Şimdi Ara

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
21
Favori
28.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HB'de 599 TL ye 9-27mm ile birlikte fiyat var. Fiyat uygun mudur ?
  • HazzaR kullanıcısına yanıt
    Avrupatr denilen sitede 450 lira ve ara ara stoğa giriyor. Yine sıcakfırsatlardaki konusunda ürün eline ulaşıp da fikir değiştirenlerden temin edebilirsiniz.
  • 9mm pancake distorsiyon biraz fazla gibi. Lightroom'da düzelttim ancak sağdan soldan çok kırpıldı ve kompozisyon bozuldu, bende düzeltmeyi iptal ettim. 9-27mm lensin 9mm de distorsiyon nasıl?

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme
    [url=https://flic.kr/p/C55eT7]
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Ben hiç rahatsız olmadım şimdiye kadar. Aklıma bile gelmedi distortion ama çok fazla belli edecek fotoğraflar da çekmedim açıkçası. Test fotoğrafları çekerim yarın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

9-27mm'li kit sadece 100 lira daha fazla normalde. Nerede 2 katı fiyatla satılıyor? 9-27mm piyasada çok azaldığı için uçuk fiyatlara satanlar olabilir. N11'de kargo dahil 594 lira ve yanında birkaç hediye de veriyor. Bu arada adaptörü 210 liraya kim satıyor?

9-27mm boyut harici çok daha mantıklı tabii ki. OIS başlı başına önemli bir özellik zaten.

Ben adaptörün pahalı olduğunu ve çoğu kişiye hitap etmeyeceğini ama benim açımdan avantajlı olduğu için kullandığımı söyledim. Ben adaptörü 100 liraya aldım mesela ve elimde NX lensler de olunca çok mantıklı oldu. Yoksa tabii ki hem adaptör hem de NX lensleri toplam alınca fiyat yüksek oluyor. Adaptör biraz ekstrem bir durum yani. 2.7 crop faktörü kullanmak isteyen kişiler alabilir fakat öyle bir amacı olmayanlar o kadar para vereceğine NX300 gibi modellere de yönelebilir çünkü fiyat oralara çıkıyor. Eğer adaptör alınırsa ilk alınacak lens olarak 30mm F/2'yi önerebilirim. İnanılmaz keskin ve başarılı bir lenstir. Piyasada diğer sistemler de dahil olmak üzere f/p olarak en iyi lens olduğunu düşünüyorum. Keskinlikte de aynı şekilde. 9mm+17mm f/1.8 gibi bir kombinasyon da yapılabilir.

samsung nx mini'de tüm nx lensleri kullanılabilir mi. uyumluluk ve performans sorunları var mıdır. ikinci olarak bahsedilen adaptöre baktım. korkunç bir fiyatı var.

Teknosa: 207 lira
    http://www.teknosa.com/urunler/135176379/samsung-nx-mini-lens-adaptoru?gclid=CI--1drb2MkCFQIOwwodZwgCmQ

Bunun yerine ebay'deki samsung nx lens benzerleriyle veya diğer başka markaların lenslerini takmayı sağlayacak adaptörler alsak olur mu. uyumlu çalışır mı veya gelecekte problem yaşanır mı?

Ebay: Replika adaptörler (30-100 Lira)
    http://www.ebay.com/sch/Generic-Lens-Adapter-for-Samsung-NX-Camera/30059/bn_314734/i.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 13 Aralık 2015; 13:25:26 >

• boombip kullanıcısına yanıt
    Ebaydeki o adaptörler adlarından da anlaşılacağı üzere farklı markaların mountlarını NX mounta çevirmeye yarıyorlar. Nx Mini ise NX-M mounta sahip.

• Teknoloji market geçinen Bimeks'ten 17mm lens siparişi verdim, sipariş verdiğim sırada stok görünmesine rağmen stok yok diye siparişi iptal ettiler, 2. defa sipariş verdiğimde stok kritik seviyeye düşmüş görünüyordu, sistemleri siparişii kabul etti ve kredi kartından parayı çekti, ertesi gün yine aynı şekilde stok olmaması sebebi ile iptal ettiler, adamlar daha stoklarında ne olduğundan habersiz, madem stokta yok neden siparişe izin veriyorsun. Bu lensi uygun fiyatlı bulabileceğimiz bir yer var mıdır? İnternette aratınca pek fazla bir bilgiye ulaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Teknoloji market geçinen Bimeks'ten 17mm lens siparişi verdim, sipariş verdiğim sırada stok görünmesine rağmen stok yok diye siparişi iptal ettiler, 2. defa sipariş verdiğimde stok kritik seviyeye düşmüş görünüyordu, sistemleri siparişii kabul etti ve kredi kartından parayı çekti, ertesi gün yine aynı şekilde stok olmaması sebebi ile iptal ettiler, adamlar daha stoklarında ne olduğundan habersiz, madem stokta yok neden siparişe izin veriyorsun. Bu lensi uygun fiyatlı bulabileceğimiz bir yer var mıdır? İnternette aratınca pek fazla bir bilgiye ulaşamadım.

