Şimdi Ara

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİ İNCELEME MERKEZİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
42
Favori
45.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xnc

quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Orijinalden alıntı: minnik

Fov (field of view) kalite ile ilgili bir kavram değil görüş açısı darda olsa kaliteli olabilir ona sözüm yok ama dark blood arkadaş görüş açısı samsungda daha iyi yazmış 96° ile 120° arası baya fark var bobonun etiket değeri daha yüksek sorumu etiket değerine göre sordum

gear vr'ın görüş açısı daha geniş. bobovr 120 fov'a sahip değil ama öyle yazıyor. snailvr kullandım, 96 fovdu, bobovr z4 snailvr'dan daha dar gösteriyor

bu da çok enteresan bir durum. bobo z4 her yerde 120 yazıyor ama siz daha dar diyorsunuz. anlayamadım neden böyle dediniz şimdi? Konuda %80 bobo z4 öneriyor. özellikle de fov değerinden dolayı diye düşünüyordum.

Bobovr z4 ü ben de öneriyorum ama 120 derece değil bu gözlük kesinlikle. Açıkçası 120 olmadığına sevindim, çünkü 120 çok abartı bir fov ama 96 fovluk snailvr ın daha yüksek görüş açısına sahip olduğu bir gerçek, gear vr da öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• xnc kullanıcısına yanıt
    Gear vr ve bobovr'ın sikletleri farklı, ikisi karşılaştırılmaz bile. Biri Çin üretimi kimin tasarladığı belli değil, diğerinin arkasında koskoca oculus var. Bobovr giriş-orta seviye bir gözlük, gear vr orta-üst seviye bir gözlük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Uyumlu telefon olayına dikkat etmemiştim S6, S7 + edge'leri birde Note 5 destekliyormuş. Bana şu anda çift hat ve 5.5 " cihaz lazım olduğu için çin malı telefonlardan devam ediyorum. Kullandığım cihaz Lenovo K3 Note
  • DaRK BLooD kullanıcısına yanıt
    PM'den aldığınız satıcının linkini verebilirmisiniz bende sipariş vereyim. Üstteki mesajımda belirttiğim gibi uyum olayına dikkat etmemişim mecburen bobo alacağım.
  • xnc kullanıcısına yanıt
    Sizin telefonlariniz samsung gear vr ye uyumlu degil. S6, S7 veya note 5 lere uyumlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekranda oynayan görüntüyü (film -dizi) en iyi büyük ekran hissi veren nedir
    lg g3 var kardeşimdede samsung s5

3d oyun ve video kesinlikle izlenmeyecek ..
    film dizi sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnc

yani şimdi anlamadığım şu

samsung gear vr ile bobo z4 ü kıyasladığımızda gerçekten o ortamda olduğumuzu hissettiren hangisi oluyor?

bunu sağlayan FOV değeri mi? İllaki piksel sayma da buna etki ediyor ama asıl hissettiren ne?

görüntü kalitesi telefondan telefondan değişebiliyor, bunu anlıyorum. mesela bende note 3 ve S4 var. Note 3 takınca pikselleri daha çok sayıyordum. Ama her iki telefondanda da kenarlarda çerçeve gördüğüm için sanki oradaymış hissi almama engel oluyordu. (Vr box hüsranlığı).

Dürbünden bakıyor hissi nedir anlayamadım. Yani ben dürbünden bakıyor gibi düşündüğümde pek gerçekçi olmayacak gibime geliyor. Gözlerimle gerçekte nasıl görüyorsam o şekilde görmemi sağlayabiliyor mu :D bu gear vr veya bobo z4

oculus rift şu an için pahalı geldiği içine alternatiflere yönelmeye çalışıyorum

Dürbünden bakıyor derken dürbünden bakarken sağ ve solda yarım çember şeklinde görürsünüz ya o şekilde lensin etrafını saran siyah kısmı görebiliyorum. Eğer Çin malı bir VR gözlük alacaksanız herkesin ortak kararı aralarında en iyisi BoboVRZ4. Ama samsungunuz varsa Samsung Gear VR alın derim. Boboda da ordaymışsınız hissi oluyor bir problem yok.

