Şimdi Ara

SAMSUNG QE-55Q60R KULLANICILARI KULÜBÜ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
29
Favori
60.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tv’nin geçen gün kurulumu yapıldı. Set iptv ile bir başka programı kurdum,denedim. Çok stabil olmamakla birlikte çalıştı. Ama daha sonra iptv deki kanallar açılmamaya başladı.
    Diğer cihazlarda kanallar açılıyor. Buradaki programları sildim-yükledim listeler yükleniyor ama kanallar açılmıyor. Smart iptv’yi yükledim aynı şekilde liste yükleniyor ama kanallar açılmıyor. Ağ ayarlarını sıfırla kablolu, kablosuz denedim yine aynı. Artık tv’yi sıfırlayım dedim. Yine aynı. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuwanda87

Tv’nin geçen gün kurulumu yapıldı. Set iptv ile bir başka programı kurdum,denedim. Çok stabil olmamakla birlikte çalıştı. Ama daha sonra iptv deki kanallar açılmamaya başladı.
    Diğer cihazlarda kanallar açılıyor. Buradaki programları sildim-yükledim listeler yükleniyor ama kanallar açılmıyor. Smart iptv’yi yükledim aynı şekilde liste yükleniyor ama kanallar açılmıyor. Ağ ayarlarını sıfırla kablolu, kablosuz denedim yine aynı. Artık tv’yi sıfırlayım dedim. Yine aynı. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı?
    Canlı kanallar açılır, ancak avi ve divx uzantılı vod lar açılmaz. 2019 model Samsung tvler avı ve divx uzantılı dosyaları desteklemiyor.

• blackmannnnn kullanıcısına yanıt
    Sorunum bir tuhaf, servis sıfırladıktan sonra kanallar açıldı. 1-2 saat sonra yine açılmamaya başladı.
    Tidal uygulamasını yükledim o da şarkıları çalmıyor. Diğer uygulamalarda bir sıkıntı yok.
    Ufacık bir çözümü var gibi ama kimse bilmiyor. Bir şekilde deneye deneye yöntemini bulup düzelticem.
    YouTube, netflix, amazonda filan sıkıntı olsa direk servisi çağıracam ama iptv çalışmıyor diye de servis çağrılmaz.

• merhaba arkadaşlar bu tv ve sony 55xf9005 arasında kaldım kullanıcılar olarak tavsiye edermisiniz..Bir de
    55q70r ile arasında fiyat farkına değer mi...
  • Dün gece vatanbilgisayar.com da gece indirimi ile 5.269,00 TL ye sipariş verdim. Umarım memnun kalırım.
  • nuada kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok iyi, bence memnun kalırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sako71

merhaba arkadaşlar bu tv ve sony 55xf9005 arasında kaldım kullanıcılar olarak tavsiye edermisiniz..Bir de
    55q70r ile arasında fiyat farkına değer mi...
    Tabiki değer
    Tavsiyem Samsung 55Q70R

• quote:

Orijinalden alıntı: DrPowerX

Fiyat çok iyi, bence memnun kalırsınız.
    Hocam cihazın karanlık oda performansını nasıl buluyorsunuz, benim olayım gece ışıklar kapalı belgesel-dizi-film izlemek. Bir de siyah homojenliği nasıl, ışık sızması ve bulutlanma var mı sizin cihazda?
    Ben önüne koruma aldım küçük kızdan dolayı o yüzden gündüz çok yansıma oluyor ama siz gece diyorsunuz bence harika filmler izlersiniz,gece performansı harika diyebilirim. Ürünü kurduktan sonra googleden arattır testler var onları yap sorunsuz bir şekilde kullan, ben yapmıştım ilk kurulduğunda sorun çıkmamıştı, servis gelip kursun siz açmayın bence kutuyu. Testleride servisle yapın sorun olursa hemen rapor tutturun. Güle güle kullanın.

