Şimdi Ara

Samsung SWA-8500S Arıyorum (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
22
Favori
47.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İyi de hocam para pul oldu, bu cihazı 500'e rüyamızda bile göremeyiz artık.

• -Rohan- kullanıcısına yanıt

Bir şey sorabilir miyim;

q70r nin yanına Swa 8500 s aldım,

Redditte;

Atmos q70r ; atmosu 3.1.2 olarak desteklediği için arkaya ses gitmiyormuş, arka hoparlöler için atmosu iptal etmelisiniz yazmış biri.

deneyimlediniz mi böyle bir şey?

• oly1786 kullanıcısına yanıt
    Arkadan ses geliyor ve soundbar'ın ekranında Atmos yazısı çıkıyor. Aksi takdirde arka hoparlörler bağlı iken Atmos yazısının çıkmaması gerekirdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yalnız kullanım kılavuzunda böylede bir yazı var:
    Samsung SWA-8500S Arıyorum

Bende de aynı sistem var. Dolby atmos çalışıyor arka kitlerle.

• q70r yi iade ettim yenisini alana kadar da bitti stokları. Hala para iadesi bekliyoruz yatacakta q800t alacam. Hiç sevmediğim model atmos performansı düşük kalmış testlerde. Ve tasarımı leş aynı zamanda harman kardon değil. Ses olarak q70r den atmos dışında daha iyi olsa da testlerde harman kardon daha iyidir bence. Deneyemeden bilemeyeceğiz. 8500s arka kitlerle beraber atmos oynatıyor hocam denemiştim...

• Samsung' dan ümidi kesince araştırırken 9000' in mediamarkt Almanya da indirime girdiğini gördüm (https://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-swa-9000s-en-2237528.html )... Arkadaşıma rica ettim, o alıp, gelirken getirecek(yılbaşında)... Samsung un bu ürünü Türkiye' ye getirmemesi tam bir saçmalık!! 

• mariolaw M kullanıcısına yanıt
    İndirimli olarak 124€ a satılıyormuş. O zaman 8500s'e 1.300-1.500 çok vermemişiz...

• tayaydin kullanıcısına yanıt
  • WatchAndLearnn kullanıcısına yanıt

Sana gelecek q800t'ler swa 8500s ler ile uyumlu mu? swa 9000 diyor sitede.

Benim q70r soundbar, amazon ve netflix; samsung tv aplikasyonlarında ses arttırırken ve azaltırken problem çıkarmaya (seste kopmalar) başladı,

Kablosuz ve kabloluda aynı. Hele Amazon fecaat.

ilginç bir şekilde Dsmartta, apple tv'deki applerde ve apple Samsung TV applikasyonda bu problem yok.

Daha swa 8500s'lerin kutusunu açmamışken canımı sıktı.

Değişim olursa ben de Harman Kardon imzasına elveda diyeceğim piyasada q70r yok. belki de sorun TV'dedir dur bakalım.

Ancak Samsung; Harman Kardon'un sahibi, bu yılki soundbarlarda arka planda teknoloji aktarımı yapıyordur diye düşünüyorum;

her ne kadar q800t sayfalarında en ufak Harman Kardon ibaresi geçmese de.

Ben Q70R'yi LG 2019 OLED TV ile kullanıyorum, Netflix'te böyle bir sorun yaşamadım. Sadece uygulamalarda bu sorunu yaşıyorsanız uygulama kaynaklı olabilir, güncellemesi var mı bir bakın isterseniz.

Dün akşam eve gittiğimde Netflix ve Amazon da seste hiç bir problem yoktu, sabahtan neden vardı akşama neden yok oldu anlamadım.

sanırım uygulamalar online streaming yaptığından o anki gelen ses dataları sorunluydu.

neyse ki kurtardık q70r 'i .

8500s leri kurdum, performans filmden filme değişiyor, araştırıp ayar yapayım.

Ben Adaptive Sound modundan memnun kaldım, oldukça başarılı; izlenen içeriğe göre kendi ayarlıyor. Soundbar aracılığı ile TV'nin Spotify uygulamasından müzik dinlemeside keyifli oluyor. (TV'nin internet bağlantı durumuna göre kablo veya) WiFi'den aldığı için ses daha kaliteli sanırım.

• Satan yok mu arkadaşlar?

Anlık ses kesilmesi netflix başlarken çıkan animasyon sesinde olabiliyor. Ama film dizi izlerken hiç yaşamamıştım 6 ay boyunca. Anlık ses çatlaması dışında işte arızalıydı iade aldılar. 8500s ile uyumlu olduğunu söyleyenler var q800t nin. Çoğu sitede 9000s yazıyor ama 8500s ile de çalışıyor. Harman imzasına dair hiç bir bilgi yok ama q70r ye göre surround ve atmos performansı biraz düşük geri kalan her şeyde q800t daha önde. Zaten arka kitler olduğu için surround etkilemiyor 5.1 kullanıyoruz zaten. Onun dışında tek eksisi atmos performansının q70r ye göre ve diğer birsürü marka ve modele göre düşük kalması. Belki yazılım güncellemesi ile atmos performansı bir tık artabilir. Zira 56 tane delikten aman aman bir performans ta beklemiyorum ben.

• q70t ile uyumlu mu?

• renkliorjinal kullanıcısına yanıt
    Letgo'da şöyle bir ilana denk gelmiştim (satıcı ile harhangi bir bağım yoktur):

https://www.letgo.com/tr-tr/i/samsung-swa-8500s-tk-saundbarlar-icin-arka-hoparloer-ses-sistemi_009248b3-e4c6-4ef1-8599-056f1fb886bd

Çok teşekkürler.

• q70 T modeliyle kullananlar var mı uyumlu mu?

• djangobjk kullanıcısına yanıt

şu forumda q70t ile sorunsuz çalıştığını yazmiş bir arkadaş

https://www.reddit.com/r/Soundbars/comments/hulamg/compatibility_of_hwq70t_with_swa8500/

Bestbuy'da ürün ile ilgili sorularda Samsung yetkilisi çalışır demiş;

https://www.bestbuy.com/site/questions/samsung-wireless-rear-loudspeakers-black/5754510/question/f0f974d9-e348-3e9c-8361-1f9295683efa

bu arada you tube'da surround test yaptım da, ne çok ses çıkıyor bu kel şeylerden...

fakat bazı filmlerde varla yok arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oly1786 -- 30 Ekim 2020; 10:46:0 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.