Şimdi Ara

SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ (3Dmark06 Skoru Eklendi) (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.480
Cevap
14
Favori
256.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DungBettle

bu laptopun altındaki kbd yazan yer nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmtsnl

win32 sality nao virüsü benim bilgisayarıma bulaşan virüs..kendisi volume dosyalarına ve pcdeki tüm exe dosyalarına bulaştıgından hdd ve flash disklerime kadar bulaştı..karsperksy cd rescue olmak üzere çok sayıda removl tool antivirüs denesemde bir yerlerde izi kalıyor sürekli..aklınızda bulunsun bulaşır bulaşmaz exeler hariç yedeğinizi alıp formatınızı atın derim..2 haftadır neredeyse bununla ugrastım:)

bilgisayarımı çok seviyorum layıkıyla kullanamamak üzücü oluyor vallahi:)

cevabınız için teşekkürler:)

quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

quote:

Orijinalden alıntı: dmtsnl

quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

64bit ile biraz daha fazla performans alırsınız.
    recovery alanını windows 7 kurarken silmek gerekmiyor onun dışında zaten müdahale edemiyoruz.İsterseniz sonrasında recovery solution prog. kurarsınız isterseniz kurmazsınız orası size kalmış.ben kurmuyorum mesela direkt format atıyorum herhangi bir sorunla karşılaşınca, tabi biraz daha zahmetli bir iş ama
    ayrıca win7 premium varsa o key yine premium için geçerli olur.64bit'de sorunsuz kullanılıyor diye biliyorum

çok teşekkürler..format atmama ragmen bilgisayarım açılırken eskisinden uzun süre bekletiyor..sanırım virüsten kurtulamadım:) recovery kısmınıda sileceğim malesef,32 bit yüklemiştim şimdilik ama 64 bit kurulum daha yararlı oluyormuş..

kaspersky virus removal tool programını araştır birde onu dene istersen virüs konusunda

bu laptopun altındaki kbd nedir

• arkadaşlar slm ben samsung r 620 alalı 2 sene oldu dün sol yön tuşu çıktı we içindeki tırnaklar kırıldı bütün klavyenin değişmesi gerek dediler çok fazla fiyat söylüyorlar sadece 1 tuş yada tırnaklarını bulabilir mym cvp yazarsanız sewinirim...
  • Herkese selamlar.

Ben de Samsung R620 alalı 2 yılı geçti.Laptop garantiden çıktıktan 1 hafta sonra sorunlar başgöstermeye başladı.

Ekranda gökkuşağı renkleri çıkıp mavi ekran ile resetlemeye başladı.Yetkili servise bıraktım.3 gün sonra aradılar ve anakart değişecek dediler.Fiyat 550 TL. dediler.

Var mıdır böyle birşey arkadaşlar? Daha 2 yıllık laptop 550 TL. masraf açtı.

Başka bir çözüm yolu yok mudur bunun? Samsung resmen ocağıma incir ağacı dikti.
  • Bir gerçek var ki maalesef samsungun kullandığı termal macunlar orta kalite veya altı denebilir.zamanla bu kalitesiz termal macun görevini yapamaz hale geliyor
    ve ısı gerektiği gibi çipten metal alaşımlı soğutuculara aktarılamıyor ve ısı tahliye edilemiyor.

Bu sebepten ötürü ekran kartı çok ciddi ısınıyor zamanla ve 100 derecelere geldiğine şahit oldum bizzat.

Ben de aleti söküp termal macunları yeniledim şu anda eskisi kadar ısınmıyor.

Birde maalesef tasarım kusuru olarak bence samsung da ekran kartı ile işlemci neredeyse yan yana konumlandırılmış bu yüzden işlemci ve ekran kartı eşgüdümlü olarak
    birlikte ısınıp ısının iyice artmasına yol açıyorlar.

