Şimdi Ara

Samsung N210 Intel Atom N450 Hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
6.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda Samsung N210 almayı düşünüyorum sizce doğru bir karar mı? Tek istediğim uzun şarz süresi ve nette sıkıntısız gezebilmek. Kullananlar, inceleyenler, görenler düşüncelerini paylaşabilirler mi?

Ürün Özellikleri

İşlemci Platformu Intel Atom
    İşlemci Atom N450
    İşlemci Hızı 1.66 Ghz
    İşlemci Cache 512 Kb cache
    İşletim Sistemi MS Windows 7 Starter
    10/100 Ethernet Var
    Sistem Belleği 1024MB
    Bellek Tipi DDR2
    Bellek Hızı 667MHz
    Ekran Büyüklüğü (İnç) 10"
    Ekran Kartı Hafızası Paylaşımlı
    Max Ekran Çözünürlüğü 1024 x 600
    Webcam Var
    Disk Kapasitesi 160 GB
    Optik Sürücü Yok
    USB (Adet) 3
    Wireless Özelliği 802.11b/g
    Dahili 3G Modem Yok
    Ağırlık 1.34
    Paket İçeriği Netbook
    Bluetooth Özelliği Var

HepsiBurada N210

Samsung N210 Intel Atom N450 Hakkında?

• bende asus 1005 HA ile bu model arasında kaldım ama hepsi buradada 17 LİRA fazla verip +90gb hardisk ve +1 gb ram fark ile asus göz kırpıyo gibi...
  • Bende tam senin gibiyim. WİNDOWS 7 Starder 1gb ram den fazlasını görmüyo diye biliyorum ben. Microsoft'un şartlarında varmış. Demek ki Win 7 için zaten 1 gb ram yeterli. Batarya süresi ve ekran konusunda da Samsung daha iyi gibi sanki. Kullanan biri yazsa keşke.
  • ben düşüncelerimi şuraya yazdım:http://forum.donanimhaber.com/m_36844872/tm.htm
    Kısaca Vatan'a da geldiğini, yurtdışında 250GB harddiskle satılıp, Türkiye'de 160GB ile satılmasına bozulduğumu belirtmiştim.
    wifi'si n destekliyor diye biliyorum, yeni netbook alacaklar buna dikkat etmeli, yanlışım varsa birisi düzeltsin.
    Türkiye'ye beyaz modeller gelmiş. Seveni de olabilir, gıcık kapanı da.

Yeni bir başlığı, satın alıp inceleme yapan birisinin açmasını bekliyordum.

Edit: Yanlış link düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 2 Şubat 2010; 9:54:35 >
  • Başka rengi yok mu yani? Bu ktü oldu işte yaa
  • İnternette rahat dolaşmak isterseniz ekran çözünürlüğü biraz daha yüksek olan netbooklara bakın derim. 1366x768 li netbooklar mevcut. 1024x600 bazen yetersiz kalabiliyor..
  • 1366x768 çözünürlükte netbooklar işlemci konusunda biraz yetersiz ama sanki. Birde onlarda şarjı 5 saatten fazla gidenler varmı bilmiyorum. Piyasa zaten belli başlı modeller üzerinde yoğunlasıyo gerisi hakkında fazla bir bilgi edinilemiyo.
  • demo için açılmış 1366x768 netbookları denedim. Bence de yavaşlar ve ekran zor okunuyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: Coğrafyacı84

1366x768 çözünürlükte netbooklar işlemci konusunda biraz yetersiz ama sanki. Birde onlarda şarjı 5 saatten fazla gidenler varmı bilmiyorum. Piyasa zaten belli başlı modeller üzerinde yoğunlasıyo gerisi hakkında fazla bir bilgi edinilemiyo.
  • Aynı şekilde bende denedim. 10.1 olanlar daha hızlı. Hala kararsızım.

1. Tercih Samsung N210
    2. Tercih Acer 532H
    3. Tercih Asus 1005HA

Sizce?
  • Aslında Acer ile Samsung'un özellikleri birebir aynı. ikiside 6cell battery ancak Acer'ın pili 4.400mAh iken Samsung'un 5.900mAh. Dolayısı ile Samsung'un pil ömrü daha fazla olacaktır ki netbooklarad bence önemli bir fark. Ben olsam Samsung alırımki düşünüyporum şuanda...
  • Vatan'dakilerin hızlıca tükeneceğini tahmin ediyorum.
    Benim ASUS UL30A'yı kaçırdığım gibi kalmayın ortada

quote:

Orijinalden alıntı: orcunakin
    Aslında Acer ile Samsung'un özellikleri birebir aynı. ikiside 6cell battery ancak Acer'ın pili 4.400mAh iken Samsung'un 5.900mAh. Dolayısı ile Samsung'un pil ömrü daha fazla olacaktır ki netbooklarad bence önemli bir fark. Ben olsam Samsung alırımki düşünüyporum şuanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 9 Şubat 2010; 17:53:29 >
  • Vatan'da ASUS 1005 2gb 250 gb olan model ile SAMSUNG N210 un fiyatı aynı.

