Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sgtab1

sayin dhakanuysal

ben bu makinanin reklamini hic gormedim. Kendime dslr ye yakin imaj kalitesinde resim cekebilen bir makina ararken once Canon EOS M i incelemeye basladim daha sonra formlarda ve test sitelerinde nx serisini gordum ve arastirmaya basladim. test sitelerinde arastirken
    dh de bu basligi gordum ve sizler ile yazismaya basladim. ama sizin gibi bende sony nex formlari ucup giderken nx serisi ile ilgili dh de cok az yazismalari gorunce sasirdim. daha sonra biliyorsunuz sizinle ve diger arkadaslardan bilgi almaya basladim . bunun icinde sizlere minnettarim

soylediklerinizi dikkatli okuyorum. bana bahsettiginiz siteyi inceliyecegim.

acikcasi beni su an tek dusunduren nx300'u beklesem mi ? Amerika satis fiyati 20-55 kit lens ile 750 usd.
    nex1000 in amerika satis fiyati da 20-55 kit lens ile 400 usd.
    yoksa elimdeki bir suru canon lens varken canon eos m mi alsamin kararsizligini yasiyorum

saygilarimla

Siz gene makina alma düşüncesindesiniz benim çok samimi arkadaşım Nikon d90ını lensleride satıp nx1000 alma telaşında. Profesyonel ellerde bu makina gercekten çok şahane işler başarıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesleğim, dükkanımızdan ufak kareler. Yalnız resimler sıkıştırılmış olduğu icin boyutlar ufak.
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dhakanuysal
    onermis oldugunuz test sitesini inceledim dediginiz gibi 20-50mmm lensin neticeleri cok iyi
    30mm lens hakkinda da kullunaci yorumlari cok iyi iken burada normal cikmis
    tabii ki testlerin nx1000 ile yapilmadigi da bir gercek. gercekten cok yararli oldu
    yeni resimlerinizi merakla bekliyorum

sayin Sezgintr
    yazacaklarim tamamen benim dusuncelerimi yansitan bir konu lutfen yanlis anlamayin
    arkadasinizin Nikon d90 makinasini ve lenslerini satip, nx1000 i almaya calistigini yazmissiniz
    bu konu tamamen secim belirleyen konular oldugu icin kisiden kisiye degistigini soylemeliyim
    doga fotograciliginda , makro cekimlerde, model cekimlerinde , haraketli bir obje cektiginizde bu tur fotograf makinasinin kullanilmasi
    gercekten cok ama cok zor. bir defa lens konusunda cok sinirli daha kotusu adaptorle baska marka lensler bile kullanamiyorsunuz
    samsung ne cikartirsa o lensi/lensleri samsung un belirledigi ucrete almak zorunlulugu var, cunku 3.parti firmalarin urettigi lensler yok
    Dslr makinaya alisik olan bir kisinin vizor olmadigi icin enstantaneyi kacirma sansi cok yuksek. cekilen fotografi sadece LCD den
    gordugunuz icin ve denklasore bastiginizda (otomatik modda iseniz) aninda cekim yapamadigi icin cogunlukla manuel modda kullanmalisiniz (benim tercihim hep manuel). yurtdisi kullanicilarin formlarinda okudugum kisilerin yorumlari cogunlukla ayni kareyi 3-4 defa cekip hangisi net ise onu kullanmayi tercih ettikleri, bu da anlik cekilen konularin kacmasi anlamina geliyor. eger tabii ki dslr alip
    sadece aile fotografi, manzara fotografi , arkadas toplantilari icin kullaniliyorsa arkadasiniz cok hakli.

ama nacizane benim dusuncem ;
    dslr makinasi olup ama yaninda dslr yi herzaman tasiyamayan/tasimak istemeyen
    ve dsler ye ilave olarak boyut / cekim kalitesi olarak iyi bir tercih.

