Şimdi Ara

Klavyeye azicik su dokuldu ve farkli tuslar basiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
20.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun aksam saatlerinde Hp Pavilion DV6 Notebooka azicik islak elimle dokunmam sonucu bi sorun olustu.
    Enter tusunun az altina cok az su geldi.O.dan sonra klavye duzgun calisiyordu.

2-3 saat sonra actigimda tuslar farkli harflere basiyordu mesela

e harfine basinca. e3ee. gibi bisey cikiyor.Klavyede calismayan harf yok.Azicik su degdi diye bozulacagini sanmam.

Daha onceden baya ayran dokulmustu.O zaman klavyeyi tsmizlemistim.Yine boyle bir sorun olusmustu.

Ne yapmaliyim arkadadlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ana devreye temas olduysa yazım hataları oluşur sana tavsiyem ters çevir güç birimlerini çıkar kurusun sorun kalmaz eğer yanan bir devre olmadıysa yarına düzelir.
  • ayrandan nasıl temizlenmişse sudan da öyle temizlenecektir, ama pili fazla zaman geçirmeden çıkarmak önemlidir böyle kazalarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Soap

Bugun aksam saatlerinde Hp Pavilion DV6 Notebooka azicik islak elimle dokunmam sonucu bi sorun olustu.
    Enter tusunun az altina cok az su geldi.O.dan sonra klavye duzgun calisiyordu.

2-3 saat sonra actigimda tuslar farkli harflere basiyordu mesela

e harfine basinca. e3ee. gibi bisey cikiyor.Klavyede calismayan harf yok.Azicik su degdi diye bozulacagini sanmam.

Daha onceden baya ayran dokulmustu.O zaman klavyeyi tsmizlemistim.Yine boyle bir sorun olusmustu.

Ne yapmaliyim arkadadlar ?

malesefki o klavyenin değişmesi lazım..yapcak pek bişi yok ( kendim bilgisayarcıyım)
  • İlgilenen herkese teşekkürler..

Dün bunu farkettim işte.Tuşları çıkardım kurcaladım felan.Tozları temizledim , hala çalışmıyordu.Sonra PC'yi ters çevirdim.Belki düzelir yattım uyudum.Baktım düzgün yazıyordu .Bu bilgisayar beni yarıyolda bırakmıyacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.