Şimdi Ara

Samsung NP350V5C-S09TR Kullananlar? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
25.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: xsilein

quote:

Orijinalden alıntı: BooRocK1

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bilgisayarımda garip bir sorun var.hiç müzik falan açık değilken,hoparlörün çalışması için herhangi bir sebep yokken birden değişik,tiz bir ses çıkıyor,nasıl anlatacığımı bilmiyorum ama inanılmaz garip bir ses ve birkaç saniye sürüyor bu.sanki bozuk plak veya cd den çıkıyormuş gibi.sizde de böyle bir sorun var mı?

O sorunu bazen mikrofon acıkken yapabiliyo. O gelen fan sesi eger tahmin ettigim durumsa. Mikrofonu kapatın ses ayarlarından bi de öyle bakın bakalım bi fark olucak mı

normal durumda mikrofon zaten kapalı.o ses hoparlörlerden geliyor.hatta sesi kısıp yükselttiğimde o sesin de yüksekliği değişiyor.öyle sürekli olan bir ses değil bu zaten,2 kere başıma geldi.bir kaç gündür hiç olmuyor ama olunca da çok sinir bozucu bir hal alıyor.

Notebook üzerindeki hoparlörden mi geliyo ses?

Evet.

np350V5C SODTR modelini kullanıyorum. Bahsedilen tabak gıcırtısı gibi yakalış 4-5 saniye süren ses bende de çıkıyor. Müzik açık- kapalı olsun farketmiyor. Mikrofonun sesini şimdi kapattım .Bakalım bir daha olacak mı? En kısa zamanda da bir video çekmeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bilgisayarımda garip bir sorun var.hiç müzik falan açık değilken,hoparlörün çalışması için herhangi bir sebep yokken birden değişik,tiz bir ses çıkıyor,nasıl anlatacığımı bilmiyorum ama inanılmaz garip bir ses ve birkaç saniye sürüyor bu.sanki bozuk plak veya cd den çıkıyormuş gibi.sizde de böyle bir sorun var mı?

O sorunu bazen mikrofon acıkken yapabiliyo. O gelen fan sesi eger tahmin ettigim durumsa. Mikrofonu kapatın ses ayarlarından bi de öyle bakın bakalım bi fark olucak mı

normal durumda mikrofon zaten kapalı.o ses hoparlörlerden geliyor.hatta sesi kısıp yükselttiğimde o sesin de yüksekliği değişiyor.öyle sürekli olan bir ses değil bu zaten,2 kere başıma geldi.bir kaç gündür hiç olmuyor ama olunca da çok sinir bozucu bir hal alıyor.

Evet.

np350V5C SODTR modelini kullanıyorum. Bahsedilen tabak gıcırtısı gibi yakalış 4-5 saniye süren ses bende de çıkıyor. Müzik açık- kapalı olsun farketmiyor. Mikrofonun sesini şimdi kapattım .Bakalım bir daha olacak mı? En kısa zamanda da bir video çekmeyi düşünüyorum

Ben o sorunun kaynağını buldum.Donanımhaber.com açıkken geliyor,kapalıyken ses gelmiyor;ama neden çıkıyor bilmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet.

Ben o sorunun kaynağını buldum.Donanımhaber.com açıkken geliyor,kapalıyken ses gelmiyor;ama neden çıkıyor bilmiyorum.

burada para şangırtısı gibi bir ses çıkartan reklam var.. ses oradan geliyor...

bu arada bu Samsung PC den almak istiyorum , sorunu olan memnun olmayan var mı .. tavsiye edermisiniz.. 1500 tl ye düşmüş...

http://www.gold.com.tr/U209484/Samsung-NP350V5C-S0ETR-Ci5-3210M-2-50Ghz-6GB-750GB-15-6inc-2GB-VGA-Win8-Notebook

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: Skalpell

Merhaba arkadaşlar bugün Gold dan bu bilgisayarı alarak aranıza katılmuş bulunmaktayım. Burdan öğrendiğim pili %100 dolu bırakmama ve %30 un altında kullanmama uyarılarını alırken ordaki arkadaşa sorduğumda yok ya telefon gibi kullanacaksın dolana kadar prizde tut dolunca çıkart. Doldur boşalt yap dedi. Hangi yöntem bataryanın ömrünü uzatır arkadaşlar kafam karıştı şimdi?

