Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam genelde araya adaptör girdiğinde otofocus gidiyor, e eos lenslerde zaten diyafram değiştirme seçeneği elektronik olarak çalışıyor yani manuel kontrolü açsanız bile bir getirisi olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Friedrich Engels

Hocam genelde araya adaptör girdiğinde otofocus gidiyor, e eos lenslerde zaten diyafram değiştirme seçeneği elektronik olarak çalışıyor yani manuel kontrolü açsanız bile bir getirisi olmayacak.

Nx1000'de manual lens kullanabilme secenegi olsa elimdeki manual lensleri kullanacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhakanuysal

quote:

Hocam genelde araya adaptör girdiğinde otofocus gidiyor, e eos lenslerde zaten diyafram değiştirme seçeneği elektronik olarak çalışıyor yani manuel kontrolü açsanız bile bir getirisi olmayacak.

Nx1000'de manual lens kullanabilme secenegi olsa elimdeki manual lensleri kullanacagim.

http://forums.dpreview.com/forums/thread/3257536

Kullanılıyorda adamlar biraz ters açıklamış tam anlayamadım. Elimde makine olsa becerirdim belki ama siz okuyun belki yapabilirsiniz. Anladığım kadarıyla Nx1000'lerde lens algılama elektronik değil, mekanik. Adaptörün orayı bastırması gerek bir şekilde, yada ellede bastırılabiliyormuş. O Algılayıcı saat 5 yönünde.

Bu arada bu yaptığınız sadece A yada M modunda oluyormuş, diğer modlarda gene çalışmıyor.

Onun için pin satılıyormuş sanırım, böylece istediğiniz lensi takıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich Engels -- 24 Mart 2013; 16:00:09 >

• Arkadaşlar,

Nx12-24 ile elde A modunda (diyafram öncelikli) çektiğim orjinal boyutta yeni bir fotoğraf daha yükledim.

http://www.flickr.com/photos/93060912@N03/8587388634/in/photostream
  • quote:

quote:

quote:

http://forums.dpreview.com/forums/thread/3257536

Kullanılıyorda adamlar biraz ters açıklamış tam anlayamadım. Elimde makine olsa becerirdim belki ama siz okuyun belki yapabilirsiniz. Anladığım kadarıyla Nx1000'lerde lens algılama elektronik değil, mekanik. Adaptörün orayı bastırması gerek bir şekilde, yada ellede bastırılabiliyormuş. O Algılayıcı saat 5 yönünde.

Bu arada bu yaptığınız sadece A yada M modunda oluyormuş, diğer modlarda gene çalışmıyor.

Onun için pin satılıyormuş sanırım, böylece istediğiniz lensi takıyorsunuz.

İlginize teşekkürler.

Kendi lensini söküp araya terminal iletişimi olmayan bayonet adaptörünü taktıktan sonra kamera ekranında "LENS AYRILMIŞ" ibaresi çıkıyor. Deklanşöre basınca da "LENS YOK" ibaresi çıkıyor.

Yazıda bahsedilen konu Youtube videolarında da var. Araya takılan adaptörde terminal kontaklar olmalı.

Tüm modlarda denediğim halde hepsinde aynı yazılar çıkıyor. Sadece VİDEO çekimi yapabiliyorum. Onda herhangi bir ibare çıkmadığı gibi sorunda yaşamıyorum.

Mantık dairesinde düşününce kamera VİDEO modunda tanıdığı lensi FOTO modunda da tanımalı diye düşünüyorum ancak bir çaresini bulamadım.

• Arkadaşlar, haftasonu vatanbilgisayar kampanyasıyla samsungun belli başlı lenslerini %30 indirimli alabiliyorsunuz, normalde %25 yaparlardı ama bu sefer biraz daha indirmişler. Ben 30mm f/2 lensi alacağım sanırım 450tl'ye geliyor, Türkiye'de başka yerlerde 600'ün altında bulunmuyor, Amerika fiyatı bile 300$
  • rusyada yasiyorum ve burada Samsung nx300 satilmaya baslandi artik.fiyati 27000 ruble yani yaklasik 1620 tl yapiyor.nex-6 ve nx300 arasinda kalmistim.ancak rusyadaki kullanici yorumlarina gore nx300 un video cekim kalitesi ve dusuk isik performansi nex-6 ya gore daha dusuk.bu yuzden nex-6 almaya karar verdim.insallah yanilmiyorumdur
  • rusyada yasiyorum ve burada Samsung nx300 satilmaya baslandi artik.fiyati 27000 ruble yani yaklasik 1620 tl yapiyor.nex-6 ve nx300 arasinda kalmistim.ancak rusyadaki kullanici yorumlarina gore nx300 un video cekim kalitesi ve dusuk isik performansi nex-6 ya gore daha dusuk.bu yuzden nex-6 almaya karar verdim.insallah yanilmiyorumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ossssy

