Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bi arkadaşım dokunmatik ekran olduğu için şarjının çabuk bittigini ve maksimum 200 fotograf çektigini söyledi benim de kafama takıldı bu durum. Tahminen ne kadar çekebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 500px eski fotokritik.com'un uluslar arası modeli gibi bir şey. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali bir çok foto normalden çok puan alabiliyor iken o sitede çok takla atmayanların çok iyi fotoları görülmeyip puan verilmeyebiliyor. O sebeple ciddiye alınacak bir fotoğraf olması için foto sahibinin ve oy verenlerin hallerine bakmak gerek. E bunun için de pek kimsenin vakti olmuyor tabi.
    -
    Misal 74 puan alan bir fotoğraf
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

http://500px.com/photo/73964949/flowers-by-richard-hughes?from=user

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

500px eski fotokritik.com'un uluslar arası modeli gibi bir şey. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali bir çok foto normalden çok puan alabiliyor iken o sitede çok takla atmayanların çok iyi fotoları görülmeyip puan verilmeyebiliyor. O sebeple ciddiye alınacak bir fotoğraf olması için foto sahibinin ve oy verenlerin hallerine bakmak gerek. E bunun için de pek kimsenin vakti olmuyor tabi.
    -
    Misal 74 puan alan bir fotoğraf

http://500px.com/photo/73964949/flowers-by-richard-hughes?from=user

Ciddi :D :D

Hacı senin bir yanlışın var :) Gir bak adamın portfolyoya neden yüksek puan aldığını anlayacaksın :D :D

Adam çiçek çekiyor da her türlüsünü çekiyor :D :D

Çiçek gibi portfolyo :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

Ciddi :D :D
    Hacı senin bir yanlışın var :) Gir bak adamın portfolyoya neden yüksek puan aldığını anlayacaksın :D :D
    Adam çiçek çekiyor da her türlüsünü çekiyor :D :D
    Çiçek gibi portfolyo :D :D

Eüüü şey... O çiçekleri ben de gördüm de... Yani adam her tür çiçek çekince kötü de çekse puanı almalı mı ? Gerçi ben bu konuya bir yerde değinmiştim. Hani içerik dikkat çekici, iç gıdıklayıcı ise fotoğrafı beğenecek çok kişi bulunabilir. Fotoğraf sanatsal, popülist, dürtüsel ve bir de fiziksel olarak birkaç alanda birden veya her birisi ayrı olarak yorumlanabilir. Kimisi görsel kalitesine bakar misal sadece ama içerik bazen o denli başarılıdır ki onu göz ardı edebilir ki bir fotoğrafa lensi yada gövdeyi incelemek için test fotoğrafı anlamında bakmıyorsak hele... Diğer yandan "sex satar" mı derdi bu Amerika'lılar veya gappidalism , bu anlamda da bir fotoğrafçı bu yolu kullanabilir. Bu vatandaşın bir çok fotosuna aldığı puan sanki şey gibi "Abi gözüme hitap ediyorsun, daha çek yada paylaş diye sana teşvik puanı veriyorum" düşüncesinden hareket eden abazonik düz duvar tırmanıcısı yaklaşımına benzetiyorum ben :) Fakat sonuç olarak şu foto 74 puan edemez. Hani 50 geçer ise bu fotonun geçer not bile alamaması lazım bence. 70 ise iyi manasına gelir 74 ise iyinin de biraz üzerinde ki bu puan hiç sağlıklı bir puanlama sisteminin olmadığına dair 5 dakikada bulduğum bir kanıt sadece.

Ayrıca bu 500px'i şeye şikayet etmek lazım. Toplum ahlakını bozan bir site !.. Nerede devlet, nerede millet !.. Çoluk-çocuk d-slr alıp bu siteye giriyor. Ondan sonra sittiği yerden sitedekileri görüp sitemedikçe sitrese giriyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 17 Haziran 2014; 14:50:02 >

• Geçmiş yıllarda kahvehanelerde dumtısdumtıs alman filmlerini normal türk filmlerinin arasına koyarlardı :D

İlk 10 dk inek şaban sonra 30 dk alman konusuz film sonra tekrar türk filmine geçiş :D :D

Adamın portfolyo da öyle

________________________________________________________________________________________________________

Nü fotoğraf ile erotik fotoğraf arasında çok ince bir çizgi var.

Bence fotoğrafın en zor dalı bir erkek için Bu yüzden nü fotoğraf işini becerebilen çok kişi görmedim.