Sizce hangisi daha mantıklı

- Asus'ta bulunan 2gb 250 gb hdd mi.
    - Samsung'da N450 işlemci mi?
  • Sonucta yeni bir islemci olan Samsung daha mantıklı gorunuyor.http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=36331,41411,42503, linkinden de N270, 280 ve 450'nin karşılaştırmalı tablosunu bulabilirsin. her ne kadar ekran kartları parformansı yakında olsa samsung birkaç adım daha onde gibi duruyor.
  • iki gün önce 664 liraya samsung n210 aldım çok memnunum tavsiye ederim.
  • 664 liraya nereden aldınız acaba? İlk deneyimlerinizi yazar mısınız?

1- Video performansı nasıl? (720p)
    2- İnternette gezinirken sayfa sayısı artınca yavaşlama, kilitlenme vs. oluyomu (Flash'ı bol siteler peşpeşe açıldığında mesela)
    3- Birde en önemli konu şarz süresi nasıl?

Bu 3 soruya cevap bulabilirsem 1-2 gün içinde bende alacağım bu cihazdan. Vakit ayırıp bu sorulara cevap yazabilirseniz çok memnun olurum.
  • Acer 532h var bendede var diğer konudada belirtmiştim zaten win7 starter yüklü geldi onunla nekadar codec denediysem 720p deki takılmaları engelleyemedim sinir oldum kurdum win 7 ultimateyi ne takılma ne yavaşlama sanki dahada canavar oldu makina. Şarj süreside wifi yi hiç kapatmıyorum ekran parlaklılığı orta derecede iken 6 7 saat gidiyor simdilik.

ama benim gönlüm asus 1005ha idi 2gb 250gb vs.. ama dediğim gibi arkadaş aracılığı ile alınca bi bundan vardı bende aldırdım çokta memnunum sorunsuz..

Bu arada sayfalarda yavaşlama kesinlikle söz konusu değil sadece ie 8 de tek sayfada sekme açarken 3 5sn bekliyor okadar onu nedense 4 çekirdekli masa üstü pcimdede yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Natsukaw.S -- 13 Şubat 2010; 16:56:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coğrafyacı84

664 liraya nereden aldınız acaba? İlk deneyimlerinizi yazar mısınız?

1- Video performansı nasıl? (720p)
    2- İnternette gezinirken sayfa sayısı artınca yavaşlama, kilitlenme vs. oluyomu (Flash'ı bol siteler peşpeşe açıldığında mesela)
    3- Birde en önemli konu şarz süresi nasıl?

Bu 3 soruya cevap bulabilirsem 1-2 gün içinde bende alacağım bu cihazdan. Vakit ayırıp bu sorulara cevap yazabilirseniz çok memnun olurum.

Eksen Bilgisayardan peşin parayla aldım. Bu fiyata kadar indirdiler. 720p yi deneme fırsatım olmadı ne yazık ki ama en kısa sürede denemeyi düşünüyorum.
    sayfa sayısı artığında herhangi bir takılma yavaşlama söz konusu değil.
    Şarjda wifi sürekli açık ekran orta parlaklıkta 7buçuk saat civarı dayanıyor

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim şarz süresi gerçekten güzel makinanın N150 ile tek farkı bu zaten heralde. 720p yi en yakın zamanda denerseniz gerçekten hoş olur. Donanımhaber'in incelemelerinde de HD videolar var onlarada bakabilirsiniz.

Ürünün pili tam olarak kaç mAh acaba. (5900 mAh) mi?

Birde Disk kaça kaç bölünmüş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitall06 -- 14 Şubat 2010; 3:05:43 >
  • aletin batarya süresi iyi. 6 cell. normal kullanımlarda 7-8 saat gösteriyor.
    biraz yordunuzmu süre düşüyor.
    3cell netbookları düsünemiyorum
    kesin bataryalı kullanımlarda sizi yarıyolda bırakır.

disk 2 parcaya bolunmus ilk yapılandırırken siz ayarlıyorsunuz
    ben d yi 50gb c yide 80 -90gb arası boldum.
    icinde güvenlik için mcafee var.
    easy resolution menager var tek tusla 1024x600 den 1024x768 e gecebiliyorsunuz.
    chargeable usb ozellıgı var sıstem bekleme hazırda bekleme yada kapalı modunda ıken bile belirli usb baglantı noktasına guc saglıyor.
    hyperspace ozellıgı var windows acılırken f6 tusuna basarak windowsun acılmasını beklemeden 3-5 saniye icınde ınterneti kullanmanızı saglıyor.

inanılmaz SESSİZ. calıstıgının farkına bile varamıyorsunuz.
    ısınma cok az.
    1 dizi birde 1.2 gb lık film izledim hiçbir problem olmadı. hic takılmadı.
    3-4 tane aynı anda 3d flash oyun actım aynı sayfada az kasıyor oyunların hepsınıde zevkle oynadım sımdı.

cok fazla ınceleme fırsatım olmadı belkı baska ozellıklerıde vardır ama bilmiyorum simdilik.

sahsen benim hosuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemokka -- 15 Şubat 2010; 8:26:15 >

• sanırım tüm netbooklar için en iyi web tarayıcısı google crome.
    crome yükledim gercekten farkediyor.
    ayrıca gerekli eklentileride indirin ad block vb gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemokka -- 15 Şubat 2010; 8:32:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.