rusyada yasiyorum ve burada Samsung nx300 satilmaya baslandi artik.fiyati 27000 ruble yani yaklasik 1620 tl yapiyor.nex-6 ve nx300 arasinda kalmistim.ancak rusyadaki kullanici yorumlarina gore nx300 un video cekim kalitesi ve dusuk isik performansi nex-6 ya gore daha dusuk.bu yuzden nex-6 almaya karar verdim.insallah yanilmiyorumdur

Nx-1000 kullanıcısıyım. Bir fotoğraf makinasından beklentim asla iyi bir video çekebilmesi değil, zaten çekemiyorda. Nx kamera ile fotoğraf, ayrıca alacağınız full hd kamera ile de video çekeceksiniz. Hepsini aynı cihazda alayım derseniz bu durum profesyonel beklentide olanlar için tatmin edici olmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ossssy

rusyada yasiyorum ve burada Samsung nx300 satilmaya baslandi artik.fiyati 27000 ruble yani yaklasik 1620 tl yapiyor.nex-6 ve nx300 arasinda kalmistim.ancak rusyadaki kullanici yorumlarina gore nx300 un video cekim kalitesi ve dusuk isik performansi nex-6 ya gore daha dusuk.bu yuzden nex-6 almaya karar verdim.insallah yanilmiyorumdur

Nx-1000 kullanıcısıyım. Bir fotoğraf makinasından beklentim asla iyi bir video çekebilmesi değil, zaten çekemiyorda. Nx kamera ile fotoğraf, ayrıca alacağınız full hd kamera ile de video çekeceksiniz. Hepsini aynı cihazda alayım derseniz bu durum profesyonel beklentide olanlar için tatmin edici olmaz.

sony nex-6 aldim.gercektem hem videp hemde foto kalitesi super

• 30mm f/2 lensi aldım, gerçekten NX sistemi olan herkeste bulunması gereken bir lens olduğunu düşünüyorum, f değerinin fotoğrafa etkisinin bu boyutta olduğunu bilmiyordum
  • Merhabalar

NX1000 için TÜRKÇE kullanım kılavuzu indirebileceğim bir link veya Türkçe kullanım kılavuzu PDF i arıyorum.

Samsung sitesine koymadığı gibi yardım hattıda son derece güçlük çıkartıyor bana mail olarak atmak için 1000 dereden su getirdiler ve mail de atmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buhran1914

Merhabalar

NX1000 için TÜRKÇE kullanım kılavuzu indirebileceğim bir link veya Türkçe kullanım kılavuzu PDF i arıyorum.

Samsung sitesine koymadığı gibi yardım hattıda son derece güçlük çıkartıyor bana mail olarak atmak için 1000 dereden su getirdiler ve mail de atmıyorlar.

Bende mevcut, özelden e-posta adresi gönderirseniz yollarım 8.6mb yalnız...
  • Arkadaşlar,

bilen varsa lütfen cevaplasın.

Sorunum şu:
    Nx1000 ile Canon ve Pentax lensleri kullanmak için ara bayonet adaptörü almıştım. Objektif takılınca aradaki bayonet adaptörü temas kontaklarını iletmediğinden kamera " lens takılı değil" ikazı veriyor ve fotoğraf çekmiyor.
    Fotoğraf çekmemesine rağmen video çekiyor.

Acaba dünyada ne oluyor diye youtube'a baktım.

Birisi aynı bayonet adaptörlerini kullanarak fotoğraf modunu high seçeneğine alarak NX200'de hiçbir sorun yaşamadan fotoğraflar çekebiliyor.

Anlayamadığım; Nx200 manual lensleri tanırken Nx1000 neden tanımıyor olabilir?
  • quote:

Arkadaşlar,

Sorunum şu:
    Nx1000 ile Canon ve Pentax lensleri kullanmak için ara bayonet adaptörü almıştım. Objektif takılınca aradaki bayonet adaptörü temas kontaklarını iletmediğinden kamera " lens takılı değil" ikazı veriyor ve fotoğraf çekmiyor.

