Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
101
Favori
39.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene Kar çok yağacak diyorlardı hiç yağmadı 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1-Öğrenme modu açıldığında hassasiyet değerleri;
    Yerden ısıtmada minimum -0,2__+0,2 olarak, petek ısıtmada -0,1__+0,1 olarak kullanılabiliyordu.
    Kullanıcı bunu arttırabiliyor ama azaltamıyordu.
    Versiyon 8.00 dan itibaren hassasiyet ayarı tamamen kullanıcının kontrolüne bırakılmış.

2- Hala 100. ürün sahibine kavuşamamış. Sanırım seneye kalacak. Nasip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 20 Şubat 2018; 15:58:14 >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Bu güncellemeye nasıl sahip olunuyor onu da yazsaydınız.
  • Senin cihaz yerden ısıtma kullandığından dolayı aklımda zaten. Sezon sonunda kargoyla göndermeni isteyeceğim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamün aleyküm hocam

Santek i nasıl temin edebiliriz yardımcı olabilirmiainiz

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

karaelmaslim.
    Şu anda saat 02:18
    2500W nin on/off ot ile uyumu konusunda bakmadığım sayfa kalmadı.
    Kombi konusunda bilgisi fazla olan disintegration arkadaş bağlanır diyor.
    Ben de öyle biliyordum. Buderus 062 ye bağlanıyor.
    Buderus062 ile aynı kombi bildiğim kadarıyla küçük farklılıkları dışında.
    Forumda bir kullanıcı on/off bağladığını ve ot kombiyi durdurduğunda devamlı D3 hatası aldığını yazmıştı.
    Klavuzuna baktım bilgi yok.
    Cosa şirketi on/off olan cosa için bağlanmaz diyor.
    Sıkıntı yaşanmasaydı Cosa bunu sayfasında hala uyumsuz olarak belirtmezdi diye düşünüyorum.
    Bu kombi için de cr serisi modülasyonlu tavsiye ediliyor.
    Artık ben bu konuda bir şey diyemiyorum.
    Ne zaman bir on/off kullanıcısı çıkıp sorun yok derse o zaman bağlanır diyeceğim tekrardan.

@superhead kardeşim seni de kırdıysam özür dilerim.
    Bazen fevri davranabiliyor insan.

@superhead @karaelmaslim

bastan okumaya basladım konuyu bende condens 2500 var aynısı babamda da var ve ikimiz de trz130 0.5 derece hassasiyetiyle on-of kullanıyoruz.
    babam ara kar oldugu için 23.5 a ayarlı 23 de yanmaya baslıyor memnun
    bende ise catı katıyım yalıtım zaten yok 19.5 a ayarlı 19 da usutuyor yanmadıgında
    sundan dolayı san tek i düşünüyorum .
    derece farkı cok oldugundan kapandıgında 19 da yanana kadar üşütüyor ama 19 da yanmıs olsun derece 19 olsa bile petekden sıcak hava gelince usume olmuyor.
    sorun kapalı kalma süresinin uzun olması santekle bu durumu kısaltabilirim diye düsünüyorum.
    hasanemmi şimdi ben zaten on of trz 130 ile kullanıyorum demek mi ki san tek de sorunsuz calısır ?
    bahsettiğim de soruna cözüm olacaksa bir tane rica edeceğim saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermen_555 -- 21 Şubat 2018; 15:5:31 >

• cermen_555 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba Bosch TRZ 130 ile Siemens RDE 100 aynı termostattır.
    Bu termostatların özellikleri kısıtlıdır.
    On-off olarak çalıştıkları belirtiliyor.
    Ancak kullanım kitapçığında yerden ısıtma için 30...60 arası ayar seçeneği var.
    Bu özellikten dolayı on/off olduğu konusu hala şüpheli.
    Çünkü on/off termostatlar kombi sıcaklık ayarına müdahale edemezler.

Emin olmak için kombiden termostata gelen kabloyu termostattan çıkarıp uçlarını birleştirin. Bu durumda kombi çalışmalıdır.
    Uçları ayırdığınızda ise kombi durmalıdır. (Bir müddet pompa çalışabilir).
    Sıcak su kullanımı ise her iki durumda gerçekleşmelidir.

