Şimdi Ara

Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
44
Favori
133.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lodos denizcisi

quote:

Orijinalden alıntı: UPDOWNBXX

usta dediğiniz şey normal masaüstü bilgisayarda olmaz değilmi

dediğim şeyin olması için masaüstü veya laptop farketmez , wireless kartına sahip olması gerekir. Genelde masaüstülerde wireless olmaz fakat siz usb wireless adabtör alıp masaüstü pc ye takarsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

tmm sağolasın
  • Bunu arıyordum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErolAyman

Bunu arıyordum teşekkürler

rica ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok yararli bir konu tamda su aralar lazim bu arada sarkan sanirim ace kullaniyor samsungun en lanet telefonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilmeyen arkadaşlar için çok faydalı bir konu olmuş... bunun için benzer başka programlarda mevcut.. googleda wifi hotspot olarak aratabilirsiniz...
  • Eline Sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrkAvenger

Eline Sağlık.

Rica ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim iki wifi var birinden alıp diğeriyle dağıtmak istiyorum connectify programını da denedim, bu kodları da denedim olmadı hangisi dağıtıyor hangisi alıyor nasıl kodlarla belli olacak.
    Bendeki sorun sanırım interneti alan karla dağıtım yapıyor onu nasıl yarlıcam :)
  • yurdun internet wpa-ent ps3 u internete baglamak icin ne yapmam gerek wifi den gelen interneti kablolu olarak ps3 ume nasil gonderebilirim yada ne yapmam lazim yardimci olur musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: litsaw

Benim iki wifi var birinden alıp diğeriyle dağıtmak istiyorum connectify programını da denedim, bu kodları da denedim olmadı hangisi dağıtıyor hangisi alıyor nasıl kodlarla belli olacak.
    Bendeki sorun sanırım interneti alan karla dağıtım yapıyor onu nasıl yarlıcam :)

hocam benim anlattığım konuda yapilan kisaca şu : interneti olan wifi kart ile yine ayni kart kullanilarak ayrica yayin yapilmasi.
    sizin isteğinizi bu komutlarla yapamayiz (yapiliyorsa da ben bilmiyorum) ama connectify programıyla yapabilirsiniz.

connectify de;

1- Internet to Share kısmında internete bağlı olan wifi karti seçeceksin

2- Share Over kısmında ise yayın yapmak için kullanacağın wifi kartı seçeceksin

3- Sharering Mode kısmından da istedigini seçebilirsin.

4- Hotspot name ve password u da belirledikten sonra Start Hotspot a tikla yayin yapmaya baslayacaktir.

kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

yurdun internet wpa-ent ps3 u internete baglamak icin ne yapmam gerek wifi den gelen interneti kablolu olarak ps3 ume nasil gonderebilirim yada ne yapmam lazim yardimci olur musunuz

hocam bunu connectify programiyla kolayca yapalirisiniz. linki konunun en üstünde mevcut. indirip kurun.

1- Internet to Share kısmında internete bağlı olan wifi karti seçeceksin.

2- Share Over kısmında ise ethernet kartini seçeceksin.

3- Start Hotspot a basip wifi karttan gelen neti ethernet kartina paylaştirmiş olacaksin. kablo ile de ps3 ü pc ye baglarsin.

kolay gelsin...
  • adam gbı bır sıtesı varmı bedavaya ındırebılecegımız ??
  • Denemekte fayda var bilgi için teşekkür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vcihan -- 8 Şubat 2014; 22:48:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vcihan

Denemekte fayda var bilgi için teşekkür

Rica Ederiz
  • arkadaslar ben konu basında söylenenlerin hepsini yaptım fakat resimdeki gibi sorun oluyor. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniiz ?
    Sanal Kablosuz Ağ Kurmak (Virtual Wireless Network-Wifi Hotspot)
  • quote:

Orijinalden alıntı: triggo54

arkadaslar ben konu basında söylenenlerin hepsini yaptım fakat resimdeki gibi sorun oluyor. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniiz ?

paylaştığınız resimden paylaşım ayarlarını yapmadığınız kanaatine vardım , ayarları alttaki resimdeki gibi düzenledikten sonra sanal ağı başlatın.

http://prntscr.com/3ldgzf

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: triggo54

arkadaslar ben konu basında söylenenlerin hepsini yaptım fakat resimdeki gibi sorun oluyor. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniiz ?

paylaştığınız resimden paylaşım ayarlarını yapmadığınız kanaatine vardım , ayarları alttaki resimdeki gibi düzenledikten sonra sanal ağı başlatın.

http://prntscr.com/3ldgzf

çok teşekkür ederim. ddiğiniz gibi yapınca sorun çözüldü.

• quote:

çok teşekkür ederim. ddiğiniz gibi yapınca sorun çözüldü.

Rica ederim. Güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 22 Mayıs 2014; 19:19:57 >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Alt kısımda anlattığım konu programsız olarak internet paylaşımıdır. İnternet paylaşımını program ile yapmak isterseniz Connectify programı bu konuda gayet başarılı. Verdiğim linkten programı indirebilirsiniz.

