Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lg oledlerdede var sony oledlerdede var sony üst modeli ledlerdede var ama sizin dediğiniz gibi olsun problem değil
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin cihazınız Q80R aynı cihazı bende kullandım.Servis elemanı köşeyi eliyle tuttu.Sizin dediğiniz gibi gözlük bezi ile nazikçe sildim ama malesef mas mavi oldu.

Eminim sizin tv de de vardır.Tek fark şu ki ya ışıkta bakmıyorsunuz yada sizin tv ye güneş direkt vurmuyor.
    Resmi gördüğünüz halde ne lekeymiş diyorsunuz

Size tavsiyem cihazınızı gün ışığında bi inceleyin

Bakalım yine ne lekeymiş diyebilecekmisiniz?
  • owolfo O kullanıcısına yanıt
    hocam ben q80r kullanmıyorum mu9000 kullanıyorum oda tam parlak ekran ben dokunma kısmından bahsetmiyorum temizlikten bahsediyorum hiç dokunulmamış ekranı dediğim şekilde temizlediğinizde böyle bi sıkıntı olmuyor..ha ayrıca bana inanmıyorsanız yukarda bahsettiğim konuda gidip mağazada lg oledlere bakabilirsiniz mesela..
    hocam o ekran o hale kendi kendinemi geldi? servis bile diyor solüsyon kullanmayın diye bunun üstüne solüsyon kullanıp ekrana zarar verince bu tv nin suçumu oluyor :) kaldıki öyle olsun diğer markalarda durum farklı sanıyorsanız gidin mağazada kendiniz deneyin
    yine ek olarak mavi olsa ne olacak? izlerken görüntüye hiçbir şekilde etki etmez belki gündüz çok aydınlık odada ekranın tam karardığı bi sahne gelecekte göze gelir büyüklükte mavilik olacakta..yani gerçekten şuna sebep tv almıyorsanız ne denilebilirki..
    Hocam bakın şimdi anlaşıldı

MU,NU,RU ve TU serilerinde olmuyor zaten

QLED konuşuyoruz hocam QLED QLED QLED QLED.
    Ben Samsung u da diğer markaların hepsini de bizzat inceledim hocam.Bence siz bi inceleyin.

Burada günlerdir yazıyoruz QLED lerde oluyor diyoruz.

Daha bunun farkında değilsiniz MU9000 kullanıyorsunuz ve bilmediğiniz farkında olmadığınız bi konuyu savunacağım diye uğraşıyorsunuz.

Alın bir QLED tv kullanında sonra konuşalım.
    :) bu olayın qledle falan alakası yok hocam kaplamayla alakalı..ve diğer markalardada durum aynı ama size ne anlatsam bi anlamı olmayacak belli boşuna sizide kendimide yormayayım..
    Hocam

2015 JS serisinden itibaren bu var ben Q7FAM kullandım, Q80R kullandım.Her ikisinde de var.

Bir sürü eşime dostuma MU,NU,RU ve bu yıl da TU serilerinden cihazlar aldım.Hepsini de gittim bizzat kendim temizledim, kuru da temizledim solüsyonla da temizledim.Bu cihazlarda sorun yok.
    Dolayısı ile sizin MU9000 de de sorun olmaması normal.

Ben kullandığım 2 cihaza da değil solüsyon su değdirmedim hocam, konuyu bildiğim için eşime bile temizlettirmeyip kendim temizledim.

Sonuç:Ne yaparsan yap aynı.

Bu arada arkadaşlarımın LG,SONY,PHILIPS tv lerini de ( üst segment-parlak ekran ) kendim temizledim.
    Sorun yok hocam sorun yok.

Şimdi bunları okuyanlar sizin gibi hiç QLED kullanmamış birinin yazdıkları ile 2 tane Q led kullanmış ve bu tecrübeleri yaşamış kişinin yazdıklarını okusunlar ve karar versinler.

Saygılar.
    mu9000 modelinde olmadığını nerden biliyorsunuz? artı lg ve philipste tam parlak model yok oled harici üst segment hangi modeli denediniz mesela bu iki markada? sony markasındada tam parlak ekran yok oled harici sadece bu sene gelen xh95 modeli var 2senedir 2017 xe90-93 de yarı parlak..sizin parlak ekran dediğinizi temizlediğiniz tv nedir çok merak ettim..öyle bi yazıyorsunuzki sanki karşınızda cahil hiç tv görmeyen adama anlatıyorsunuz bu durumun panelle bi alakası olmadığından bile haberiniz yok..neyse hocam siz nasıl mutlu olacaksanız öyle olsun uzatmaya gerek yok..
    Hocam durun sizle Samsung 2015 JS serisi kullanmış ve daha sonra Sony almış olan bir arkadaşın bu konudaki yorumunu paylaşayım.

“”Ha unutmadan bir diğer artısı ekrandaki lekeleri bezle silerek çıkarabiliyorsunuz. Gülmeyin, Samsung'da bu yok, iğrenç bir mavi leke kalıyor, izlerin yeri sonsuza dek kalıcı.””

Umarım yeterli olmuştur.
    çıkarır çünkü aldığı sony tam parlak ekran değil...
    bakın bakalım mu9000 de oluyormu olmuyormu...

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU]

yani daha panel nedir kaplama nedir hangi durumlar neye sebebiyet verir bilmeden karşınızdaki adama cahil muamelesi yapmanız..dediğim gibi hocam boşa yoruyoruz birbirimizi..2 tane tv kullanmakla malesef her konuda bilgi sahibi olunmuyor..
    MU 9000 i kendim denedim, Lg ve Sony oled leri denedim.

Az önce Samsung JS serisi kullanıp kalıcı mavi lekelerin yeni Sony cihazında olmadığını bezle rahat rahat silebildiğini yazan arkadaşın yeni cihazı da SONYXH95

Yeterli mi ?
    ya hocam allah aşkına mu9000 denedim diyorsunuz olmuyor diyorsunuz girinde konuyu okuyun bakalım oluyormu olmuyormu acımasam tv ye sırf siz görün diye leke yapacağım..yani öyle bi yazıyorsunuzki görende..neyse hocam aynen qled paneller hep leke başka markalarda yok..
    Az önce kendiniz söylediniz XH95 tam parlak cihaz diye

Arkadaşın yeni cihazı XH95

İsterseniz kullanıcı adını vereyim sorun.

YETERLİ Mİ ?
    tek bir tane model üzerinden genelleme yapabilecek kadar uzaksınız bu konulardan kaplama panel nedir onu bilmiyorsunuz size diyorumki mu9000 qled değil bunun zaten panelle bir alakası yok kaplamayla alakalı onu bile algılıyamıyorsunuz..
    Hocam arkadaşın kullanıcı adı kultablasi

Sony XH95 aldı (Sizin dediğiniz gibi parlak ekran)

Kendiniz sorun hocam, Samsung JS de durum neydi Sony de durum ne diye, lütfen kendiniz sorun.

Saygılar.
    Bu arada bunada cevap vereyim aslında siz vermişsiniz cevabı

MU serisindeki lekeler Hohlama yöntemi ile temizlenebiliyor.

Malesef bu yöntem Q LED lerde sökmüyor kardeşim.

Bir Qled tv alıp, kullandığınız da bizleri çok iyi anlayacaksınız.

Ne demiş Nasrettin hoca Eşşek ten düşenin halinden Eşşekten düşen anlar.

Bence bu konuyu biraz araştırın.

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.