Birisi aynı bayonet adaptörlerini kullanarak fotoğraf modunu high seçeneğine alarak NX200'de hiçbir sorun yaşamadan fotoğraflar çekebiliyor.

Aslında ikiside manuel lensleri tanımıyor hocam.

Ayarlarını karıştırın.

Misal Nex 6'da "Merceksiz Çıkar" diye bir kısım var onu etkinleştirdikten sonra manuel objektiflerle fotoğraf çekebiliyorum.

Pentax'lar da da "Diyafram Halkası Açıklığı" diye bir seçenek vardı onu etkinleştirmek gerekiyordu.

Ayarlarını bir kurcala ustam

• quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

quote:

Orijinalden alıntı: buhran1914

Merhabalar

Bende mevcut, özelden e-posta adresi gönderirseniz yollarım 8.6mb yalnız...

3 gün sonra bana da mail attılar

Teşekkürler

• quote:

Arkadaşlar,

Sorunum şu:

Hocam ben NX1000'imle manuel lens kullanmıyorum ama linkini verdiğim başlığı okumanız belki problemi çözer. Kamera mount'un üzerinde saat 5 yönünde adaptörün takıldığında temas etmesi gereken bir pinden söz ediliyor. Eğer adaptör bu pine temas etmezse kamera no lens hatası veriyormuş. Adaptörünüzü doğru taktığınızdan eminseniz belki başka marka model bir adaptörle tekrar deneyebilirsiniz. Ya da o pine temas için kendiniz bir müdahalede bulunabilirsiniz(kürdan vs.)

http://www.dpreview.com/forums/thread/3257536

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

quote:

Arkadaşlar,

Sorunum şu:

Aslında ikiside manuel lensleri tanımıyor hocam.

Ayarlarını karıştırın.

Misal Nex 6'da "Merceksiz Çıkar" diye bir kısım var onu etkinleştirdikten sonra manuel objektiflerle fotoğraf çekebiliyorum.

Pentax'lar da da "Diyafram Halkası Açıklığı" diye bir seçenek vardı onu etkinleştirmek gerekiyordu.

Ayarlarını bir kurcala ustam

menüde ayarlarda her yere baktım, tüm seceneklerde denedim. Nx200 de olan şey neden Nx1000 de olmaz anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

quote:

Arkadaşlar,

Sorunum şu:

Hocam ben NX1000'imle manuel lens kullanmıyorum ama linkini verdiğim başlığı okumanız belki problemi çözer. Kamera mount'un üzerinde saat 5 yönünde adaptörün takıldığında temas etmesi gereken bir pinden söz ediliyor. Eğer adaptör bu pine temas etmezse kamera no lens hatası veriyormuş. Adaptörünüzü doğru taktığınızdan eminseniz belki başka marka model bir adaptörle tekrar deneyebilirsiniz. Ya da o pine temas için kendiniz bir müdahalede bulunabilirsiniz(kürdan vs.)

http://www.dpreview.com/forums/thread/3257536

Yardımınız için çok teşekkürler. Manual bir müdahale yapmam doğru olmaz diye düşünüyorum. Aldığım bayonet adaptörlerinin her hangi bir pin'e baskı yapacak terminal ayakları zaten yok. Adaptör denile alet sadece lensi bayonete takmayı sağlayan metal bir parça.

Bütün kameralarda butip ara parçalar sorunsuz kullanılabilirken Nx1000'de neden ayak teması gerekiyor anlamıyorum.

• quote:

Yardımınız için çok teşekkürler. Manual bir müdahale yapmam doğru olmaz diye düşünüyorum. Aldığım bayonet adaptörlerinin her hangi bir pin'e baskı yapacak terminal ayakları zaten yok. Adaptör denile alet sadece lensi bayonete takmayı sağlayan metal bir parça.

Bütün kameralarda butip ara parçalar sorunsuz kullanılabilirken Nx1000'de neden ayak teması gerekiyor anlamıyorum.

Haklısınız, Samsung'un bunu düşünmesi gerekiyordu. Sony Nex-5N'imde lens takılı olmasa bile çalışması için bir seçenek var mesela, aynısını Samsung da seçenek olarak menüye ekleyebilirdi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.