Şimdi Ara

SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
1
Favori
14.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçmiş olsun Yücel Bey, yeni bir kamera aldınız mı acaba? Ben Panasonic HDC-SD707 aldım ve çok memnunum ama bazen düşük ışıklı çekimlerde HD2000'imi aratıyor bana... Ah Sanyo ah ne olurdu şu cihaza bir de optik sabitleyici koysaydın...
  • Valla hocam Canon 550D ile takılıcam sanırım hocam,50mm f1.8 lensimi takınca ne sanyo ne panasonic yok böyle bir gece çekimi.Ama tabi amatör ve pratik çekim yapmak isteyenler için yukarıdada dediğim gibi herkese göre değil.Fotoğrafçılık bilgiside gerektiriyor.

Örneğin;

• Arkadaşlar bu Sanyo'nun kamera modelleri hakkında nasıl ayrıntılı bilgi sahibi olabilirim ?
  • Erdem Bey'in kamerasını alamadık ama Yücel Bey'in filtre ve mercekleri tarafımdan alındı.Bu arada yeni makineniz hayırlı olsun Yücel Bey.Bundan sonra alacağım makine de belli oldu :) Gayet güzel çekim. Fotoları da bekleriz.Size hazırladığınız videolar, bunları sanal ortamda üşenmeden paylaşmanız tecrübe paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • Ben teşekkür ederim, aşağıya yine 50mm ile çektiğim biraz daha tribal görüntülerden derlediğim bir video var.

• Merhaba Arkadaşlar

http://www.sanyo.de/products/digital_imaging/software_dl/s313n081.bin linkindeki yeni firmware yi hd2000 makinama yükledim. Yüklemez olaydım. Manual modda florasan ışığı altında görüntü titrerdi. Simple moda getirince sorun olmazdı. Yüklemeden sonra ne manual modda ne de simple modda titremeyi engelleyemiyorum.

F değerini 3.5'a iso yuda 200 yapınca titreme gidiyor biraz karanlık bir görüntü kaydı oluyor.

Orjinal firmware elinde olanlar lütfen buraya yazsın. Çünkü firmaya gönderdiğim maillere cevap bile verilmiyor.

İyi çalışmalar

• arkadaşlar herkese merhaba bu başlığı nihayet buldum.inşallah derdime çare olur birileri..bende yakın zamanda SANYO full hd CG 100 dual camera var 14 mp aldım fotoğrafta sorunum yok , kamera çekimlerini makineden ve tv den izlerkende sıkıntı yok ama bilgisyara attığım zaman seste problem yok ama görüntü sanki slow motion gibi gereiden geliyor ve takıla takıla ilerliyor.media player,km player,quicktime,gom player hepsinde aynı sıkıntı var sorun nedir ve ben görüntüleri bilgisayardan nasıl izleyebilirim??
    yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: piasemen

arkadaşlar herkese merhaba bu başlığı nihayet buldum.inşallah derdime çare olur birileri..bende yakın zamanda SANYO full hd CG 100 dual camera var 14 mp aldım fotoğrafta sorunum yok , kamera çekimlerini makineden ve tv den izlerkende sıkıntı yok ama bilgisyara attığım zaman seste problem yok ama görüntü sanki slow motion gibi gereiden geliyor ve takıla takıla ilerliyor.media player,km player,quicktime,gom player hepsinde aynı sıkıntı var sorun nedir ve ben görüntüleri bilgisayardan nasıl izleyebilirim??

Bilgisayarının işlemcisi,ekran kartı,ram durumu nasıl.Görüntüleri daha güçlü,yeni nesil bir bilgisayarda dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomusga

quote:

Orijinalden alıntı: piasemen

arkadaşlar herkese merhaba bu başlığı nihayet buldum.inşallah derdime çare olur birileri..bende yakın zamanda SANYO full hd CG 100 dual camera var 14 mp aldım fotoğrafta sorunum yok , kamera çekimlerini makineden ve tv den izlerkende sıkıntı yok ama bilgisyara attığım zaman seste problem yok ama görüntü sanki slow motion gibi gereiden geliyor ve takıla takıla ilerliyor.media player,km player,quicktime,gom player hepsinde aynı sıkıntı var sorun nedir ve ben görüntüleri bilgisayardan nasıl izleyebilirim??

Bilgisayarının işlemcisi,ekran kartı,ram durumu nasıl.Görüntüleri daha güçlü,yeni nesil bir bilgisayarda dene.

benim bilgisayar pek yeni değil 3 yıllık bi bilgisayar öyle performanslı bişey değil.ama işyerine götürdüm görüntüleri ordaki bilgi işlemdeki son sistem bilgisyardada aynı durum devam etti. ordaki elemanlar hoca bu görüntüleri videoculara götürüp cd ye aktarırız ama ozamanda görüntü kalitesi düşer dediler.benim anlayamadığım ben bu kameradan bilgisayarda görüntü izleyemeyeceksem ne anladım bu işten...

