Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
101
Favori
39.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazık ki vaziyet bahsettiğiniz gibi...Aslında en azından şunu yapabilseler: Yukarıda bahsettiğim gerçek zamanlı bilgileri ölçen sensörlerden alınan verileri ayrı bir dosyaya yazdırsalar, isteyen bu dosyayı indirip istatistiğini kendi yapıp kullansa vs. Ayrıntılı veri isteyen için buna benzer birşey yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tarama T kullanıcısına yanıt
    Bu talepleri karşılamak icin extra sensör filan gerekmez bence. Anakartın yazilimi guncellense yeter. Gaz valfi nezaman acildi nezaman kapandi, fan motoru nekadar sure kac devirle calisti ( bu iki bilgi ile gaz sarfiyati) devir daim pompasinin ne kadar sure kac devirle calistigi ( bu iki veri ile elektrik sarfiyati) dis sicaklik sensoru ve modulasyonlu ot ile diger verilerin analizi yapilabilir. Sadece yazilimla cozulebilecek isler

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Bu manada bir talep ve şikayet e-mail'ini Buderus'un Türkiye ve Almanya müşteri hizmetlerine iki hafta önce gönderdim. Buderus gb172 kombi ve tc100 termostat hakkında kullanma klavuzunun ve intetnet sitesindeki bilgilerin yetersiz olduğunu, servislerin bile kullanım bilgisinin eksik olduğunu, tc100 termostatın raporlama özelliğinin yetersiz hatta hatalı olduğunu, raporlama özelliğinde bulunması gerekli bilgilerin bir listesini, vs., yazdım. Türkiye'deki müşteri hizmetleri dönüş yaptı, talepleri bir de sözlü ilettim. "Almanya'ya biz de ilettik, 2018 yılında BELKİ OLABİLİR" dediler. Ne yazık ki yazılım güncellemesini Almanyadan bekliyorlar. Halbuki hasanemmi gibi maharetli mühendisleri veya yazılımcıları vardır mutlaka. Yoksa da hasanemmi'ye müracat etseler, Almanyayı beklemekten daha kolay olurdu.

• coolomar C kullanıcısına yanıt
    Şu işin çaresini Buderus gibi firmalara yazıp akıl danışmanlığı yapsanız, o kadar makbule geçer ki...Kullanıcılardan talep gelmese bir asır boyunca aynı kombiyi üreyip para kazanmanın derdindeler. Herkes hasanemmii gibi tüketici dostu değil...

• Merhaba

Yerden ısıtma ile santek nasıl gidiyor kullanımlar

Biraz gözlemlerini ve yorumlarını paylaşır mısın ?

• Merhaba 23.12.2017 tarihi itibari ile bende SANTEK STT40 RF ile aranıza katıldım. Forumda bu konuyu görmeseydim yerli üretim oterm ee101 alacaktım. Hasan hocamım eline sağlık şu ana kadar baktığım oda termostatları ile kafa kafaya bir cihaz yapmış. Termostatı şu an deneme aşamasındayım kullandıkça elde ettiğim verileri aktarmaya çalışacağım.
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,
    Havalar çok soğumadan önce güzel gidiyordu Y15 leri bulmuyordu mesela.
    Ama havalar soğudu ve Y60 hatta 73 lere çıktı bir sorun var ama çözemedik.
    Belki benim kombide ve tesisatta bir sorun var, birde üstüne düşüp ilgilenmedim farklı sıkıntılarım var.
    Bu hafta sonu biraz üstüne düşeceğim bakalım problem neymiş.