Deneyebilirseniz tam olarak on/off olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

SAN-TEK 0,1C adımlarla ayarlanabilir. Günlük 5 dilim ve her dilime farklı sıcaklık belirlenir.
    Bu açıdan TRZ 130 dan çok daha konforludur.
    Öğrenme modu sayesinde oda sıcaklığı ayarlanan değere gelmeden kombi kapanır. Petek sıcaklığı ile ayarlanan değere gelecektir.

• Hasan hocam merhaba uzun zamandir kombi islerinden uzak kaldim SAN TEK guncellenmis yeni ozellikler eklenmis elinize saglik. Tembellikten size gonderip guncellemeleri de yaptirmadim ama bu haliyle bile benim ihtiyaclarimi karsiliyor.

Sizden ricam piyasada ki termostatlarin ozellik ve fiyatlarini gosteren bi tablo paylasiyordunuz guncel listeyi gonderebilirmisiniz,bi arkadasim termostat arastiriyor.

• Bende 2500w var. Cosa ile kullanıyorum. Sorun yok. On off termostati anakarta bağlamak lazım. Klemensle köprülü bir yer var oraya bağlayınca muhtemelen hata kodu veriyor. Yerden ısıtma limitoru için fln filan diyor kilavuzda

• fatihurhan42 F kullanıcısına yanıt
    Mr.Smithh M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Fatih.
    Uzun zaman oldu gerçekten.
    27.01.2015 tarihinden beri 3 yıl olmuş.
    En son kasımda bir liste oluşturmuştum.
    Linki aşağıda.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130056601
    Görüşürüz.

Mr.Smithh
    Dediğiniz gibi oluyordu. Şimdi hatırladım.
    Biri daha yazmıştı daha önceden.
    Keşke anakart bağlantı resmi olsaydı çok iyi olurdu.
    İlginize teşekkürler.
  • Merhabalar, ben de termostat arayışındayım. Bosch class 2000W kombi var yeni evde. Dublex. Kombi üst terasta. Hemen altındaki salona yerleştirsek çekme sorunu yaşar mıyız? Montajı kendimiz yapabilir miyiZ? Kombi yeni ve garantili. Monte edersek garantiyi bozmuş olur muyuz. Bir de fiyat ne kadar SAntek ürünün. Şimdiden teşekkrüelr
  • sakurek kullanıcısına yanıt
    hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Buna ben cevap vereyim. Bu kışla beraber 4.kışımı geçirmiş oluyorum. Bu arada, sadece bilgi olsun diye paylaşıyorum; bu kış Ocak ayında 122 tl Şubat ayında 133 tl doğalgaz faturası ödedim. Şu an içinde bulunduğum dönemde 28 günlük tüketim değerim 85m3, yani şu anki verilere göre 102 tl. (Ot ayar değerlerim, gece yatarken 22 derece, akşam 18:00'den sonra ise 23 derece, ihtiyaç halinde 23'ü biraz daha yukarı alabiliyorum, bu değerler hiç değişmez.) Yer istanbul kat 7, kuzey cephe, mantolama sağlam. Gerçi bu sene kış çok yumuşak geçti ama değerler buna rağmen oldukça iddialı.
    2017 Aralık ayında, Bosch Class 6000W yeni kombi aldım. Servis geldi, ot bağlantısınıda kendi yaptı ve garantiyide başlattı gitti, hiç bir sorun çıkmadı. Sinyal sorunu yaşamazsın, çünkü gayet güçlü ve stabil bir sinyal gücü var. Bağlantıyı kendin yapabilirsin, paketin içinden çok kolay ve anlaşılır bir dille izah edilmiş olan bağlantı şeması çıkıyor. Ürünü temin etme ve fiyat konusunda hasanemmii ile özelden yazışabilirsin.
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinzf -- 16 Mart 2018; 10:3:36 >

• Merhaba, Hasan beye 2 sefer mesaj attim ulaşamadım. Buraya yazarsak belki dönüş yapar..

