Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: remoraa

Çay biraz daha demli olaydı!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: remoraa

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Böyle ortam resimleri çekmek kolay değil , elinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antking

16-50 trde satışa çıktı mı bilen var mı

Ucuz olan modeli geldi, şu anda nx3000 ler ile satılıyor. Yakınsa ayrı satılmaya da başlar. f/2-2.8 olan modelinin ne zaman geleceği belli değilmiş. Samsung dan aldığım bilgi bu şekilde, bende beklemedeyim...
  • Arkadaşlar şu lensin ucuna takılan gölgelik var ya işte onu kaybettim. Nasıl temin edebilirim?

Ebay'da hood diye Search ediyorum. Genellikle lens kiti ile beraber, hem de oldukça uygun fiyata satılıyor. Fakat 18-55 'e uygun mudur, değil midir pek emin olamadığım için sipariş veremedim? Ne dersiniz, nasıl halledebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Arkadaşlar şu lensin ucuna takılan gölgelik var ya işte onu kaybettim. Nasıl temin edebilirim?

Ebay'da hood diye Search ediyorum. Genellikle lens kiti ile beraber, hem de oldukça uygun fiyata satılıyor. Fakat 18-55 'e uygun mudur, değil midir pek emin olamadığım için sipariş veremedim? Ne dersiniz, nasıl halledebilirim?

18-55 in filtre çapı 58 mm ve 58 mm çapına sahip olan hood ların hepsi uyuyor .benim a!dıgım filtre setinin içinde çıkmıştı ve alırken canon diye felan yazıyordu ama nx300 e cuk oturdu. Yani yapmanız gereken lensin filtre çapına göre herhangi bir hood almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lllsiyahlll -- 30 Haziran 2014; 12:55:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lllsiyahlll

quote:

Arkadaşlar şu lensin ucuna takılan gölgelik var ya işte onu kaybettim. Nasıl temin edebilirim?

18-55 in filtre çapı 58 mm ve 58 mm çapına sahip olan hood ların hepsi uyuyor .benim a!dıgım filtre setinin içinde çıkmıştı ve alırken canon diye felan yazıyordu ama nx300 e cuk oturdu. Yani yapmanız gereken lensin filtre çapına göre herhangi bir hood almak

İlginiz için teşekkür ederim. Ben de sizin mesajınızdan az önce ebay'den vermiştim siparişi.

20 güne kadar elime geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: jinsystem

aranıza yeni katıldım arkadaşlar buyurun benden de birkaç resim
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Fotoğraflar güzel.Renk doygun biraz bu haliyle gerçek dışı renkler olmuş. İlk iki fotoğraftada kadraj eğri. Baraka düz değil çünkü. Daha çok detay alabilirdi bu fotoğraflar diye düşünüyorum. Orjinal hali dediğimde gelen boyutta arka fondaki yapraklar vs. çok detay vermemiş. Kompozisyon olarak çok güzel yakalamışın ama.Kartposttallık resimler. Tebrik ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

quote:

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

Fotoğraflar güzel.Renk doygun biraz bu haliyle gerçek dışı renkler olmuş. İlk iki fotoğraftada kadraj eğri. Baraka düz değil çünkü. Daha çok detay alabilirdi bu fotoğraflar diye düşünüyorum. Orjinal hali dediğimde gelen boyutta arka fondaki yapraklar vs. çok detay vermemiş. Kompozisyon olarak çok güzel yakalamışın ama.Kartposttallık resimler. Tebrik ederim.

Tesekkurederim dostum tripod kullanmadan cekim yaptim o yuzden egrilik var. Contrast ayarini yukseltiyorum cekimlerde hosuma gidiyor renklerin doygun olmasi bakalim daha yeni basladim daha iyi fotolar paylasacagim sizlere. Bide arka fondaki detaylari nasil belirgin yapabilirim? Odakla mi alakali bu dedigin ?

