Şimdi Ara

SanDisk Extreme 120gb değerler ve görüşler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
5
Favori
13.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

geçen hafta varanbilgisayardan %25 indirimler 326 tl ye SanDisk Extreme ssd aldım .direk 2.5 inç olarak geliyor içersinden çevirici çıkmıyor ..pc ye bağladım ve biosdan ahcı modunu açarak kurulum yaptım ..aldığım değerler gayet tatmin ediciydi.çok memnun kaldım ilk defa ssd kullanıyorum ama bir çok arkadaşımda ocz var ve sorunlar yaşıyor... ufak tefek win 7 optimizasyon ayarlrını yaptım ve sata 3 olarak bağladım,, donanımım olarak bilgisayarım

amd phenom 2 965 black,

asus 890gx chipset

xfx 6850 black

8 gb gskill ripsaw x

fln fln

amd kullanıcısı olarak chipset driver larının son sürümümü indirdim......biosu update etmedim ama edeceğim...

çok memnunum herkeze tafsiye ederim test sonuçlarını birazdan ekliyorum....

• arkadaşar sizce değerler nasıl ?

• Değerler gayet iyi hayırlı olsun
  • vatan %25 indirim yaptığı zaman Corsair gt ssd'leri kaldırıyor mu bana mı öyle geliyor
  • yok kaldırmıyor bende vatan personeliyim :) artık büyük ihtimalle corsair gelmicek ocz-kinston sandisk satacağız..corsair gelmeyebilir sıkıntı var
  • AS SSD testi yapın ve paylaşın ATTO testi hiçbir anlam ifade etmiyor (SATA III okuma yazma SSD kullanımında yeri çok az olan bir işlemdir. Asıl olay erişim süresi ve 4K okuma yazma - IOPS verileridir) Hem bu sayede bu SSD'nin gerçek yüzü ortaya çıkar.
  • ekledim sizce sonuç nasıl ?

• Senkronize sata 3 bir ssd için düşük... Ahci sürücüsü güncel değil... Şu an mobilden yazdığım için link veremiyorum ama amd ahci yazarak googledaki ilk linke tıklayıp AMD nin webinden ahci raid son sürücüyü indirip kurun. Testleri de denetim masası güç seçenekleri kısmından yüksek performans olarak ayarlayıp alın. Bu arada büyük ihtimalle anakartın sürücüleri de güncel değil. Anakartın resmi sitesinden son sürücüleri de kurun. Msconfig disk yönetimi ince ayarları da var. SSD iyidir hoştur da kılı tüyü de boldur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 29 Şubat 2012; 1:39:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar

yok kaldırmıyor bende vatan personeliyim :) artık büyük ihtimalle corsair gelmicek ocz-kinston sandisk satacağız..corsair gelmeyebilir sıkıntı var

Ustadim hangi şubedensiniz Bostancı ise oradaki tüm oem personelini çok severim selamlar. Bana da hocam diye hitap ederler (öğretmen olduğumdan)
  • izmir bornova,,,, bir kaç ayar yaptım puan biraz arttı gibi.......

• Devam... Daha iyi olması mümkün... Bu arada msconfigden açılışta tüm çekirdekleri aktif edin gün on yüklenmesini kaldırın özellikle açılış suresi farkedecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fiyata bu performans çok iyi.
  • Arkadaslar sandiks 240gb extrem ssd icin gorusleriniz nedir, alinirmi?
  • http://www.tweaktown.com/reviews/4578/sandisk_extreme_240gb_ssd_with_24nm_toggle_mode_flash_review/index.html

Burada incelemesi var.Meşhur 32 nm Toshiba yonganın ilk 24 nm üretimini kullanmış Sandisk,Toshiba ile ortak olduğu için.

Senkron yongalı,hızlı ürün...
  • 24nm ile uretilen baska ssd var mi?vatan indiriminden 680.00TL gibi bir fiyata alinabilir.Ya da macereya atilmayip cordair mi alsam, uzmanlar ne der?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 1 Mart 2012; 20:28:32 >
  • Şu an alınabilecek en iyi SSD budur...http://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/intel-ssdsc2cw240a3k5-240gb-520-serisi-sata-30-ssd(550mb-okuma--520mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=59100

Sandisk'in ucuz olması gerekirken arada 20 tl. oynaması alınmaz hale getiriyor Sandisk 240 GB'ı.

Intel şu anda Corsair,Ocz hepsinden daha hızlı ve güvenilir...
  • Stokta yok herhalde?Takibe almak gerekir!
  • bende 240gb aldım fiyat konusunda iyi hız konusunda da iyidir. Sata2 olarak bağlanıyorum laptop olduğundan ama performansı gayet iyi tavsiye ederim.Bende Vatan elemanı teknik servis bölümünde olduğum için test etme fırsatım oldu hızları gayet iyi ve yeni teknolojiler kullanıldığını farkettim çalışan arkadaşlarıma da tavsiye ettim. %25 kampanyada bütün arkadaşlarım sandisk aldı :)
  • Farkettiginiz bu yeni teknolojiler nelerdir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan PC deki arkadaşlar bu ürünü çok övdüler.Sistem olmadığı için test şansım yok ama ayrıntılı inceleme yapabilecek arkadaş yokmu?Özellikle Force gt ile durum nasıl, Selamlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.