kompakt makinalara gore cok ust seviye bir tercih

dslr makina kullanamayan/kullanmak istemeyen ama kalite dslr ye yakin goruntu kalitesi almak isteyenler icin cok cok iyi bir tercih

saygilarimla

• Dun bir alisveris merkezindeki Samsung satis magzasinda nx1000 in fiyati 1299 tl ye dusurmusler ve 12 taksit imkani sunmuslardi. Fakat 16mm lens ile test edebildim. hafiza karti takili olmadigi icin cekimi goremedim. Nx300 un daha iyi olabilecegini dusunmeye basladim 26800 iso ve 150 algilama noktasi ve 60 kare video cekim ozelligi ile cikiyormus. tabi bu resmi degerler mi cikinca gorecegiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://empoliz.wordpress.com/2013/01/17/samsungdan-nx300-20-mp-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi/

Ben "Nx 300" ü bekleme kararı aldım..Linkteki özellikleri doğruysa gerçekten bunları sunduğu bedel cidden makul..Türkiye de fiyatı ne olur bilemiyorum ama yurtdışı fiyatı bayaa sevindirici..:)
  • quote:

dhakanuysal
    onermis oldugunuz test sitesini inceledim dediginiz gibi 20-50mmm lensin neticeleri cok iyi
    30mm lens hakkinda da kullunaci yorumlari cok iyi iken burada normal cikmis
    tabii ki testlerin nx1000 ile yapilmadigi da bir gercek. gercekten cok yararli oldu
    yeni resimlerinizi merakla bekliyorum

sayin Sezgintr
    yazacaklarim tamamen benim dusuncelerimi yansitan bir konu lutfen yanlis anlamayin
    arkadasinizin Nikon d90 makinasini ve lenslerini satip, nx1000 i almaya calistigini yazmissiniz
    bu konu tamamen secim belirleyen konular oldugu icin kisiden kisiye degistigini soylemeliyim
    doga fotograciliginda , makro cekimlerde, model cekimlerinde , haraketli bir obje cektiginizde bu tur fotograf makinasinin kullanilmasi
    gercekten cok ama cok zor. bir defa lens konusunda cok sinirli daha kotusu adaptorle baska marka lensler bile kullanamiyorsunuz
    samsung ne cikartirsa o lensi/lensleri samsung un belirledigi ucrete almak zorunlulugu var, cunku 3.parti firmalarin urettigi lensler yok
    Dslr makinaya alisik olan bir kisinin vizor olmadigi icin enstantaneyi kacirma sansi cok yuksek. cekilen fotografi sadece LCD den
    gordugunuz icin ve denklasore bastiginizda (otomatik modda iseniz) aninda cekim yapamadigi icin cogunlukla manuel modda kullanmalisiniz (benim tercihim hep manuel). yurtdisi kullanicilarin formlarinda okudugum kisilerin yorumlari cogunlukla ayni kareyi 3-4 defa cekip hangisi net ise onu kullanmayi tercih ettikleri, bu da anlik cekilen konularin kacmasi anlamina geliyor. eger tabii ki dslr alip
    sadece aile fotografi, manzara fotografi , arkadas toplantilari icin kullaniliyorsa arkadasiniz cok hakli.

ama nacizane benim dusuncem ;
    dslr makinasi olup ama yaninda dslr yi herzaman tasiyamayan/tasimak istemeyen
    ve dsler ye ilave olarak boyut / cekim kalitesi olarak iyi bir tercih.

kompakt makinalara gore cok ust seviye bir tercih

dslr makina kullanamayan/kullanmak istemeyen ama kalite dslr ye yakin goruntu kalitesi almak isteyenler icin cok cok iyi bir tercih

saygilarimla

Öyle güzel anlatmışsınız ki, daha güzel izah etmek zor olurdu.

• Sayin dhakanuysal
    dusunceleriniz ve yorumunuz icin cok tesekkur ederim

Sayin erkanaygoren
    bende sizin dusuncelerinizi paylasiyorum ama NX210 serisinin Turkiye satis fiyati : 2.498,99 TL
    NX200 fiyati 1.299 TL anormal fiyat farki var
    USA satis fiyatlari : NX210 : $499.00 - NX200 : $499.00 (Bu eski fiyati , NX210 cikinca satistan kalkmis)

NX300 un usa satis fiyati $749.99 simdi bir kurgu yaparsak Turkiyede Nx300 un ilk cikis fiyati 2.500.- TL den cikar
    gibi gorunuyor. NX300 un fiyatida ekim-kasim gibi 1600-1800 civarlarinda olur.

