Şimdi Ara

Sandisk Extreme GO USB 3.1 Flaş Bellek inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canlı yayında izleyicilerle yaptığımız testler devam ediyor. Sandisk Extreme GO USB 3.1 Flaş diski izleyenlerimizle birlikte test ettik. 

Canlı yayın özetine aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Eğer uzun yayını izlemek isterseniz aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

• Mesut abim senden bir ricada bulunayım; nolursun kapak fotoğraflarına işaret parmağınla incelediğin şeyi gösterdiğin fotoğraflar koyma. Gözümüzde bir ağırlığın var. Gerçekten sana hiç yakışmıyor. Gençlere özenmene gerek yok. Bırak onlar seni örnek alsın. Kapakta ürünün olması yeterli. Poz vermek için kendini kasmana gerek yok. Seni bilen biliyor zaten, bu kadar seneden sonra bu işlere girmen biraz komik kaçıyor.

Biz seni donanımhaber gömleğiyle oturup merhabanla başlayıp işini yapmanla tanıdık, öyle de kal bence.

Saygılarımla

• Hayal kirikligi bahsedilen hizlara ulasamamis ..

Gecen yil Amerika da iken B&H den bunu almistim :

Lexar JumpDrive P20 128GB USB 3.0 Flash Drive - LJDP20-128CRBNA

Amazon da da var :

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00S6DBGKG

Bendeki 400 okuma 270 yazma nin altina inmiyor .

Usb 3.1 diye pazarlanan bircok urun aslinda usb 3.0 dir pazarlama taktigi usb 3.1 diyebilmek icin Gen1 degil Gen2 olmalidir ...

https://www.msi.com/blog/usb-3-1-gen1-gen2-explained

• quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

Mesut abim senden bir ricada bulunayım; nolursun kapak fotoğraflarına işaret parmağınla incelediğin şeyi gösterdiğin fotoğraflar koyma. Gözümüzde bir ağırlığın var. Gerçekten sana hiç yakışmıyor. Gençlere özenmene gerek yok. Bırak onlar seni örnek alsın. Kapakta ürünün olması yeterli. Poz vermek için kendini kasmana gerek yok. Seni bilen biliyor zaten, bu kadar seneden sonra bu işlere girmen biraz komik kaçıyor.

Biz seni donanımhaber gömleğiyle oturup merhabanla başlayıp işini yapmanla tanıdık, öyle de kal bence.

Saygılarımla

Merhaba,

Değerli görüşlerin için teşekkür ederim ama kendimi kastığımı nereden çıkarttın anlamadım :)

Bu bir canlı yayın, ürün inceleme odaklı olsa da 1e1 sohbet ederek ürün hakkında konuşuyoruz. Buna ürün fotoğrafı koymam zira konu ürün olsa da ben ve izleyenlerin etkileşimi söz konusu.

Gençler yapsın sen yapma, gömlek giy öyle sun, resmi kal tamam anlıyorum eskiye özlem güzel bir şey ama değişim hayatın bir gerçeği ve bu kadar katı olup biraz da aşağılar nitelikte tanımlamalarla yapılanı yermek bence olmamış.

Böyle seviyorum ve yapıyorum :) kimin ne yaptığı ile ilgilenmiyorum.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• tv den bluray film izlemek için media markt dan 2 sene önce 200 tl verip almıştım. video kopyalamada 100mb/s altına inmiyor.program dosya vs de diğer belleklere göre çok hızlı kopyaladığını görüyorsunuz.
    varsayılan format exfat olarak geliyor.yalnız uyarayım usb ile pc ye format atayım derseniz neredeyse hiçbir anakart boot disk olarak tanımıyor.

kopyalama esnasında aşırı ısınıyor öyleki bir an kısa devre yapıp yanacak sanıyorsunuz.

genel manada başarılı ancak pahalı

inceleme için teşekkürler...

• 2si1 ve mobilite ne zaman? Hey gidi valla ozledim. Saygilarimla...

• Sandik'lerin bağzı modellerinde ısınma sorunu var, büyük dosya okuma ve yazma sonrası sıcaklığı kaç dereceleri görüyor?

• Parmakla göstermeseniz de insanlar görür. O hareket çok itici geliyor. Yıllar sonra size de bulaşmış.

