Şimdi Ara

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
3
Favori
105.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar en son sürümü yükledikten sonra telefonu kies bi türlü görmüyor saatlerce cihaza bağlanılıyor yazısı çıkıyor ama bi türlü bağlanmıyor neden acaba.birde telefon garanti kapsamı dışına çıktımışmıdır özellikle burak kardeşim senin yardımını bekliyorum.
  • aydink'nin daha önce belirttiği gibi kies üzerinden türkiye yazılımına dönmenin bir yöntemi var.Yani garanti konusunda tam emin olmamakla birlikte tek risk cihazınız elinizden düşüp vs. tamamen parçalanırsa ve içindeki yazılımı değiştirememeniz olabilir.

kies ile ilgili sorunlarda tamamen programı silip bilgisayarınızı yeniden başlatın.daha sonra verdiğim linkten son versiyon kies i indirip kurun.

Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan 2-3 sn sonra programı açın.
    Bu aralar aşırı yoğunum ancak sorun devam ederse tekrar cevaplamaya çalışırım.

Samsung Kies (Resmi sitesinden)

• rkadaşlar en son sürümü yükledikten sonra telefonu kies bi türlü görmüyor saatlerce cihaza bağlanılıyor yazısı çıkıyor ama bi türlü bağlanmıyor neden acaba.birde telefon garanti kapsamı dışına çıktımışmıdır özellikle burak kardeşim senin yardımını bekliyorum.

arkadaşım AYARLAR-BAĞLANTILAR-USB BAĞLANTISI-HERZAMAN SOR YAP sonra bidaha kiese bağla çıkan seçeneklerden samsung kies seç sorunun çözülecektir die düşünüyorum.telefonun garantidışı kaldığı maalesef doğrudur ama arkadaşında bahsettiği gibi kiesi kandırıp orjinal yazılım yükleneiliyor ben dün yaptım o işi
  • yok arkadaşım o şekildede tanımıyor acaba kiesi yüklerken ülke ve dil seçeneğini yazılım hangi ülkeye aitse o şekildemi belirlemek gerekiyor (italyan sürümü gibi mesela) gerçi yüklediğim en son sürüm hangi ülkeye ait bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan@kenan
    arkadaşlar en son sürümü yükledikten sonra telefonu kies bi türlü görmüyor saatlerce cihaza bağlanılıyor yazısı çıkıyor ama bi türlü bağlanmıyor neden acaba.birde telefon garanti kapsamı dışına çıktımışmıdır özellikle burak kardeşim senin yardımını bekliyorum.

Arada ana konuyu takip edin bu sorunun cevabı verildi, usb portunu değiştireceksiniz telefonu tanıyana kadar.

Saatlerce beklemenin manası yoktur 10-15sn de tanırsa tanır, tanımazsa saatlerce bekleseniz nafile

Kolay gelsin
  • evet usb girişini değiştirdim sorun çözüldü,teşekkür ederim birde kies'ten eski sürüme nasıl geçebilirim yazılım yükseltme ye tıklıyorum herhangi bir uyarı veya olumlu olumsuz bişey çıkmıyor,burak kardeşim vermiş olduğun linklerden türkiye sürümü varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenan@kenan

evet usb girişini değiştirdim sorun çözüldü,teşekkür ederim birde kies'ten eski sürüme nasıl geçebilirim yazılım yükseltme ye tıklıyorum herhangi bir uyarı veya olumlu olumsuz bişey çıkmıyor,burak kardeşim vermiş olduğun linklerden türkiye sürümü varmı.

Verdiğim linkler XX ile başlayan generic avrupa yazılımlarıdır.İçerisinde türkçe bulunur.Türkiye yazılımı ayrı olarak bulunabilirse güzel olabilir ancak benim elimde yok maalesef.
  • samsung wawe turkçe versıyon gerı getırme
    .selam arkadaslar wawemı xxjıd versıyonuna uploader ıle gecırdım fakat bazı sorunlarım oldu mesela wifi iyi cekmedı gps zaten cekmıyordu olanı gıttı ek olarak sadece aspalt 5 yuklu gelmıyor dogal olarak atel hafıza bos yer artıyor bırde sym mevcut...
    versıyonu kendımız yuklemek garantıden cıkarmı bılmıyorum fakat garntıye vermek ıcın eskı tr versıyonunu tekrar gerı getırmenın yollarını aradım sonunda buldum sızınle paylasmak ıstedım....,
    Öncelikle aşşağıdaki linkten S8500XXJF1 surumunu indiriyorsunuz. multiloader de full downloadı seçin ve S8500XXJF1 sürümünün içindeki tum dosyaları secin sadece CSC dosyasını türkiye için verdiğim CSC yi secin daha sonra yuklemeyi yapın artık CSC si turkiye olan avrupa romunuz oldu simdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın
    kiesi çalıstırın kies telefonu bulduktan sonra çalıştıra regedit yazın ve regeditde

