Şimdi Ara

Samsung Smartthings Kullanıcıları Buraya (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
14
Favori
7.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    SmartThings doğrudan zigbee olarak mı bağlanıyor yoksa wifi üzerinden mi bağlantı sağladınız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PreDLoNa

SmartThings doğrudan zigbee olarak mı bağlanıyor yoksa wifi üzerinden mi bağlantı sağladınız?

Zigbee protoklü ile direkt ampül olarak da bağlayabilirsiniz smartthings huba.

Ben hali hazırda hue altyapısını da kullandığım için ona entegre ettim, böylelikle istediğim abiyans temaları ve senaryolarını oluşturuyorum. Hue ve Smartthing cloud to cloud bağlılar, her ikisi de internete kablolu şekilde çıkıyor, wifi bağlantı yok aralarında.

• Hala kullanmakta olan arkadaşlar acaba mevcut kullandığı sensörleri ve cihazları paylaşabilir mi?

Yaklaşık 7 aydır st (Smartthings) kullanıcısıyım.

Tüm aydınlatmalarımda sonoff zbmini (zigbee) kullanıyorum. (buatlarım derin olduğu için sorunsuz kullanıyorum çok memnunum)

Smartthings hareket, su sızıntı sensörü, akıllı priz ve çok amaçlı kapı sensörlerini kullanıyorum.

Sonoff Zb switch (zigbee)

Sonoff RFR3 switch (wifi)

Zigbee altyapısını kullanmayı terich ettiğim için sensörlerimin hepsi zigbee diyebilirim.

Duman, Gaz, Yangın, valf, vana, siren, kamera vb. ürün kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırsa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: exxema

Hala kullanmakta olan arkadaşlar acaba mevcut kullandığı sensörleri ve cihazları paylaşabilir mi?

Yaklaşık 7 aydır st (Smartthings) kullanıcısıyım.

Tüm aydınlatmalarımda sonoff zbmini (zigbee) kullanıyorum. (buatlarım derin olduğu için sorunsuz kullanıyorum çok memnunum)

Smartthings hareket, su sızıntı sensörü, akıllı priz ve çok amaçlı kapı sensörlerini kullanıyorum.

Sonoff Zb switch (zigbee)

Sonoff RFR3 switch (wifi)

Zigbee altyapısını kullanmayı terich ettiğim için sensörlerimin hepsi zigbee diyebilirim.

Duman, Gaz, Yangın, valf, vana, siren, kamera vb. ürün kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarırsa çok sevinirim.

Aşağıdaki ürünleri kullanıyorum Smartthings huba bağlı olarak.Listemde olan, planladıklarımı da ekledim. Büyük oranda Zigbee olmasının yanında Zwave (EU) cihazlar da var aralarında, wifi cihazları ben de tercih etmiyorum. Kamera konusunu henüz netleştiremedim, bir ara işten fırsat olursa onu da araştıracağım. Şu an bu platform haricinde bir NVR cihazı kullanıyorum çevre güvenliği için.

Bunlar ile ilgili bir sorunuz var ise cevaplamaya çalışırım.

Smartthings Hub

Smartthings çok amaçlı sensör

Smartthings hareket sensörü

Smarrtthings akıllı priz

Smartthings sıvı sensörü

Zipato Kablosuz Siren

Zemismart kasa içi ışık anahtarları

Danalock Kapı Kilidi

Leaksmart Valf (Bunun henüz montajını yapmadım, su saatleri kabinini biraz genişletmem lazım)

Neo Coolcam Hareket & Işık Sensörleri

Neo Coolcam Kapı/pencere sensörleri

Neo Coolcam Kablosuz Siren

Philips Hue Bridge

Philips Hue Play

Philips Hue Go

Gledopto led şerit

*Listemdekiler;

Heimann Duman Sensörü

Heimann CO Sensörü

Heimann yanıcı gaz sensörü

Hubitat Hub

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkans -- 7 Nisan 2021; 19:37:13 >

• gurkans G kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler. Leaksmart Valf kullanım ve montaj sonrası deneyimlerinizi de aktarırsanız çok sevinirim. Son olarak Neo Coolcam zwave sensörlerden memnun musunuz? Zwave sensor tercih ederken eu uyumlu olanları tercih etmekten başka dikkat etmek gereken husus var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: exxema

Bilgilendirme ve paylaşım için teşekkürler. Leaksmart Valf kullanım ve montaj sonrası deneyimlerinizi de aktarırsanız çok sevinirim. Son olarak Neo Coolcam zwave sensörlerden memnun musunuz? Zwave sensor tercih ederken eu uyumlu olanları tercih etmekten başka dikkat etmek gereken husus var mıdır?

Merhaba;

Tabi ki, havalar biraz düzelsin ilgileneceğim, sonrasında bilgi veririm. Valf konusunu oldukça araştırmıştım, açıkçası bu şekilde kompakt sistemler için(standart valf üzerine bağlanan kollar haricinde) seçenek az, olanlar da çok pahalı. Tabi ek özellikleri de oluyor pahalı olanların. Leaksmart sadece aç kapa çalışırken, farklı ürünlerde geçen su miktarının ölçümü ve buna bağlı olarak dahili kaçak tespit sistemleri bulunuyor. LEaksmartta bu özellikler bulunmuyor ama fiyatı da diğerlerinin 1/3 ü civarında.