Hele ki bu kişi amatör ise fotoğraf çekmeye başlama nedenini araştırmak lazım :) Abazanus Mokaryustur kesin :D :D

• quote:

Geçmiş yıllarda kahvehanelerde dumtısdumtıs alman filmlerini normal türk filmlerinin arasına koyarlardı :D
    İlk 10 dk inek şaban sonra 30 dk alman konusuz film sonra tekrar türk filmine geçiş :D :D
    Adamın portfolyo da öyle

________________________________________________________________________________________________________

Nü fotoğraf ile erotik fotoğraf arasında çok ince bir çizgi var.
    Bence fotoğrafın en zor dalı bir erkek için Bu yüzden nü fotoğraf işini becerebilen çok kişi görmedim.
    Hele ki bu kişi amatör ise fotoğraf çekmeye başlama nedenini araştırmak lazım :) Abazanus Mokaryustur kesin :D :D

Hehehe, ben ortaokul sıralarında iken Beşiktaş(İstanbul) da Mıstık Sineması var idi 3 film birden. Birisi macera, birisi karate ve birisi de erotik film olurdu. Sinema hep böyle idi, o sinamaya da gitmişken bari şuna gidek de her bişeyden görek diye gidilirdi. Macera filmleri genellikle Cüney Tarkın, Tarı Kakan, Kart Altibet'in falan olduğu acayip filmler, karate filmleri de süper dandik çin falan filmleri idi herhalde. O misal imiş bu kahveler de demek ki...

Foto nü imiş erotik imiş ondan ziyade bakanın ne amaçla bakıp hangi sınıfa koyarak baktığı :) Akli ve fiziki sistemi normal çalışan hiç kimsenin "nü" yada "erotik" bir fotoğrafa bakıp da "Kutlarım, başarılı bir kompozisyon :) ışık, kadraj, model vb. iyi kullanılmış" falan gibi bir şey düşüneceğini sanmıyorum. Ha belki bir süre sonra bunu da düşünebilir, eğer aklını düştüğü yerden geri yukarı çıkartabilir ise !..

Buralarda da görmedik mi d-slr like alıp da "Plajda kızın kıllarını bile çekersin" demiş birisi vardı veya almamıştı ama d-slr like'tan yana savunma yapıyordu bu şekilde !.. Geçenlerde yine bir yerlerde bir konuda gördüm d-slr like'ı ile övünen birisi fotolarının linkini vermiş. Baktım, makinayı resmen rontçuluk tadında fotolar çekmek için kullanmış ve bu sonuçları elde etmesi onu çok memnun etmiş makinayı övüyor. Ne ise işte sonra bir asansörde hayatı kaydırılmış damacana görüntüsü geliyor gözümün önüne . Yok, yok ben yapmadım vallahi ! Fakat nice apartmanın asansöründe kamera yok. Düşününce insan ürperiyor !.. Birisi asansörde damacana ile fantezi düşünebiliyor ise e bırakın da biz de birşeyler düşünelim bu durumdan sonra...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 17 Haziran 2014; 15:48:18 >

• Benim 500px'deki fotoğraflarıma da bakıp bir değerlendirme yapar mısınız lütfen!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 17 Haziran 2014; 15:34:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @jiddi

Yok işte orada fotoğraf çeken eleman çok önemli :)
    Kimisi nü fotoğraf koyuyor " OWww ne güzel foto diyorum" başka birisi aynı şekilde nü adı altında fotoğraf ekliyor " Owww ne güzel hatun" diyorum
    Yani fotoğrafı çeken eleman çok önemli bence :) Zaten belli oluyor çekenin ruh halinden fotoğrafları :D :D

Bir eleman da iç çamaşırı dükkanına girip cansız mankenleri götürüp sonrada uyuya kalıp yakalıyor :D :D
    Böyle bir milletiz ne yapalım :D :D O yüzden damacana ya hiç şaşırmadım sıradan ve olağan :D
    TV'de çıkıp "eşşekle sadece ruhlarımız bir bütün olabiliyor garımla olmuyor nidim" diyende var :D :D
  • quote:

Yok işte orada fotoğraf çeken eleman çok önemli :)
    Kimisi nü fotoğraf koyuyor " OWww ne güzel foto diyorum" başka birisi aynı şekilde nü adı altında fotoğraf ekliyor " Owww ne güzel hatun" diyorum
    Yani fotoğrafı çeken eleman çok önemli bence :) Zaten belli oluyor çekenin ruh halinden fotoğrafları :D :D

Bir eleman da iç çamaşırı dükkanına girip cansız mankenleri götürüp sonrada uyuya kalıp yakalıyor :D :D
    Böyle bir milletiz ne yapalım :D :D O yüzden damacana ya hiç şaşırmadım sıradan ve olağan :D
    TV'de çıkıp "eşşekle sadece ruhlarımız bir bütün olabiliyor garımla olmuyor nidim" diyende var :D :D

A ha ha ha :) Güzel... Yani alanen toplumun ahlak yapısını bozacak sitelerde fotolara baktığını ifade ediyorsun ! Cesur adammışsınız efenidim.