arastirmalarimda Samsung yeni bir NX serisine basliyormus.
    bu serinin model no su NX-R ve Full Frame olacagi soyleniyor
    (google da arattirip bakabilirsiniz bir suru sonuc var)
    NX-R Mart ayinda NX300 ile satisa baslanacagi soyleniyor

NX1000 fiyati biraz iner gibi gorunuyor (1100-1200 TL lere.)
    yada NX1000 ile birlikte hediye 16mm lensi verip veya
    avrupadaki gibi tablet ile birlikte 1300-1500 Tl civarinda satarlar

yukarida yazdiklarim tamamen benim dusunce ve arastirmalarima gore yazdim
    hepsi yanlis ve bir kismi dogru olabilir

saygilarimla

• quote:

Sayin dhakanuysal

Sayin erkanaygoren
    bende sizin dusuncelerinizi paylasiyorum ama NX210 serisinin Turkiye satis fiyati : 2.498,99 TL
    USA satis fiyatlari : NX210 : $499.00 - NX200 : $499.00 (Bu eski fiyati , NX210 cikinca satistan kalkmis)

NX300 un usa satis fiyati $749.99 simdi bir kurgu yaparsak Turkiyede Nx300 un ilk cikis fiyati 2.500.- TL den cikar

saygilarimla

Eger Samsung Full Frame kamera cikartiyorsa, mevcut objektifler bu kamerada kullanilamaz.
    Yeni FF serisi icin yeni objektif serisi de cikaracaktir.
    Nx serisi alacaklar bu hususuda dusunsunler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Sayin dhakanuysal

Sayin erkanaygoren

saygilarimla

Sayın sgtab1;

Aşağıdaki linkte NX1000 20-50mm kit lens ve yanında TR'de 800-1000TL arasında satılan 50-200mm tele lens hediyesi ile 1485tl olarak görünüyor. Bence çok iyi fiyat

http://www.avrupatr.com/SAMSUNG-NX1000-203-MP-SLR-Fotograf-Makinesi-20-50mm-lens-ile-50-200m-Lens-HEDIYE,PR-1340.html

Tek sıkıntı yanındaki hediye lens mutlaka siyah olacak, kit body beyaz alınırsa renkler tutmayacak birbirini

Bu arada daha önce konuşmuş olduğumuz yurtdışına göre çok uygun fiyattan satılan 60mm macro lens şu anda satışta yok, sanırım artık ya hiç gelmeyecek, ya da fiyatı güncellenecek, almadığıma biraz pişman oldum...

NX300'ün de NX1000'e göre baya artısı var, body daha kaliteli, hibrit AF mevcut, ekran oynar ve dokunmatik, video fps arttırılmış, bildiğim kadarıyla sensör revize edilmiş, ISO başarımı daha iyi olacak büyük ihtimal, beklemeye değebilir

• Sayin dhakanuysal
    cok dogru bir tespit yapmissiniz. Eger Samsung NX serisi Full Frame cikartirsa lens sorunu olusacak
    benim fikrime gore FF Turkiye'ye gec gelir. Ilk okudugumda FF sadece imaj amacli cikartacaklarini
    dusunmedigim degil. Fakat USA da 1000-1500 USD fiyatlarina cikartirlarsa FF cok satar.
    ama FF lens konusu cok karanlik bir konu.

Sayin the_rion80
    bende sizin gibi dusunuyorum ve NX300'un satisa cikmasini bekliyorum. Ben hic olmassa
    Amoled + oynar + dokunmatik ekranin cekim ve kullanimi kolaylastiracagina inaniyorum
    (inanmak istiyorum desem daha dogru testleri gormeden hepsi farazi)

Fakat en azindan Turkiye deki NX1000 fiyatina USA dan tanidik birine aldirtmak
    daha mantikli (750 USD * 1,77 = 1328 TL eder ki bu NX1000 Turkiye fiyati)

saygilarimla
  • Sayin nx1000 sahipleri asagidaki Samsung'un resmi sitesinden yazilim guncellemelerini yaptiniz mi?