Birde şu an neler yapmam bana fayda sağlar neler önerirsiniz, şu an recovery ile yedekleme yapmak ile meşgul bilgisayar. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? İlk notebook um

Saçmalamışlar,%100 dolu olmasının bir zararı yoktur %80 tasarruf modu vardır onuda fişe takılıyken kullanabilirsin ama kullanmasanda olur ben hiç kullnmadım %100 doldurma diyenler tasarruf modlarını göz önüne alıyorlar çok uzun zaman o modda kullnırsan beslenemeyen hücreler zarar görebilir.Tavsiyem tam dolu olması sıkıntı oluşturmaz haftada 1 pil uyarı verene kadar hücrelerin beslenmesi açısından doldur boşalt yapman ve batarya üzerinde mümkün olduğunca fişe takılı kullnabilirsin tabiki bu değilki bataryada kullnam ama arkadaşının dediği gibi telefon gibi tak çıkar yaparsan kısa sürede öldürürsün pili sonuçta pilin belli bir doldur boşalt ömrü varıdr ve yıpranma sebebidir. Pili hiçbirzaman uyarı seviyesinin altına düşürme genelde samsunglar fabrika çıkışlı%7 ayarlıdır eğer düşürürsen makine kendini korumaya alır pilin yıpranmasına neden olabilir buda bir yıpranma sebebi,lion bataryaları istediğin seviyeden doldur boşalt yapabilirsin ama hücrelerin beslenemsi adına %10 seviyesine kadar indirin.

pil konusunda yanılıyorsunuz..

*** li-ion u dibine kadar bitirmek uzun vadede pile çok zararlıdır.. aslında %20 bile çok, pil %30 civarındayken şarja geçmek gereklidir...

*** li-ion u kullanmıyorsanız full şarj edip saklamak da uzun vadede pile çok zararlıdır, yani laptopta sürekli %100 dolu kalması ve sürekli pirize takılı olması pili dolu olarak saklamak anlamına gelir, pilin ömrünü azaltır..

*** li-ion pil uzun süre kullanılmıyorsa veya kullanılmayacaksa %40 dolulukla saklanması tavsiye edilir .. ( bu sebeple yeni li-ion satın aldığınızda hiç dolu gelmez- üretici %40 doluluk ile piyasaya sürer)

sanırım lenovo da "power management" içinde "Batarya Koruma Modu" diye bir mod var, pili %50 civarı dolu tutuyor, çok sık pil kullanmayanlar için yararlı ..
    laptop- pil sürekli prizde takılı bile olsa full dolup beklemiyor...

li-ion pilin 1 kez %50 kullansanız şarj etseniz, 2. gün yine %50 kullanıp şarj etseniz bunun toplamı %100 ettiği için bu 1 cycle sayılır, az kullanıp şarja takmak zararlı değildir, aksine dibine kadar bitirmek çok zararlıdır...

WINDOWS ayarı : (PİLİNİZİ KORUMAK İÇİN MUTLAKA BU AYARLARI DEĞİŞTİRİN:::)

notebook ta "kritik pil uyarısı" ve pc nin ne zaman ( pil ne kadar boşalınca ) " otomatik kapanma" moduna geçileceği default ayarları maalesef yanlış gelmektedir.. (eski ni-mh pillere göre yapılmıştır) %10 - % 5 civarlarına ayarlı geliyor..

li-ion pil kullananların şu ayarı yapması gereklidir;

(örnek Win 7 için)

Control Panel \ All Control Panel Items \ Power Options \ Edit Plan Settings \ change advanced power settings

burada pilinizin maksimum ne kadar boşalacağını belirten "battery " kısmına girip kritik seviyeleri %20 - %18 civarına çekin ..

orada 3 ayar var %.. lerle ifade edilen hepsini %20 - % 18 yapın...

bu arada bende bu PC den alacaktım ama buradaki problemleri okuyunca vazgeçtim...

• quote:

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar bugün Gold dan bu bilgisayarı alarak aranıza katılmuş bulunmaktayım. Burdan öğrendiğim pili %100 dolu bırakmama ve %30 un altında kullanmama uyarılarını alırken ordaki arkadaşa sorduğumda yok ya telefon gibi kullanacaksın dolana kadar prizde tut dolunca çıkart. Doldur boşalt yap dedi. Hangi yöntem bataryanın ömrünü uzatır arkadaşlar kafam karıştı şimdi?