Benim garantiyi takmayıp yaptığım çözüm :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pleksiglass -- 30 Temmuz 2012; 23:48:37 >

• ben r620 modelini kullnandım sorun yaşamadım ısınma konusunda veya başka bir konuda termal macunun adiliğinden söz etmişsin bütün modelliri içinmi dedin bilmiyorum ama imzamdaki makine 18 ay oldu halen sıcaklıkları ilk günkü gibi nerden uyduruyorsunuz bunları ve samsung'un arkadaşlarımda olupta 10 dan fazla makinesini kullandım onlarda memnun onlarda bana bakarak almışlar.Ben r620 bilgisayarı sattığım arkadaş 2 ay sonra getirdi bana ısınma sıkıntısı artmış virüs v.s bulaştırmış kullanıcı hatasındanda kaynaklanıyor bu sorunlar maalesef.
  • valla ben elimdeki cihazı açtım baktım,, belki bütün samsung arda değildir birşey diyemem.

benim cihazdaki macun parça parça dökülüyordu toz gibi.

içeriğindeki maddelerin özelliğinin kaybolduğu belliydi bayağı.
  • Herkese Merhaba

Tam olarak 3 yıl önce bu konu başlığından karar vererek bu laptop'u almıştım. Açıkcası inanılmaz memnun kaldım bu cihazdan ve 3.yılını doldurmasına rağmen canavar gibi çalışıyor.

Son 1 yıldır ara sıra harddisk kısmında takılma meydana geliyordu ve "tık tık tık tık tık tık tık" şeklinde aralıksız bir disk takılma sesi geliyordu. Dün bilgisayarı açtığımda ise Windows başlamadan önce bir hata mesajı aldım :

" An hard disk read error occured.
    ctrl + alt + delete for restart "

Bilgisayar kesinlikle açılmıyor. Bende söktüm harddiski ve inceledim. İğne kısmında parçalanmalar olmuş ufak ufak dağılmış parçalar vardı ve hard diskin öldüğünü anladım.

Şimdi internetten harddisk sipariş edeceğim ama merak ettiğim konu şu, siparişini vereceğim harddisk bu cihaza kesin uyar mı? Mesela 5400 veya 7200 rpm olan bir harddisk makinaya zarar verir mi?

Açıkcası aklımdaki cihaz tam olarak şu : 750 GB TOSHİBA SATA LAPTOP HARDDİSK
    Bir internet sitesinde şu anda 170 TL. ve bana uygun gözüktü ama uyumsuz olma durumu olur mu onu merak ediyorum işte.

İlgili arkadaşların yorumlarını ve yardımlarını bekliyorum. Bu siteye ve buradaki kişilere güvenim tam olduğu için direk buraya yazıyorum sonuçta bu konu başlığı bana bu cihazı aldırmıştı :)

• Merhabalar..
    ev arkadaşımın aynı model laptopu bulunuyor.ancak 3 senesini doldurdugu için sıkıntılar baş göstermeye başlamıştı.
    tahmin edersiniz ki ısınma bunların başında geliyordu.
    biz de fanı temizlemek amacıyla içini açalım dedik.
    ilk defa kendimiz açacağımız için biraz tereddüt etsek de başladık,açtık,temziledik
    Ancak toparlarken touch pad ve klavyenin girişlerini takmakta sıkıntı yaşadık. bu çabamız 1 saati doldurdu.
    internette manual ya da videolarını aratmamıza karsılık pek bir şey bulamadık.
    daha öncesinde bu laptop u açan birisi varsa yardımlarınızı beklıyoruz..
  • touchpad ve klavyeyi takmak zor değil aslında en fazla 1 dk. sürmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ben r620 modelini kullnandım sorun yaşamadım ısınma konusunda veya başka bir konuda termal macunun adiliğinden söz etmişsin bütün modelliri içinmi dedin bilmiyorum ama imzamdaki makine 18 ay oldu halen sıcaklıkları ilk günkü gibi nerden uyduruyorsunuz bunları ve samsung'un arkadaşlarımda olupta 10 dan fazla makinesini kullandım onlarda memnun onlarda bana bakarak almışlar.Ben r620 bilgisayarı sattığım arkadaş 2 ay sonra getirdi bana ısınma sıkıntısı artmış virüs v.s bulaştırmış kullanıcı hatasındanda kaynaklanıyor bu sorunlar maalesef.

Aynı fikirdeyim. Foruma kayıt olduğum tarihte aldım. Birkaç sorun yaşadım tabi. Ekran çerçevesi çatladı, açma kapama tuşuna by-pass sorunu oluştu vs ama hepsini servis garanti kapasamında tamir etti. Ama aşırı ısınma gibi problemlerle hiç karşılaşmadım. Oyun oynarken de soğutucu fan kullanıyorum.

