Şimdi Ara

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
3
Favori
105.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bada 1.2de de bunu yapabilirsiniz...ap mode cp mode'a göre 2-3 kat arası fazla uzun pil ömrü sunar( performanstan kısarak )

yazılımların harf kodları ayları belirtir.kendi yazılımınızın alt veya üst olduğunu öğrenmek için;

örn:

f haziran
    g temmuz
    h ağustos ( h1 ağustos revizyon 1 , h2 ağustos revizyon 2 )
    i eylül
  • Ap uard mode enabled dedi sanırım doğru yaptım. teşekkürler ilginiz için.
  • pil ömrü için h1 ve üstü kullanırken arama ekranından *#8740# yapıp ap mode aktifleştirin.

bunu disabled nasıl yaparız hocam?işlemcinin hızını mı düşürüyor bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediem81

aynı işlemi tekrar uygularsanız cp mode aktif diyecektir...
  • dün aksam saat 22.00 gibi telefonun şarjı %100 olarak şarjdan çıkardım şuan itibariyle %39 şarj var telefonda. sanırım benim bataryada sorun var. bi tane batarya alacağım bugün umarım sıkıntı çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakpadir

quote:

her defasında aktif diyor zaten hocam benim sorduğum bunu nasıl deaktif yaparız?
  • quote:

quote:

quote:

her defasında aktif diyor zaten hocam benim sorduğum bunu nasıl deaktif yaparız?

Telefon ya CP modundadır ya AP modundadır.

o kodu yazarak zaten CP modundan AP moduna geçiriyorsunuz.

aynı kod ile AP modundan CP moduna tekrar dönebilirsiniz.

Laptopunuzu yüksek performanstan güç tasarrufuna geçirmek gibi dersem anlıcaksınız sanırım.

• Bada 1.2 nin 1.0 ve jh1 e göre olumlu ve olumsuz yanları nelerdir ?

Dİğer konu başlıkları altında da yazdım ama tam cevap alamadım.

bada 1.2 de bu dediğiniz şeyleri yaparsak batarya ömrü 3 güne çıkarmı yine ?
  • Bada 1.2 nin jh1(1.0.2) ye göre hiçbir eksisini görmedim.

Bataryasının donanımsal olarak sorunlu olduğunu düşündüğüm forumdan kullanıcılar da var.Ancak ap mode ile aktif wifi (yarım saatte bir otomatik mail kontrolü) araçta toplamda 1 saat müzik dinleme ve gün içinde ortalama 1 saat telefon konuşması ile 2-3 gün arası gidiyor ve ben bu telefondan gerçekten çok memnunum.

Daha iyisini istemek şımarıklık olur.
  • quote:

Bada 1.2 nin jh1(1.0.2) ye göre hiçbir eksisini görmedim.

Bataryasının donanımsal olarak sorunlu olduğunu düşündüğüm forumdan kullanıcılar da var.Ancak ap mode ile aktif wifi (yarım saatte bir otomatik mail kontrolü) araçta toplamda 1 saat müzik dinleme ve gün içinde ortalama 1 saat telefon konuşması ile 2-3 gün arası gidiyor ve ben bu telefondan gerçekten çok memnunum.

Daha iyisini istemek şımarıklık olur.

Başka başka
  • quote:

Bu klavuzu hazırlamamdaki amaç, forumdaki samsung wave kullanıcılarının kies üzerinden yüklenmesi mümkün olmayan Samsung tarafından yayınlanmış yazılımların telefonunuza yüklenmesidir.

Telefonunuza yazılım yüklemek riskli bir işlemdir. İşlem sırasında ve sonrasında oluşabilecek herhangi bir sorun durumunda mesuliyet sadece ve sadece size aittir.

Öncelikle ihtiyacımız olan Multiloader 5.62 programını indiriyoruz... Link : Multiloader

Mevcut stabil en son yazılım xxjid tir.

XXJID en son çıkan full yazılımdır ve direk yüklenebilir...