Upgrade File (Firmware) (ver.1.01) 08.Ağu.2012

Upgrade File (Firmware) (ver.1.12) 08.Oca.2013

Upgrade File (Firmware) (ver.1.10) 17.Eyl.2012

Upgrade File (Firmware) (ver.1.10) 17.Eyl.2012

Upgrade File (Firmware) (ver.1.10) 18.Eyl.2012

Upgrade File (Firmware) (ver.1.11) 24.Eki.2012

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/EV-NX1000BFWUS

saygilarimla
  • Ben body için 1.12 güncellemesini yaptım, aldığımda 1.10 versiyondu, 1.11'i de daha önce yapmıştım
  • Samsung NX300 Samsung'un resmi Ingiltere internet sayfasina girmis.

asagidaki linkte NX1000 ile NX300 un kiyaslamasini gorebilirsiniz

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/productcompare?prda=EV-NX300ZBATGB&prdb=EV-NX1000BABGB

---------------------------------------------------------------------------------

asagidaki link de NX300 resmi sayfa linki

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/nx-cameras/EV-NX300ZBATGB-features

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

asagidaki link NX300 teknik veriler

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/nx-cameras/EV-NX300ZBATGB-spec

---------------------------------------------------------------------

KISACA :

Total AF Point : 105 points (Phase Detection AF),
    247 points (Contrast AF)
    Selection : 1 point ( Free selection ) Multi : Normal 21 (3 x 7) points (Cross point 1), Closeup 35 points

Video : 60fps, 30fps, 24fps (1920 x 810 Only) (* 3D - 30fps Only)

Display : AMOLED with Touch (C-type Touch Control Enabled) and Tilt (Up 90°, Down 45°)

ISO Equivalent Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600 (1 or 1/3EV step)
    * AUTO ISO upper level is selectable. (Up to ISO 1600)

pil durumu NX1000 gibi biraz problemli kesin yedek pil alinmali
    gerci 1130mAh pil var ama 320 resim en iyi neticedir 200-250 sanirim anca full dolumda goturur
    Battery : 160 min / 320 shots (CIPA Standard)

sonuc olarak ben bu ozellikleri ile NX300 alma yolundandayim.
    son kararim mi ? elbette gercek testleri gorunce son kararimi vermis olacagim

saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgtab1 -- 19 Şubat 2013; 13:35:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

Arkadaşlar,

Canon 5d2 kullanıcısıyım. Cepte taşıyabileceğim iyi bir compact ararken, Canon G12, Canon S95, Sony Rx100, Nikon J1, Sony Nex5n gibi kameraları alıp fotoğraf kalitelerini beğenmeyerek hepsini tek tek geri iade ettim. Panasonic'in aynasızlarını da almadan inceledim ve aradığımı bulamadım.

Bu kameraları alırken yada aldıktan sonra yaptığım testlerde en önemli kriterim, çekilen fotoğrafı %100 büyüttüğümde görüntüdeki noise ve keskinlik kaybının Canon 5D2 ile karşılaştırılması idi.

Samsung Nx-1000 20-50mm lensle birlikte aldım. Aldıktan sonra çektiğim fotoğrafların aynısını Canon 5D2 ile de çektim ve her ikisini bilgisayara yükleyip %100 büyüterek kalite karşılaştırması yaptım, Nx-1000 bu testlerden başarı ile çıkabildi. Benim için fotoğraf kalitesi çok önemli olduğundan diğer sorunlarını önemsemedim bile. Bence Samsung bu kamerada Aps-c olmasına rağmen çok kaliteli sonuçlar veren iyi bir sensör kullanmış.

Kit lens olmasına rağmen 20-50mm lensin verdiği görüntü kaliteside beni tatmin etti. Tek sorunu OIS (titreşim önleme) olmadığından kapalı mekanlarda çok iyi sonuçlar alabilmek için flaş kullanmak zorunluluğu. Tripod kullanınca dahi çekim esnasındaki ufacık titreme keskinliği kaybettiriyor.
    Gün ışığında 1/500 üzeri perde hızlarında harika sonuçlar verebiliyor.

