Şimdi Ara

SAPPHIRE 280X VS 280X VAPOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: evo5558

Merhaba, dual-x 280x bende kullandim bir süre. Çok yüksek overclock denemeleri yaptığım halde aşırı bir ısınma olmadı kesinlikle. Vapor x ile aralarinda mutlaka fark vardır fakat dual-x kullanilmicak bir kart değil bence.
    Belki en bariz farkları ramleri soğutması olabilir fakat onada emin değilim.

Ben de Dual-X kullandım.
    Toxic kullanıcısıyım şu an.Arada soğutma-ses-tasarım-overclock-performans olarak çok çok daha iyi.Toxic`in sesi de iyi değil ama Dual-X çok daha kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moraes

inventusla aynı fiyata geliyor hiçbir fark yok?

Brz daha uygun fiyatlidir inventus yada zamlanmis olabilir en son baktigimda daha ucuz geliyodu inventus

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstop's surgeon

quote:

Merhaba, dual-x 280x bende kullandim bir süre. Çok yüksek overclock denemeleri yaptığım halde aşırı bir ısınma olmadı kesinlikle. Vapor x ile aralarinda mutlaka fark vardır fakat dual-x kullanilmicak bir kart değil bence.

Ben de Dual-X kullandım.
    Toxic kullanıcısıyım şu an.Arada soğutma-ses-tasarım-overclock-performans olarak çok çok daha iyi.Toxic`in sesi de iyi değil ama Dual-X çok daha kötü.

Performans derken mesela oyunlarda dual x le toxic in kac fps farki var

• quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

quote:

quote:

Ben de Dual-X kullandım.

Yaklaşık 5 FPS kadar fark var testlerden de anlayabilirsin ama Benim kullandığım Dual-X 7870`indi.Bu soğutma sistemini 7970 gibi ısınan bir GPU`ya yerleştirmek pek de iyi olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 24 Ağustos 2014; 19:51:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

quote:

quote:

Ben de Dual-X kullandım.

http://www.youtube.com/watch?v=5Hi6K_nC5mw

http://www.youtube.com/watch?v=Tj2YH8UqH8Q

hocam bu iki videoda dual-x ,vapor-x ve toxic karşılaştırması var

• 5 FPS için 100 TL ? Değer mi?
  • quote:

5 FPS için 100 TL ? Değer mi?

O 5 FPS yazdığım 5 özellikten sadece birinin açıklamasıydı.4 madde daha saymıştım.
    İncelemesini okuyabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=95871262&p=1

• quote:

5 FPS için 100 TL ? Değer mi?

Aynen bencede yani r9 280x dual x ekran karti cok cok yeterli bence toxuc e grk yok ama vapor alinabilir

• 2 kez daha okudum dostum düşünücem bunu çok teşekkür ederim güzel inceleme
  • quote:

2 kez daha okudum dostum düşünücem bunu çok teşekkür ederim güzel inceleme

Önemli değil kardeşim :) Toxic`i 940 TL fiyat etiketiyle almıştım.Ve hala paramı boşa harcamadığımın hakkını alıyorum ki 830 TL iken Toxic almazsan ayıp edersin :)

• Vapor-X, heatpipe teknolojisi ile aynı prensiplere sahip Vapor Chamber Technolojisini kullanıyor. Bir sıvı soğutucu sıcak bir yüzey üzerinde buharlaştırılıyor, ve ardından soğuk bir yüzeyde yoğunlaştırılıyor geri dönüştürülen sıvı sıcak yüzeye yeniden gönderiliyor gpu üzerine yani. Sirkulasyon işlemi boşaltılmış bir odacıkta gerçekleşiyor ve karmaşık bir fitil sistemi ile kontrol ediliyor. SAPPHIRE Vapor-X sistemlerinde kullanılan buhar odası oldukça ince ve grafik yongası ile temas edecek şekilde konumlandırılıyor. Ayrıca backplate gibi özelliklerinden dolayıda vapor-x öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atıl Kurt21 -- 25 Ağustos 2014; 15:44:24 >
  • şuan 903 TL bakıcaz hacı paraaa paraaaa :D
  • Sapphirin dual-x sogutma teknolojisi 280x in oc lu modeli icin yetersiz kaliyor ve ani perf dusmelerine sebep oluyor.

• OC yapmıyacağım ben ne işlemciye ne ekran kartına çünkü ne olduğunu neye yaradığını bilmiyorum gerekte duymuyorum :D
  • 280x in fabrika cikisli oc lu modelleri var ve dual x sogutma teknolojisi kullaniyor ve sogutmada yetersiz kaliyor onun yerine toxic ve vapor x tercih edilebilir.

• Teşekkür ederim satın alırken sorgulucam vatanı :DDD
  • Yardimci olabildiysem ne mutlu bana

• indirimi vergisiz fiyat üstünden yapılıyor.

illa saphire mi almayı düşünüyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.