Şimdi Ara

Samsung NOTE2 yazilim sorunu pro yardim(COZULDU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde bir adet SGH-I317 AT&T note 2 var. bu telefonu sarja taktigimda ekranda pil isareti cikiyor ve oylece donup kaliyordu. daha sonra arastirmalar sonunda eMMC chipinin yandigini anladim ve fiyatlari arastirdim. Maksat telefon cekmecede durmasin. bu chipi degistirmekle ugrasacagima eBAY uzerinden 25 dolara GT-N7105 ikinci el anakart aldim. Anakart Cin den geldi. degistirdim, telefon acildi. WIFI NFC Sebeke ve hersey calisti. Yani gelen kart kusursuzdu. Yalniz atladigim bir nokta vardi. MAALESEF CIN DE GOOGLE VE BUNA BAGLI TUM SERVISLERE ERISIM YASAK! Dolayisi ile telefon ile,

Browser farketmeksizinwww.google.com ve diger servislere giremiyorum (www.gmail.com dahil)
    Google play store yuklu ama erisim hatasi veriyor. Yani mail adresimle bile log in yapamiyorum
    Telefonla birlikte gelen gmail uygulamasi calismiyor
    Google haritalar calismiyor

ve bunun gibi diger Google servislerinin hicbirisi calismiyor.

Telefonda Android 4.1.1 Root lu versiyon yuklu. Cinde ki yasak bu telefon piyasaya ciktiktan sonra gelmis dolayisi ile Google servisleri yuklu fakat internet erisimleri yok.

Ben bu cihaza ne yaparsam tum bu aksakliklarin ONUNE NASIL GECERIM ????Eger yeni yazilim yuklemem gerekiyorsa hangi adimlari izlemem gerekli. Firmware ve isletim sistemi ayri seyleri mi?

Cihazin bilgileri

AP:N7105XXALJ5
    CP:I317VCAMC3
    CSC:N7105OLBAL51

ayrica bu ap cp csc nedir ?

Rom indirirken bunlardan hangisine dikkat etmek gerekir ?

(cihazi download mod a aldigimda yukarida goruntulenen model numarasi SGH-I317)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deville -- 12 Kasım 2016; 11:7:42 >

• Sammobile.com/firmware kısmına model bilgilerini yazıp uyumlu ve en güncel sürümü indirip deneyin isterseniz. Ya da varsa xda'dan custom rom ile deneyebilirsiniz.

Başıma böyle bir olay gelmedi ben ilk olarak bunları yapardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukaridaki bilgilere gore uyumlu surum hangisidir peki

• <ID:0/006> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> N7105XXUFNL2_N7105H3GFOD1_N7105NEUFNE1_HOME.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/006> Odin engine v(ID:3.1005)..
    <ID:0/006> File analysis..
    <ID:0/006> SetupConnection..
    <ID:0/006> Initialzation..
    <ID:0/006> Get PIT for mapping..
    <ID:0/006> Firmware update start..
    <ID:0/006> SingleDownload.
    <ID:0/006> sboot.bin
    <ID:0/006> __XmitData_Write
    <ID:0/006> Complete(Write) operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
    <ID:0/006> Removed!!
    <ID:0/006> Added!!
    <ID:0/006> Odin engine v(ID:3.1005)..
    <ID:0/006> File analysis..
    <ID:0/006> SetupConnection..
    <ID:0/006> Initialzation..
    <ID:0/006> Get PIT for mapping..
    <ID:0/006> Firmware update start..
    <ID:0/006> SingleDownload.
    <ID:0/006> sboot.bin

telefon ekrani downloading yazip bekliyor. ... arada kabloyu cikartmama ragmen hic bir sery degismedi. fikri olan ?

• up
  • deville kullanıcısına yanıt
    Yuklemeye calistiginiz rom buyuk ihtimalle uyumsuz o yuzden bu hatayi alirsiniz yahut oem kilidi kapali olabilir. Gelistirici seceneklerinden bir kontrol edin. Yine hata alirsaniz uygun PİT dosyasini bulup onunla flashlayin hocam

• tamam sorun cozuldu... power butona basili tuttum alt alta sirali cince secilebilir yazilar belirdi en alttakini sectim direk download mod a girdi fakat ekranda sadece downloading yazarak. yani sol ust kosede model nosu filan yazmadi. sgh-i317 orijinal yazilimini yukledim su anda sorunsuz... tek sorun icinde Turkce dil olmamasi. Gerci o da sorun degil.

isin enteresan tarafi bu telefondan internete girdigimde web siteleri konumumuda goremiyordu..

yani arama motoruna what is my ip yada where am i yazdigimda 2 sinide goruntuleyemiyordu.. ilginc
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.