Sizde durumlar nasıl? Şuan ne kullanıyorsunuz?
  • namko N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, yerden ısıtma mı petek mi?
  • petek ısıtma
  • Merhaba

Bende santek kullanıyorum eğer kazan sıcaklığı düşükse y değeri artar kazan sıcaklığını artirirsaniz y değeri düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 28 Aralık 2017; 18:38:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende santek kullaniyorum.kombi derecem 70 C di.termostatdaki Y degeri 7.aksam kombi derecesini 55 C yaptim.sabah baktim Y 21 lere cikmis.S degeride azaldı.sunada dikkat etmistim.kombi 70 C yanarken dis sicaklik -3,-4 lerde iken doğalgaz saatindeki sarfiyat dakikada 0,045m3 dü.kombi derecesini 55 C aldigimda sarfiyat dakikada yaklaşık 0,035m3 lere dustu.fakat Y degeri cok arttığı icin tekrar 70C yaptim.hava sicakliklari +8,+10 larda seyrederkende 70C derecede dakikada yaklasik 0,035m3 sarfiyat vardı.belki faydası olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Hocam merhaba,
    Havalar çok soğumadan önce güzel gidiyordu Y15 leri bulmuyordu mesela.
    Ama havalar soğudu ve Y60 hatta 73 lere çıktı bir sorun var ama çözemedik.
    Belki benim kombide ve tesisatta bir sorun var, birde üstüne düşüp ilgilenmedim farklı sıkıntılarım var.
    Bu hafta sonu biraz üstüne düşeceğim bakalım problem neymiş.

Sizde durumlar nasıl? Şuan ne kullanıyorsunuz?

Merhaba Murat
    Kombici_Olduk da aynı dertten muzdarip.
    Evi ısınmıyor. Senin tesissat onun tesisatından daha iyi.

Eğer Y değeri (bilmeyenler için kombinin yandığı zaman yanık kalma süresi) çok yükseldi ise bunun anlamı ev ısınmıyordur.
    Paylaşılan cosa gtafiklerinde de bazen karşılaşıyorum. Bir saat 2 saat kombi yanmış.
    Termostat üzerinden hedef sıcaklık verildiğinde, ot o sıcaklığa ulaştırmak için yapabileceği tek şey kombiyi çalıştırmak.
    Yerden ısıtma kullananların temel sorunu, kombinin uzun çalışması. Buna karşılık bekleme süresinin de uzun olması.

Öncelikle ısıyı evde tutmak için yapılabilecek bir şey varsa yapmak lazım.
    Örneğin Banyo menfezlerinin kapalı olması, pencere fitillerinin kontrol edilmesi, sıcaklık artışlarınını saatte 0,5C den fazla yapılmaması gibi.
    Eğer dönüş suyu çok ısınmıyorsa, yoğuşmalı da olsa kombi ayarını arttırmak da çaredir.

Son olarak da havaların eksilerde gittiği günlere bakıp panik yapmamak.
    Kış boyunca elde edilen ortalama önemlidir.

• En büyük sorun kaç metre boru bar ve Aralık’ları kaç cm

Bunu şöyle düşünebilirsin her hat 80 m ise kaç hay barsa çarp ve metrekareye bol bakalım kaç metre boru düşüyor m2

7 den az ise eksil boru bar be ısınma gerçekleşmiyor

• Hasanemmi hocam bosch classic condense yoğuşmalı kombim var 5 metre civarı açık petekle iki oda ve holü ısıtıyorum . izmirde yaşıyorum iki üç gün önce gelen faturam 110tl civarında şu anda kombiyi kendim sabahları kapatıp akşamları açıyorum gündüz evde kimse yok. Oda termostatınız benim kombiye uyar mı konfor için düşünüyorum zaten tüketimim düşük yani günlük 3 m³ yakmışım açıp kapatarak.

• Aslında ben biraz havalar iyiyken dereceyi düşürdüm (50) onun da etkisi var ancak yerden ısıtma olduğundan fazla da çıkamıyorum.
    Bilmiyorum borulara bir zararı dokunur mu ama bir ara ev ısınmıyor diye kızdım 60 yapmıştım, sabah 56 dereceye ayarladım.
    Sabah baktım Y44 görünüyordu akşam belli olur ne olduğu, fakat benim salon (günlük kullanıyoruz) biraz büyük ve burayı çok kısıyorum.
    Salonu kısmassam çok sıcak oluyor, kısınca da kombi alevi kesip pompayı çalıştırmaya devam ediyor, dönüş suyu ısındığı için, en yakın yer salon.
    Burada ki ince ayarı tutturamıyorum, neyse bu kış böyle geçsin bakalım, önümüzdeki kış Allah büyük dedik.

