Şimdi Ara

Samsung S5 Yurtdışı Simkilit Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Almanya'dan teyzeoğluna hediye Samsung s5 geldi.Pasaport kaydı yapıldı lakin cihaz sim kilitli.Nasıl bir yol izlenmeli.
    Bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: petro24

Arkadaşlar Almanya'dan teyzeoğluna hediye Samsung s5 geldi.Pasaport kaydı yapıldı lakin cihaz sim kilitli.Nasıl bir yol izlenmeli.
    Bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

up
  • Almanya'da herhangi bir operatör sim kilit uygulamıyorki hangi operatör kilit koymuş merak ettim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: godzilla34

Almanya'da herhangi bir operatör sim kilit uygulamıyorki hangi operatör kilit koymuş merak ettim ?

Siz sanırım bilgilisiniz bu konuda size birkaç soru sormak istiyorum izninizle:

1)Haziranda Fransadan S6 almak istiyorum fakat aklıma takılan bölgesel kilit olup olmayacağı %90 ihtimalle Samsung Storedan alıcam yada işte TeknoMarketlerden bölgesel kilit olur mu olmaz mı ?

2)Tax Free olayı şöyle anlatayım Tur ile gidicem Fransa ilk durak son durak hollanda nerede Tax free yapıcam yani şöyle anlatayım Fransaya ucakla gidicem sonra işte otobusle hollandaya gidicem ve ordan uçakla dönüş havalimanında olduna göre Tax Free hollandada yapıcam sanırım ?

3)Fransa dışında,Luxembourg,Belçika,Hollanda dan hangisinde almamı önerirsiniz yani fark olur mu ?

Teşekür Ederim.

• 1-pesin para verip aldiginiz hic cihaza sim kilit uygulama haklari yok hic bir sirketin sadece bazi sirketler sözlesmeli alinan telefonlarda sim kilit uyguluyor
    2-cikis yaptiginiz ülkede yapicaksiniz Tax Free zaten size soruyorlar gümrüge bildirmek istediginiz bir sey varmi diye
    3-inanin aralarinda cok büyük fiyat farklari yok oynasin 50 Euro fark oynar oda kendinizi kapi kapi aramaya yönlendirmesin gidin tatiliniz veya isinizi halledip gidip bir teknoloji marketten cihazinizi alin ama dikkat edin faturayi genelde kasa fisi olarak verirler siz adiniza kesilmis bir fatura istediginizi belirtin!!!

sunuda belirtmek isterim bir ara almanyada mediamarkt larda cumartesi ve pazar aksam 20:00 den sonra ciddi indirimlere gidiyordu mediamarkt
    örnek vermem gerekirse burda Iphone 5S 16Gb suan mediamarkt fiyati 549 euro ama cumartesi ve pazar aksam saat 20:00 den sonra 449 euro ya satiliyordu sua siralar ayni indirimler varmi bilmiyorum onu bir arastirirsan iyi olur satin almadan önce ciddi fiyat farki verip alirsin cihazi

• quote:

Almanya'da herhangi bir operatör sim kilit uygulamıyorki hangi operatör kilit koymuş merak ettim ?

E-plus
    Hocam cihazın kutusunda da sadece Avrupa sim kartları ile çalışır yazıyor
  • petro24 kullanıcısına yanıt
    evet hepsinde o yaziyor nedenide sadece avrupa ülkelerinde calisiyor güney amerikada ,amerikada,afrikada,asya ve arap ülkelerinde calismiyor bunun icin samsung ariyorsunuz eskiden 10 euro karsiliginda o kitalarda kullanabiliyordunuz simdi egerki asyaya gitmisseniz ve orda telefona ihtiyaciniz varsa ariyorsunuz samsung u bedava aktif hale getiriyorlar merak etmeyin
    ve tabiki türkiye avrupa ülkelerinden biri yani herhangi bir sorun yok dostum
  • quote:

evet hepsinde o yaziyor nedenide sadece avrupa ülkelerinde calisiyor güney amerikada ,amerikada,afrikada,asya ve arap ülkelerinde calismiyor bunun icin samsung ariyorsunuz eskiden 10 euro karsiliginda o kitalarda kullanabiliyordunuz simdi egerki asyaya gitmisseniz ve orda telefona ihtiyaciniz varsa ariyorsunuz samsung u bedava aktif hale getiriyorlar merak etmeyin
    ve tabiki türkiye avrupa ülkelerinden biri yani herhangi bir sorun yok dostum