20-50mm yi çok beğenince 50-200mm OIS aldım. Bu lensin OIS ile verdiği itireşimsiz görüntüleri gayet tatmin edici buldum. Bu lensin sorunuda F4 ile başladığından düşük ışıklarda netleme kararsızlığı.

Ancak yukarıda bahsettiğim gibi;
    20-50mm lensin hareketli nesneleri hızlı netleyememesi, manual netlik halkasındaki netleme noktasının sürekli döngüsel olması sebebiyle çok hassas olması ve tuturulamaması gibi;
    50-200mm lensin düşük ışıkta kararsız kalması dahi çektiğim fotoğrafların kalitesi düşünüldüğünde benim için hiç sorun olmadı.

Bu beklentilerin hepsini mükemmel karşılayabilen 5d2 gibi pro bir kameram zaten var. Cepte taşıma amaçlı aldığım Nx-1000'in fiyatını düşününce diğeri kadar pro özelliklerde olmasını beklemek zaten hata olur.

Tavsiyem;
    Mükemmel detaylar verebilen amatör kamera almak isteyenler daha iyisi çıkana kadar Nx-1000 alabilirler. Bir 5d2 yada Nikon D800 özellikleri ve hızı bekleyenler zaten bunlardan daha aşağısını kesinlikle almasınlar, aradıklarını asla bulamazlar.

Aşağıdaki linke şimdilik bazı çekim örnekleri yükledim. Tümü elde çekilmiş ve üzerinde hiçbir oynama yapılmamıştır. Fotoğraflar gerçek boyutta olup jpeg formatındadır. En iyi detayları görebilmeniz için fotoğrafı sitenin tam boyutu gösterme özelliğini kullanarak inceleyiniz.

(5d2 ile aynı alanda çektiğim gece fotoğrafını sonra yükleyeceğim.)

http://www.flickr.com/photos/93060912@N03/

Fotoğraflar harika, pırasayı hiç bukadar sevmemiştim:))

• quote:

Samsung NX300 Samsung'un resmi Ingiltere internet sayfasina girmis.

asagidaki linkte NX1000 ile NX300 un kiyaslamasini gorebilirsiniz

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/productcompare?prda=EV-NX300ZBATGB&prdb=EV-NX1000BABGB

---------------------------------------------------------------------------------

asagidaki link de NX300 resmi sayfa linki

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/nx-cameras/EV-NX300ZBATGB-features

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

asagidaki link NX300 teknik veriler

http://www.samsung.com/uk/consumer/camera-camcorder/smart-cameras/nx-cameras/EV-NX300ZBATGB-spec

---------------------------------------------------------------------

KISACA :

Total AF Point : 105 points (Phase Detection AF),
    247 points (Contrast AF)
    Selection : 1 point ( Free selection ) Multi : Normal 21 (3 x 7) points (Cross point 1), Closeup 35 points

Video : 60fps, 30fps, 24fps (1920 x 810 Only) (* 3D - 30fps Only)

Display : AMOLED with Touch (C-type Touch Control Enabled) and Tilt (Up 90°, Down 45°)

ISO Equivalent Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600 (1 or 1/3EV step)
    * AUTO ISO upper level is selectable. (Up to ISO 1600)

pil durumu NX1000 gibi biraz problemli kesin yedek pil alinmali
    gerci 1130mAh pil var ama 320 resim en iyi neticedir 200-250 sanirim anca full dolumda goturur
    Battery : 160 min / 320 shots (CIPA Standard)

sonuc olarak ben bu ozellikleri ile NX300 alma yolundandayim.
    son kararim mi ? elbette gercek testleri gorunce son kararimi vermis olacagim

saygilarimla

nx 300 pen serilerine rakip olacak gibi.Özellikleri çok iyi, fiyatıda iyi olur havaya bakarız..

• quote:

Arkadaşlar,

Canon 5d2 kullanıcısıyım. Cepte taşıyabileceğim iyi bir compact ararken, Canon G12, Canon S95, Sony Rx100, Nikon J1, Sony Nex5n gibi kameraları alıp fotoğraf kalitelerini beğenmeyerek hepsini tek tek geri iade ettim. Panasonic'in aynasızlarını da almadan inceledim ve aradığımı bulamadım.