• Ben evdeki mkv player cihazımla bluray film de seyrediyorum.2o-25 gb lık filmler.ancak bendeki kamera ile çektiğim görüntüleri (özellikleri senin kamera ile aynı) bu cihazda seyredemiyorum.Görüntüler kısmen takılıyor,ses ise hiç çıkmıyor.Bilgisayarda ise seyredebiliyorum.60fps 1920x1080p çekim yapan kamera çok az piyasada.Bunu göstermesi içinde işlemcinin çok sağlam olması lazım.Varsa etrafında i3-i5-i7 işlemcili,en az 2gb ram li bir bilgisayarda dene görüntüleri.Ancak ileride tüm bilgisayarlar(en ucuzu bile)gerek ram,gerek işlemci vs bakımından bu görüntüleri rahat oynatacak kapasitede olacak.Mühim olan senin elinde kaliteli görüntü kaynağın olsun.Benim önerim bu çektiğin görüntüleri editlemeden,ham olarak sakla
  • Bu makina piyasada kalmadi galiba

Ben de hem ses out jack hem de ses kulaklik jack i olan makina ariyordum
    o da ya piyasada yok ya da cok pahali galiba

benzeri ozelliklere sahip bir kamera biliyor musunuz:

Microphone Input Var
    Headphone Jack Var

olan

full hd

en ucuza hangi marka model bulabilirim
  • elimde geçen sene yurtdışından aldığım ve sadece 3-4 kez kullandığım gold hd2000 var, 32gb kart yedek batarya, çanta kutu vs.. ilgilenenler pm atabilir
  • Merhaba Arkadaşlar;

Xacti HD2000 Gold modelini 2011 yılının ilk aylarında Amerika'dan temin etmiştim. O günlerde bu cihazın boyundan büyük işler yaptığını bir yerlerden okumuştum ve bilerek almıştım. Hatta Amerika'daki arkadaşım neden SONY almadığımı falan sormuştu. Elbette SONY'ye saygımız sonsuz. Ama bu cihazın yeri başka. Zaten önceki sayfalarda verilen teknik detaylarla zamanınızı almak yerine daha çok kullanımdan sonra oluşan fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle cihazınızı DSLR çekim yapan, kolum kadar lensler kullanan, maliyeti 5 ila 10 bin lira olan cihazlarla karşılaştırmayın. Ben yaptım moralim bozuldu. Bir arkadaşım Nikon D7000 almıştı. Ordan biliyorum.

En büyük avantajınız kameranızı yeleğinizin cebine koyup her an her yerde en güzel çekimleri yapabiliyor olmanızdır. Ama yukarıda bahsettiğim arkadaş her yere çantayla gelmek zorunda kalıyordu. Hayat tercihlerden ibarettir değil mi?.. Meselâ ben o dönem İspanya'da öğrenciydim. Bir cebimde Sanyo Xacti HD2000 Gold diğer cebimde parmak boyutunda, büklümlü tripod "anı" yakalıyordum. Unutmayın ki, özellikle kameranızı alıp çıktığınızda genellikle hayalinizdeki görüntüleri yakalayamazsınız. Çünkü en güzel anlar en beklenmedik zamanlarda oluverir. (Murphy kanunları gibi yani.) Sonuç olarak ani durumlarda bile bu kadar kaliteli görüntü başka hiç bir şekilde sağlanamaz.
    Ayrıca bana kalırsa bu cihaz çoğu şart altında GoPro yerine kullanılabilir. Ve evet, kesinlikle daha iyi sonuç alınır.

Cihazla hem az ışıklı kapalı ortamda, hem güneşli açık havada, hem bulutlu açı havada, hem de florasan ışıklı kapalı ortamda çekimler yaptım. Ayrıca bulutlu açık havada yaptığım fotoğraf çekimleri de şu an elimde. Videolar youtube'da yüklü olduğundan işlenmiş olmalarını göz önünde bulundurunuz.

Önce Fotoğraflar;

SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar) SANYO HD 2000 ANA KONU (Kullananlar ve Alacaklar)

Bulutlu Hava Çekimi:
    http://www.youtube.com/watch?v=kI-0zZTndww

Güneşli Açık Hava:
    http://www.youtube.com/watch?v=scvtWQb7vj8

Güneşli Açık Hava:
    http://www.youtube.com/watch?v=JqVGONX63Js

Kapalı Alan Az Işıklı:
    http://www.youtube.com/watch?v=huu6X-VEqbk

Akşam Üzeri Açık Hava:
    http://www.youtube.com/watch?v=TW384hjWD_U

Florasan ışığında yaptığım çekimi daha sonra göndereceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fâni85 -- 19 Haziran 2013; 23:45:44 >

• xacti hd1000 kullanıyorum yaklasık 5 sene once yurtdısından getirttim, kesinlikle parasından daha fazlasını verene bir kamera, full hd performansı harika, hd2000 de saniyede 240fps kayıt olayı maalesef yok, onun harici kesinlikle bu markayı tavsiye ederim
  • Önceki iletimde bahsettiğim floresan ışığında yaptığım çekimin linkini veriyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=kSggqAFyiY8
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.