Şimdi Ara

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
22
Favori
28.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nx mini 9mm de kaç derece açı ile resim çekiyor arkadaşlar ? mesela galaxy s5 kullanıyorum onun arka kamerasından daha geniş açı çekebilirmi ?
  • Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    35mm karşılıları;
    Nx-mini 9mm ---> 24mm vs S5 ---> 31mm
    Bu durumda Nx-mini daha geniş açı çeker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

nx mini 9mm de kaç derece açı ile resim çekiyor arkadaşlar ? mesela galaxy s5 kullanıyorum onun arka kamerasından daha geniş açı çekebilirmi ?

Nx mini 9 mm ile daha geniş açı demek cep telefonlarından

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nx-mini 9mm ile çekilmiş bir fotoğraf
     SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme
    Street 158 by ARroWCoLT, on Flickr

• Bir 9mm örneği de ben vereyim.

SAMSUNG NX MİNİ Mini İnceleme
    Ankara Park Lake by catacombet, on Flickr

• Samsung NX Mini 9-27mm Lens + samsung nx 45mm lens alsam işimi görür mü?

Tüm nx lensleri uyum sağlıyor mu miniye? yoksa miniler için özel lensler mi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: majesticbear

Samsung NX Mini 9-27mm Lens + samsung nx 45mm lens alsam işimi görür mü?

Adaptör alıyorsunuz, o adaptör aracılığı ile uyumlu hale geliyor. Yoksa hiçbir lensi uymuyor.
    http://www.teknosa.com/urunler/135176379/samsung-nx-mini-lens-adaptoru
    http://www.hepsiburada.com/samsung-mount-adaptor-nx-mini-icin-ed-ma4nxm-pm-ftobjsamnxmntadp

• jiddi kullanıcısına yanıt
    her yerde tükenmiş ama zor bulunuyor sanırım tüh
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Adaptör alıyorsunuz, o adaptör aracılığı ile uyumlu hale geliyor. Yoksa hiçbir lensi uymuyor.
    http://www.hepsiburada.com/samsung-mount-adaptor-nx-mini-icin-ed-ma4nxm-pm-ftobjsamnxmntadp

http://www.klasfoto.com.tr/Samyang-T-Mount-Adaptor-Samsung-NX-Uyumlu,PR-26346.html

bunlar iş görür mü?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

http://www.klasfoto.com.tr/Samyang-T-Mount-Adaptor-Samsung-NX-Uyumlu,PR-26346.html

bunlar iş görür mü?

Nayır ! Böyle direk o ürün değil ise kafadan bir şey almayın boşa gider paranız. Bunu bilmiyorum amma samyang T dediğine göre o mount lensleri NX gövdeye uyarlıyordur, dolayısı ile mini için bir hiç bu.
    Size gereken adaptörün kodu var o verdiğim linklerde. Dikkat ederseniz "MA4NXM" , bunu e-bay2da aratın ve fiyatını görün

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XED-MA4NXM.TRS0&_nkw=ED-MA4NXM&_sacat=0

Mesela... hani en olmadı e-bay'dan alınır. TR'den birisi 150 us$'a satıyor :) Ne de olsa Asya ülkelerinde halen Samsung'lar aynı fiyattan satılmakta. İlginç bu Samsung da, sanki USA ve Avrupa'dan çekilmiş. Asya'da 600-700 us$'lara Samsung NX 500'ler satılıyor halen.

• quote:

Samsung NX Mini 9-27mm Lens alırsınız. Mini için özel lens var;

aşağıdaki siteden 17mm f1.8 alırsınız.

https://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=14024

17mm f1.8 aldıktan sonra 45mm f.18 lens + dönüştürücü masrafına hiç gerek yok. Zaten açısıda çok dar olur.

