Şimdi Ara

Samsung R560'cılar Kulübü -- Paylaşımlar, Puanlar --- OC skorları (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.646
Cevap
4
Favori
212.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klavye alttan 2 adet vida ile tutturulmuş. Direkt çekersen gelme ihtimali yok. Diğer yönden temizlik için klavyeyi sökmek yeterli değil. Aleti tamamen açman lazım. Benim 2. söküşüm oldu ve bu sefer yurt dışından yüksek performans termal macun getirtip onu uyguladım. 8 yıl kadar değiştirme gereksinimi bulunmuyor bundan sonra. Temizlik için sadece fanı çıkarıp tozunu almak yeterli olacaktır.
  • @yucel0635 - Ben Seagate 320GB kullanıyorum ama tavsiyem WD alman yönünde olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fe-cI

@yucel0635 - Ben Seagate 320GB kullanıyorum ama tavsiyem WD alman yönünde olacaktır.

Yanıtınız için teşekkürler anlaşılan bir sıkıntı yaşadınız seagate ile. WD tercihim olacaktır.

Bir sorum daha var esasen. Acaba hard diski aldıktan sonra tek yapmam windowsu kurmak ve driverları yüklemek mi? Hani şu sürüm olayı varya BIOS versiyonu sanırım 09LA olan, onuda mı driver gibi windows kurulduktan sonra yükleyeceğim?
  • Bad sektör çıktı 1 yıl içinde, daha yeni garantiye verebildim aleti yenilediler. WD daha sorunsuz gibi geliyor bana. Kullanımım ve duyumlarım bu yönde diyebilirim. Böyle işler birazda şans meselesi.

BIOS olayı birkez yapılan bir şeydir. 09LA mevcutsa herhangi bir işlem gerekmeyecektir. İşletim sistemini kurup sürücüleri yükleyin yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fe-cI

Bad sektör çıktı 1 yıl içinde, daha yeni garantiye verebildim aleti yenilediler. WD daha sorunsuz gibi geliyor bana. Kullanımım ve duyumlarım bu yönde diyebilirim. Böyle işler birazda şans meselesi.

BIOS olayı birkez yapılan bir şeydir. 09LA mevcutsa herhangi bir işlem gerekmeyecektir. İşletim sistemini kurup sürücüleri yükleyin yeterli.

09LA kurulu zaten. O zaman iş kolaymış aynı format atar gibi :D

Teşekkürler
  • Arkadaslar sarj cihazim bozuldu yenisini nereden alabilirim.Tam fişe taktim evin sigortalari atti ardindan sarj cihazi bozuldu
  • Aylardan sonra ilk kez bu konuya yazma ihtiyacı hissettim. 3 yıllık bilgisayarım ısınma sorunları yüzünden kitlenmeye başladı, eskiden oynadığım bitirdiğim oyunları fps düşüklüğünden oynayamıyor, minimum requirement testlerinden geçse de pratikte oyunları kaldırmıyordu. Dün akşam termal macununu yeniledim,eskisi kuru boya kıvamına gelmişti, çok ciddi oranda performans artışı yaşadım. Tahmin ettiğinden çok daha iyi sonuç aldım diyebilirim. Ne kadar iyi derseniz, 10 fps sonucunu aldığım testten 30 fps alıyorum şuan. Ve belki de ilk defa laptopa overclock yapabilirim.

Eğer sizinde böyle bir sorununuz varsa kesinlikle faydası olacaktır, ama işi bilmiyorsanız bilen birine yaptırın yoksa kaş yaparken göz çıkarırsınız.
  • Arkadaşlar güncellemeler için sürekli olarak çıkarmakta olduğum PDF dosyasını son bir kez daha donanımlara göre şuradan bu şekilde indirebilirsiniz şeklinde yapıp güncelleyeceğim. Bundan sonraki tüm sürücü yenilikleriniyse imzamdaki Facebook sayfasından sürüm numarası ile paylaşıp sizleri daha hızlı bir şekilde bilgilendirmiş olacağım. Orayı takip etmenizi öneriyorum sizlere!..
  • bendede mevcut ısınma problemi vardı,özellikle oyunlarda..ama son zamanlarda masaüstünde boş bekleme halindeyken bile fan durmadan çalışır olmuştu,laptopun altındaki tüm açıklıklardan içeri hava ile basınç yaptım,hava tutarken çıkan tozu gördükten sonra ısınmasına hak verdim,resmen kum gibi toz çıktı,şu anda ısınma problemi yok gibi gayet de memnunum zaten laptopumdan,ara sıra hava tutmanızı öneririm faydası oluyor
  • tek oynadığım oyun olan pesi(2012) 1920x1080 de full detay tık demeden oynattı nazar değmesin .. ısınma biraz sıkıntı 2 yıl oldu hiç temizlemedim ondandır herhal . İçini açmışken ram hdd eklemeye gerek var mı ya . Sizde son durum ne? ne takviyesi yaptınız memnunmusunuz?

Şu anda tek memnun olmadğım şey ekranı sarı bir görüntü ve fotoğraf düzenlerken alakasız renkler vermesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: quicksand

tek oynadığım oyun olan pesi(2012) 1920x1080 de full detay tık demeden oynattı nazar değmesin .. ısınma biraz sıkıntı 2 yıl oldu hiç temizlemedim ondandır herhal . İçini açmışken ram hdd eklemeye gerek var mı ya . Sizde son durum ne? ne takviyesi yaptınız memnunmusunuz?

