Şimdi Ara

SAMSUNG NP Serisi Veya??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SAMSUNG NP300E5A-S0FTR Modeli almak istiyorum fiyat performans olarak uygun buldum, tabii düşününce artıları eksileri var, ikinci seri bir 2450M İ5 işlemci artısı, 6 GB DDR3 Sistem Belleği 1 333 MHz (4 GB x 1 + 2 GB x 1) ikinci artısı olarak görüyorum aynı segment notebooklarda 4gb ddr3 default neredeyse , şimdi performans olarak sıkıntı yaratabilecek tek parça olarak gördüğüm ekran kartı o da kullanımdan kaynaklı olarak 2. dereceye atıyorum biraz, NVIDIA® GeForce® GT 520MX Graphics, Optimus™ teknolojisi , M serisine göre Nvidia sitesinde gerçekten %10luk bir performans gösteriyor ama 525m ve 540m diğer gt serilerine göre de bayağı düşük kalıyor alt segmentin en iyi ekran kartı teknolojisi olarak görüyorum,1 TB zaten bende var o yüzden 500gb yeter de artar bile, kısaca DARTY FİYAT 1349 uygun görüyorum siz ne dersiniz 1500'e ulaşmadan bu civarlarda başka tavsiyesi olan var mı acaba ??? Veya bu ürün nasıldır, son çıkan oyunları full oynayayım diye bir amacım yok şimdilik :)

• fiyatı fazla bu seviyede gt540m kart sahip leptoplar mevcut senin dediğin özelliklerde meselahttp://www.pcdepo.com/page.php?act=urunDetay&urunID=7280&name=lenovo-z570am-59-324763-notebook&ref=akakce&v=1.91.3
  • Şimdi işin donanımsal boyutunu geçip marka boyutuna inersek, ben 2002/2003 ' te bıraktım takibi, markaların notebooklarında mesela bazı arkadaşlarım acer,casper uzak dur diyorlar neden diyorum ya işte ıvır kıvır?
    Lenovo benim birebir aşina olduğum bir marka değil o konuda Lenovo'yu tavsiye eder misiniz kullanışlılığı,kasası, sonuçta iç aksamı belli intelden al parçayı koy gitsin, ramlari tedarik et koy yapıştır gitsin, Toshiba ile Casper arasındaki fark nedir veya Samsung ile Lenovo arasındaki ?
  • ben işin donanımsal kısmından bahsettim marka olarak düşünürsen lenovonun z570 modeli çok tutulan bir model ibm firmasıyla ortak üretimdir.mağazalarda bu modeller var gidip bakma şansın mevcut samsungun bu modellerini etrafımda çok arkadaşım kullanıryor sadece zaafı işin içinde oyunu düşünenler için ekran kartı olarak iyibir seçenek teşkil etmiyor onun dışındanda güzel modeller.casperde genelde sıkıntı veriyor bu tabi şans meselesi ama hemen olmasa bile bir çok kişide iler,ide donanımsal ve ısınma problemi olabiliyor yeni modellerinde bira daha az.acer'de kalite olarak biraz düzeltti diyebiliriz ama onlarda da belli başlı sıkıntılar var servis konusunda iyi değiller zorda kaldıklarında bizim kanunları pek takmıyorlar mahkemelik oluyorsun bu konuda lenovo serviside biraz öyle sadece olaya makine olarak bakmamak gerek herhangi bir sıkıntı olduğunda arkasında duruyorlarmı müşteri emenuniyeti ne ölçüde bakmak lazım bu memnuniyet serviten servise değişiyor.her marka toplama yapıyor sadece neyi yapar anakart yapılabilir oda bazı firmalarca yine hepsi yapmıyor soğutma sisteminin yapısı kasa sağlamlığı ve tasarımı bunlarda ayırt edici rol oynuyor.

• Pcdepo haricinde başka bir yerde göremedim o fiyatı z570Am yi bugün başka bir arkadaşıma almaya gidiyoruz samsungu orada araştırırım dartyde falan teknosada.
    Bimekste var görünüyor o da 1740 ara ara stoklarla da alakalı tabii bu durum.Gidip yerinde görmek lazım birkaç yer gezeceğiz anlaşıldı Teşekkür ederim vercenik53, kurcalamaya devam edeceğim, tabii 520mx ile gt540m arasında neredeyse performansta %40 oynuyor orta düzeye denk geliyor, lenovoyu araştıracağım görebildiğim biryer olursa aladabilirim.Benim standardım belli oldu

Intel® Core™ i5 İşlemci 2450M
    6 GB DDR3
    NVIDIA® GeForce® GT 540M
    500 GB
    15,6" HD LED Ekran (1 366 x 768)
    gerisi default zaten yok hdmi yok bilmem ne

Diğer önerilere de açığım bu arada max bütçe 1400/1500 :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.