Yazılımlar:

XXJF7(Full) : indir

XXJG5 : indir

XXJH1 : indir

XXJH3(Full) : indir

XXJID(Full) : indir

Programı açtığınızda; bu ekranı göreceksiniz.

LSI6410 u tıklayın sonra boot change ve Full Download seçimlerini işaretleyin.

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme

İndirdiğiniz firmware eğer full değilse sadece LSI6410 işaretlenecektir...

Yazılımı indirdikten sonra bir klasöre açın ve programdaki her bir satırı doldurun. (Dosya uzantısına göre)

1-)Telefonunuzu kapatın sim kartınızı ve hafıza kartını çıkartın...

2-)Ses kısma tuşu + kilitleme tuşu + Kapatma Tuşu (No tuşu) aynı anda bi süre basın ekranda "Download Mode" yazıcak.

3-)Usb bağlantı kablosuyla telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

4-)Multiloader'de "port search" tuşuna basınca Aşağıda " Ready - Lismore " yazmalıdır. Yazmıyorsa "Download" tuşuna basmayın.

5-)Dosyalar telefonunuza yüklenecektir (15-20dk) daha sonra telefonunuz yeniden başlıcak.

Yazılım yükleme işlemi tamamlanmıştır...

1.2'den hangisine dönmemi tavsiye edersiniz? İçinde görüşme kayıt etme özelliği olan lazım bana.. yoksa eski yeni çok önemli değil.. legal olsun, türkçe olsun..

birde 1.2'den dönersem sıkıntı olmaz umarım ??? ( cihaza arıza vs açısından )

• XXJID en son çıkan full sürümü yükledim ve şu anda facebook ve samsung apps giremiyorum hafıza kartında indirdim oyunlarda yok cözümü bilen varsa yol göstersin
  • arkadaslar, benim surum bada 1.0.2 ve bu telefondan nasil konusurken kayit yapabiliyoruz?ben goremedim,bulamadim....surumum italyan xiji1
  • quote:

Telefon ya CP modundadır ya AP modundadır.

o kodu yazarak zaten CP modundan AP moduna geçiriyorsunuz.

aynı kod ile AP modundan CP moduna tekrar dönebilirsiniz.

Laptopunuzu yüksek performanstan güç tasarrufuna geçirmek gibi dersem anlıcaksınız sanırım.

pardon hocam şimdi anladım.ben "enabled" kelimesine takıldım onun için her girişte cp-ap yazıyormuş göremedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediem81 -- 9 Ekim 2010; 23:49:49 >
  • eski sürümde çalışan bazı uygulamalar 1.2 ile çalışmıyor bende.ayrıca batarya daha çabuk bitiyor yav...xxj7 ye geri dönmeyi düşünüyorum.
  • burak hocam jh3 rar şifresini yazar mısın?
  • Daha önce Avrupa sürümlerin'de ses kaydının yasak olduğu anlatılmıştı. Türkiye versiyonunda mevcutmuş sanırım
    (telefonum yok alınabilirliğini araştırıyorum sadece)

quote:

Orijinalden alıntı: levis_mk

arkadaslar, benim surum bada 1.0.2 ve bu telefondan nasil konusurken kayit yapabiliyoruz?ben goremedim,bulamadim....surumum italyan xiji1
  • quote:

burak hocam jh3 rar şifresini yazar mısın?

yazılımların rar şifreleri :

samsung-firmwares.com veya samfirmware.com
  • quote:

xx ile başlayan sürümler avrupa yazılımlarıdır içerisinde türkçe bulunur...

o zaman yukarıda ki hiçbir sürümde görüş kayıt etme seçeneği yok, doğru mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalkolik74

quote:

xx ile başlayan sürümler avrupa yazılımlarıdır içerisinde türkçe bulunur...

o zaman yukarıda ki hiçbir sürümde görüş kayıt etme seçeneği yok, doğru mu?

doğrudur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.