Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.339
Cevap
379
Favori
636.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tek bir model den genelleme yapmak mı ?

Evet doğru siz bana MU9000 üzerinden genelleme yaptınız.

Ben size 40 tane model söyledim :)

Taktir okuyanların.

Saygılar hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Evet 55Q80R de kaplama panel vardı haklısınız, peki Q7FAM modelinde de kaplamamı vardı.HAYIR

SONUÇ:İkisinde de mavi lekeler.

Konuya o kadar uzaksınız ki haklısınız uzatmayalım.

Saygılar.

• owolfo O kullanıcısına yanıt
    evet q7 modelindede var daha kullandığınız tv nedir ondan haberiniz yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sizden son bir ricam var

Bunu 2 kez yaptınız 2 kez uyardım sizi

Konu sizi ilgilendirmiyor olabilir, Eğer konu sizi ilgilendirmiyorsa lütfen ne lekeymiş falan gibi konuyu hafife ve ti ye alan paylaşımlar yapmayınız.

Çünkü bu konu sizin için önemli değilse de bu tv leri kullananlar ve yeni alacak olanlar için önemlidir.

Size saygı çerçevesinde cevaplar verdiğimi düşünüyorum.

Saygılar.

Hocam bi sürü gol yediniz, hala yazıyorsunuz :)

• Merhaba arkadaşlar,
    Tv kuruldu kontrolleri yapacağım(4k baktim diger testler youtube dan bakilur mi) servis üzerindeki jelatini (ekran koruyucuyu) çıkarmadı.Bu şekilde kullanılır mi ?

hocam kullandığınız tv den haberiniz yok örnek verdiğiniz mu9000 den haberiniz yok panelle kaplamadan haberiniz yok ama golleri ben yiyorum olsun :)

Hocam kullanmış olduğunuz MU9000 serisi

9000 evet MU serisinin en üst modeli olabilir ama şunu hatırlatırım size bu Q led ler çıktıktan sonra MU-NU-RU-TU bunlar Samsung un alt segment tv leri dir. Her ne kadar 9000 de olsalar.

Biz burda üst segment Q led ler le ilgili bir sorunu konuşurken, kendiniz Q led kullanııcısı olmadığınız halde alay eder bir tavırla, ne lekeymiş falan filan diye salça oldunuz.

Söylediğiniz her şeyi çürüttüm.SonyXH95 dediniz kullanan kiişinin söylediklerini ve kullanıcı adını verdim.

Hala gol yemedim diyorsunuz :)

Hocam şöyle söyleyim 5 tane yediniz, bir korner kazandınız.

Saygılar.

:)) peki hocam

Hocam bak tv leri falan iyi biliyor olabilirsiniz buna saygı duyarım.

Ama, 2.kez bu konuyla dalga geçiyorsunuz.Buna asla saygı duymam.

Umarım 3.kez yapmazsınız.

Saygılar.

• Cr7r38 C kullanıcısına yanıt
    Hocam o jelatini çıkarman gerekir diye düşünüyorum
    Cihaz ısındığında ekrana yapışır zorlanırsın.Servis unutmuştur herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Samsung Q95T Her Yönüyle Bariz Üstün Çıkıyor,Parlaklık,Siyah Bütünlüğü,Renkler,Detaylar,Blooming,Resim İşleme
    Bizim Piyasada Satılacak 1 Ürün Olursa Bu Model(TCL 6-Series QLED) Şimdiden Güzel 1 Fikir Verebilir Almayı Düşünen Arkadaşlar Varsa Tcl 6 Serisi Qled Modeller

Samsung Q90T QLED(100 Zone)Quantum Processor VS TCL 6-Series QLED (240 Zone Mini Led) TCL's AiPQ Engine

Siyah Tekdüzelik Farkına Bakın Arkadaşlar Dağlar Gibi Fark Var Samsung Q90T Muazzam,Açık Söylim Bu Kadar İyi Beklemiyordum

Renklerin Canlılığı,Tonlamalar Vurgular Bariz Samsung Q90T

TCL 55R635 Gerçek 10 Bit Panel Olmasına Rağmen Sönük Ve Cansız 1 Hdr Performası Veriyor Çok İlginç Gerçekten 10 Bit 10 Bit Diye Tutturanların Görmesini İsterdim
    Samsung 8 Bit Panel Kullanmasına Rağmen Üstünlük Samsun Q90T Modelinde.

