Şimdi Ara

Samsung SWA-8500S Arıyorum (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
22
Favori
47.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Q70t var. Swa-8500 almayı düşünüyorum. Yalnız bu hoparlörleri ille arkada mı kullanmak gerekiyor?
    Evin konumu gereği arkada yer yok. Tv üstündeki rafa koysam verim alamaz mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 25 Ocak 2021; 20:12:8 >
  • Darktemplar1903 kullanıcısına yanıt

Bu cihaz surround ses için tv üzerine koyarsanız hiçbir verim alamazsınız hatta oturduğunuz yerden çalışıp çalışmadıklarını bile anlamazsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Adı üstünde arka kitler yani sol arka çapraz ve sağ arka çapraz olacak şekilde 45 derece açı vermeniz gerekiyor en optimal performans için.

• 1100 liraya hepsiburadadan aldım bir adet. ben de bayadır arıyordum.

Samsung T-650 soundbar'la kullanacağım

N11'den de şu ayakları sipariş ettim, umarım uyum sorunu çıkarmaz.

https://urun.n11.com/aksesuar/sonorous-sp-200-b-blk-hoparlor-ayaklari-P66188446

• ilyasova19 kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun ayaklar geldiğinde de kurulum yapıp fotoğraf paylaşabilirsen sevinirim bende alacaktım ama daha alamadım kısmet olmadı.

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Samsung SWA-8500S Arıyorum

Bende bugün bunlardan aldım ikisi 300 TL ye İzmir’den imalatçıdan aldım
  • buraxav B kullanıcısına yanıt

Bende alacağım bi ara yaza doğru alırım belki şu q70r meselesine de bi el atacam tekrardan iade ettirmeye çalışıyorum. q800t alabilirsem bu arka kitlere de ayaklık bakarım.

• Dün geldi benim hoparlörler. Sesi çok kısık, amazon yorumlarında bir kaç çözüm yazmışlar, onları deneyeceğim. Şu haliyle pek bir fark yaratmıyor.

Arka hoparlörleri koltuğunuza yakın yerlerde konumlandırın. Odanın durumu uygun değil mecburen uzakta kalıyorsa sesini ayarlardan açın. Asıl farkını 5.1 ve üstü destekli seslerde; müzikte değilde filmlerde hissedersiniz. Ön hoparlör ile aynı seste olması fonksiyonlarına aykırı bir durum, aynı olduğu zaman zaten görüntü ses uyumsuzluğunu farkedeceksiniz.
    Sadece amazon değil yerli sitelerde de yorumlar aynı. Alıcıların çoğunlukla farklı beklentiler içinde sipariş etmesinden kaynaklı. Asıl fonksiyonu sese çevresel etki ve zenginlik katması... Farkını hissetmek için lütfen şu linkteki testi ses sisteminizde deneyin, farkını göreceksiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=pD3q6iBwuGc&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 2 Şubat 2021; 19:24:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

Arka hoparlörleri koltuğunuza yakın yerlerde konumlandırın. Odanın durumu uygun değil mecburen uzakta kalıyorsa sesini ayarlardan açın. Asıl farkını 5.1 ve üstü destekli seslerde; müzikte değilde filmlerde hissedersiniz. Ön hoparlör ile aynı seste olması fonksiyonlarına aykırı bir durum, aynı olduğu zaman zaten görüntü ses uyumsuzluğunu farkedeceksiniz.
    Sadece amazon değil yerli sitelerde de yorumlar aynı. Alıcıların çoğunlukla farklı beklentiler içinde sipariş etmesinden kaynaklı. Asıl fonksiyonu sese çevresel etki ve zenginlik katması... Farkını hissetmek için lütfen şu linkteki testi ses sisteminizde deneyin, farkını göreceksiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=pD3q6iBwuGc&feature=youtu.be

Merhaba,

Aşağıdaki işlemleri yaptıktan sonra arka hoparlörlerden çok güzel verim almaya başladım. Belki birinin işine yarar diye yazıyorum:

• Soundbar'ı, subwoofer'ı ve arka hoparlörlerin tamamını fişten çıkarın.
    • Subwoofer'ı fişe takıp arkasındaki reset tuşuna 5sn boyunca basılı tutun. Mavi led yanıp sönecek.
    • Soundbarı fişe takın. Ortadaki daire şeklindeki tuşlardan üsttekine ID SET yazısı gelene kadar basılı tutun.
    • Arka hoparlörleri fişe takın. Alıcının arkasındaki reset tuşuna 5sn boyunca basılı tutun.
    • Kumandadaki aynı tuşa basılı tutun. ID SET yazısı gelene kadar
    • İşlem tamam.

Bu şekilde resetledikten sonra çok güzel ses almaya başladım ve keyifli bir atmosfer yarattım. Sonorous SP200 stand ile kullanıyorum. Koltuğun iki ucuna yerleştirdim.

Bugün de T650'den Q70T'ye yani Dolby Atmos'a geçiyorum. Bakalım o nasıl bir etki yapacak.

• Merhaba arkadaşlar, benim de samsung Q800t soundbarım var arka kit 9000s öneriliyor fakat Amerika dışında başka yerden almak mümkün değil anladığım kadarıyla. Şuan hp üzerinden sw 8500 alsam herhangi bir uyumsuzluk olur mu veya ikisi arasında artı / eksi olarak sıralanacak özellikler var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • **SATILMIŞTIR**

Selam arkadaşlar , arka hoparlörler için sonorous sp 300
    Camlı ayak mevcut satıyorum sıfır hiç kullanılmadı 4 adet almıştım 2 tanesini satıyorum , sitelerde 230 tl fiyatı var
    Ben 160 tl ye satıyorum . 2 çeşit uç takıla biliyor ister vidalı ister yapıştırma yaparak hoparlörleri sabitliye biliyorsunuz fiyatı uygun tuttum bulunmaz hint kumaşı
    Ambalajı hiç açılmamıştır. Kargo yapıp güzel paketleye bilirim iyi günler
    Kurulu olanları ben kullanıyorum resmini ekledim kurulu vaziyette inceleye bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alideniz94 -- 12 Mart 2021; 1:4:10 >

• WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt
    Ben satıyorum yorumda resimleri mevcut kesinlikle uyuyor hiç kullanmadım ambalajında paketinde
  • alideniz94 A kullanıcısına yanıt

Henüz alamam hocam param yok yaza doğru inşallah almayı planlıyorum şu q70r işini halledemedim bir türlü iade etmeye çalışıyorum.

Alıp denediniz mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tbyy

Alıp denediniz mi acaba ?
    Hayır henüz almadım

Q70T aldığınızı yazmışsınız, swa-8500s ürünün uyumu nasıl oldu acaba?

• Fables F kullanıcısına yanıt

yukarılarda bi yerlerde detaylı yazmıştım,

Q70T ile T650'yi SWA8500 ile denedim.

T650 ile mükemmel çalışıyor ses düzeyi çok iyi

Q70T ile çalışıyor, ama ses düzeyi düşük.

Samsung zaten Q70T için önerilen hoparlörü SWA9000 olarak belirtiyor.

Sonuç olarak Q70T'yi iade ettim, T650 + SWA8500 ile devam ediyorum, memnunum.

Merhaba hocam bende t650 veya q70t arka kitler ile set almayı düşünüyorum nasıl acaba ikisinide denemiş siniz galiba çok fark varmı aralarında

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7C8DAEABE

Merhaba hocam bende t650 veya q70t arka kitler ile set almayı düşünüyorum nasıl acaba ikisinide denemiş siniz galiba çok fark varmı aralarında

ben t650'den memnun kaldım, q70t'yi iade ettim.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.