Hocam Samsung Türkiye'yi aradık servisimize gitmeniz gerekiyor.Bulunduğumuz yerde Samsung servisi de yok
    Müşteri temsilcisi oradan yardımcı olabilse çok iyi olur ama.Velhasıl çözüm bulamadık

dostum ne yapmaya calistigini anlamadimki ?
    sen türkiyedesin ve telefonuna kartini taktigin an calismasi lazim herhangi bir sim kilit olayin yokki
  • quote:

sen türkiyedesin ve telefonuna kartini taktigin an calismasi lazim herhangi bir sim kilit olayin yokki

Evet ben Türkiyedeyim sim kartı(avea) takıyorum kilit kodu istiyor
    evet iste o kilit kodu icin samsung merkezi ariyorsun özel bir numarasi var ama o numarayi aradiginda acilacak telefonun samsung sana o numarayi vermesi lazimki neden teknik servise yönlendiriyor seni anlamadim ben hatta kutunun üzerinde yaziyor o numara bildigim kadari ile o numarayi aramalisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: petro24

quote:

Evet ben Türkiyedeyim sim kartı(avea) takıyorum kilit kodu istiyor

bak arkadasim ne diyor bu yazida

Galaxy S5’e yurt dışından sahip olmak isteyen kullanıcılar ülkemizde telefonlarını sorunsuz olarak kullanabilmek için telefonu satın aldıkları ülkeye ait bir SIM kart ile kullanmak zorunda. Telefonun satın alındığı ülkeye ait bir SIM kart ile yaklaşık 5 dakikalık telefon görüşmesi yapılması durumunda Samsung’un koymuş olduğu bölgesel SIM kilidi ortadan kalkıyor ve telefonu bölgesel SIM kilidine takılmadan tüm ülkelerde sorunsuz olarak kullanılabiliyor.

yani sana lazim olan almanyada kullanilan bir sim kart ve icinde para olmasi lazim en az 10 euroluk dostum sonra 5 dakikada acilir telefonun
    bu arada senin icin bir sey daha ögrendim almanyada tanidigin biri varsa ordaki samsug müsteri hizmetlerini arasin ve cihazinizin imei numarasini verip sim kilit kodunu istesin 4 gün icinde mail adresine kod geliyormus dostum bukadar basit
  • quote:

bu arada senin icin bir sey daha ögrendim almanyada tanidigin biri varsa ordaki samsug müsteri hizmetlerini arasin ve cihazinizin imei numarasini verip sim kilit kodunu istesin 4 gün icinde mail adresine kod geliyormus dostum bukadar basit

hocam ilgin için teşekkür ederim.
    Türkiye'de Almanya'daki sim kart takılıp 5 dakikalık konuşma yapılmış.
    Almanya'daki Samsung müşteri hizmetleri aranmış kodu veremeyeceklerini söylemişler.
    Türkiye'deki Samsung müşteri hizmetleri de servise götürmen gerekiyor demiş.
    https://www.youtube.com/watch?t=329&v=phOSUUIM2W4 sanırım en son çare teyzeoğlu burdaki yolu izleyecek.Başka seçenek kalmamış çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petro24 -- 26 Mart 2015; 15:27:37 >

sacmalamis samsung bu sefer zaten bana göre sacma bir sirket olmustuda neyse allah kurtarsin dostum
  • banada almanyadan i9505 gelmişti pasaport kayıt yaptık sonra burda hat taktım sim kilit dedi kod istiyordu telefoncular yaparız ama güncelleme alırmı almazmı bilinmez dediler bende almanyadaki akrabalara söyledim onlarda samsung almanya online destekten sorunu yazmışlar imei numarasını falan vermişer tam 21 gün sonra bıraktıkları mail e kod geldi girdim kullanıyorum sorunsuz.
  • Ayni sey daha 1 ay once basima geldi. Samsung tr servise yonlerndiriyor.Servis 100 tl ve illa fatura istiyor. 100 ü vereyim fatura yok hediye dedim, dakikalarca tartistik .
    Sonra almanya samsung a durumu anlatinca , adamlar kibarca maille kod gonderdi ve s5 i kullanima actim.
    TR ysmyam servisleri ile onlarin farki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.