• majesticbear M kullanıcısına yanıt
    NX-M Mount adaptör arıyorsanız bende var, elimdeki NX Mini seti dağıtınca bir tek o kalmıştı. Sıfır sayılır, iş ve okul yoğunluğundan unutmuştum, almak isterseniz irtibata geçebilirsiniz.
  • nx mini sistem için 3 lens var:

9-27 mm
    9 mm F:3.5
    17 mm F:1.7

öte yandan nx to nx mini adaptörü alırsanız nx sistem lenslerin tümünü otofokus olarak kullanmak imkanını elde ediyorsunuz. Ayrıca geniş bir lens yelpazesi sizi bekliyor.
    Zaten nx mini lensleri iyice karaborsa oldu bulmak neredeyse imkansız.
    Bence 9-27 lens olmazsa olmaz. OİS özelliği ile, keskinlik ve uygun boyutu ile tam bir günlük lens
    Bulabilirseniz 9 mm yi de alın. Zira NX Mini artı 9mm cepte taşımak için muhteşem bir kombinasyon. Neredeyse cep telefonu boyutları ile pantalon arka cebinde taşıyabilirsiniz (üzerine oturmayın yalnız! Zira ben oturdum ve 9mm lens mevta....)
    17mm ye gelince bende var ve güzel bir lens.
    ANcak yukarıda belirttiğim adaptörünüz varsa 17mm yerine kolay ve ucuza bulabileceğiniz nx 20mm F:2,8 30mm F:1,8 45 mmF:1,8 setini alıp otofokus olarak kullanabilmek çok güzel olur.
    Hatta 50-200 lensi bu adaptör ile OİS özelliğini de devreye alarak kullanabilirsiniz! Acayip bir teleniz olacak! Böylece 135-540mm ye tekabül eden ve üstelik OİS özellikli bir tele-zoom lensiniz olacak.
    Flickr da nxmini artı nx 60mm macro ile çekilmiş muhteşem fotoğraflar var. Bilindiği gibi NX mini sistemin macro lensi yok. Macro merakınız varsa yine mecburen şu bahsettiğim adaptör ve nx 60 mm lensi alablirsiniz.
    Bende bu adaptör var ve çok memnunum.
    Ayrıca pentax K Bayonet lensleri NXmini ile kullanmak üzere yapılmış orijinal bir adaptör daha var. Malum bir ara Samsung , Pentax ile beraber çalışmış ve bu bayoneti birlikte kullanmışlardı.
    Ancak bu adaptör ne yazık ki otofokus imkanı vermiyor. Mecburen manuel fokus kullanacaksınız. Ben denedim ve fakat nx mini ile manuel fokus çalışmakta zorlandım.
    Şu aralar sahibinde sitesinde çok cazip nxmini makineler var.
    Kaçırmadan almak lazım.
    Bence ileride çok aradan klasik parçalar olacak

• Foto Zeynep' te
    NX Mini 17mm 399TL
    NX 16 mm 499TL
    NX 20 mm 499TL
    NX 45mm 399TL
    NX 50-200 OİS 599TL

NX Mini 17mm nin avantajı OİS olması
    sahibinden sitesinde 30mm F:2 lens 350 TL
    Zaman zaman çok hesaplı lensler düşüyor sahibinden sitesine

Bence bir adaptör alın sonra siteyi takip edin NX sistem lensler hesaplı düştükçe tamamlarsınız
  • 17mm güzel opsiyon, tele için adaptörle 50-200 de başka makinelerde kolay kolay ele geçmez bir opsiyon. Diğer opsiyonlar bu cihaz için garip oluyor. 30mm-45 mm nx lensler nx minide kullanıldığında çok dar bir alanı kadraja sığdırıyorlar ki mesela ev içinde portre hariç foto çekmeniz imkansız.

NX mini de 50-200 ü denedim ve bir yumurtayı 2-3 metreden kadraja sığdırabiliyor ki bu çok ciddi bir yakınlaştırma potansiyeli demek. Kuş meraklıları için sanırım en ucuz yollu ve kaliteli opsiyon bu oluyor.

NX-m adaptör, 45 mm lens, çok çok az kullanılmış nx3000 makine, yine nx mini için orijinal batarya ve harici şarj adaptörü var elimde. İhtiyacı olanlar değerlendirsinler.
  • Arkadaşlar nx mini için omuz askısı arıyorum. Fakat bulduklarım hep deri. Hayvansal ürün kullanmadığım için alamıyorum.

Deri olmayan askıyı nereden bulabilirim?
  • quote:

Arkadaşlar nx mini için omuz askısı arıyorum. Fakat bulduklarım hep deri. Hayvansal ürün kullanmadığım için alamıyorum.