• quote:

Ben önüne koruma aldım küçük kızdan dolayı o yüzden gündüz çok yansıma oluyor ama siz gece diyorsunuz bence harika filmler izlersiniz,gece performansı harika diyebilirim. Ürünü kurduktan sonra googleden arattır testler var onları yap sorunsuz bir şekilde kullan, ben yapmıştım ilk kurulduğunda sorun çıkmamıştı, servis gelip kursun siz açmayın bence kutuyu. Testleride servisle yapın sorun olursa hemen rapor tutturun. Güle güle kullanın.
    Bundan önceki televizyonum 50 hz idi, dolayısıyla hareketli sahnelerde piksellenme, takılma, altyazı geçişlerini akıcı gösterememe gibi sorunları vardı. peki hocam bu tv nin hareket performansı nasıl?
  • epey harici hiçbir yerde 100hz ibaresi göremedim. Bazıları ısrarla 50hz olduğunu söylüyor Kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?
    Bu tvnin hz konusunda biraz karmaşa var açıkçası tam 100 mu 50 mi belli değil. Maçları izlerken topta bazen problemler oluyor ama onun dışında ben fark etmiyorum. Oyun vs oynamıyorum tvde. Maçlarda da dinamik mod değilde standart modda izleyince toptaki dalgalanmalar daha az oluyor diye okumuştum.

• seferihsn kullanıcısına yanıt
    Çok net hatırlıyorum Samsung shoptaki arkadaş 100 hz olduğunu söylemişti ama bunu kanıtlayacak veri yok hiçbir yerde.

• DrPowerX kullanıcısına yanıt
    oyun oynayan veya bilgisayarı televizyona bağlayan biri ayarlardan 100 hz'i görüyor olması lazım. en basitinden bilgisayarda farenin hareketi bile 100 hz'i belli eder.
  • quote:

Bu tvnin hz konusunda biraz karmaşa var açıkçası tam 100 mu 50 mi belli değil. Maçları izlerken topta bazen problemler oluyor ama onun dışında ben fark etmiyorum. Oyun vs oynamıyorum tvde. Maçlarda da dinamik mod değilde standart modda izleyince toptaki dalgalanmalar daha az oluyor diye okumuştum.
    SAMSUNG QE-55Q60R KULLANICILARI KULÜBÜ

• Burda da görülüyor 100Hz olduğu;

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60r-qled

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ara bu konunun sohbeti geçmişti forumda samsungun hiç bir kataloğunda bu ürünün 100 hz olduğu yazmıyor denmişti diye hatırlıyorum. Hatta bende kutusu hala duruyor onun üzerinde de yazmıyor 100 hz olduğu.

• DrPowerX kullanıcısına yanıt
    yani eğer böyle bi özelliği olsaydı her yerde yazardı diye tahmin ediyorum. bu yüzden kullanıcılara sormak daha mantıklı. 50 hz ile bariz farklı oluyor 100 hz.

Seneye çıkacak oyun konsollarında 100 fps ve üzeri destek gelirse yenileme hızının önemi o zaman ortaya çıkacak. Bilgisayarını tv ye bağlayıp oyun oynayanlar için zaten çok önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferihsn -- 29 Ocak 2020; 15:20:51 >
  • Valla arkadaşlar ben bir çok yerde tv nin 55" olanın 100 hz olduğunu okudum, 50 hz olduğu iddiasını bir tek burdan duydum. Bu modelin 49" olanı 50 hz. cihazın kutusunda 100 hz yazmıyor demişsiniz ama bundan 50 hz olduğu anlamı çıkmaz, 50 hz mi yazıyor o zaman kutuda?
    100 hz olduğunu kanıtlamak için samsung katolog, kullanım kılavuzu, kutu vs gibi bir yerlerde yazması gerekiyor 100 hz olduğu ama yazmıyor ya da ben bulamadım. Diğer sitelerde yazmış olması bu cihazın 100 olduğunun kanıtı olamaz. Varsa samsungtan bir kanıt bize de gösterin içimiz rahatlasın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.