hkey_curret_user/software/kies/deviceDB/ başlığı altında 1-2-3 diya sıralanır muhtemelen 3 ün altında

HIDSWVER, ProductCode, SoftwareRevision yer alır bunları

HIDSWVER: S8500JVJE4/S8500OJVJE5
    ProductCode: GT-S8500BAATUR-----olarak değiştirin
    SoftwareRevision: S8500JVJE4/S8500OJVJE5
    devconınfo:MN(GT-S8500);VER(S8500JVJE4/S8500OJVJE5);HIDVER(S8500JVJE4/S8500OJVJE5);PRD(GT-S8500BAATUR)
    bunuda boyle dğiştirin eskı yazanları sılın bu bosluklara bunları yazın

türkey csc
    http://www.multiupload.com/K3S833ETJ5

xxjf1
    http://www.multiupload.com/HN14UCDTCV

bunları ındırın fakat yapılması gereken eksık olan bıkac sey daha var onuda ben ekleyım kendı ugraslarımla zar zor hallettım

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-s8500.htm
    bu sıtede samsung frımwarelerı mevcut ordan xxjf1 ful olanı ındırebılırsınız
    unutmadan kıes hata verıyorsa sılın mevcut kıesı
    Kies_1.5.3.10092_2_1 bu versıyonu kurun

ben boyle yaptım su an yuklenıyor

ben boyle yaptım sorumluluk sıze aıttır

bazı yerlerı cepkıngten alıntıdır emek vermıs kım oldugunu bılmedıgım bırı saygı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu_bir -- 15 Ekim 2010; 22:53:08 >

• Telefon Sürümüm
    Bada 1.0 JVJH1 olarak update ettim az önce kiesten sonra bir bakıyım dedim baska güncellemeler varmı diye sizin sayfanızı gördüm acıkçası ilk 2 sayfayı okuyunca yükliyicektim ama sonra olumsuz görüşlerde olmuş sizlere sormak istediğim tek bir cevap altında benim sürümümü 1.2 XXJID(Full) yapmamın bana ne faydası olucak yani + ve - leri nelerdir ?
  • Arkadaşlar selam, teli alalı bir hafta oldu. Vodafone bayiinden aldım. ilk günlerde kitlenme problemi yaşıyordum. hafıza kartını pc de formatladım. sonra telefonda tekrar formatladım. herhangi bir uygulama yüklememe rağmen bugün 3.gün ve tekrar kitlenme problemi başladı. bunun bir çözümü varmı.. şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman82

Telefon Sürümüm
    Bada 1.0 JVJH1 olarak update ettim az önce kiesten sonra bir bakıyım dedim baska güncellemeler varmı diye sizin sayfanızı gördüm acıkçası ilk 2 sayfayı okuyunca yükliyicektim ama sonra olumsuz görüşlerde olmuş sizlere sormak istediğim tek bir cevap altında benim sürümümü 1.2 XXJID(Full) yapmamın bana ne faydası olucak yani + ve - leri nelerdir ?

telefon oldukça hızlanıyor,swype denen bi mesaj yazma özelliği geliyor(youtube den aratıp inceleyebilirsin) ayrıca internet tarayıcısı çok daha stabil gerçekten kendini farkettiriyor fakat eksi yönlerideşöyle gözüme çarptı;telefonun şarjı daha sık bitmeye başladı ve bazı uygulamaları açmamaya başladı sanırım sürümün 1.2 olmasından kaynaklanıyor.ayrıca tel görüşmesi yaparken çıkan kaydet seçeneği bu sürümü yüklemenle kayboluyor.saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: cagand

Arkadaşlar selam, teli alalı bir hafta oldu. Vodafone bayiinden aldım. ilk günlerde kitlenme problemi yaşıyordum. hafıza kartını pc de formatladım. sonra telefonda tekrar formatladım. herhangi bir uygulama yüklememe rağmen bugün 3.gün ve tekrar kitlenme problemi başladı. bunun bir çözümü varmı.. şimdiden teşekkür ederim.