Deri olmayan askıyı nereden bulabilirim?

Nx minide tek halka var boyun askısı için ceket kılıf lazim oda deri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahibinen sitesinde 100TL ye 9-27 lens görünce iki adet sipariş ettim.
    Kargo hemen geldi ama açtığımda 2 yerine 5 adet lens çıktı!
    Hemen denedim birisini.
    Çalışmıyordu!
    Lens kilidi kapalı mesajı veriyor makineye görüntü gitmiyordu.
    Diğerlerini de denedim birisi sadece 20mm de AF yapıyor, birisi sadece 9 mm de AF yapıyor kalan açılarda AF yapmayı reddediyordu.
    Canım sıkıldı satıcıya mesaj attım
    Şaşırdı ama göndermenize bile gerek yok paranızı iade edebilirim deyince samimiyetine bakarak eve götürüp diğer gövdemde deneyeyim dedim.
    Akşam eve geldim diğer gövdeye takarak denedim sonuç aynıydı.
    Satıcıya mesaj attım.
    Elinde gövde olmadığı için deneyemeden gönderdiğini fakat para iadesini yapacağını söyledi.
    Bİr kez daha satıcının samimiyet beni etkiledi.
    Lensin birinin arka bayonetini açmaya karar verdim
    Üç vida söktüm kapağı çıkardım
    arkada üç adet turuncu renkli kauçuk parça/tampon bulunduğunu ve bunların deforme olduklarını farkettim.
    Bu kauçukları bir cımbızla kolayca söktüm
    Vidaları taktım ve lensi gövdeye taktım
    Lens çalışıyordu!
    Basit bir işlemle sorun çözülmüştü.
    Her açıda denedim AF yapıyordu
    Lens Kilidi kapalı uyarısı gitmişti.
    Bu kauçuk tamponların eksikliğini hissedeceğim bir emare yoktu!
    Heyecanla diğer lenslere de aynısını denedim
    Bir lenste mekanik ciddi bir arıza vardı ve 9mm den sonrasına dönmeyi reddediyordu.
    Ancak 5 lensten 4 ünü bu usulle çalıştırmayı başardım.
    Tıkır tıkır çalıştılar
    OİS fonksiyonları da çalışıyordu.

Satıcıya durumu bildirdim.
    Arkadaş hiç bir lensi iade etmeme gerek olmadığını ve ayrıca çalışır durumda yeni iki lens daha gönderebileceğini tekrar etti.
    İyi niyetli ama belki de bu lensleri tanımayan veya dediği gibi elinde gövde olmadığı için denemeden göndermiş bir arkadaş vardı yanı muhatap olarak.
    Sonuçta tam 4 adet çalışır lensten bahsettim,
    İkisini gönder bile demedi.
    Yarın yeni 9-27 gönderecek.
    9mm de varmış elinde ondan da gönderecek.

Ama ben bu iyiniyet karşısında aç gözlülük yapacak değilim.
    Netice elimde şimdilik 4 adet 9-27 lens var.
    Ve benim tarafımdan tamir görseler de iyi durumdalar, çalışıyorlar ve 100TL fiyatı da sonuna kadar hak ediyorlar.

Satıcıya da söyledim.
    İhtiyacı olanlara bunları satarsam size parasını gönderirim dedim.

Evet günün hikayesi böyle.
    Elimde iki (veya yarın başkaları gelecek olursa daha fazla) kullanmayacağım lens mevcut.
    İsteyen ve ihtiyacı bulunan arkadaşlara adedini 100TL den verebilirim.
    Parasını da doğrudan bu iyiniyetli satıcıya gönderirsiniz.

Ha, sonuçta bu söktüğüm üç minik kauçuk üretim fazlası (!) değil elbette
    Ama kesinlikle bir problem yok.