Birde şu an neler yapmam bana fayda sağlar neler önerirsiniz, şu an recovery ile yedekleme yapmak ile meşgul bilgisayar. Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? İlk notebook um

Saçmalamışlar,%100 dolu olmasının bir zararı yoktur %80 tasarruf modu vardır onuda fişe takılıyken kullanabilirsin ama kullanmasanda olur ben hiç kullnmadım %100 doldurma diyenler tasarruf modlarını göz önüne alıyorlar çok uzun zaman o modda kullnırsan beslenemeyen hücreler zarar görebilir.Tavsiyem tam dolu olması sıkıntı oluşturmaz haftada 1 pil uyarı verene kadar hücrelerin beslenmesi açısından doldur boşalt yapman ve batarya üzerinde mümkün olduğunca fişe takılı kullnabilirsin tabiki bu değilki bataryada kullnam ama arkadaşının dediği gibi telefon gibi tak çıkar yaparsan kısa sürede öldürürsün pili sonuçta pilin belli bir doldur boşalt ömrü varıdr ve yıpranma sebebidir. Pili hiçbirzaman uyarı seviyesinin altına düşürme genelde samsunglar fabrika çıkışlı%7 ayarlıdır eğer düşürürsen makine kendini korumaya alır pilin yıpranmasına neden olabilir buda bir yıpranma sebebi,lion bataryaları istediğin seviyeden doldur boşalt yapabilirsin ama hücrelerin beslenemsi adına %10 seviyesine kadar indirin.

*** li-ion u dibine kadar bitirmek uzun vadede pile çok zararlıdır.. aslında %20 bile çok, pil %30 civarındayken şarja geçmek gereklidir...

*** li-ion u kullanmıyorsanız full şarj edip saklamak da uzun vadede pile çok zararlıdır, yani laptopta sürekli %100 dolu kalması ve sürekli pirize takılı olması pili dolu olarak saklamak anlamına gelir, pilin ömrünü azaltır..

*** li-ion pil uzun süre kullanılmıyorsa veya kullanılmayacaksa %40 dolulukla saklanması tavsiye edilir .. ( bu sebeple yeni li-ion satın aldığınızda hiç dolu gelmez- üretici %40 doluluk ile piyasaya sürer)

sanırım lenovo da "power management" içinde "Batarya Koruma Modu" diye bir mod var, pili %50 civarı dolu tutuyor, çok sık pil kullanmayanlar için yararlı ..

li-ion pilin 1 kez %50 kullansanız şarj etseniz, 2. gün yine %50 kullanıp şarj etseniz bunun toplamı %100 ettiği için bu 1 cycle sayılır, az kullanıp şarja takmak zararlı değildir, aksine dibine kadar bitirmek çok zararlıdır...

notebook ta "kritik pil uyarısı" ve pc nin ne zaman ( pil ne kadar boşalınca ) " otomatik kapanma" moduna geçileceği default ayarları maalesef yanlış gelmektedir.. (eski ni-mh pillere göre yapılmıştır) %10 - % 5 civarlarına ayarlı geliyor..

(örnek Win 7 için)

Control Panel \ All Control Panel Items \ Power Options \ Edit Plan Settings \ change advanced power settings

burada pilinizin maksimum ne kadar boşalacağını belirten "battery " kısmına girip kritik seviyeleri %20 - %18 civarına çekin ..

bu arada bende bu PC den alacaktım ama buradaki problemleri okuyunca vazgeçtim...

%10 seviyesine düşürmek sıkıntı vermez bu hücrelerin tamamiyle beslenmesiyle alkalıdır lion pillerin özelliği her kademede şarj yapabilirsiniz ama açıklamamı okuyun haftada bir hücrelerin beslenmesi açısından tabirini kullnırım sıksık doldur boşalt iyi değildir.Pili Tasarruf modunda uzun süre kullnmakta pek fayda sağlamaz bunları bizzat denedim eski bilgisayrlarımda şahsen pili full dolu kullnırım 2 sene dolamk üzere %12 yıpranma var onunda %5'i bilgisayar yanında olmamamdan dolayı bilgisayarın kendini kapatması senin dediğin olay bu bu yıpranma nedenidir nette böyle bir sürü makale var olabilir tecrübeylede sabitlemek lazım herşey teoriyle olmaz. Dediğin şekilde de kullndım 15 ayda servisten batarya almak zorunda kaldım bilmem anlatabildimmi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

quote:

quote:

(örnek Win 7 için)

%10 seviyesine düşürmek sıkıntı vermez bu hücrelerin tamamiyle beslenmesiyle alkalıdır lion pillerin özelliği her kademede şarj yapabilirsiniz ama açıklamamı okuyun haftada bir hücrelerin beslenmesi açısından tabirini kullnırım sıksık doldur boşalt iyi değildir.Pili Tasarruf modunda uzun süre kullnmakta pek fayda sağlamaz bunları bizzat denedim eski bilgisayrlarımda şahsen pili full dolu kullnırım 2 sene dolamk üzere %12 yıpranma var onunda %5'i bilgisayar yanında olmamamdan dolayı bilgisayarın kendini kapatması senin dediğin olay bu bu yıpranma nedenidir nette böyle bir sürü makale var olabilir tecrübeylede sabitlemek lazım herşey teoriyle olmaz. Dediğin şekilde de kullndım 15 ayda servisten batarya almak zorunda kaldım bilmem anlatabildimmi

üreticilerin açıkladığı bilgilere göre: li-ion pilleri %15-20 altına deşarj etmek pile fazla yüklenmek anlamında uzun vadede zarar verir ve tavsiye edilmez..

saklama koşulları ise:

%100 doluluk oranında saklanan bir li-ion pil her yıl %20 kapasitesini yitirir.

