Şimdi Ara

Samsung TV widget çalışmaları / Youtube widget kurulumu ve daha fazlası (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
23
Favori
261.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ettu

Ne demek istediğini şimdi anladım. Bendeki Sub Option ayarları orijinal ayarlardır.
    4 bölüm değil de gerçekten iki bölüm görüyorsan ayarların karışmış olabilir.
    Sen Exit tuşuna 2-3 defa bas (basılı tutmadan) Menüye gir. Kullanıcı profillerini sil. Ayarlardan sıfırla.
    internet tv ayarları yüklediğin bir widgetten dolayı kitlenmiş olabilir. Bu durum internet@tv'ye girişini engeller.
     Samsung TV widget çalışmaları / Youtube widget kurulumu ve daha fazlası

ettu selam

exit tusuna bos ekranda mı basalım 2-3 defa. Bu arada kullanıcı profillerini sil kısmı için nereyi kastediyorsun.

tesekkurler tekrar

• boş ekrandaykende hotel modundaykende exit tuşu hicbir tepki vermiyor.orda factory reset secenegi var.acaba o bizi kurtarabilir mi?ama onuda yapmak istemiyorum
  • selam

sımdı servis aradı.

http://www.samsung.com/tr/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=101&prd_mdl_cd=LE40C653M2WXTK&prd_mdl_name=LE40C653M2W&srchword=LE40C653M2W

bu dosyayı bılgısayarda acarak extrack olan dosyayı flash ile tv yı resetlememı ıstedıler

akşam deneyeceğim.

ben denemeden kımse denemesın. sonucta garantı kapsamında yapıyorum. sonucu bıldırırım sıze.

• icarusstb
    Servisin önerdiği tv reset (factory reset) ise bu internet@tv'yi resetlemez. Sadece tv'deki bazı ayarları sıfırlar.
    Sorunu çözemezsen tv'nin internet bağlantısını kesip internet@tv açarken sürekli exit tuşuna basmak da problemi çözüyor.

Aşağıdaki çözümü forumda bir arkadaş önermişti. Bende denedim ama menü kısmına giremedim.
    Kullanıcı profili derken gizli menüye ulaşmak için oluşturduğumuz develop yada Facebook, Youtube, Twittere ulaşmak için oluşturulan yeni kullanıcı profili demek istedim.
    quote:

Exit tuşuna 2-3 defa bas (basılı tutmadan) Menüye gir. Kullanıcı profillerini sil. Ayarlardan sıfırla

Üstteki mesajımda eksik yazmışım, düzeltiyorum.
    Sub Option bölümüne girdiğinizde karşınıza iki bölüm çıkar. Hotel Mod:ON yapıp tv'yi kapatıp açarak Sub Option bölümüne girdiğinizde karşınıza iki bölüm yerine dört bölüm gelir.

• exit tusu hicbir sekilde tepkime vermiyor alette
  • yukseltılecek yazılım bulunamadı hatası verıyor :(
  • usb yi fat32 olarak formatla, exe dosyasını usb içine çıkar. başka dosya olmasın içinde. bazen update işleminde ntfs'i görmüyor
  • quote:

agtr
    NetSurf Web Browser tv konusunda gelişme var mı? Bildiğim kadarıyla 40c650'lerin işlemcisi bu özellik için uygun değil yada yetersiz. Yeni D serilerinde Ör:D7000'de web browser özelliği eklenmiş. Bu tv'yi dün kullandım. Sanki pc'deymiş gibi sörf yaptım. Çünkü D7000 serilerinin işlemcisi farklı.
    Bizim tv'lere de bu özelliği eklemek mümkün olsa süper ötesi olurdu.

Esasında Opera Samsung Smart TV'ler için bir Widget/apps 'i çok rahatlıkla çıkartabilir.

Hani belki yeni serilerdeki gibi çok hızlı bir surf olmaz ama olaya Opera'nın mantığıyla yaklaşırsanız çok güzel işler çıkabilir. Nasıl ki eski , ufak java tabanlı cep telefonumuzda bile Opera Mini ile gayet güzel surf yapabiliyoruz, Samsung TV yine aynı mantıkla bu işin üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Yani veriler önce Opera sunucularına oradan da bizim televizyona gelebilir. Multi Tasking'e ihtiyaç filan yok, tek sayfa bile açılsa yeterli olur.
    Gerçi buna Samsung firması büyük ihtimalle karşı çıkıyor olabilir zira Smart TV'lerinde Web Browsing diye ayrı bir özellikmiş gibi pazarladığı ürünleri kime satacak?

Samsung 6000 serisine koymamış bile adamlar!

Bakın bir TV için (Philips sanırım) Opera Widget ne de güzel çalışıyor.

