Şimdi Ara

SAMSUNG R522 S.S.S Genel Sorular/Sorunlar Destek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
5
Favori
40.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar film,video izlerken görüntü kare kare oluyor.bu ekran kalitesinden kaynaklanan bi sorun mu yoksa driver'dan mı? CATALYST 9.9 kurdum.nasıl halledebilirim bu sorunu? daha önce bir kaç arkadaş daha sormuş cevap alamamışlar.
  • paylasım çok güzel ellerine emeğine sağlık.
    bende SAMSUNG R522-XS0BTR INTEL CORE 2 DUO T6600 2.2GHZ 3GB 320GB satın aldım hepsi burdadan 1432 lira. Ama benim sorum 3gb olan ram 4 gb yapmak istiyorum fakat 32 bit olan windows 7 ultimate kullanıyorum destekler mi?? Yoksa 3gb görünüp 4gb olarak kullanabilrmiyim? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerergul

Teknosada r520 fs03tr yazıyor?

Teknosadan alayım diyorum ama biraz kazık sanki, fs03tr alcam galiba wifi n olsunda gerisi önemli deil benim için, ama bahsettiğin wireless ın düşük performans sergilemesi umarım fs03tr de yoktur

Baktığınız model r520. Yani r522 alacaksanız dikkat edin.

Wirelessın düşük performansı şu şekilde, anteni iyi çekmiyor. Yoksa cihazda bir problem yok. Mesela şöyle söyleyim. Evin içindeki kablosuz modemi son seviye çekiyo onda sorun yok. Fakat evdeki diğer asus laptop 4 tane daha kablosuz ağ buluyor benim kisi ise 2 tane buluyor. Çekim gücü az sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 4 Ekim 2009; 12:56:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogii

Benim bir sorum olucak . Fs03tr modelini kullanıyorum . Bugün vista service pack 2 güncelleştirmesini kurdum . Ama kurduktan sonra pc ye bi haller oldu . Dün ultra detaylarda oynadığım GRID oyunun bugün açtığımda oyundaki herşey benim yaptığımdan 1-2 sn sonra gerçekleşiyo . Menüde aşağı yukarı yapınca ve oyunda direksiyon kontrollerinde bikaç sn lik gecikme var . Bi de bugün GTA4 kurdum fakat en düşük ayarlarda bile çok kasıyo . GTA da da GRID de ki gibi bikaç sn lik gecikme var . Masaüstünde de aynı gibi durum bi yavaşlık var. Tam olarak ne yapmam lzm ? Bi de haftaya win7 ye geçmek istiyorum sizce 32 bit mi yükleyeyim 64 bit mi ? Şimdiden teşekkürler .

Vista kullanmadığım için sorunun neden olduğunu bilmiyorum ama Windows 7 ye geçeceksen eğer 64 bit yükle.

quote:

Orijinalden alıntı: muzmur

paylasım çok güzel ellerine emeğine sağlık.
    bende SAMSUNG R522-XS0BTR INTEL CORE 2 DUO T6600 2.2GHZ 3GB 320GB satın aldım hepsi burdadan 1432 lira. Ama benim sorum 3gb olan ram 4 gb yapmak istiyorum fakat 32 bit olan windows 7 ultimate kullanıyorum destekler mi?? Yoksa 3gb görünüp 4gb olarak kullanabilrmiyim? Şimdiden teşekkürler

Eğer 4 GB in tamamını kullanmak istiyorsan 64 bit yüklemen gerekiyor. Windows 7 32 bit yüklsersen, işletim sistemi 4gb ram olarak görür fakat yanında kullanılabilir miktarı 3 gb yazar. Donanımın 4gb olduğunun farkına varır fakat maksimum 3 gb ını kullanır.

quote:

Orijinalden alıntı: anilatmaca

arkadaşlar film,video izlerken görüntü kare kare oluyor.bu ekran kalitesinden kaynaklanan bi sorun mu yoksa driver'dan mı? CATALYST 9.9 kurdum.nasıl halledebilirim bu sorunu? daha önce bir kaç arkadaş daha sormuş cevap alamamışlar.

Driver yanlış yüklenmiş olabilir, codec yüklenmemiş olabilir,film de hata olabilir ya da donanımsal olarakta bir sorun olabilir. Görmeden bir şey söylemek zor. Samsungun kendi sitesinden ordaki catalysti yükleyip denedin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 4 Ekim 2009; 12:55:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: patronas

pil konusunda birşeye değinmek istiyorum.pillerin fiyatı yanlış bilmiyorsam 6hücreliler 200 civarı birşey.mantıken bu kadar çok para saydığımız bu laptopları 200 lira için (az para değil ama 1500 ün yanında da çokaz) aletleri tehlikeye atmanın anlamı yok.benim masaüstünde birçok kez elektrik gitti ama daha bir sorun olmadı.belki elektrik kesintisi ile bişey olmayabilir ama bu forumda gördüğüm kadarı ile elektrik den dolayı anakartı yanan olmuş.bu yüzden ben teknokask la beraber 1520 lira verdiğim makinemi sırf pili korumak için tehlikeye atmıyorum.zaten ortlama 1ile 2 yıl içinde zaten hurdaya çıkacak.daha görmedim 2,5 yıldır hala uzun ömürlü diyen...seçim sizin...

