Şimdi Ara

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
22
Favori
28.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kutay86

2 gün önce ereyon.com dan sipariş ettiğim nx mini 9-27 fotoğraf makinesi bugün elime ulaştı,deneme için 15-20 fotoğraf çektim ve çok beğendim.Nikon D5100 ve Sony A6000 im var,sadece yüksek iso değerlerinde Nikon ve Sony den geri kalıyor ama düşük iso değerlerinde kalite çok iyi.Bu fiyata alınacak en iyi cihaz,tavsiye ederim

iso kaça kadar idare eder?
  • unsalneo kullanıcısına yanıt
    1600 iso ya kadar gayet iyi,3200 iso değerinde aps sensörlü makineden geri kalıyor ve kalite düşüyor
  • quote:

1600 iso ya kadar gayet iyi,3200 iso değerinde aps sensörlü makineden geri kalıyor ve kalite düşüyor

Hocam lens almak istiyorum ancak türkiye de sitelerde lens filan bulamıyorum özellikle 17mm bulmak istiyorum ama yok. Ancak teknosada ki adaptörü bulabildim henüz. Siz nereden alıyorsunuz.
  • EBay, Amazon vs. üzerinden alabilirsiniz. Makinaya birdenbire yoğun talep olunca ortalıkta lens kalmadı sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merbaba arkadaslar ben yazin media markt in sitesinden bu makineyi aldim. Hic anlamam fotograf makinelerinden. Lens adaptor gibi terimler bana cok yabanci. Kolay ve kampanyali makine istiyordum bunu onerdiler. Yazdan beri sorunsuz kullandim ama simdi iki farkli sorun cikardi. Oncelikle her zaman mobile link ile Baglandigim telefonuma baglanmamaya basladi. Ama baska telefonlara baglaniyordu. Simdi bir kac gundur lens kilidini acmak icin halkayi cevirin yaziyor. Lens zaten acik. Ama algilamiyor. Fotograf bile cekemiyorum artik. Bu sorunla karsilasan oldu mu. Neden oluyor olabilir ve ne yapmam lazim acaba. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merbaba arkadaslar ben yazin media markt in sitesinden bu makineyi aldim. Hic anlamam fotograf makinelerinden. Lens adaptor gibi terimler bana cok yabanci. Kolay ve kampanyali makine istiyordum bunu onerdiler. Yazdan beri sorunsuz kullandim ama simdi iki farkli sorun cikardi. Oncelikle her zaman mobile link ile Baglandigim telefonuma baglanmamaya basladi. Ama baska telefonlara baglaniyordu. Simdi bir kac gundur lens kilidini acmak icin halkayi cevirin yaziyor. Lens zaten acik. Ama algilamiyor. Fotograf bile cekemiyorum artik. Bu sorunla karsilasan oldu mu. Neden oluyor olabilir ve ne yapmam lazim acaba. Yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler.

• rabtor R kullanıcısına yanıt
    Lensi söküp yeniden takmayı denediniz mi? Kontaktörler tam temas etmiyor olabilir. Eğer yine olmazsa bataryayı söküp 15-20 saniye bekledikten sonra takıp tekrar deneyin.
  • quote:

2 gün önce ereyon.com dan sipariş ettiğim nx mini 9-27 fotoğraf makinesi bugün elime ulaştı,deneme için 15-20 fotoğraf çektim ve çok beğendim.Nikon D5100 ve Sony A6000 im var,sadece yüksek iso değerlerinde Nikon ve Sony den geri kalıyor ama düşük iso değerlerinde kalite çok iyi.Bu fiyata alınacak en iyi cihaz,tavsiye ederim

Hocam ben de bir ara a6000 alma çabalarına girmiştim fakat vakit ayıramadım. Fiyatını 1-2 haftadır takip ettikçe nx mini alasım geliyor. Bisikletçiyim. Yanımda taşımayı düşünüyorum aslında. Formanın arka cebine atıp gitmeyi istiyorum fakat 9mm kit kalmadığı için 9-27 almam gerekecek ve taşıma sıkıntılı olacak gibi geliyor.

• ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Evet lensi yeniden defalarca cikarip taktim. Bataryayi da cikarip taktim. Ama hic bi degisiklik olmadi :(

Bu lens bende yok, ilgili sayfada şöyle bir talimat var.

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme
    Bu makinayı almayı düşünüyorum,fakat sorun yaşamanız düşündürdü.Umarım basit sorunlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİRUKO -- 19 Ocak 2016; 12:46:15 >
  • FİRUKO kullanıcısına yanıt
    Direkten dönmüşsün

Biz sorunsuz kullanıyoruz ki anlaşıldığına göre arkadaşın ki de arıza değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 19 Ocak 2016; 12:50:40 >
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Bu semada yazanlar zaten bilinen. Aylardir kullaniyorum. Ama sanirim baska bir sorun var. Media markt in sitesinden almistim. Yurttan kendi evime cikimca kagitlari da kaybettim. Kime gostermeliyim.bilemedim. cok uzuldum. Tam aradigim makineydi. Son zamanlarda telefonumla da eslesmiyordu zaten. Nazar ettim makinemi. Tam taksitleri bitti makine ariza cikardi.

Normalde cok memnundum.. Canim makinem. Daha once iki ayri makine aldim. Hele nikon un androidli makinesini aldigimda gunlerce agladim. Magazadan ciktim eve geldim aninda pisman oldum. İade de almadilar. Bu makine cok iyi ama bu cikan sorun karsisinda ne yapmam lazim bilmiyorum.

Öncelikle üzülmeyin.Makinanız arızalanmış olabilir.Belki bir yazılım güncellemesi gerekiyor olabilir .
    Samsung teknik servisle iletişime geçin. Umarım kısa sürede sorununuz çözülecektir.

• herkese iyi forumlar.bu makinayi 9 27 lensi ile birlikte en uygun hangi siteden alabilirim. hepsiburada da 9 mm ile satiliyor malesef.

• Sahibinden.c sitesinde sıfır, faturalı ve garantili cihazlar var. 450-500 lira aralığında. Benim de dikkatimi çekti. Önce 17mm lens sonra 9-27mm lens bulmak zorlaştı. Gecen ilana çıkan 17mm yi ayni gün ikinci bakisimda göremedim. Kapanın elinde kalıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tesekkur ederim.Acaba nasil guncelleeme yapabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rabtor

Tesekkur ederim.Acaba nasil guncelleeme yapabilirim.

Samsung i-launcher programını bilgisayara kurup makinanızı sarj aletinin usb kablosu ile bağlayın. Priogram yazılımınızı kontrol ederek gerekiyorsa güncellemesini yapmak için sizi yönlendirecektir.
  • Cok tesekkurler. Belki guncelleme ile duzelir. Deneyecegim insallah.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.