Tcl Qled 240 Zone Ama Bloomingleri Göstermeye Gerek Yok Arkadaşlar,100 Zone Q90T Galip Geliyor Tekrardan Bu Arada Samsung 2020 Qledler (Micro Dimming) İşinide Geliştirmiş Bu Sene Gözümden Kaçmadı

Şunu Gördük Tcl Bence Daha Yolun Başında Alacakları Çok Yol Var Gibi Bakalım Bizim Piyasada Neler Yapacaklar Kısacası Durum Bu Arkadaşlar
    Hocam bu TV uygun fiyatli F/P urunu, segmentler cok farkli. 65" olani $900. Fiyat segmentinde Samsung'un RU8000 ve RU9000 serisi karsisina denk geliyor (ABD icin konusuyorum). Samsung 65Q90T $2200 civarinda (indirim oncesi $2700 civarinda idi) su an.

BestBuy - 65" TCL 6 Series (2020)
    BestBuy - 65" Samsung Q90T

Bende low input lag, VRR, THX gaming certification ve 120 Hz panelden dolayi konsollar icin 2. TV (+F/P) olarak dusunuyordum bu cihazi (2 senedir 65Q7FN kullaniyorum). Su an kararsizim, oyuncu kullanici deneyimlerini arastiriyorum. HDMI 2.1'den dolayi 65Q80T veya Sony X900H de secenekler arasinda ama fiyatlar daha yuksek tabi (biri $1700, digeri $1400).

Q90T, Q95T gibi cihazlari gorunce diger herseyden soguyor tabi insan orasi ayri konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 16 Eylül 2020; 20:3:35 >

Burada insanlar birinci elden bilgi verirken varsayimlarla gercekleri neden inkar ediyorsunuz anlamadim. Arkadasin bahsettigi kisi benim. XH95 parlak ekranli bir TV, sizin iddia ettiginiz gibi ne mor, ne pembe, ne de yesil leke oluyor ekranda.

Ustelik TV’nin iki defa kurulumu yapildi, bilhassa ikinci kurulumdakilerden birisi acayip beceriksizdi, ekranda kafam kadar leke birakmis. Hem de yagli yagli. Bezi surterken o yagi hissediyorsunuz, donmus margarin gibi. :) O da dahil iki kurulum ve toplama esnasinda olusan lekelerin hepsi de sadece bez kullanarak rahatlikla cikti. Samsung’un aksine sanki lekelerin daha kolay cikmasini saglayan bir sey var panelde, yani o lekeler kuru bezle baska hicbir yuzeyden cikmazdi. Tabii Bu TV Samsung olsaydi simdi cop olacakti.

Gelelim Samsung’daki lekelere. Owolfo arkadasin bahsettigi gibi, yas, kuru, acik, kapali hic fark etmeksizin bu lekeler olusuyor. Yine zamaninda bu forumda JS9500 ile ilgili fotolar atmistim, hala da durur. Sonra iade edebilmistim. Bu arada lekeleri gormek icin illa panelin ustune gunes vurmasi gerekmiyor, odanin gun isigiyla aydinlanmasi yeterli. Yani herhangi bir guney ya da bati cepheli odada rahatlikla gorunebilir.

JS9500’de mavilik cok daha yogundu. KS8000’de daha da dikkatli kullanim sonucunda cok az leke olusmasini sagladik ama daha koyu mavi oldugu icin daha az rahatsiz ediciydi. JS9500’deki asiriydi. Karanlik sahneler degil, mesela cimlerin oldugu bir goruntu actiginizda o lekeli bolge yesil degil mavimsi gorunuyordu resmen. Gorunen renk tonlarini bile etkiliyordu. KS8000’de cok ufak lekeler oldugu icin kiyaslayamam ama ekran acikken yeterince buyuk olsaydi o da gorunurdu muhakkak az ya da cok.