Zwave sensör ya da cihazları tercih ederken en önemli nokta frekans uyumluluğudur. Hubınız EU yönetmeliklerine uygun ise cihazları da bu doğrultuda seçmelisiniz. Bunun dışında ürün satınalmadan önce smartthings community ya da ürün yorumları gibi kaynaklardan hangi özelliklerinin aktif kullanılabildiği , sth için device handler olup olmadığı gibi konulara bakabilirsiniz.

Neo coolcamleri samsungun ürün tedarik sorunları olduğu dönemde alıp kısa bir süre kullandım. Şu anda da sensörler stoklarında bulunmuyor örneğin. Kapı sensörleri samsung kadar fazla işlevli değil, standart manyetik kontak olarak çalışıyorlar, hareket sensörü ise artı olarak ışık şiddetini ölçebiliyor. Samsung pil konusunda avantajlı, pil maliyetleri daha düşük ve malzeme kalitesi çok daha yüksek. Bunun haricinde Samsung'un ürünlerini tedarik edemediğiniz dönemde kullanılabilirler.

• Elimde olan bir adet Samsung smartthings 1 hareket sensörü 2 akıllı priz ve bir Philips hue lambayi satıyorum. İhtiyacı olan varsa özelden görüşelim

• Merhabalar, Çocuk odasında akıllı prize bağlı bir gece lambam var. Elektrik gittiğinde malum oda karanlık oluyor. Çocuk gece uyanırsa korkabilir. Bu yüzden elektrik kesildiğinde devreye girebilecek bir gece lambası çözümü aramaktayım.

• samsung smartthings sensörlerini elinden çıkarmak isteyen yada satmak isteyen olursa alabilirim. mesaj atabilirsiniz.

• Merhaba, ben aktif kullanıcıyım ama yetenekleri belirli bir yere kadar. Home Assistantı keşfettim sınırları kaldırdım. Smartthings i de içine entegre ettim, onunla birlikte çalıştıramadığım bir sürü farklı ürünü bir araya getirdim, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut3000

Merhaba, ben aktif kullanıcıyım ama yetenekleri belirli bir yere kadar. Home Assistantı keşfettim sınırları kaldırdım. Smartthings i de içine entegre ettim, onunla birlikte çalıştıramadığım bir sürü farklı ürünü bir araya getirdim, tavsiye ederim.

hocam h.a. şu an için en iyisi belki ama benim ihtiyaçlarım için smartthings fazlasıyla yeterli. sensör bulmakta zorlanıyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

hocam h.a. şu an için en iyisi belki ama benim ihtiyaçlarım için smartthings fazlasıyla yeterli. sensör bulmakta zorlanıyorum sadece.

Alıntıları Göster

Zigbee ya da Zwave EU standarlarında çalışan ( eğer elinizdeki hub da EU frekansında ise) birçok sensör çalışır. Smartthings community de device handlerları bulup yükleyebilirsiniz. Ne yazık ki samsungun kendi ürünlerinde dünya çapında büyük bir tedarik krizi var. Ben geldiği zaman toplu olarak almıştım iyi ki de almışım şu anda o fiyatlara bulmak imkansız gibi.

En fonksiyoneli kendi sensörleri ( titreşim, sıcaklık, on/off, garaj kapısı için eksenüstünde konum) olsa da , yine de farklı sensörler de kullanabilirsiniz. Ben aliexpressten getirdiğim birçok ürünü ve direkt samsung ürünlerini birlikte kullanıyorum. Kapı kilidi, komutatör arkası ışık switchleri, 3. parti zigbee şerit ledler, su vanası, hareket sensörleri, manyetik kontaktör(multipurpose sensor) , sıvı sensörleri, hue ürünleri, akıllı priz, alarm için siren vs.

• gurkans G kullanıcısına yanıt

indirim döneminde smartthings sensörlerini sepete atıp atıp silmiştim, almadım. çok pişmanım. şu an trendyolda sonoff zigbee ürünleri uygun fiyata geliyor kuponlarla.

örneğin hareket sensörü 119 TL

kapı pencere sensörü 106 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

indirim döneminde smartthings sensörlerini sepete atıp atıp silmiştim, almadım. çok pişmanım. şu an trendyolda sonoff zigbee ürünleri uygun fiyata geliyor kuponlarla.

örneğin hareket sensörü 119 TL

kapı pencere sensörü 106 TL

Burada konusu geçmiş, ewelink/sonoff aynı görünüyor. İmkanınız varsa bir tane alın deneyin sorun yaşamazsanız devamını da alırsınız.

https://community.smartthings.com/t/new-sonoff-zigbee-devices/195896/22

• Arkadaslar, smarttinngs uygulamasindan acip kapatabilecegim uygun fiyatli ampul bakiyorum. Hub kullaniyorum. Oneri ve yurtici link yar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rbg düşünmüyorsaniz İkea nin çok güzel 1000 lumen lik ampulü var. Üstelik zigbee. Rgb istiyorsanız TR de alabileceğiniz en iyi ürün Yeelight ampuller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PreDLoNa -- 3 Kasım 2021; 8:38:32 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.