Pencerelere kış gelmeden çekomastik yaptım dıştan, havalar soğudu baktım soğuk kesilmedi özellikle rüzgarlı bir bölgedeyim.
    Pencere kasasının kaynaksız birleşim yerlerini de içeriden ve dışarıdan çekomastikle kapattım, banyo wc menfezleri kapatıldı zaten.

Önlemleri aldık hanım ev hava almıyorum bunalıyorum diyor, bende dedim seninki psikolojik

• BENDE şuan 50 derecede kullanıyorum

Geçen sene 55 deeece kullanıyordum

Çok ısınan odaları kısmak en mantıklısı diğer odalara gider şu

Bu yerden ısıtma en sağlıklı ısınma şekli olmasına rağmen plan proje işçilik hataları insanları bunaltıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiestateam

Hasanemmi hocam bosch classic condense yoğuşmalı kombim var 5 metre civarı açık petekle iki oda ve holü ısıtıyorum . izmirde yaşıyorum iki üç gün önce gelen faturam 110tl civarında şu anda kombiyi kendim sabahları kapatıp akşamları açıyorum gündüz evde kimse yok. Oda termostatınız benim kombiye uyar mı konfor için düşünüyorum zaten tüketimim düşük yani günlük 3 m³ yakmışım açıp kapatarak.

Uyar tabi. Kombiyi açıp kapatma derdinden kurtulursunuz.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Word kullanarak aylık olarak çizdiğim hava sıcaklıkları ve tüketim grafiği.
    Tüm veriler grafik üzerinde vardır.
    Kış başından beri tüketim ortalaması günlük hala 3m3 altındadır.
    Artık önümüzdeki ay 3m3 ü geçer sanırım.
    Kış sonunda ortalamam yine günlük 4m3 ün altında olacaktır.

Merak edenler için evim petek ısıtmalı olmakla birlikte zaman zaman yerden ısıtma seçeneğini de kullanıyorum.
    Tüketim açısından bariz bir fark görmemekle birlikte çalışma olarak farklılık gösteriyor.
    Her iki seçeneğin çalışma farklılıklarını izlemek ayrı bir zevk benim için.

Bu arada duyduğuma göre 100. SAN-TEK belki bu kış yuvasına kavuşacakmış.
    Kime denk gelir bilinmez.
    Bir güzellik düşünmeleri lazım.
    İlgililere duyurulur.

Yine yapmışsın hocam

Bakalım 100. Santek kime denk gelecek 😀

hasanemmi hocam merhaba,

santkli kombi kullanım rahatlığı gayet iyi durumda.şimdilik bir sıkıntı yok. malum antalya havası nemli, 24 derece sabit sıcaklıkta, 29.11 - 29.12 dönemli faturam 113 m3 kullanımla 160 tl geldi. bunun hadi max 10 m3 mutfakta kullanıldı desem, 150 m3 harcamışım.

gaz sayacından günlük baktığımda ev ort 4 m3 yakmış, faturaya göre 3,76 yakmış görünüyor. tabi birde buna her gün kapı pencere full açılarak, 30 dk havalandırma da dahil.

ocak ayından itibaren bende programa geçtim. bakalım bu ay ne kadar fatura gelecek? sıcaklığı yüksek tuttum. program ise; 23-06 : 23 derece, 06-23 : 24 derece. yakıtta fark olacağını pek zannetmiyorum ama gece terlemeye başladığım için 23 dereceye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay -- 5 Ocak 2018; 8:53:22 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.