1-kiesten telefonun sürümünü güncelleştirin
    2-Numara çeviriciye gelip *#5239870*# bu kodu yazıyoruz çıkan ekran şu şekilde;
    3) Resimde anlatılan yere tıkladıktan sonra çıkan menüye *#27236*# onayla diyoruz çıkan seçeneklerden TUR işaretliyoruz bu işlem sırasında tüm uygulamalar ve bilgileriniz silinecektir o yüzden yedeklemeyi kesinlikle unutmayın.bu kodu girdikten sonra telefon biraz bekleyip tekrar başlayacak
    4-hafıza kartınızı tekrar ''telefonunuzda'' biçimlendirin
    5-bu işlemlerin hepsi bittikten sonra AYARLAR-UYGULAMAR-YÜKLEME AYARI-HAFIZA KARTI
    6-en son olarak;AYARLAR-BELLEK-VARSAYILAN BELLEK hepsini hafıza kartı olarak işaretleyin.(hafıza kartınız class 6 olmasına kesinlikle dikkat ediniz)

KOLAY GELSİN
    quote:

Orijinalden alıntı: cagand

Arkadaşlar selam, teli alalı bir hafta oldu. Vodafone bayiinden aldım. ilk günlerde kitlenme problemi yaşıyordum. hafıza kartını pc de formatladım. sonra telefonda tekrar formatladım. herhangi bir uygulama yüklememe rağmen bugün 3.gün ve tekrar kitlenme problemi başladı. bunun bir çözümü varmı.. şimdiden teşekkür ederim.

• Samsung Çağrı Merkezi ile görüşme yaptım wave için şuanda herhangi bir güncelleme yok. İnternette bulunan güncellemeleri yüklemeyin dediler.. (19 Ekim 2010 Salı)
  • paylaşım için çok teşekkürler. Gerçekten telefonun keyfine iyice vardım. Telefon daha hızlı olmaya başladı.Benim tek sorunum kies teki rehberi mi geri alamıyorum telefonu bağlayın diye bir hata çıkıyor. Ama telefon baglı olarak gözüküyor kies programında. Sanırım versiyon telefona göre düşük geldi.Kies in son sürümünü araştırıyorum inşallah rehberime tekrar kavuşurum.
  • kies son sürümü yukluyence sorunum halloldu.izlemlediğim kadarıyla yeni versiyon yukluceklere bir kaç bilinmesi gereken şey

- şarj eskisine oranla daha çabuk bitiyor.
    - swype özelliği gelmiş şahane msjlasanlar icin iyi bir olay
    - samsung app s teki bazı app'ler maaesef hata verip yuklenmiyor herhalde çözerler yakında
  • arkadaşlar ben son sürümü yükledim.. uygulamaların çoğunu aççmıyo....ayrıca takılıo jh1 daha iyiydi....orginal versiyonuma nasıl dönebilirim....ve tur hale nasıl getirirm yardımmm!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcu_bir

samsung wawe turkçe versıyon gerı getırme
    .selam arkadaslar wawemı xxjıd versıyonuna uploader ıle gecırdım fakat bazı sorunlarım oldu mesela wifi iyi cekmedı gps zaten cekmıyordu olanı gıttı ek olarak sadece aspalt 5 yuklu gelmıyor dogal olarak atel hafıza bos yer artıyor bırde sym mevcut...
    versıyonu kendımız yuklemek garantıden cıkarmı bılmıyorum fakat garntıye vermek ıcın eskı tr versıyonunu tekrar gerı getırmenın yollarını aradım sonunda buldum sızınle paylasmak ıstedım....,
    Öncelikle aşşağıdaki linkten S8500XXJF1 surumunu indiriyorsunuz. multiloader de full downloadı seçin ve S8500XXJF1 sürümünün içindeki tum dosyaları secin sadece CSC dosyasını türkiye için verdiğim CSC yi secin daha sonra yuklemeyi yapın artık CSC si turkiye olan avrupa romunuz oldu simdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın
    kiesi çalıstırın kies telefonu bulduktan sonra çalıştıra regedit yazın ve regeditde

hkey_curret_user/software/kies/deviceDB/ başlığı altında 1-2-3 diya sıralanır muhtemelen 3 ün altında