Tamamdır, ben razıyım diyene ucuza şahane lens işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: fipar

sahibinen sitesinde 100TL ye 9-27 lens görünce iki adet sipariş ettim.
    Kargo hemen geldi ama açtığımda 2 yerine 5 adet lens çıktı!
    Hemen denedim birisini.
    Çalışmıyordu!
    Lens kilidi kapalı mesajı veriyor makineye görüntü gitmiyordu.
    Diğerlerini de denedim birisi sadece 20mm de AF yapıyor, birisi sadece 9 mm de AF yapıyor kalan açılarda AF yapmayı reddediyordu.
    Canım sıkıldı satıcıya mesaj attım
    Şaşırdı ama göndermenize bile gerek yok paranızı iade edebilirim deyince samimiyetine bakarak eve götürüp diğer gövdemde deneyeyim dedim.
    Akşam eve geldim diğer gövdeye takarak denedim sonuç aynıydı.
    Satıcıya mesaj attım.
    Elinde gövde olmadığı için deneyemeden gönderdiğini fakat para iadesini yapacağını söyledi.
    Bİr kez daha satıcının samimiyet beni etkiledi.
    Lensin birinin arka bayonetini açmaya karar verdim
    Üç vida söktüm kapağı çıkardım
    arkada üç adet turuncu renkli kauçuk parça/tampon bulunduğunu ve bunların deforme olduklarını farkettim.
    Bu kauçukları bir cımbızla kolayca söktüm
    Vidaları taktım ve lensi gövdeye taktım
    Lens çalışıyordu!
    Basit bir işlemle sorun çözülmüştü.
    Her açıda denedim AF yapıyordu
    Lens Kilidi kapalı uyarısı gitmişti.
    Bu kauçuk tamponların eksikliğini hissedeceğim bir emare yoktu!
    Heyecanla diğer lenslere de aynısını denedim
    Bir lenste mekanik ciddi bir arıza vardı ve 9mm den sonrasına dönmeyi reddediyordu.
    Ancak 5 lensten 4 ünü bu usulle çalıştırmayı başardım.
    Tıkır tıkır çalıştılar
    OİS fonksiyonları da çalışıyordu.

Satıcıya durumu bildirdim.
    Arkadaş hiç bir lensi iade etmeme gerek olmadığını ve ayrıca çalışır durumda yeni iki lens daha gönderebileceğini tekrar etti.
    İyi niyetli ama belki de bu lensleri tanımayan veya dediği gibi elinde gövde olmadığı için denemeden göndermiş bir arkadaş vardı yanı muhatap olarak.
    Sonuçta tam 4 adet çalışır lensten bahsettim,
    İkisini gönder bile demedi.
    Yarın yeni 9-27 gönderecek.
    9mm de varmış elinde ondan da gönderecek.

Ama ben bu iyiniyet karşısında aç gözlülük yapacak değilim.
    Netice elimde şimdilik 4 adet 9-27 lens var.
    Ve benim tarafımdan tamir görseler de iyi durumdalar, çalışıyorlar ve 100TL fiyatı da sonuna kadar hak ediyorlar.

Satıcıya da söyledim.
    İhtiyacı olanlara bunları satarsam size parasını gönderirim dedim.

Evet günün hikayesi böyle.
    Elimde iki (veya yarın başkaları gelecek olursa daha fazla) kullanmayacağım lens mevcut.
    İsteyen ve ihtiyacı bulunan arkadaşlara adedini 100TL den verebilirim.
    Parasını da doğrudan bu iyiniyetli satıcıya gönderirsiniz.

Ha, sonuçta bu söktüğüm üç minik kauçuk üretim fazlası (!) değil elbette
    Ama kesinlikle bir problem yok.

Tamamdır, ben razıyım diyene ucuza şahane lens işte...

Satıcı muhtemelen iade outlet lensleri bir yerlerden bulmuş ama denememiş. Samsung piyasadan çekildiği için teşhir ürünü olma ihtimalleride var. Bu kadar fazla sayıda bozuk nx mini lensi denemeden bulmuş ve satıyor olmasının sebebi ancak böyle bir hikayeye sahip olabilir. Elindeki lensleri en iyisi gittigidiyor gibi sitelere yada sahibindene getli koymak, tamir olduğunu belirtirsenizde alacak kişi bilerek alır, faydalanacak arkadaşlar elbet olacaktır. Satıcıda devamı varsa kendisininde bu yolla satmasını tavsiye edebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Batistuta kullanıcısına yanıt
    Bence outlet değilde, garantiden değişen arızalı lensleri bulmuş,
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.