• quote:

quote:

quote:

Tesekkurederim dostum tripod kullanmadan cekim yaptim o yuzden egrilik var. Contrast ayarini yukseltiyorum cekimlerde hosuma gidiyor renklerin doygun olmasi bakalim daha yeni basladim daha iyi fotolar paylasacagim sizlere. Bide arka fondaki detaylari nasil belirgin yapabilirim? Odakla mi alakali bu dedigin ?

odaklama ile alakası var. f değeri nedir araştır. f değerini yüksek ve düşük olarak aynı konuyu çek. İlk fotoğrafta odaklama barakaya yakın sanırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

odaklama ile alakası var. f değeri nedir araştır. f değerini yüksek ve düşük olarak aynı konuyu çek. İlk fotoğrafta odaklama barakaya yakın sanırım.

evet ilk resimde barakaya yakın hatta barakanın suya vuran yansımasına odaklamak istedim aslında , bu kadar yapabildim .

neyse ben onu iyice bir araştırıp çekimlere devam ediyim

• Ben de yeni fotoğraf makinesi alacağım da. NX300 kullanlar memnun mu acaba?
  • nx1000'de seçici renk özelliğim aktif değil. seçici rengi seçip çekim yapamıyorum. daha önce kullanmıştım ama tekrar kullanamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
  • standart kitli almak istemeyen için güzel bir firsat olduğunu düşünüyorum.sipariş etmiştim bugün elime geçti sıkıntısız fiyat çok iyi

http://tripodfoto.com/urun.php?PID=6453

30 mm için ise n11 de uygun fiyatlar var özellikle çekle filan yurtdışı fiyatın altına geliyor. ondan da almış bulunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafalkoc123

Ben de yeni fotoğraf makinesi alacağım da. NX300 kullanlar memnun mu acaba?

Çok hem de. Sensör büyük!!
  • NX-300 sensörü iyi, iyi foto veriyor da makinanın kasa tipi(hadi o zevk meselesi , tartışılır kimi beğenir kimi beğenmez) hele ki malzeme kalitesi baya bi iyi hissi vermekten uzak. Bugün Sony Nex-5000'e de baktım, aynen dandik plastik hissi veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

NX-300 sensörü iyi, iyi foto veriyor da makinanın kasa tipi(hadi o zevk meselesi , tartışılır kimi beğenir kimi beğenmez) hele ki malzeme kalitesi baya bi iyi hissi vermekten uzak. Bugün Sony Nex-5000'e de baktım, aynen dandik plastik hissi veriyor.

Ben NX300 için sizin gibi düşünmüyorum. Oldukça kaliteli bence.

• nx300 ile nx3000 farkı nedir
  • quote:

quote:

NX-300 sensörü iyi, iyi foto veriyor da makinanın kasa tipi(hadi o zevk meselesi , tartışılır kimi beğenir kimi beğenmez) hele ki malzeme kalitesi baya bi iyi hissi vermekten uzak. Bugün Sony Nex-5000'e de baktım, aynen dandik plastik hissi veriyor.

Nesi hocam ? :) Kompile demiş gibi oldunuz. Fakat NX-300'ün gövde malzemesinden çok daha kaliteli bir sürü makina var yani. Hani gövdenin malzeme kalitesinden konuşur iken de yok sensörü büyük, yok dokunmatik ekranı var, lcd çözünürlüğü büyük vb. gibi detayların dışında bir konu.

• quote:

quote:

quote:

Nesi hocam ? :) Kompile demiş gibi oldunuz. Fakat NX-300'ün gövde malzemesinden çok daha kaliteli bir sürü makina var yani. Hani gövdenin malzeme kalitesinden konuşur iken de yok sensörü büyük, yok dokunmatik ekranı var, lcd çözünürlüğü büyük vb. gibi detayların dışında bir konu.

Piyasadaki DSRL'ların çoğu adi plastikten bence.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.