Piksellerin gözükmesi konusu hepsinde var Samsung Gear VR da da var ona yapacak birşey yok. Piksel gözükmemesi için Oculus Rift tarzı bir cihaz almak lazım kendi ekranı olanki onlar 600 dolardan başlıyor.

Yukarda belirttiğim bir iki video oynatma programında FOV ayarı var mesela. FOV ne kadar küçük olursa görüntü yaklaşıyor daha büyük ekranda izliyor gibi oluyor. mesela ben bu ayarı 75 80 yapıyorum film izlerken.

• quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

PM'den aldığınız satıcının linkini verebilirmisiniz bende sipariş vereyim. Üstteki mesajımda belirttiğim gibi uyum olayına dikkat etmemişim mecburen bobo alacağım.

Aliexpressde 32 dolara aldığım satıcı buydu şuan 25 dolara düşmüş fiyat.
    BOBOVR Z4

Yanına da bu gamepadden aldım
    Gamepad

Günaydın arkadaşlar

Biraz önce verdiğiniz linklerdeki ürünleri sipariş ettim. Siz sadece gözlüğemi 32$ verdiniz? şu anda bluetooth kumandasıyla 32 $'a veriliyor.

Bende VR Gözlük: 25$, Gamepad: 9$ = 34$ ödedim bakalım kaç günde gelecek. Daha önceki alımlarımda 20 günde gelen üründe oldu 60 günü bulanda
  • herkeze teşekkurler
  • quote:

Günaydın arkadaşlar

Biraz önce verdiğiniz linklerdeki ürünleri sipariş ettim. Siz sadece gözlüğemi 32$ verdiniz? şu anda bluetooth kumandasıyla 32 $'a veriliyor.

Bende VR Gözlük: 25$, Gamepad: 9$ = 34$ ödedim bakalım kaç günde gelecek. Daha önceki alımlarımda 20 günde gelen üründe oldu 60 günü bulanda

Evet 1 ay önce sadece gözlük 32 dolara sipariş verdim şimdi 25 dolara düşmüş.
    15 günde teslim aldım ben. Gamepad Hollanda Postası ile geldi o 3 hafta sürdü. Çinden geçen ay 3 farklı sipariş verdim üçüde 15 günde geldi.
    Yardımınız için çok teşekkürler. Gözlük kargoya verilmiş bakalım kaç günde gelecek. Gamepad'de dediğiniz gibi PostNL ile gönderiliyor ama mantığını anlamadım Çinden Hollanda postası??

Cahilliğimden soruyorum, 360 derece efekt için youtube'dan VR videoları telefondan açıp telefonu gözlüğün içine yerleştirip izlemek yetiyormu, Yoksa videoları hafıza kartına kaydedip extra program vs. kurup onunlamı izlemek gerekiyor
  • quote:

Yardımınız için çok teşekkürler. Gözlük kargoya verilmiş bakalım kaç günde gelecek. Gamepad'de dediğiniz gibi PostNL ile gönderiliyor ama mantığını anlamadım Çinden Hollanda postası??

Cahilliğimden soruyorum, 360 derece efekt için youtube'dan VR videoları telefondan açıp telefonu gözlüğün içine yerleştirip izlemek yetiyormu, Yoksa videoları hafıza kartına kaydedip extra program vs. kurup onunlamı izlemek gerekiyor

Rica ederim. youtube üzerinden direk izleniyor youtube üzerinde video izlerken cardboard ikonuna tıklamak yeterli.
  • Ben de Fiit VR2 model gözlüğe sahibim. İnternette çok fazla araştırma yapmama rağmen detaylı teknik bilgiye rastlayamadım ancak vr gözlüklerde tünel hissi , gerçeklik hissi olayını teknik ama detaylı olarak anlamak istiyorum.

