani 8 pin den fazla gerektiren bir anakart standardı yok..
    -anakart 4 pinli ise sadece 1 ini takarsın.. 8 pin ise yine sadece 1 ini taksan yetiyor ama 2 sini birden takabilirsin..
    -675w psu nun en fazla stabil olarak verebileceği güçtür.. sistem ne kadar güce ihtiyaç duyarsa psu o kadarını verir..sürekli 675w harcaması gibi bir durum olamaz..

güzel ürün almışsın..hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icarusfly -- 3 Şubat 2011; 12:11:49 >

• benim 4 pin dediğim senin verdiğin resimdeki gibi..
    8 pinli dediğim de resimdekinin 2 katı..
    sanırım sen 2 pin diyerek resimdeki gibi 4 pinlileri kastediyorsun..

genelde psu larda 4+4 şeklinde olur..yani ayrılabilir biçimdedir.. ama aldığın psu da nasıl tam bilmiyorum..
    sisteme taktıysan ve çalıştıysa sorun yok demektir..
    ayrılsada ayrılmasa da 4 tanesi boşta kalıyor zaten..

psu ile detayları kullananlara sormanda fayda var..
    http://forum.donanimhaber.com/m_44926547/tm.htm
  • 730 watt aerocool eksende taksitli fiyati 150 tl mi ne indirim var cok guzll bu psu degerleri mukemmel
  • ooppss, evet ben sağdan sola pin sayısını kast etmiştim. Zira kutuda da 4+4 yazıyor. Aşağıdakinden iki tane olarak. Eski kullandığım da yukarıda ki gibi. O zaman 8+8 pinli benim bahsettiğim. Diğer konu üzerinden takip edeceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.