devconınfo:MN(GT-S8500);VER(S8500JVJE4/S8500OJVJE5);HIDVER(S8500JVJE4/S8500OJVJE5);PRD(GT-S8500BAATUR)

türkey csc

xxjf1

bunları ındırın fakat yapılması gereken eksık olan bıkac sey daha var onuda ben ekleyım kendı ugraslarımla zar zor hallettım

bazı yerlerı cepkıngten alıntıdır emek vermıs kım oldugunu bılmedıgım bırı saygı

ben yazılımı yüklüyorum...ancak regeditten girdiğimde sende yzanlar gibi şeyler yazmıyo kardeş....nasıl yapabilirm....yardımmm
    teli garantiye göndereceğimmm.......o yüzden orginal yazılımı yüklemem lazımm......yardım...

• Orijinalden alıntı: jacoupe

Orijinalden alıntı: yolcu_bir

samsung wawe turkçe versıyon gerı getırme

türkey csc

xxjf1

ben yazılımı yüklüyorum...ancak regeditten girdiğimde sende yzanlar gibi şeyler yazmıyo kardeş....nasıl yapabilirm....yardımmm
    teli garantiye göndereceğimmm.......o yüzden orginal yazılımı yüklemem lazımm......yardım...
    [/quote

telefonu kiese bağlayıp ondan sonra çalıştıra gelip regedit yazacaksın.ardından çıkan menuden(çıkan menüün yanındaki + bastıkça aşağıya doğru menü açılacaktır,bu açılan menüleden aşağıda sırasıyla altalta koyduğum menüleri bulacaksın

-hkey_curret_user

-software

-kies

-deviceDB

bu menüyü takip ettikten sonra devidedb'nin yanındaki + ya çıklıyoruz.1,2 ve muhtemelen 3 olacaktır,eğer 3 yoksa 2 nin içine bak orda vardır.TELEFONUNUN KİESTE BAĞLI Bİ ŞEKİLDE DURMASI GEREKTİĞİNİ UNUTMA.
    üzerine tıkladığın 1,2 veya 3 hangisinin içindeyse HIDSWVER, ProductCode, SoftwareRevision bunları bulup;

şeklinde yap.sonra kiesten telefonuna yazılım arat (bu sırada regedit açık kalsın kapatma) yeni güncelleme bulundu diyecektir.yükselt de gerisini kendi halleder.

kolay gelsin

•  Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

Ekran 1: Burada kırmızı ile çerçevelenmiş bilgiler kullandığınız FW ye göre farklılık gösterebilir.

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

Ekran 2: İlk Ekranda kırmızı çerçeveye alınmış yerler bu ekrandaki kırmızı çerçeveye alınmış değerlerle değiştirilmelidir.

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

Ekran 3: Artık Kies kandırılmıştır ve FW güncellemesi gösterir.

Önemli Not: Bu işlemi sadece telefonunu servise verecekler yapmalıdır. Normal kullanımda bu tür kandırma yöntemleri eksik ve hatalı dosyalar kaldığından kullanımda anomaliler ve beklenmedik hatalara yol açabilir. Kimse gelipte buraya Kies i kandırıp kullanıyorum ama telefonumda öyle şöyle sorunlar oluştu yazmasın boşuna, oluşacaktır ve çözümü yoktur.

Kolay Gelsin

• EVET FW GÜNCELEMESİ GÖSTERİYOR aydink_1903 TEBRİKLER

ŞİMDİ YÜKLESEM NEGİBİ SORUNLAR CIKAR NORMAL KULANIMDA SERVİSE VER MİCEKSEM ??? YÜKLİMİİİ...?

VE BEN XXJID YÜKLEDİM SORUN YAŞADIM SERVİSE VERDİM GARANTİME HİC BİRŞEY OLMADI

ALDIMDA YENİ YAZILIMI S8500OJVJF2 YÜKLEMİŞLERDİ YANİ GARANTİM SAGLAM YAZILIM YÜKLEMEK GARANTİYİ BOZMADI

ANKARA TABİKİ BAŞKA SERVİS NEDER ONU BİLEMEM ....?

BU S8500OJVJF2 SÜRÜM NİYE GÜNCELEMİYOR KİES SERVİS NİYE YÜKLEDİİİ S8500OJVJF2 BU SÜRÜMÜÜÜ.............

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.