Şimdi Ara

Samsung TU8500 vs Q70T arasında kaldık?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar Samsung tv alacağız iki adet tv arsında kararsız kaldık.

65''TU8500 ve 65'' Q70T arasında kararsız kaldık.

Açıkçası birisi QLED birisi Criystal işlemci genelde normal tv kanalları ve netflix izliyorz.

Antenden gelen tüm yayınlarda uhd falan olmadığı için çok fark eder mi? Sizce hangisini seçmeliyiz?

ikisi arasında ciddi fiyat farkı var. Sizce QLED almaya değer mi? Kullanım dediğim gibi olacak.

Daha önce gene samsung'un hangi model olduğunu unuttum 55KU7500'dü galiba bunu kullanıyorduk tv ünitesi üst dolabı tv üzerine düştüğünden ekran kırıldı

eski tv'den de memnunduk yaptırmak istemedik artık yenisini alalım diye. Buna göre birazdaha canlı bir görüntü olsun istiyoruz.

• TU8500 den Q70 e atlamışsınız arada Q60 vardı :) Q70 daha iyi tabi. Bu arada TU8000 ile 8500 yan yana baktınız mı ben baktığımda TU8000 daha çok hoşuma gitmişti onu tercih ettim. TU ve Q60 lar 60hz Q70 120hz bu yüzden bir avantaj. En güzeli mağazada yan yana karşılaştırarak karar vermeniz olacaktır. Aradaki fiyat farkı az değil kimine göre değer kimine göre değmeyebilir. İkisi arasında bişey alırım derseniz de Q60T olabilir. TU ya göre gündüz performansı daha iyi arka ışıklandırması daha fazla. Ama karanlıkta izliyorsanız sürekli bana TU8000 yetiyor mesela.

• DaRK BLooD kullanıcısına yanıt

Yanıt için teşekkür ederim. Direk 70'e atlamamın sebebi Q60'da çoğu özelliği kısmış olmalarından kaynaklı. TU8500 ile TU8000 arasında sadece çoklu ekran farkı var nadir de olsa çoklu ekran lazım oluyor bazen. Ama 8500 ile 8000 arasında da fiyat farkı var saçma bir şekilde 8500 premium olarak geçiyormuş güya.. Samsung çok güzel pazarlama stratejisi kullanıyor aynı tvsi süsleyip satıyor. Reditte bunlarla iligli birkaç yazı okudum TU serisinin hepsinin aynı olduğunu iddaa ediyorlar ve Q serisin de de 90üstü almıyorsanız Q'ya hiç gerek olmadığını söylüyorlar. Samsung bayisinde ki çalışanla konuştuğumda kendisi de açıkda söyledi artık Q alsan 1 hafta kullansan daha sonra haberiniz olmadan TU ile değiştirsek, kimse anlayamaz bu Q değil diye belirtti.

Bizim kullanımımız belirttiğim gibi; tv kanalları youtube ve netflix. Oyun falan filan kullanımı yok yani. Hala seçi yapamadık bazı arkadaşlar da LG bak demesiyle işler iyice karıştı bizim cephemizde :)

Ama nedense TU8500'da hem fikir olduk gibi, ikisine yan yana hiç bakmadım ama Q ile TU yan yana baktığımda aynıymış gibi geldi zaten ekranlardaki görseller demo yayını olduğundan bana çok inandırıcı gelmiyor.

• sharq32 S kullanıcısına yanıt

Q ile TU arası arka ışık seviyesi farkı var. TU lar 270nit Qlar 400 nitlerde. Gündüz biraz fark yaratır ama karanlıkta 270 yetiyor. Gerçi LG o civarda 270 280 gibi aynı fiyat aralığındakiler

• LG ile ilgili hiçbir bilgimiz yok TU8500 da karar verdik. Ama tavsiye edebileceğiniz varsa başka marka önerebilirsiniz. Teşekkür ederim.

• ÖNEMLİ TAVSİYE!!!!

TU8500 aldık arkadaşlar çoklu ekranı denemeye çalıştığımda kayank olarak bir uydu daha bağlamam gerekiyormuş aktif olması için :(

Yani TU8500 ile TU8000 arasında hiçbir fark yok!!! Sadece samsung'un reklam ve kendisini pazarlama stretejisi işte! TU8500 premium diye geçiyor TU8000 ile aralarında ciddi bir fiyat farkı var. Yakın zamanda TV alacaklara tavsiyem TU8000 alın 8500 ile arasında kalırsanız. Q70 yerine de Q90 yada üstü alın. diğerleri hepsi aynı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.