Gerçeklik hissini arttıran detaylar nelerdir ya da çok kaliteli cihazlarda ki hissi veren öğeler nelerdir diye düşünüyorum;

* Çözünürlük
    * Tünel hissiyatının tamamen sıfır oluşu
    * FOV değeri

Çözünürlük konusunda yapacak pek birşey yok, FOV değeri 96 üzerinde pek birşey ifade etmediği gibi 100 den fazla olması piksellenmeyi arttırıyor.

Fiit VR kullanırken dikkatimi çeken kenarlarda çerçeve görmüyor olmama rağmen bir şekilde kutunun içine bakma hissiyatının yok olmadığı. Yani bu durumda çerçeve görmesem dahi tünel hissiyatı devam ediyor. Bu da gerçekçilik hissini çok fazla öldürüyor. Peki bu hissiyata neden olan asıl etken ya da etkenler nelerdir.

Bütün bunları niye düşünüyorum. Elimde ki Fiit VR gözlüğü modifiye ederek acaba daha kaliteli ve daha gerçekçi hissiyata ulaşabilir miyim :) ya da neler yapabilirim bunu anlamak istiyorum. Zira aldığım hiç bir cihazı olduğu gibi kullanmama , kurcalayıp modifiye etmek gibi bir hobim var :)

Edit: İpad miniyi vr gözlükle adapte etmeyle ilgili bir site buldum. Fırsatım olunca inceleyeceğim

http://www.theverge.com/2014/9/16/6256729/airvr-attach-your-ipad-directly-to-your-face

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banillasky -- 12 Temmuz 2016; 14:00:14 >

Çok sağolun
  • SATILIK Sıfır Bobovr Z4, Baofeng Mojing 4 ve Baofeng Mojing XD Konya içi elden teslim Konya dışı ücretsiz kargo ile gönderim, pmden ulaşabilirsiniz.

• fiit vr alıp aranıza katıldım şimdilik 3D SBS POP OUT videolara baktım gerçekten çok hoş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: torna&do

Bence almasan iyi olur ama film izlemede sorun yasamazsin onu da belirteyim

Teşekkür ederim.

• daha önce yurt dışından alış veriş yapmadım bir kaç sorum olacak

karttan dolar olarakmı ödeme yapmamız gerekli yoksa tl yapıp dolaramı çevriliyor nasıl oluyor bu iş

birde aliexpress de iki fiyat var şu şekilde US $25.63 - 30.39 / parça hangi fiyat geçerli acaba 25.63 mü 30.39 mu

yurt dışından alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli

bu işlerden anlayan biri yardımcı olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kumdan kale -- 12 Temmuz 2016; 17:54:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kumdan kale

daha önce yurt dışından alış veriş yapmadım bir kaç sorum olacak

karttan dolar olarakmı ödeme yapmamız gerekli yoksa tl yapıp dolaramı çevriliyor nasıl oluyor bu iş

birde aliexpress de iki fiyat var şu şekilde US $25.63 - 30.39 / parça hangi fiyat geçerli acaba 25.63 mü 30.39 mu

yurt dışından alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli

bu işlerden anlayan biri yardımcı olursa sevinirim

Farketmez kredi kartı ödemesi dolar olarak seçildi ise extreye dolar yansır TL seçildi ise hesap kesim tarihinde kur ne ise o fiyattan TL çevirir TL yansır.
    Aliexpress de sıkıntı olmaz ürünler takip numaralı geliyor ulaşmaması durumunda iade ederler parayı. Yalnız alırken yorumlara bakmak lazım çok sipariş edilen ve yorumları iyi olan satııclardan almak lazım.
    O iki fiyatın biri tek ürün biri joystickli ürün fiyatı orda seçenekler var.
    Duruma göre 2 3 4 haftada geliyor kargo PTT dağıtımını yapıyor.
    Yurtdışından 75euro a kadar alınabilir. 75 euro 1500 euro arası %20 vergi keser gümrük.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.