Şimdi Ara

Samsung Tab3 Root Atım, Android sürümü nasıl yükseltirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
40.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merabalar bende emektar bir samsung tab 3 var, bazı uygulamaları,oyunları yükleyemiyordum bende rootlayıp android sürümünü yükseltmek istedim.
    youtube den videolar izledim ve kingroot kulandım rootladım ve chek rroot la tabletin rootlu oldugu göründü.
    Sırada androidi yükseltme var, andorid sürümünü nasıl yükselte bilirim yardım cı olur musunuz?
    Örnegin bende 4.2.2 var ve bunu 8.1 yapmak istiyorum.

• Merhaba
    Öncelikle tabletinizin teknik detaylarını bilmemiz gerekiyor ekran boyutu model bilgisi vs.

Kabaca özet geçersek root işleminden sonra custom recovery(Twrp,Cmw vb.) yüklemeniz gerekiyor.Daha sonra uyumlu custom rom'u kurduğumuz recovery içerisinden yüklemesini gerçekleştiriyoruz
    Model bilgilerine göre uyumlu yazılım araştırırız birlikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmamınFeysiniÇalanAteist -- 14 Haziran 2019; 11:39:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmamınFeysiniÇalanAteist

Merhaba
    Öncelikle tabletinizin teknik detaylarını bilmemiz gerekiyor ekran boyutu model bilgisi vs.

Kabaca özet geçersek root işleminden sonra custom recovery(Twrp,Cmw vb.) yüklemeniz gerekiyor.Daha sonra uyumlu custom rom'u kurduğumuz recovery içerisinden yüklemesini gerçekleştiriyoruz
    Model bilgilerine göre uyumlu yazılım araştırırız birlikte
    hocam hata yaptım vlla ben root atınca herşey kolay olacak istedigimi kura biileceğimi sandım android yükseltme baaya ugraştırıyor muş aslında kolay ama ben engelliyim, 3 tusa aynnı anda basmak gerekiyormuş boşa rootatık dün oyun yüklemek istedim modlu oda ollllmadı of ki of şimdi bilgisayarcı bul.

samsung galaxy tab 3 sm-t310

https://www.vatanbilgisayar.com/t310-galaxy-tab-3-15ghz-cift-cekirdek-16gb-disk-15gb-8-bt-android-42-314-gr-9720.html#urun-ozellikleri

• Başlangıçta herkes zorlanır bir kere yapmanız yeterli ondan sonra çocuk oyuncağı gibi gelecektir. Şuan devletin son durumu ne, sadece rootladınız başka bir değişiklik yok ve çalışır durumda demi
  • quote:

Başlangıçta herkes zorlanır bir kere yapmanız yeterli ondan sonra çocuk oyuncağı gibi gelecektir. Şuan devletin son durumu ne, sadece rootladınız başka bir değişiklik yok ve çalışır durumda demi
    evet sadece root atım ve Titanium Backup, SuperSu uygulamalarını yükledim.
  • memo-e kullanıcısına yanıt
    1-Öncelikle 'custom rom'u buradan indirip hafıza kartına atın.
    2-Daha sonra 'google apps' buradan indirip (Platform:ARM, Android:7.1, Variant:Nano olarak seçip kırmızı download butonu ile indirip hafıza kartına atın
    3-'Custom recovery'i buradan indirip odin'in AP bölümünden seçerek flashlayın. (rootlarken recovery atmış olabilirsiniz ama verdiğim rom twrp recovery ile uyumlu tekrar bu recoveryi kurun)
    4-Recoveryi kurduktan sonra, ses açma - home - power tuşu ile recoverye giriş yapın
    5-Wipe bölümünden advanced wipeye gelin, dalvik/ART Cache, System, Cache, ve Data yı seçip butonu kaydırın tamamlanınca ana menüye geri dönün.
    6-Ana menüde flash butonuna tıklayın zip seçin ilk olarak lineage rom olanı kurun daha sonra indirdiğimiz gapps.zip i kurun tamamlanınca reboot deyip çıkın ilk açılış uzun sürebilir 5-10dk civarı.