Şu anda tek memnun olmadğım şey ekranı sarı bir görüntü ve fotoğraf düzenlerken alakasız renkler vermesi

O ekran sarılığına bende uyuz oluyorum..Eski masaüstü monitörlerde bile kelvin ayarı varken bunda yok sanırım.eğer varsa ayarı bilen biri bizi aydınlatsa iyi olcak
  • Bu kelvin ayarı hakkında bilgi sahibi olan var mı?
  • Ssd harddisk taktırmak istesek hangilerini takabiliriz?(Hangileri destekleniyor ve içine uygun yani:)
  • Arkadaşlar, 80 derece oluyor alet. 79 da problem yokken 80 olduğunda oyunlar ölümüne kasıyor. Nerde temizlettirmeliyim bu aleti ? 3 yıl oldu alalı. Hala son çıkan oyunları oynayabiliyorum ama ısınınca 80-82 dereceyi görünce aşırı kasıyor oyunlar.. Çıldırıcam vallahi. Vatan Computer'dan almıştım, garantisi yok, temizlettirebilir miyim orda ? Merdiven altı bilgisayarcılarda temizlettirmek istemiyorum. Hatta macununu falan değiştirtmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Arkadaşlar, 80 derece oluyor alet. 79 da problem yokken 80 olduğunda oyunlar ölümüne kasıyor. Nerde temizlettirmeliyim bu aleti ? 3 yıl oldu alalı. Hala son çıkan oyunları oynayabiliyorum ama ısınınca 80-82 dereceyi görünce aşırı kasıyor oyunlar.. Çıldırıcam vallahi. Vatan Computer'dan almıştım, garantisi yok, temizlettirebilir miyim orda ? Merdiven altı bilgisayarcılarda temizlettirmek istemiyorum. Hatta macununu falan değiştirtmek istiyorum.

samsung servisine ver
  • Laptopun aşırı ısınması dolayısıyla şu üç soğutucu modelinden birini almayı düşünüyorum:

http://www.dealextreme.com/p/usb-2-0-laptop-cooling-pad-with-fan-speed-controller-6719
    http://www.dealextreme.com/p/3-fan-usb-powered-aluminum-laptop-cooling-pad-8915
    http://www.dealextreme.com/p/high-performance-3-fan-laptop-cooling-pad-with-4-port-usb-hub-9141

Dealextremdeki ürünlerin buradakilere nispeten çok daha ucuz olduğunu duyduğum için bu siteye baktım.
    Sizin önerdiğiniz başka çok işe yarayacak soğutucu modelleri varsa onlardanda alabilirim. Gerçek anlamda çok fazla ısındığı için GERÇEKTEN soğutacak bir sisteme ihtiyacım var. Bu anlamda GERÇEKTEN işe yarayacaksa fiyatın pek önemi yok.

Görüşlerinizi bekliyorum. Laptop R560 AS02TR

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

Laptopun aşırı ısınması dolayısıyla şu üç soğutucu modelinden birini almayı düşünüyorum:

http://www.dealextreme.com/p/usb-2-0-laptop-cooling-pad-with-fan-speed-controller-6719
    http://www.dealextreme.com/p/3-fan-usb-powered-aluminum-laptop-cooling-pad-8915
    http://www.dealextreme.com/p/high-performance-3-fan-laptop-cooling-pad-with-4-port-usb-hub-9141

Dealextremdeki ürünlerin buradakilere nispeten çok daha ucuz olduğunu duyduğum için bu siteye baktım.
    Sizin önerdiğiniz başka çok işe yarayacak soğutucu modelleri varsa onlardanda alabilirim. Gerçek anlamda çok fazla ısındığı için GERÇEKTEN soğutacak bir sisteme ihtiyacım var. Bu anlamda GERÇEKTEN işe yarayacaksa fiyatın pek önemi yok.

Görüşlerinizi bekliyorum. Laptop R560 AS02TR

bu modeller pek iş görmez sanırım bende zalmanın modeli vardı 2 salyangoz fanlı ben modifiye ile hızını arttırdım ama çok aşırı fark etmedi en fazla 5 derece fark etti bende açtım bilgisayarı tüm termal macunları yeniledim ve montajı yaptım çok işe yaradı eski macun kurumuş gitmişti toz gibi olmuştu macun yenilemeden önce overclocksuz 105den fazla olan (bilgisayar 105 derecenin üzerini ölçmüyor en son 105de kalıyor) ekran kartı ısısı macun değişiminden sonra overclocklu dahil 85 derece olmuyor donma falan yok.

• Arkadaşlar çok acil öğrenmem lazım benim laptopum r560 as03tr, şimdi harddisk alıcam, fakat bu laptopta anakartta SATA II desteği var mı ? ? yoksa SATA II harddisk bağlasam desteği olmadığı için SATA olarak mı gözükecek ? ? ? ? Lütfen çok acil yardım
  • ben hala uygun fiyata tuş takımı bulamadım :S
  • test amaçlı pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 24 Ekim 2011; 15:39:39 >
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.