Ben askerde iken bu özel kanallar yeni türemiş idi ve yanlış anımsamıyor isem Ztar ile Şof tv mi idi ilkler, gazinoda haber izliyoruz bunlardan birinde. Haberde çoban vatandaşın birini vurmuş. Çoban ile röportaj da var. Diyor ki bu adam bizim keçilere dadandıydı. Ben de en sonunda bu sefer bekledim, baktım yine yapıyor, çektim vurdum ! Yaklaşık 20 sene önce diyim yaşım ortaya çıkmasın :) Hehehehe...

Birisini tanımıştım hayatımın bir döneminde, bu vatandaş xxx film manyağı biri idi. Ne ise :) Bir gün laf lafı açtı ben bir diziden bahsettim buna. Şu Nip/Tuck isimli dizi. Dedim buna "Seyret bak beğenirsin bu diziyi". Ne ise aradan 1 ay mı ne geçti hatırladım bu konuyu sordum. Bana verdiği cevap "O ne biçim dizidir öyle ? Böyle toplumun aile yapısını, ahlakını bozacak şeylerin yayınlanmaması gerekir" Hı ne ! Nasıl yani ! Falan oldum, ters köşe oldum.

• 500px ile ilgili görüşlerinize katılıyorum,
    Puanlamada stabilize ve objektiflik kesinlikle sağlanamıyor,
    Resmi haftaiçi gönderirseniz fazla puan haftasonı ise daha az puan...
    Takipçiniz çok ise fazla puan az ise az puan...
    Öyle resimler gördüm kü birbirinin neredeyse aynısı ama aradaki puan farkı uçurum...
    Size garanti veriyorum resmi takipçileri 5000 civarı olan bir üyerlik bulup gönderirseniz , isterseniz WC resmi gönderin yinede yüksek puan alacaktır...
    Adult meselesi ise tamamen problem (gerçi yabancı sitelerin hiçbiri böyle bi şeyi sorun etmiyor , hepsinde bu resimler açık , isteyen istediğini görebiliyor ,sadece 500px e özel bir durum değil)

500px te 3-5 like alınca zaten puan 50-60 civarı oluyor like sayısı 10 kusur olunca 70-80 arasına dayanıyor..
    Esas puanlama 50 ve üzeri like alınca oluyor ki 92 ye ulaşasınız, 95 ten sonra ilerleme çok yavaşlıyor, ve iyi bir fotoğraf iseniz ( yada takipçiniz çok ise hatta bu daha önemli)98 i aşabiliyorsunuz ki bu noktada sonra ilerlemek gerçekten çok zor 0,1 puanlık bi artım için bili ciddi like yada favori almanız gerekiyor.
    Zaten günlük 99 puan seviyesine ulaşan fotoğraf sayısı 50 ile 100 adet arası anca oluyor.
    Bence 99 a yakın ve geçen resimlere bakmak lazım onlar gerçekten güzel oluyor...
    Na arada bir sürü güzel resimde arada kaynıyor yüksek like alamadığı için 500px un tozlu sayfalarında kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 17 Haziran 2014; 19:59:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kedersiz

Bi arkadaşım dokunmatik ekran olduğu için şarjının çabuk bittigini ve maksimum 200 fotograf çektigini söyledi benim de kafama takıldı bu durum. Tahminen ne kadar çekebiliriz?

Şarjı full leyip bi deneme yapıcam o zaman size net bi cevap veririm 1-2 gün içinde denicem...

• Teşekkür ederim hocam çekim yaptıktan sonra haberdar ederseniz sevinirim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Sultanahmet Cami!!

Çokgüzl olmuş , perspektif, kadraj , harika ...

Teşekkürler.
  • quote:

Benim 500px'deki fotoğraflarıma da bakıp bir değerlendirme yapar mısınız lütfen!!!

Senin 500px hesabına nedense ulaşamıyorum sayfa yok diyor ?

•  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

500px puanı 98,2 te kadar çıktı ....

• quote:

Bu fotoğrafın histogram'ına baktınız mı? Dengesiz gibi sanki tonlama!!!

Ama bravo tabi o kadar puan aldığına göre!!
  • quote:

quote:

Bu fotoğrafın histogram'ına baktınız mı? Dengesiz gibi sanki tonlama!!!

Ama bravo tabi o kadar puan aldığına göre!!

Olabilir çünkü özellikle bulutlarda lokal ayarlamalar yaptım ,sazlıklarında siluet gibi durması için karanlık verdim filan ....

• Arkadaşlar günaydın.

Buyurun!!

SULTANAHMET CAMİ AKŞAM by fbegemenfb, on Flickr

• Bu da Ayasofya.

SULTANAHMET0265 LR 4.4 by fbegemenfb, on Flickr

• quote:

Arkadaşlar günaydın.

Buyurun!!

SULTANAHMET CAMİ AKŞAM by fbegemenfb, on Flickr

Harika olmuş elinize sağlık , yer , zaman , kadraj mükemmel

• 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.