Televizyonun ülke kodunu değiştirerek farklı Apps.'leri indirme, görme şansınız oluyor. Amerika'yı, İngiltere'yi (Almanya'da olabilir.) seçenler görmüşlerdir Yahoo uygulaması çok ciddi anlamda profesyonel bir çalışma olmuş.
    Yahoo'nun uygulamasını, hızını görünce televizyonun neler yapıp neler yapamayacağını çok daha iyi anlıyorsunuz esasında. Yahoo'nun içinde bulunan Youtube eklentisi Youtube'ın kendi apps'inden daha iyi.

Kesinlikle kurmanızı, en azından bir kere denemenizi tavsiye ederim. Ülke kodu değiştirmesi çok basit biliyorsunuzdur, uzaktan kumanda ile. (Bilmeyen varsa söylesin paylaşırız.)

Ek: @osenemoglu , @ettu, eaglemania
    Twitter'ı çalışan yok demek ki.
    Farklı ülkeler üzerinden denememe rağmen yine de çalıştıramadım. Hesap oluşturmayı, onun altında Twitter hesabını onaylatmayı yapabiliyorum ama Twitter'a girdiği gibi çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 28 Haziran 2011; 0:49:31 >

• Ne yazık ki Samsung satış politikası gereği web browser özelliğini, farklı işlemcisiyle D6500 serilerinden itibaren tv'ye entegre etmiş. Hatta kullanıcıların parayla satın aldığı wireless adaptörü dahi ana karta gömmüş. Amaç yeni serilere eklenmiş yeni bir özellikle daha fazla ürün satabilmek. D6500 serilerinde ekranı dokunmatik yapabilmek için bir yazılım dahi çıkarmışlar. Bu demek oluyor ki istenirse 40C-650 serilerine web browser özelliği eklenebilir.
    Almanya Yahoo'nun youtube'sini de kullanıyorum. Farklı ve hızlı bir widget.
    Twitter, Facebook türü iletişim siteleri, ilgi alanımın dışında olduğu için kullanmıyorum.
  • selam genclik

guncellemeyı kurdu tv. 3 sn sonra yenıden acılacak dedı yukleme bıtınce. kapanıs o kapanıs. 3 uzun 1 kısa flash yapıyor kırmızı led :)

perşembe gunu main boardı değiştirmeye gelecekler. :(
  • Geçmiş olsun. Muhtemelen yanlış bir güncellemeden sonra anakartın flashı silinmiş olabilir. En iyisi menüden otomatik güncellemeyi kapatmaktır.
    Bordu senin evde mi yoksa serviste mi değiştirecekler ?
  • evde değiştirecekler hocam.

aslında bı yanlıslık yok. sonucta mudahale edebıleceğim bir alan değil. tv yı acarken cat dıye baslattı.

sorunda temelde sanırsam burada kaynaklı. ustune verdikleri guncellemeyıde kurunca alet yarıldı :D
  • quote:

Ne yazık ki Samsung satış politikası gereği web browser özelliğini, farklı işlemcisiyle D6500 serilerinden itibaren tv'ye entegre etmiş. Hatta kullanıcıların parayla satın aldığı wireless adaptörü dahi ana karta gömmüş. Amaç yeni serilere eklenmiş yeni bir özellikle daha fazla ürün satabilmek. D6500 serilerinde ekranı dokunmatik yapabilmek için bir yazılım dahi çıkarmışlar. Bu demek oluyor ki istenirse 40C-650 serilerine web browser özelliği eklenebilir.
    Almanya Yahoo'nun youtube'sini de kullanıyorum. Farklı ve hızlı bir widget.
    Twitter, Facebook türü iletişim siteleri, ilgi alanımın dışında olduğu için kullanmıyorum.

Ne yazık ki öyle bir durum var.

Amerika, Almanya, Fransa ve İngiltere gibi ülkeler için yarışmalar açtılar. Katılımcılara ciddi para ödülleri dağıttılar. Gerçekten çok başarılı ve de güzel uygulamalar, fikirleri ortaya çıktı.
    Ve tüm bunlar C serisinde olabilecek uygulamalar düşünün ortalıkta D serisi yok daha!

Sanırım şu anda Çin ve de Brezilya için açık olan yarışmalar var.

Almanya, Fransa ve İngiltere ülkeleri için yapılan yarışma ve sonuçları:http://www.samsungsmarttvchallenge.eu/
    Amerika için:http://www.freethetvchallenge.com/
    Brezilya için: https://www.samsung.com.br/concursosmarttvapps/default.aspx
    Çin için: (Sayfa ben de açılmadı.):http://support-cn.samsung.com/campaign/mobilephone/2011LDC/index.aspx

Adreslerhttp://www.samsungdforum.com/ 'dan alınmıştır.