• Beş para etmez flash bellekler çıkmaya başladı. Benim bildiğim, yıllar ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe bunların yavaşlaması değil, hızlanması lazım.
    Fakat bakıyorum, gitgide kötüleşiyor.

Önce Mesut'un bu videodaki flash belleğe yaptığı CrystalDiskMark sonucunu resim olarak koyuyorum:

Bu da benim taaaaa yıllar önce aldığım Sandisk Cruzer Extreme 32GB USB3.0 belleğim:

Aradaki farka bakın Allah aşkına. Benim için önemli olan son hız değil, küçük küçük dosyalar çok olduğu zaman aldığım hızdır.
    Zira zaten tek dosyalarda tüm bellekler hızlı. Ama bir sürü resim olan bir klasör kopyaladığın zaman veya içerisinde 50.000 tane
    dosya olan bir oyunun kurulumunu kopyaladığın zaman, resimde gördüğünüz gibi hız o kadar düşebiliyor ki, epey beklemek zorunda
    kalabiliyorsunuz. İşte arada o kadar fark var ki, birisi yazmada 1.7 diğeri yani eskisi 11.18. Sanki yıllar sonra değil, daha önce alınmış yavaşı gibi...

• Sürgülü yapı konusunda Mesut abiye katılıyorum. Daha önce de bu konuda sıkıntı yaşadığım oldu.Zamanla sürgü kısmında temassızlık olabiliyor

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Ben de SanDisk Ultra Dual Drive USB Type-C belleğimi test edeyim dedim. Sonuçlar böyle;

https://www.sandisk.com.tr/home/mobile-device-storage/ultra-dual-drive-usb-type-c

Okuma hızı için 150MB/s diyor. Yazma için bilgi yok.

Extreme GO ise

quote:

Read Speed: up to 200 MB/s
    Write Speed: up to 150 MB/s

Kaynak:https://www.sandisk.com/home/usb-flash/extreme-go-usb

Oldukça şaşırtıcı bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atomcu -- 28 Eylül 2017; 18:47:4 >

• atomcu kullanıcısına yanıt
    Ultra bende de var. Ultrada hızlar öyle. Benim attığım EXTREME idi.
    Bir de bunun Extreme Plus mı ne vardı o çok hızlıydı. Ondan almamıştım.
    Fakat geçen o kadar seneye rağmen hızlar atmıyor ya ona kızıyorum.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Onu tam demedim ben. Kendi verilerine göre 50MB/s fark var. Ama testlerde bana kalırsa daha fazla fark olmalıydı. Bu arada haklısınız. Normalde teknoloji gelişiyor, maliyetler düşüyor. Tabi doğal olarak yüksek hızlar düşük fiyatlar olması lazım.
  • güzel sunum teşekkürler. gözlükte çok şık duruyor, gözlerim kamaştı :)

• 2010 da bellek fiyatları ve dolar düşükken 32gb ram ve 128gb hızlı kinsgton bellek almıştım gayet güzel bir yatırım olmuş şimdi daha iyi anlıyorum...

• Bu ürüne bakarken amazon da şu ürünü buldum. https://www.amazon.com/gp/product/B01N1UYJ4X/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A36DOQ8QSJXCYP&psc=1
    25 dolarlık bir fiyatı olduğu gibi, yaptığım araştırmaya göre de usb portundan oyun bile oynayabilirsiniz. Ucuz bir m2 bulun ve işlem tamam.

• Kingstone Data Traveler DX
    280 MB Okuma
    190 MB Yazma

Dandik Dandik Markaları Çok Süpermiş Gibi Kakalamaya Çalışmayın Millete
    Sırf Firmadan Para Alıyorsunuz Diye.

Aynı Şeyi Reeder Telefonlarda da Yapıyorsunuz.

• Hızlı ama bence biraz pahalı bir ürün olmuş

• Aynı hızları PNY'nin usb disklerinde 3-4 sene önce alıyordum zaten.

• Mesut Bey,

Seneler önce aldığım Sandisk Extreme 3.0 64GB modelinde aldığım CrystalDisk Mark skoru aşağıda. Test esnasında Flash %63 doluluktadır. Bu sonuçlar karşısında sizin almış olduğunuz skorlar gerçekten şaşırtıcı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.