Owolfo arkadasa onerdigim gibi servis kurulum yaparken adamlara eldiven vererek risk azaltilir. Daha sonrasinda ev ortaminda cocuk yoksa leke olusma ihtimali cok dusuk. 4 yil KS8000 kullandik, ufak ufak lekeler olustu, elimizden filan sicrayan sular, ya da ufak parmak lekeleri gibi. Onlari da gormezden gelmeye calistik. Ozetle, gunduz aydinlik ortamda da kullanilacaksa onem verilmesi gereken bir ayrintidir bu lekeler. Boyasi akmayan, leke tutmayan ekran uretmek o kadar zor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kultablasi -- 16 Eylül 2020; 18:59:59 >

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Hocam

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

RNNN Arkadaşımızında bu açıklamalarınızı dikkatlice okumasını öneririm.

Bu açıklama ile umarım ki konu nun önemi anlaşılmıştır.

• Tartışmaya gerek yok arkadaşlar kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil

kusurlu teknolojilere mahkumuz neden çünkü kral (plazma)öldü sahne soytarılara kaldı
    Yeni aldığım q80r TV'ye parmağım değdi mavi leke oldu ne yapsam çıkmadı hala belli az kaldı ama belli Allah'tan yaş bez falan değdirmemişim

• Q80R kullanıcısı olarak ekran kaplamasının çok hassas olduğunu söyleyebilirim. Kesinlikle bir kimyasal ile temizlenmemesi gerekiyor. Aşağıda aldığım temizleyici mikro fiber bez ile hoh yöntemiyle temizliği sağlıyorum. Hiç bir iz leke vs bulunmuyor tv de. Spreye de gerek duymadım.

• Fatz kullanıcısına yanıt
    Q90t gelmedi.

• Maksimum 5-6bine ne almamı önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa Zoro

Samsung Q95T Her Yönüyle Bariz Üstün Çıkıyor,Parlaklık,Siyah Bütünlüğü,Renkler,Detaylar,Blooming,Resim İşleme
    Bizim Piyasada Satılacak 1 Ürün Olursa Bu Model(TCL 6-Series QLED) Şimdiden Güzel 1 Fikir Verebilir Almayı Düşünen Arkadaşlar Varsa Tcl 6 Serisi Qled Modeller

Samsung Q90T QLED(100 Zone)Quantum Processor VS TCL 6-Series QLED (240 Zone Mini Led) TCL's AiPQ Engine

Siyah Tekdüzelik Farkına Bakın Arkadaşlar Dağlar Gibi Fark Var Samsung Q90T Muazzam,Açık Söylim Bu Kadar İyi Beklemiyordum

Renklerin Canlılığı,Tonlamalar Vurgular Bariz Samsung Q90T

TCL 55R635 Gerçek 10 Bit Panel Olmasına Rağmen Sönük Ve Cansız 1 Hdr Performası Veriyor Çok İlginç Gerçekten 10 Bit 10 Bit Diye Tutturanların Görmesini İsterdim
    Samsung 8 Bit Panel Kullanmasına Rağmen Üstünlük Samsun Q90T Modelinde.

Tcl Qled 240 Zone Ama Bloomingleri Göstermeye Gerek Yok Arkadaşlar,100 Zone Q90T Galip Geliyor Tekrardan Bu Arada Samsung 2020 Qledler (Micro Dimming) İşinide Geliştirmiş Bu Sene Gözümden Kaçmadı

Şunu Gördük Tcl Bence Daha Yolun Başında Alacakları Çok Yol Var Gibi Bakalım Bizim Piyasada Neler Yapacaklar Kısacası Durum Bu Arkadaşlar
    benim anlamadığım rtings sitesinde movies kategorisinde tlc daha fazla puan almış ama bu incelemede dağlar kadar fark var.

• 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.