Benim de dikkatimi çekmişti ürünün sadece bimekste olması ve uygun fiyatı . Meğer yokmuş hala stokta var olarak görünüyor işin ilginç tarafı .

quote:

İstanbul Levent Metrocity ***
    *** işareti bulunan mağaza(lar)da sadece teşhir ürünü vardır.

Bu mağazayı bi arayın isterseniz hocam

• CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Teknoloji market geçinen Bimeks'ten 17mm lens siparişi verdim, sipariş verdiğim sırada stok görünmesine rağmen stok yok diye siparişi iptal ettiler, 2. defa sipariş verdiğimde stok kritik seviyeye düşmüş görünüyordu, sistemleri siparişii kabul etti ve kredi kartından parayı çekti, ertesi gün yine aynı şekilde stok olmaması sebebi ile iptal ettiler, adamlar daha stoklarında ne olduğundan habersiz, madem stokta yok neden siparişe izin veriyorsun. Bu lensi uygun fiyatlı bulabileceğimiz bir yer var mıdır? İnternette aratınca pek fazla bir bilgiye ulaşamadım.

Mesajınızı okuyunca kontrol ettim bana da ayni şeyi yapmışlar. Kritik stok diye hatirlatip siparişi onayladılar şimdi iptal görünüyor. Bulmak zor olacak bu lensi, yurtdışından temin edicem mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 19 Aralık 2015; 14:05:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• shimoda kullanıcısına yanıt
    Tahmin etmiştim lensin biteceğini hatırlarsınız :( Teşhir de olsa kaçırmayın derim. Ben Bimeks'te 9 mm lensi teşhir ürünü olduğu için 99 liraya aldım. Teshir diye satıyorlardı ama kapalı kutu idi :)

Sabah uğrayıp kontrol ettim, kilitli cam vitrinde duruyodu ve tertemizdi, üzerinde parmak izi dahi yoktu, kaçırmadım tabi ki:) yalnız lens gerçekten muhteşem, f1.8 de bokeh etkisi çok kuvvetli değil ancak 200 iso altı ayarlarda düşük ışık performası çok iyi

• Edecek küfür bulamıyorum bunlara. Yedikleri nane yetmiyormuş gibi ucret iade isleminden dolayi şimdi bunların ismini aylarca kart ektresinde görücem, gördükçe de küfrü bi daha basıcam. Çok sinirlendim ya..

Benim ekstre tam çorba oldu 2 eksi, 3 artı taksit. İşin garibi hala 2 adet stok görünüyor. Yarın telefon aç istersen
  • Bugün eve dönerken denemelik çektiğim bir kaç kare, JPG olarak çekildiler, Lightroom'da küçültüldü ve imza eklendi.
    Station by Oktay Al, on Flickr

Street 1 by Oktay Al, on Flickr

House by Oktay Al, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 19 Aralık 2015; 23:46:50 >

• quote:

Bugün eve dönerken denemelik çektiğim bir kaç kare, JPG olarak çekildiler, Lightroom'da küçültüldü ve imza eklendi.
    Station by Oktay Al, on Flickr

Street 1 by Oktay Al, on Flickr

House by Oktay Al, on Flickr

PM attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 29 Aralık 2015; 10:18:39 >

• 17mm lens takılı ve 9-27mm lens takılı boyutlar.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/180038/83fd4072-1f05-40c3-a72c-0ffd56b6a044.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/180038/235cfff5-1c65-428c-8412-2b253dd92ca8.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shimoda -- 22 Aralık 2015; 13:08:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

Merhaba;

İyi ki almamışım şuan beyaz ve yeşil 400 TL. Memnunsanız alacağım
  • quote:

quote:

Merhaba;

İyi ki almamışım şuan beyaz ve yeşil 400 TL. Memnunsanız alacağım

Memnun değiliz çok kötü bir makine.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.