Bu kameraları alırken yada aldıktan sonra yaptığım testlerde en önemli kriterim, çekilen fotoğrafı %100 büyüttüğümde görüntüdeki noise ve keskinlik kaybının Canon 5D2 ile karşılaştırılması idi.

Samsung Nx-1000 20-50mm lensle birlikte aldım. Aldıktan sonra çektiğim fotoğrafların aynısını Canon 5D2 ile de çektim ve her ikisini bilgisayara yükleyip %100 büyüterek kalite karşılaştırması yaptım, Nx-1000 bu testlerden başarı ile çıkabildi. Benim için fotoğraf kalitesi çok önemli olduğundan diğer sorunlarını önemsemedim bile. Bence Samsung bu kamerada Aps-c olmasına rağmen çok kaliteli sonuçlar veren iyi bir sensör kullanmış.

Kit lens olmasına rağmen 20-50mm lensin verdiği görüntü kaliteside beni tatmin etti. Tek sorunu OIS (titreşim önleme) olmadığından kapalı mekanlarda çok iyi sonuçlar alabilmek için flaş kullanmak zorunluluğu. Tripod kullanınca dahi çekim esnasındaki ufacık titreme keskinliği kaybettiriyor.
    Gün ışığında 1/500 üzeri perde hızlarında harika sonuçlar verebiliyor.

20-50mm yi çok beğenince 50-200mm OIS aldım. Bu lensin OIS ile verdiği itireşimsiz görüntüleri gayet tatmin edici buldum. Bu lensin sorunuda F4 ile başladığından düşük ışıklarda netleme kararsızlığı.

Ancak yukarıda bahsettiğim gibi;
    20-50mm lensin hareketli nesneleri hızlı netleyememesi, manual netlik halkasındaki netleme noktasının sürekli döngüsel olması sebebiyle çok hassas olması ve tuturulamaması gibi;
    50-200mm lensin düşük ışıkta kararsız kalması dahi çektiğim fotoğrafların kalitesi düşünüldüğünde benim için hiç sorun olmadı.

Bu beklentilerin hepsini mükemmel karşılayabilen 5d2 gibi pro bir kameram zaten var. Cepte taşıma amaçlı aldığım Nx-1000'in fiyatını düşününce diğeri kadar pro özelliklerde olmasını beklemek zaten hata olur.

Tavsiyem;
    Mükemmel detaylar verebilen amatör kamera almak isteyenler daha iyisi çıkana kadar Nx-1000 alabilirler. Bir 5d2 yada Nikon D800 özellikleri ve hızı bekleyenler zaten bunlardan daha aşağısını kesinlikle almasınlar, aradıklarını asla bulamazlar.

Aşağıdaki linke şimdilik bazı çekim örnekleri yükledim. Tümü elde çekilmiş ve üzerinde hiçbir oynama yapılmamıştır. Fotoğraflar gerçek boyutta olup jpeg formatındadır. En iyi detayları görebilmeniz için fotoğrafı sitenin tam boyutu gösterme özelliğini kullanarak inceleyiniz.

(5d2 ile aynı alanda çektiğim gece fotoğrafını sonra yükleyeceğim.)

http://www.flickr.com/photos/93060912@N03/

Evet arkadaşlar...

Daha önce üstteki yazımda da belirttiğim gibi NX-1000 ve 20-50 kit lensi ile çektiğim bir akşam fotoğrafını paylaşıyorum.

Fotoğraf tripod üzerinde otomatik netleme ile çekildi. Netlemeyi manual yapamadığım için bazı bölgelerde netsizlik olabilir, bunu değil fotoğrafın genel durumunu dikkate alın.

Aynı fotoğrafı 5d2 ile de çekmiştim ve NX ile çektiğim daha çok beğenildi.