• dehliz35 D kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım.
  • quote:

Özelden yazdım.
    Hocam PM attım size.
  • quote:

Yerden ısıtmada öğrenmesiz olarak iyi havalarda seti geçmesi normaldir.
    Soğuk havalarda belki 0,5 kadar geçebilir. Ayrıca yalıtıma ve kombi sıcaklığına da bağlıdır.
    Öğrenmeli çalışmada sorun çıkmayacağına eminim.

Röle modülünden ses geldiyse sinyal kesintisi olmuştur.
    Çok fazla RF yoğunluğu olursa kesinti olabilir.
    Sinyal alıcıya ulaştığında kendiliğinden bağlanır.
    Alıcının yönünü biraz sağa veya sola çevirin.
    Sık sık olursa alıcının yerini değiştirmek hatta daha yukarı konumlandırmak faydalıdır.

Sinyalin düzgün alındığını sinyal alınırken mavi ledin hızlı flaşh yapmasından anlayabilirsiniz.
    Yaklaşık 2 sn boyunca kesintisiz pır pır etmesi lazım.
    Sinyal 30sn ile 1,5dk arasında değişken rastgele zamanlarda gönderilir.
    Bunu programdaki random sayıcı belirler.

Her ot çifti farklı şifreyle haberleşirler.
    Böylece röle modülü kendi sinyalini tanır.
    Ancak aynı anda iki farklı ot sinyal gönderirse frekansları aynı olduğu için bilgiler karışır.
    Bir birine yakın dairelerde çalışan ot lerin aynı anda sinyal gönderip bilgilerinin karışmaması için bir önlemdir bu rastgele bir zaman aralığında sinyal gönderme sayıcısı.

Mavi led fasılalarla yanıp sönerse en az 5 dk dır haberleşemediğini ifade eder.
    Aralarındaki engel dört duvardan fazla değilse, alıcı yönü veya yeri değiştirilerek sorun çözülemiyorsa servis gerekir.
    Hocam merhabalar geçen sene koyacağım yerde priz olmayışını dert ederek sizin cihaz yerine İn-terhm programlanabilir oda ter. almıştım. Almaz olaydım .

Aldıktan 3 ay sonra cihazın ekran kapanmıştı.Şimdide yazıların yarısı gözükmüyordu tekrar gönderdim .İade istediğimi söyledim. Sağolsunlar teknik hizmetleri çok iyi anlayışlılar bu konuda.

Birde arasıra kombi sıcak kullanımından çıktığından oda termostadı kombiyi devreye sokamıyordu .(Bu sorun interhm ile alakalı önceki termostadım remosense ile böyle bir sorun olmuyor)

Neyse 230 liraya almıştım yüzde 10 27 lira gittigidiyor komisyonunu keserek cihazı iade almayı kabul ettiler.

Şimdi gelelim asıl konuya sizin cihazı almak istiyorum da.Güncel fiyat nedir ? cihaz da değişiklik yaptınız mı ?

Acaba iade mi alsam yoksa sıfır cihaz alıp satsam mı karar veremedim :(

İnterhm hassasiyet olarak güzelde.Cihazda saat başta olmak üzere yazılımsal hatalar var.Dış kasası iç işçiliği çok kötü durumda.İçinde anten kablosu boşta.Düğmeler yamuk yazılası silik falan.

birde öğrenme modu eksikliğini kışın çok iyi anladım.Hassasiyet 0.1 de olsa alt eşik üst eşikle birlikte yaklaşık 0.5 derece fark oluyor.birde petekler soğuyor.

• Elektronik malzeme fiyatları uçmuş.
    Buna bağlı olarak da daha sezon açılmadan termostat fiyatları uçmuş.

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Of fena zam gelmiş.
  • sa san-tek'i bosch condense 2500 ile kullanan varmıydı acaba? yorumlarınızı merak edıyorum.
    modulasyonlu almak istiyorum ama kablolu olması ve duvarları delmek vs oldugu ıcın hep erteledım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu SAN-TEK STT40RF nasıl satın alabilirim

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.