%40 doluluk oranında saklanan bir li-ion pil her yıl %4 kapasitesini yitirir.

(oda sıcaklığı verileridir - sıcak ortam pile daha zararlıdır.)

sürekli laptopta %100 takılı bekleyen pil için hiç kullanılmıyorsa haftada 1 kez %20 seviyesine kadar deşarj etmek iyidir.. ama en ideali kullanmıyorsanız %40 gibi bir şarjda saklamak daha fazla şarj etmemektir (lenovo da bu ayar mümkün - diğer üreticileri bilmiyorum..)

• http://forum.donanimhaber.com/m_70189545/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Buraya konu olarak açtım.Ama buradan devam edeyim madem.

Cd sini iso yapıp upload edebilecek yahut kargoyla gönderebilecek olan var mı? Çok zor durumdayım. Xp ile duruyorum.
  • Sorunum BooRock1 hocamın sayesinde çözülmüştür.
  • SAMSUNGUN BUTUN CİHAZLARINDA ISINMA SORUNU VARDIR VE EKRAN KARTI PROBLEMİ ÇIKIYOR GENELDE BUNUN SEBEBİ DE NOTENOOK KASA YAPISI FANIN ÇEVİRDİĞİ HAVA AKIMI KASA İÇERSİNDE GEZMİYOR SONRADA ANAKART ÇOK ISINIYOR ZATEN SAMSUNG ANAKARTI İNCE BURADA ANAKARTIN ESNEME PAYI ÇOK OLDUĞU İÇİNDE CHİP YERİNDEN OYNUYOR VE SONUÇ EKRAN KARTI ARIZASI ALMA TAVSİYE ETMİYORUM ALACAKSAN FUJITSU SIMENS CANAVAR GİBİ MAKİNE ARIZA NEDİR BİLMEZ ISINMA SORUNU YANINDAN BİLE GECMEZ KASA YAPISIDA COK SERT VE GUZEL TOSHIBAYA SU ANDA KAFA TUTUYOR FİYATI DA İYİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: mantiskanivore

SAMSUNGUN BUTUN CİHAZLARINDA ISINMA SORUNU VARDIR VE EKRAN KARTI PROBLEMİ ÇIKIYOR GENELDE BUNUN SEBEBİ DE NOTENOOK KASA YAPISI FANIN ÇEVİRDİĞİ HAVA AKIMI KASA İÇERSİNDE GEZMİYOR SONRADA ANAKART ÇOK ISINIYOR ZATEN SAMSUNG ANAKARTI İNCE BURADA ANAKARTIN ESNEME PAYI ÇOK OLDUĞU İÇİNDE CHİP YERİNDEN OYNUYOR VE SONUÇ EKRAN KARTI ARIZASI ALMA TAVSİYE ETMİYORUM ALACAKSAN FUJITSU SIMENS CANAVAR GİBİ MAKİNE ARIZA NEDİR BİLMEZ ISINMA SORUNU YANINDAN BİLE GECMEZ KASA YAPISIDA COK SERT VE GUZEL TOSHIBAYA SU ANDA KAFA TUTUYOR FİYATI DA İYİ

Nerden uydurdun bunları kaç makinesini kullndın 10'un üzerinde farklı modellerini kullnmış biri olarak dediklerinin hiçbiriyle karşılaşmadım,etrafımda kullanan sayısı bana bakıp aldı çoğu onlarda da sorun görmedim bu dediğim makinelerin çoğu 1 yılın üzerinde makineler kimisinin garantiside doldu imzamdaki makineyi kulnıyorum 2 sene dolmak üzere sıkıntı görmedim,her markada o sorunlar oluyor önemli olan kronik olmaması dediklerin yersiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mantiskanivore