Tabiki sizde haklısınız. Eğer dediğiniz gibi çekinceleriniz varsa pille kullanın. Ama ben sürekli evde olduğum için,elektirik kesintisi falan da olmuyor. O yüzden pili kullanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxi_rocker

Çok faydalı bir konu olmuş. Şu an için en fazl 1700'e çıkan bir bütçe ile bir laptop bakınıyorum ve bu fiyat aralığında heralde R522-FS03'dan iyisini bulamayacağım. Sadece aklıma takılan şu samsung yeni, belli olmaz muhabbetleri var o konudada çok olumsuz birşey okumadım aslında şu an ama bakalım heralde samsungda karar kılacağım gibi duruyor.

Şu an kdv indirimi de bitti galiba. O yüzden fiyatları tam bilmiyoru. Diğer cihazlarla kıyaslayaın,yani eksisiyle de artısıyla da yazdım. Alırsanız güzel cihaz. Özellikle sizin almak istediğiniz cihaz..
  • Arkadaşlar ben pil ile beraber kullanıyorum ama prize takılı vaziyette.Bu durumda bildiğim kadarıyla elektrik pilden geçmiyor değil mi?Pilsiz kullanım gibi oluyor diye biliyorum.Öyle mi?
    Bir de vistadan mıdır nedir pcden tam verim aldığımı düşünmüyorum.Wmp`de şarkı dinlerken,ileri sarınca 1 sn.gecikme oluyordu.pbell tj65`te de aynı şeyi görmüştüm.
    Sp 1 var bir de bende.Yükseltmeli miyim.
    Performansı arttırmak için de başka ne gibi şeyler yapmalıyım.
    Vistaya yeni geçen biriyim ve acemi sayılırım.Yıllardır xp kullanan biriydim.Modelim R522 Fs03tr.
    Teşekkürler.
  • tabip arkadasım,

magic speed programı sadece samsung dvd romlarda calışiyor.. liteon dvd romda calısmıyor.. Liteon da Samsun'a gore gercekten kotu.. belli oluyorda..
    Ben alırken cdrom we hard diskin samsung olarak tahmin ediyordum.. Ben hard disk we Dvdrom oalrak samsung tercih ederim. cunku gercekten superler..
    LCD ekran olarakta samsungu tek gecerim..
    Notebook iyi ama birkac seyi ince dusunseydi suan herkes onu tek gecerdi..
    HP karizmasını Toshibanın Saglamlıgını barındırırsa ilerde çok iyi işler yapar... bana gore tabi :)))
  • Magic speed programı liteon da da çalışıyor. Ayrıca dediğim gibi benim laptopta samsung hdd var.

kdv indirimi olduğu zaman diğer cihazlara göre bu cihaz fiyat/performans olarak çok iyiydi ama şu an fiyatı da baya bi artmış galiba.
  • bendede fs03 modeli var ve bendede bazı güncelleştirmeler sonrasında sistem kasılmaları başladı.Bu durumu nasıl aşabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurkavak

bendede fs03 modeli var ve bendede bazı güncelleştirmeler sonrasında sistem kasılmaları başladı.Bu durumu nasıl aşabiliriz?

güncelleştirmeler sırasında bir sorun olmuş olabilir o güncelleştirmeleri baştan yüklemen sorunu giderebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thextasy

Arkadaşlar ben pil ile beraber kullanıyorum ama prize takılı vaziyette.Bu durumda bildiğim kadarıyla elektrik pilden geçmiyor değil mi?Pilsiz kullanım gibi oluyor diye biliyorum.Öyle mi?
    Bir de vistadan mıdır nedir pcden tam verim aldığımı düşünmüyorum.Wmp`de şarkı dinlerken,ileri sarınca 1 sn.gecikme oluyordu.pbell tj65`te de aynı şeyi görmüştüm.
    Sp 1 var bir de bende.Yükseltmeli miyim.
    Performansı arttırmak için de başka ne gibi şeyler yapmalıyım.
    Vistaya yeni geçen biriyim ve acemi sayılırım.Yıllardır xp kullanan biriydim.Modelim R522 Fs03tr.
    Teşekkürler.