İŞTE TAM BU NOKTADA SAMSUNG TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR GÖREV DÜŞÜYOR. AYNI YARIŞMANIN TÜRKİYE AYAĞI YAPILMALI! DAĞITILAN PARALAR BİR GAZETEYE TAM SAYFA VERİLEN İLANDAN ÇOK DAHA UCUZDUR.
    BENZER BİR YARIŞMA DÜZENLENİRSE EĞER BİZE AİT , ÖZEL İÇERİKLİ APPS'LERİN SAYISI İNANILMAZ ARTAR!

Hem belki global ölçekte başarılı olacak güzel çalışmalar, fikirler de ortaya konabilir.

Bu yarışmalarda beğendiğim bir kaç uygulamayı paylaşmak isterim.

1) TrickTv:
    Evinizdeki ışıklandırmayı, havalandırmayı, kapı kilitlerini, alarm ve güvenlik kameralarını ... vs kontrol etmek güzel olurdu. Tüm bunları loglamak, cep telefonu ile kontrol etmek...
    http://www.tricktv.com/index.php

2) Wedram oyunu
    Android ve iPhone için gerekli yazılımları var.
    http://wedraw.tv/

3) Kızım nerede bakayım servisi?
    Televizyondan cep telefonuna mesaj filan bile atabiliyorsunuz. :)

4) Bong.Tv
    Cep telefonumuzdan, istediğimiz yerden, hangi programı kaydetmek istiyorsak seçiyoruz. Eve gittiğimizde yapmamız gereken tek şey Samsung TV'yi açıp, uygulamayı çalıştırmamız ve hesabımıza girmemiz. Cloud tabanlı kayıt sisteminde kayıt edilmiş videomuzu bir güzel izliyoruz.

5) Bonus...

• Suavi arkadaşın yazısından bazı paragraflar alıp kendi fikir ve önerilerimi de ekleyip Samsung Türkiye'yehttp://www.samsung.com/tr/index.html emaille gönderdim. Girişimci arkadaşların da Samsung Türkiye'yi email yağmuruna tutmasını rica ediyorum. Cevap gelirse sizlerle paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

aşağıda linki bulunann sitedeki zipli dosyayı indirin, içindeki exe dosyasını tıkladığınızda, tv nize bilgisayarınızdan kumanda edebiliyorsunuz
    c8790 da denedim, çalışıyor, ama halen beta sürümü. dosya çalışmaz ise, firewall'ı disable edin

linki burada

Samsung TV widget çalışmaları / Youtube widget kurulumu ve daha fazlası

paylaşım için çok teşekkürler arkadaşım... harika bişi.. evdekilere SMS göndererek onları çıldırtıyorum :D

• bu arada, netplayer 2.60 çıkmış, develop.IP 91.121.84.162
    pek bir fark göremedim önceki sürümle.

netplayer da çalışan tüm linklerihttp://bit.ly/miloshko adresine kopyalamışlar. tek tek link girmeye gerek kalmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

Ben widgeti derleyerek kendi sunucuma attım bu sayede hiç programla/pc ile uğraşmadan kolayca yükleyebilirsiniz. Widgeti yükleyebilmek için sırayla şu işlemleri yapmak gerekiyor
    Not: C650 ve C750 serisinde sorunsuz denenmiştir.
    1 - İnternet tv ye giriyoruz. Ayarlardan yeni kullanıcı oluşturuyoruz. Kullanıcı adı; develop şifre; 0000 oluşturduktan sonra çıkış yapın.
    2 - internet tv menüsüne geri gelin ve develop kullanıcısyla oturum açın. Ayarlara tekrar girin
    3 - Gelişme adında gizli bir menü çıkacak bu menüdeki sunucu ip ayarlamaya girin. ip adresi olarak 94.102.4.80 ipsini yazın.
    4 - son olarak bir aşağıdaki kullanıcı uygulama senkronizasyonu seçeneğine girerek widgeti indirebilirsiniz.

C750 icin youtube widget kurulumunu bu yontemle sadece birkac dakika icinde tamamlamis oldum, tesekkurler

• quote:

Suavi arkadaşın yazısından bazı paragraflar alıp kendi fikir ve önerilerimi de ekleyip Samsung Türkiye'yehttp://www.samsung.com/tr/index.html emaille gönderdim. Girişimci arkadaşların da Samsung Türkiye'yi email yağmuruna tutmasını rica ediyorum. Cevap gelirse sizlerle paylaşacağım.

tivibu widget'ı için aylar önce TTnet ve samsung TR ye mail attım, cevap bile gelmedi. ne demek istediğimi anladıklarından da şüpheliyim
  • Selamlar

main board değiştirildi ve sorunum duzeldi. suan bır sıkıntı yasamıyorum. bu arada değişiklik garanti kapsamında yapıldı

hepınıze teşekkür ederim yardımlarınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Ülke kodu değiştirmesi çok basit biliyorsunuzdur, uzaktan kumanda ile. (Bilmeyen varsa söylesin paylaşırız.)

Bilmeyen var
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.