2048 büyüklüğündeki hali
    http://www.flickr.com/photos/93060912@N03/8510481276/sizes/k/in/photostream/

normal hali
    http://www.flickr.com/photos/93060912@N03/8510481276/in/photostream/

(Fotoğraf tümüyle çekildiği gibi orjinaldir ve hiçbir işlem yapılmamıştır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhkn -- 26 Şubat 2013; 16:55:15 >

• quote:

2048 büyüklüğündeki hali

normal hali

Kardeşim Nexi sattırıp nx1000 aldıracaksın zorla. 20-50 lensi çok beğendim. Focus hızında nexlerden çok farklı değil. Merak ettiğim youtube sample videolarda kalite çok düşük bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Akşam akşam içime kurt düştü nx1000 siparişi vermek üzereyim hepsiburada'dan

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

2048 büyüklüğündeki hali

normal hali

Kardeşim Nexi sattırıp nx1000 aldıracaksın zorla. 20-50 lensi çok beğendim. Focus hızında nexlerden çok farklı değil. Merak ettiğim youtube sample videolarda kalite çok düşük bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Bir 5d2 kullanıcısı olarak Nex-5N alıp beğenmemiş ve geri vermiştim.

Nx-1000'de beğendiğim tek unsur sensörün kalitesidir. 20-50'de kit olmasına rağmen bu kaliteyi devam ettirici optik seviyeye sahip tutulmuş. Bunun haricindeki hiçbir özelliği; sadece fotoğraf odaklı düşündüğüm için beni ilgilendirmiyor.

Bu kamerayı ben sadece fotoğraf amaçlı kullanmak için aldım. Video çekimi henüz yapmadım bile. Video çekimlerimi Panasonic SD-60 ile yapıyorum ve gayet memnunum. 5d2'nin video kamera özelliğini bile hiç kullanmadım.

Bence her cihaz amacına yönelik kullanılmalı. O zaman daha iyi performans alınabilir.

Tavsiyem Nx-1000 almak yerine Nx-300'ü beklemeniz.

• quote:

quote:

2048 büyüklüğündeki hali

normal hali

Hocam NEX konusunda size cevap yazdım ama buradan da yazayım, makineyi en çok hangi koşullarda kullanıyorsunuz bilemiyorum ama düşük ışıkta yoğun kullanacaksanız NEX satılıp NX1000 alınmaz bana göre, 2. kamera olarak alabilirseniz tavsiye ederim ama Ben müze, galeri çekimleri yapmayı ve gece fotoğrafçılığını sevdiğime karar verdim, manzara çekimleri de ilgimi çekiyor, insan çekmeyi fazla sevmiyorum. Düşük ışık için NEX, gündüz düşük ISO çekimleri için NX1000 daha iyi bana göre

• quote:

quote:

quote:

2048 büyüklüğündeki hali

normal hali

Bir 5d2 kullanıcısı olarak Nex-5N alıp beğenmemiş ve geri vermiştim.

Nx-1000'de beğendiğim tek unsur sensörün kalitesidir. 20-50'de kit olmasına rağmen bu kaliteyi devam ettirici optik seviyeye sahip tutulmuş. Bunun haricindeki hiçbir özelliği; sadece fotoğraf odaklı düşündüğüm için beni ilgilendirmiyor.

Bu kamerayı ben sadece fotoğraf amaçlı kullanmak için aldım. Video çekimi henüz yapmadım bile. Video çekimlerimi Panasonic SD-60 ile yapıyorum ve gayet memnunum. 5d2'nin video kamera özelliğini bile hiç kullanmadım.

Bence her cihaz amacına yönelik kullanılmalı. O zaman daha iyi performans alınabilir.

Tavsiyem Nx-1000 almak yerine Nx-300'ü beklemeniz.

Katılıyorum, NX300 bence de beklenmeli

Bu arada siz 20-50mm dışında herhangi başka bir lens kullanıyor musunuz? Ben 30mm f/2 almayı düşünüyorum, bir de yeni gördüm hepsiburada Samsung lensleri getirmeye başlamış, 12-24mm geniş açı zoom lens var, o da ilgimi çekti manzara fotoğraflarında kullanmak için çok güzel bir lens olabilir Şöyle bir set kursam 12-24mm / 20-50mm / 30mm prime şeklinde nasıl olur sizce, tele lensim olmamış oluyor ama kullanım olarak pek de düşünmüyorum zaten...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.