Prize takılı iken pili çıkarıp kullanabilrsin ama sakat iş diye biliyorum . Sana tavsiyem vistayı sil win7 64 bit yükle aradaki farkı anlıcaksın. Ben yükledim acayip memnunum .

Bu arada benim bir sorum var . Win7 64 bit yükledikten sonra 2 sorun oluştu pc de .

1. Bluetoothla tele bağlanmak istiyorum ama bluetooth çevre aygıtları ile ilgili bir driver sorunu veriyo nasıl çözebilirim ?

2. Wireless çalışmıyo . Samsung cdsinin içindeki atheros wlanı kurmaya çalıştım ama o da full dolu göründüğü halde öyle kalıyo hiç ilerlemiyo . Bir arkadaşta daha vardı aynı sorun çözüm olarak vista 64 bitin içindeki driverı kurun demişlerdi ama vista 64 bitin içinde setup dosyası yok bikaç tane dosya var ne yapmam gerekiyo ?

• arkadaşlar pil göstergesi sürekli sıfır görünüyor, laptop şarj olurken bile pil sıfır uyarısı veriyor.Bu durum neden kaynaklanmış olabilir?Çözümü nedir?
  • Sevgili Tabip öncelikle çok güzel bir çalışma olmuş. Sizi tebrik ederim. Ben Samsung R522-XS04TR modelini kullanıyorum ve her bakımdan çok memnunum. Bu makineye Win 7 64 bit işletim sistemini kurdum. Performansı bir kat daha arttı. Deneyimli arkadaşlardan ricam, Win 7 de bios güncelleme programı çalışıyormu. Selamlar.
  • biosu samsungun sitesinden indirip kurabilirsin.
  • quote:

Prize takılı iken pili çıkarıp kullanabilrsin ama sakat iş diye biliyorum . Sana tavsiyem vistayı sil win7 64 bit yükle aradaki farkı anlıcaksın. Ben yükledim acayip memnunum .

Bu arada benim bir sorum var . Win7 64 bit yükledikten sonra 2 sorun oluştu pc de .

1. Bluetoothla tele bağlanmak istiyorum ama bluetooth çevre aygıtları ile ilgili bir driver sorunu veriyo nasıl çözebilirim ?

2. Wireless çalışmıyo . Samsung cdsinin içindeki atheros wlanı kurmaya çalıştım ama o da full dolu göründüğü halde öyle kalıyo hiç ilerlemiyo . Bir arkadaşta daha vardı aynı sorun çözüm olarak vista 64 bitin içindeki driverı kurun demişlerdi ama vista 64 bitin içinde setup dosyası yok bikaç tane dosya var ne yapmam gerekiyo ?

windows 7 yi yüklediğimde bende de aynı problemler oldu. ama wireless için samsungun verdiği cd yi takıp "device manager"den network controllers e sağ tıklayıp sürücülerini güncelle diyerek kaynak olarak cdromu gösterirsen kendisi ordan otomatik olarak kurar. Daha sonra windows update ederken driver için yeni bir sürüm görünüyo. ben onu yükleyince wireless çalışmadı. sana da yüklememeni tavsiye ederim. veya yükleyip denersin olmazsa rollback driver seçeneği var. onunla eski drivera dönersin.

bluetooth içinsehttp://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php adresindeki yazılımı yüklersen sorun hallolur.

• win7 resmi çıkış tarihini beklemek daha mı mantıklı sizce? ayrıca, win7 kurunca vista win7 çift işletim sistemi olarak çalışır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlureyhan

quote:

windows 7 yi yüklediğimde bende de aynı problemler oldu. ama wireless için samsungun verdiği cd yi takıp "device manager"den network controllers e sağ tıklayıp sürücülerini güncelle diyerek kaynak olarak cdromu gösterirsen kendisi ordan otomatik olarak kurar. Daha sonra windows update ederken driver için yeni bir sürüm görünüyo. ben onu yükleyince wireless çalışmadı. sana da yüklememeni tavsiye ederim. veya yükleyip denersin olmazsa rollback driver seçeneği var. onunla eski drivera dönersin.

bluetooth içinsehttp://www.broadcom.com/support/bluetooth/update.php adresindeki yazılımı yüklersen sorun hallolur.

Windows güncelleştirmelere baktım bir tane wireless driver var orda . Ama nasıl silinceğini bulamadım . Daha doğrusu hangisinin wireless driveri olduğunu bulamadım . Ss vereyim :

SAMSUNG R522 S.S.S Genel Sorular/Sorunlar Destek

• XS03TR GDDR3 olması lazım.
    Berk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBB -- 8 Ekim 2009; 17:42:12 >
  • Laptop bilgisayarımın pili % 97' de duruyor neden ilerisini doldurmuyor..
    bunu düzeltmenin bir çaresi yok mu
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.