SAMSUNGUN BUTUN CİHAZLARINDA ISINMA SORUNU VARDIR VE EKRAN KARTI PROBLEMİ ÇIKIYOR GENELDE BUNUN SEBEBİ DE NOTENOOK KASA YAPISI FANIN ÇEVİRDİĞİ HAVA AKIMI KASA İÇERSİNDE GEZMİYOR SONRADA ANAKART ÇOK ISINIYOR ZATEN SAMSUNG ANAKARTI İNCE BURADA ANAKARTIN ESNEME PAYI ÇOK OLDUĞU İÇİNDE CHİP YERİNDEN OYNUYOR VE SONUÇ EKRAN KARTI ARIZASI ALMA TAVSİYE ETMİYORUM ALACAKSAN FUJITSU SIMENS CANAVAR GİBİ MAKİNE ARIZA NEDİR BİLMEZ ISINMA SORUNU YANINDAN BİLE GECMEZ KASA YAPISIDA COK SERT VE GUZEL TOSHIBAYA SU ANDA KAFA TUTUYOR FİYATI DA İYİ

Nerden uydurdun bunları kaç makinesini kullndın 10'un üzerinde farklı modellerini kullnmış biri olarak dediklerinin hiçbiriyle karşılaşmadım,etrafımda kullanan sayısı bana bakıp aldı çoğu onlarda da sorun görmedim bu dediğim makinelerin çoğu 1 yılın üzerinde makineler kimisinin garantiside doldu imzamdaki makineyi kulnıyorum 2 sene dolmak üzere sıkıntı görmedim,her markada o sorunlar oluyor önemli olan kronik olmaması dediklerin yersiz.Markayı karalamaktan öteye geçmiyor diğer markaları araştırdınmı ki methettiğin fujitsu arkadaşımda vardı elinden çıkarmak için canı çıktı klavyesi dökülüyordu,o biçimde ısınıyordu.Kullanmadan yorum yapmayın sağdan soldan duyduklarınızla bir yere kadar gider.

• BEN NOTEBOOK TAMİRİ YAPIYORUM BGA CHİP DEĞİŞİMİ VE ELEKTRONİK ARIZALAR 12 SENEDİR BU İŞİ YAPIYORUM TECRUBEM OLMASA KONUSMAMEN KÖTÜ MARKA SAMSUNG DEMEDİM BEN SAMSUNGDAN ÖNCE HP-ACER-EXPER-CLEVO-CASPER VE SIRASI İLE SAMSUNG GELİYOR
  • Bu dizüstüne m-sata ssd disk takılabiliyor mu?
    24 ya da 32 GB?
    Sitesinde bu slot ile ilgili bilgi yok da...

Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: bucoskun

Bu dizüstüne m-sata ssd disk takılabiliyor mu?
    24 ya da 32 GB?
    Sitesinde bu slot ile ilgili bilgi yok da...

Saygılar..

Takılmıyor... Self servis oldu bu cevap ;))
    Bu vesileyle ben de bu NP350V5C-S09TR yi Yuriev den alarak katılmış bulunuyorum aranıza...
    Şu sıralar pek hareket de yok bu başlık altında.... Demek ki sorunlar çözülmüş ;)

Yuriev fabrika ayarlarına döndürerek göndermiş ancak ben alır almaz (adetimdir); macosx denedim.
    Ancak olmadı... Olması için de kastırmadım fazla.
    Ancak tüm partition ları uçurduğumdan yanında gelen Samsung DVD si ile yeniden kurulum yaptım.
    Böyle konfigürasyona sahip bir bilgisayarda win 7 home Basic gelmemeliydi!!
    Neyse ki 29 TL ye win 8 Pro ya geçme şansımız vardı ve bunu kullandım...
    Radeon ekran kartı beni baya bir kastırdı!!!
    Uzun bir mücadeleden sonra kazanan taraf ben oldum ;))
    Son olarak 2 slot un biri dolu olarak 4gb ile geliyor olması yüzümü güldürdü... 8gb ram sipariş ettim ve muhtemelen bundan sonra daha hiç bir ilave yapmam...

İyi forumlar,
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucoskun -- 23 Ocak 2013; 22:09:22 >

• NP350V5C-S09TR modelinde tam olarak hangi harddisk modeli bulunuyor acaba? Acil bilgi lazım.
  • Sakin alma 1 yılı geçmeden işlemcisinden ekran kartına varana kadar çöp oluyo ben aldım 2 yıl oldu şuan CS go yu bile 40 FPS oynuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysnkk123

Sakin alma 1 yılı geçmeden işlemcisinden ekran kartına varana kadar çöp oluyo ben aldım 2 yıl oldu şuan CS go yu bile 40 FPS oynuyorum

Cihaz bende de 3 yıldır mevcut. 3. yılında anakart arızası verdi ve harddiski yaktı.

Üzerinde bulunan harddiskin tam model kodu lazım sadece.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.