Connectify İndir

Windows 7 & Windows 8 de güzel bir uygulama olan sanal kablosuz ağın nasıl kurulacağını anlatmaya çalışacağım. Bu konuyu forumda bir arkadaşın sorunu üzerine araştırmaya başladım. Sorunu çözdük fakat araştırırken ayrıntılı ve resimli pek fazla kaynak bulamadım. Bu yüzden paylaşmak istedim. Bu arada bu sistem her kablosuz ağ bağdaştırıcısında çalışmayabiliyor veya bazı windows 7 ler sorunlu olabiliyor. Garanti vermiyorum...

Peki bu sanal ağ ne işe yarar. örnek verirsek; benim evimde internetim yok ve bir laptopla kablosuz bir ağa bağlanıyorum. İnternete cep telefonumla da girmek istiyorum fakat sinyal yeterli değil giremiyorum. İşte bu gibi bir durumda sanal ağımızı kuruyoruz ve bağlandığımız interneti aynı kablosuz ağ kartı ile yayın yapıyoruz.(en güzel özelliği bence bu). Yani eksta bir usb adabtör almanıza gerek kalmıyor.

1) Başlattan arama yerine cmd yazıyoruz ve sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz.

2) Cmd ye şu komutu yazıyoruz ve enter yapıyoruz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı yazan yere kablosuz ağınızın isminin ne olmasını istiyorsanız onu yazın , şifre yazan yere de şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın.

3)Ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin e geliyoruz ve sanal ağımızın oluştuğunu görüyoruz.

4) Sanal ağımızı aktif hale getirmek için cmd komut satırına bu komutu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )

5) Şimdi interneti hangi bağdaştırıcıdan alıyor isek ona sağ tıklayıp özellikler>paylaşım a geliyoruz ve resimdeki gibi ayarları yapıyoruz.

6) Şuan internetimiz hazır. Ağ ayrıntılarına bakıyoruz . Sanal ağı modem gibi düşünebiliriz. Ağın ayrıntılarına baktığımızda 192.168.137.1 ipsini almış. Bu ip yi normal modemlerdeki 192.168.1.1 gibi düşünürsek. 192.168.137.1 bizim varsayılan ağ alt geçidimiz olacaktır. Örneğin ; ağa bağlanan bir bilgisayar 192.168.137.2 ipsini alacaktır veya siz kendiniz elle ip verebilirsiniz. 2'den 254' kadar aralık sizin istediğinizi verebilirsiniz.

7)Eğer sanal ağ yayını kapatmak istersek bu komutu cmd komut satırına giriyoruz. (netsh wlan stop hostednetwork ) . Cmd ile yapılan tüm işlemlerde cmd yi yönetici olarak başlatmak zorundasınız yoksa komutlar işe yaramayacaktır.

8)Eğer sanal kablosuz ağınızın adını veya şifresini değiştirmek isterseniz yine bu komutu kullanıyorsunuz. ( netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=ağ adı key=şifre keyUsage=persistent ) . ağ adı veya şifre yazan yerleri değiştirerek.

9)Tabi şimdi bilgisayarı kapatıp açtığınızda sanal ağ pasif duruma düşecek. Bunun için bilgisayarı her açtığınızda bu komutu girmeniz gerekiyor. ( netsh wlan start hostednetwork ) . 'Ne biçim iş bu ya sürekli komutmu gireceğiz' diyenleri duyuyorum. Üzülmeyin onun da çözümü var. Bunun için bat dosyaları kullanacağız.

10)Bat dosyası nasıl yapılır ? (Bilmeyenler için)

Şimdi sanal ağı aktifleştirmek için bir bat dosyası hazırlayalım.

-Yeni metin belgesi açıyoruz ve aktifleştirme kodunu yazıyoruz. ( netsh wlan start hostednetwork )
    -Farklı kaydet e basıyoruz ve isim yerine Aktifleştirme.bat yazıyoruz.
    -Kaydet diyoruz ve dosyamız hazır.

Bu bat dosyasını çalıştırırken çift tıklama yeterli olmuyor yönetici izni lazım. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekiyor. Diğer komutlar içinde kendiniz bu yönergeleri izleyerek bat dosyaları oluşturabilirsiniz. Umarım unuttuğum bişey yoktur Anlatımım güzel olmasada işinizi görür diye düşünüyorum . Kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz...

Güle Güle Kullanın...

Not : Anlatım ve resimler tamamen bana aittir. Bilgileri ise araştırmalarım sonucu elde ettim.

3. maddeye kadar geliyorum fakat ağlar arasına yeni ağ gelmiyor yani sanal ağ oluşmuyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali4351

Herşeyi yaptim fakat kablosuz ag gozukmuyor connectify kullanmayida bilmiorm denedim ama olmadi .s

arkadaşım resimlerden anladığım kadarıyla işlemler doğru yapılmış fakat senin kablosuz ağ kartın ağ bağlantıları kısmında gözükmüyor. kablosuz ağ kartını aktif hale getirdikten sonra ağ bağlantıları kısmında kablosuz ağ kartının simgesi çıkacak. ondan sonra işlemleri uygularsan sanal kablosuz ağ oluşacak ve onun da simgesi ağ bağlantıları kısmında gözükecek. senin resminde gözüken simge ethernet yani kablolu internetin simgesi.

kolay gelsin...

bende de aynı durum oluyor nasıl çözdün kardeşim?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.