Şimdi Ara

SAMSUNG R620 KULLANICILARI KULÜBÜ (3Dmark06 Skoru Eklendi) (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.481
Cevap
14
Favori
256.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde Samsung R620 parçaları mevcuttur arkadaşlar ihtiyacı olanlar bana ulaşabilirler..

Core 2 Duo P8700 İşlemci - 2.53 ghz
    Dvd Writer
    Alt kasa,üst kasa ve çerçeve dahil hepsi
    Haporlöler
    Kamera ve mikrofon
    Klavye
    Bluetooth kartı
    Wriless kartı
    Power Jacki
    Power Kartı
    İşlemci ve ekran kartının soğutucu fanı

Bunlar elimde mevcut arkadaşlar hepside çalışan sağlam parçalar

----------------------------------------------------------------------------

Elimde 2 adetde arızalı R620 anakart vardır ;

Birinin ekran kartı çip seti felan herşeyi sağlam sanırım biosunda problem varmış tamir edilip kullanılabilir..

Birinin ekran kartı çip seti bozuk ve biosu söküldü kartın geri kalan parçalarıda parça niyetine kullanılabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Renovatio90

Elimde Samsung R620 parçaları mevcuttur arkadaşlar ihtiyacı olanlar bana ulaşabilirler..

Core 2 Duo P8700 İşlemci - 2.53 ghz
    Dvd Writer
    Alt kasa,üst kasa ve çerçeve dahil hepsi
    Haporlöler
    Kamera ve mikrofon
    Klavye
    Bluetooth kartı
    Wriless kartı
    Power Jacki
    Power Kartı
    İşlemci ve ekran kartının soğutucu fanı

Bunlar elimde mevcut arkadaşlar hepside çalışan sağlam parçalar

----------------------------------------------------------------------------

Elimde 2 adetde arızalı R620 anakart vardır ;

Birinin ekran kartı çip seti felan herşeyi sağlam sanırım biosunda problem varmış tamir edilip kullanılabilir..

Birinin ekran kartı çip seti bozuk ve biosu söküldü kartın geri kalan parçalarıda parça niyetine kullanılabilir..

benim de laptopun çipset veya ekran kartı nys artık biri bozuldu görüntü gelmiyordu.fırınladım düzeldi

• yattarali Y kullanıcısına yanıt
    yattaralı kardeş ne şekilde fırınladın detaylı açıklama yaparsan seviniriz, aynı sorun bizdede var teşekürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzay1

yattaralı kardeş ne şekilde fırınladın detaylı açıklama yaparsan seviniriz, aynı sorun bizdede var teşekürler...

anakartı söktüm.anakarta bağlı parçaları da çıkardım tabi ram vs.fırınlı ocaklar olur ya.onun fırın bölümüne koydum.200 derecede 10 dk durdu içerde.ekran kartı üstte olacak şekilde.sonra alıp balkona koydum soğusun diye tabi o zamanlar kıştı.soğuyunca fön makinesi tuttum ekran kartına 4-5dk.daha sonra laptopu komple topladım taktım çalıştı.2 hafta dayandı sonra gene gitti.o sıralar oyun açarsan anında gider laptop.2 hafta sonra gene yaptım gene çalıştı.bi 2 hafta daha gitmeye 2 gün kala anakart harici parça parça sattım.şuan yeni laptop aldım 2.el.uğraşmaya değmez
  • arkadaşlar çok acil bir sorum var,
    bizim laptoplar 4 gb ram ancak bilgisayarım yüklü belleği ram i kaç gösteriyor? bende şu an 2 gb gösteriyor, eskiden de mi böyleydi hatırlamıyorum. (win 7 32 bit)

Geçen gün ekran kartı çökünce bilgisayarcıya verdim chipini değiştirip verdiler ancak sanki bir performans düşmesi var. Rami mi çalmış olabilirler mi yoksa ben mi kuruntu yapıyorum.
    tşk

• quote:

Orijinalden alıntı: erturo

arkadaşlar çok acil bir sorum var,
    bizim laptoplar 4 gb ram ancak bilgisayarım yüklü belleği ram i kaç gösteriyor? bende şu an 2 gb gösteriyor, eskiden de mi böyleydi hatırlamıyorum. (win 7 32 bit)