Yine birisi tavsiye istese söyliyeceğim şey aynen şudur;

quote:

Orijinalden alıntı: egemen90

Tam olarak 3 yıl önce bu konu başlığından karar vererek bu laptop'u almıştım. Açıkcası inanılmaz memnun kaldım bu cihazdan ve 3.yılını doldurmasına rağmen canavar gibi çalışıyor.

Benim size danışmak istediğim olay şu; Bilgisayar durduk yere wireless kaynaklarını göremiyor. Ulaşılabilir hiç bir modem yokmuş gibi davranıyor. Çözümü basit. Wireless bağdaştırıcısını Aygıt yöneticisinden etkisizleştirip tekrar etkinleştiriyorum. Aynen çalışmaya devam ediyor. Benzeri sorunları yaşayan var mı? Nasıl çözebilirim. Çözemezsemde çok büyük bir sorun değil.

• bilgisayar bataryayla çalışırken şarj kablosunu taktığımda birden kapadı ve açılmadı tekrar.

samsung servis merkezine götürdüm. şimdi arayıp anakartının yandığını tamir ücretinin 600 tl olduğunu söylediler.

sizce yeni mi almalıyım yoksa başka bir yerde tamir için daha uygun fiyat verirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shooter13

bilgisayar bataryayla çalışırken şarj kablosunu taktığımda birden kapadı ve açılmadı tekrar.

samsung servis merkezine götürdüm. şimdi arayıp anakartının yandığını tamir ücretinin 600 tl olduğunu söylediler.

sizce yeni mi almalıyım yoksa başka bir yerde tamir için daha uygun fiyat verirler mi?

Faklı bir yerde yaptırın 150-200tl belki de daha az alırlar servis pahalıya yapar.
  • Bilgisayarımı geri istedim başka bir bilgisayarcıya götürdüm. kablosunda kısa devre oluyor bunların dedi. bataryayı çıkartıp takarsan düzelir dedi.

eve getirdim ve denedim çalıştı. sonra içeri gittim geldim kapanmış ve tekrar açılmadı bir süre. aynı işlemi tekrarladım bir süre sonra şimdi hem çalışıyor hem şarj oluyor.

acaba adaptörün yenisini almam kurtarır mı durumu?

aynı tip sorun yaşayan oldu mu?
  • Adaptörde sıkıntı gözüküyor bataryan sağlam dimi sağlamsa adaptör alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

Adaptörde sıkıntı gözüküyor bataryan sağlam dimi sağlamsa adaptör alınabilir.

hocam batarya sağlam gibi duruyor. bittiğinde adaptörü takıp kapalıyken şarj ettim. tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. bataryayı çıkarıp açtım çalıştı.

adaptörü değiştirmek yeter umarım.

adamlar anakart dedi-600 tl dedi. bir adaptörle kurtarsam çok mutlu olacağım.
  • Anakartlık durum olsa güç kartında sıkıntı olması gerekirdi anakart'a güç gitmez bu durumda ama sen normal çalışıyor diyorsun
  • yok normal çalışıyor. kabloyu takınca kapanıyor. bataryayı çıkarıp takınca hem tekrar çalışıyor hem de şarj olabiliyor.

adaptörü denettim onda da kısa devre veya voltaj kaybı yok.sorunsuz adaptör dediler. ne yapacağımı bilmiyorum şu anda.
  • Güç kartında sıkıntı olabilir o zaman oda anakart'a bağlı olduğu için anakart değişimi yaparak giderirler leptop tamircilerinde anakart değişimi olmadan yapılabilirde.
  • yav bende bu r620nin bir benzeri r522 var p8700 4gb ram hd4650. anakart falan aynı sadece dış görünüşü farklı. buna vertex4 ssd aldım ama ahci modda win7 yükleyemiyorum . windows bu diske yüklenemez diyor. ide modda yüklüyor ama ahcide yüklemiyor. ssd de bir problem yok masaüstünden sorunsuz yükledim. acil yardım lazım. yoksa iade etmek zorunda kalıcam ssd yi.
  • 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.