Açılmazsa korkmayın tekrar iletişime geçelim

• quote:

2-Daha sonra 'google apps' buradan indirip (Platform:ARM, Android:7.1, Variant:Nano olarak seçip kırmızı download butonu ile indirip hafıza kartına atın
    3-'Custom recovery'i buradan indirip odin'in AP bölümünden seçerek flashlayın. (rootlarken recovery atmış olabilirsiniz ama verdiğim rom twrp recovery ile uyumlu tekrar bu recoveryi kurun)
    4-Recoveryi kurduktan sonra, ses açma - home - power tuşu ile recoverye giriş yapın
    5-Wipe bölümünden advanced wipeye gelin, dalvik/ART Cache, System, Cache, ve Data yı seçip butonu kaydırın tamamlanınca ana menüye geri dönün.
    6-Ana menüde flash butonuna tıklayın zip seçin ilk olarak lineage rom olanı kurun daha sonra indirdiğimiz gapps.zip i kurun tamamlanınca reboot deyip çıkın ilk açılış uzun sürebilir 5-10dk civarı.

Açılmazsa korkmayın tekrar iletişime geçelim
    hocam tablette hafıza kartı yok, illaki gerekiyosa alayım, kaç gb olsun

wipe yapınca tablet belleği silineceği için rom ve gapps e ulaşmamız gerekiyor o yüzden gerekli
    2gb yeterli olur.
    Otg kablosu varsa flash bellekte bağlayabilirsiniz
  • hocam dosyaları indirdim rar'dan çıkarıp bellege atım (hafıza kartı bulamadım)bellege atarken ayrı klasörler halindemi atim yoksa RAR lı olarak mı atim.
    1. ve 2. verdiğinizi bellege atım ama 3. verdiginiz T310.TWRP.3.0.2-0.tar.md5 dosyasını nasıl kura bilirim.
    Zip olan dosyaları çıkartmayın hocam indirdiğiniz hali ile hafıza kartına atın çünkü wipe data aşamasında bellek silinecek install zip ten girince kuracağınız dosyaları göremezsiniz.
    Odin indirin açınca ap bölümünden o dosyası seçin, tablet kapalı haldeyken ses kısma-orta tuş ve power tuşuna aynı anda basarak download mod'a geçin pc ye bağlayın start deyin yüklenir
  • İmamınFeysiniÇalanAteist kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Samsung SM-T312 model tabletim var bunun 4.2.2 sürümünü yükseltmek istiyorum ama uygun rom bulamadım. Odinle 3 4 tane rom denedim ama olmadı. bildiğiniz rom var mı acaba?
  • refref27 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Odin ile yalnızca stock rom atabilirsiniz stock romlar samsungun resmi romlarıdır ve 4.2 ile sınırlı.
    Samsung değilde geliştiriciler tarafından oluşturulmuş custom romlar var onları deneyebilirsiniz bu konunun cevaplarında bulunuyor
  • Merhaba,

yanıtınız için teşekkür ederim. Sorumu şu şekilde sorayım. Bu tablet iş amaçlı kullanılmaktadır. Beyaz eşya servisiyiz ve tablette şirketin app'i yüklü yeni bir uygulama yapıldı. Bunun için minimum 4.4.2 sürümü gerekmektedir. cihazımızı değiştirmeden uygun bir yol bulmaya çalışıyoruz. Aşağıda ki adımları takip edersek sorunumuzu çözer miyiz?

• Merhabalar bendede piranha business tab3 10.1 tablet anlattığınız yükseltmeyi bende yapabilirmiyim sürümü 4.1.1 teşekkürler şimdiden @İmamınFeysiniÇalanAteist
  • refref27 R kullanıcısına yanıt
    Mesajınız bildirimlerin arasına karışmış kusura bakmayın farkedemedim.
    Evet o aşamalar doğru
  • Alonewolf017 A kullanıcısına yanıt
    Aşamalar doğru ama dosyalar uyumlu olmaz o tabletle.
    Uygun dosya bulamadım farklı kaynaklarda araştırmanızı tavsiye ederim
  • İmamınFeysiniÇalanAteist kullanıcısına yanıt
    Tamam teşekkür ederim peki ben bu tableti şarja bağlayınca açılsın çıkarınca kapanmasını istiyorum bunun hakkında bir bilginiz varmı bazıları macrodroid adlı programla yapıyormuş bende program kuruluyor ancak menülerde görünmüyor yani prog açamıyorum bazıları sistem dosyalarını değiştiriyormuş tabi her tabletin farklıymış ben araçta kullanıyorum o yüzden soruyorum
  • Alonewolf017 A kullanıcısına yanıt
    Güzel bi program o her işe yarıyor ama hiç ihtiyaç duymadım bilgim yok maalesef
  • slm arkadaslar samsung gt-p5210 tablet var.
    cocuk yukledıği oyunları oynayamıyor, şu işi anlatsanız bende becersem.
    4.4.2 yüklu bunu nasıl yükseltecegiz.
  • tablet çöp olmaz değil mi bu işlemden sonra. aksilik olursa eski haline nasıl getirebiliriz acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.