Geçen gün ekran kartı çökünce bilgisayarcıya verdim chipini değiştirip verdiler ancak sanki bir performans düşmesi var. Rami mi çalmış olabilirler mi yoksa ben mi kuruntu yapıyorum.
    tşk

Arkadaşım çalmışlar deyip kul hakkına girmiyeyim fakat büyük ihtimal ramlerden birini takmayı unutmuş olabilirler..Bizim bu makinalarda 2+2 şeklinde 2 gb 2 tane ram var alttaki kapağı açıp bak kaç tane ram takılı eğer 1 tane ise tamire verdiğin yere götür hemen durumu izah et ama 2 tane takılıysa muhtemelen ramlerden biri çalışmıyor , arızalanmış olabilir..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erturo

arkadaşlar çok acil bir sorum var,

tşk

Arkadaşım çalmışlar deyip kul hakkına girmiyeyim fakat büyük ihtimal ramlerden birini takmayı unutmuş olabilirler..Bizim bu makinalarda 2+2 şeklinde 2 gb 2 tane ram var alttaki kapağı açıp bak kaç tane ram takılı eğer 1 tane ise tamire verdiğin yere götür hemen durumu izah et ama 2 tane takılıysa muhtemelen ramlerden biri çalışmıyor , arızalanmış olabilir..

Hocam tesekkurler, ram slotu nerde bulunuyor? Tum kasayi mi acacagiz? Altta gordugum kadariyla sadece hdd kapagi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 100 TL.'ye kadar çalışan stabil Samsung 620 anakart arıyorum.
  • Windows 10 yükledim alet çatır çatır çalışıyor Driver sorunu filan da olmadı üstelik DÜn akşam elektrik gel git yaptı ondan dolayı adaptörü yalan oldu ama hala iş var makinada.
  • Peerless kullanıcısına yanıt
    Hocam herhangibir oyun deneyiminiz oldumu. Lanet AMD driveri hariç diğerleri sorunsuz AMD yaktı bizi
  • Video seyrederken ekran pul pul,renkli renkli,yavaş yavaş dondu.Ardından reset vs.
    Ekranda dikey renkli şeritlerin çıkması ardından mavi ekran çakıp reset atması fakat bir türlü açılamaması,güvenli modda açılacakmış gibi yapıp açılmaması ana kartta sorun olduğunun göstergesi mi?

• 5 sene oldu alalı 64 Bit işletim sistemi kurdum canavar gibi çalışıyor ... Tık yok ...

Bios güncellemesi ile 8 Gb Ram takabilen oldu mu bu arada ?
  • Elektronik olarak hayatımda aldığım en güzel 2. şey..Vatan bilgisayarda çalışırken arıza oranına göre en az geri dönüş samsung'taydı..Bende hem bizim enişte beye hemde kendime aldım makinayı 2009 da. enişte bey 3 sene kullandı birine verdi akıbetini bilmiyorum.Ben 6 senedir eşşek gibi kullanıyorum inanılmaz hor kullandım 1 kere bile üzmedi beni menteşeler kırıldı arkasına saksı koydum , ekran kasadan ayrıldı bantla yapıştırdım , pil öldü çıkardım attım ama canavar gibi çalışıyordu taki son 1 aya kadar :)

Bilgisayarı açtığım zaman 1-2 dakika sonra ekran kendiliğinden 8-10 kere sellektör yaptıktan sonra gidiyor..ilk başlarda hep rest attım bazen düzeldi bazen 15-20 rest atmama sebep oldu..Sorun gittikçe daha da vahim al almaya başladı artık makina açılınca direk siyah ekranda açılıyordu hdd ram işlemci problem yok bende buna karşı yeni teoriler geliştirdim :D win+p yapınca projektörü iptal et deyince düzeliyordu , şimdi oda bitti pc'yi açık bırakmaya başladım ama sorunu araştırdım invertor değişmesi gerekir sanırım..Makinadan vazgeçmek istemiyorum hatta kasayı menteşeleri bile yenilemek istiyorum elinde kasa menteşe ve invertor olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekinoxhan

Elektronik olarak hayatımda aldığım en güzel 2. şey..Vatan bilgisayarda çalışırken arıza oranına göre en az geri dönüş samsung'taydı..Bende hem bizim enişte beye hemde kendime aldım makinayı 2009 da. enişte bey 3 sene kullandı birine verdi akıbetini bilmiyorum.Ben 6 senedir eşşek gibi kullanıyorum inanılmaz hor kullandım 1 kere bile üzmedi beni menteşeler kırıldı arkasına saksı koydum , ekran kasadan ayrıldı bantla yapıştırdım , pil öldü çıkardım attım ama canavar gibi çalışıyordu taki son 1 aya kadar :)

Bilgisayarı açtığım zaman 1-2 dakika sonra ekran kendiliğinden 8-10 kere sellektör yaptıktan sonra gidiyor..ilk başlarda hep rest attım bazen düzeldi bazen 15-20 rest atmama sebep oldu..Sorun gittikçe daha da vahim al almaya başladı artık makina açılınca direk siyah ekranda açılıyordu hdd ram işlemci problem yok bende buna karşı yeni teoriler geliştirdim :D win+p yapınca projektörü iptal et deyince düzeliyordu , şimdi oda bitti pc'yi açık bırakmaya başladım ama sorunu araştırdım invertor değişmesi gerekir sanırım..Makinadan vazgeçmek istemiyorum hatta kasayı menteşeleri bile yenilemek istiyorum elinde kasa menteşe ve invertor olan var mı?

Bende olması lazim ikiside , makinayi hdmi dan yada vga dan bir monitöre bağlayıp denedin mi sorunsuz çalışıyormu test ettin mi o şekilde

• Renovatio90 kullanıcısına yanıt
    Yaaa acayip bi yöntem geliştirdim , makina sellektör yapmaya başlayınca masa üstünde mouse'yi hareket ettiriyorum hızlıca F5 yapıyorum arka arkaya makina düzeliyor :D evet denedim TV'ye bağladım kasada problem yok..
  • Ben de 2009 yılında alıp hala kullananlardanım, klavyenin tuşlarının kırılması ve değişimi harici 1 kere bile servis görmedi

Nerdeyse 3-4 yıldır içi hiç temizlenmedi ve aldığımdan beri termal macunu da hiç değiştirmedim. Bakalım bu ara bi pc'ciye götürüp temizleticem. İçerisi mahşer gününe dönmüştür. Bu arada hala pes 2013'ü falan açıyor çatır çatır. Performans sorunu olanlar için keşfettiğim bir şey var benim pc'de işe yarıyor ama bi kaç arkadaşımda yaramamıştı. Yine de bulunsun burda, kasan oyunlarda ekran parlaklığını düşürüyorum kasmalar ortadan kalkıyor. Belki çok bilinen bişeydir bilmiyorum neyse haberiniz olsun

• Bu cihaz sata3 ssd hdd ile uyumlumudur?

• Benim de emektar hala calisiyor, ilk alanlardanim. Ev pcsi oldugundan bozulmadan degistirmiyorum yoksa pc var baska.... Suan ekran floresani bozuldu sanirim, makine yere dustu ve hafif bir catlak oldu...ekran saglam ama isik gidip geliyor. Sizce floresan ve inverter alsam kendim degistirebilir miyim? Basit bir islem gibi geldi bana..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Efsaneyi ayağa kaldırdım sonunda Yeniden çatır çatır çalışıyor hala iş var bu makinada oyun performansı hala çok güzel aman nazar değmesin ..

Bu bilgisayarı kullanan kimse kalmadımı forumda ya bilgi alışverişi yapalım son çıkan oyunlardan neleri yüklediniz mesela neleri rahat çalıştırıyor

hocam aynı sorun bende de var 2 senedir evde yatıyor içinde bir sürü eski resim film dizi vs.. var. laptopa elektirik geliyor ama açılmıyor ..nasıl açtığın konusunda veya sorunun neden kaynaklandığı konusunda yardımcı olursan sevinirim

• Benim efsane de kusursuz calisiyordu, yedek pc olarak kullaniyorum. Fakat yere dustu ve sanirim ekran floresani bozuldu...trden bulamadim cinden floresan aldim gelince takmaya calisacagim:))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.