Şimdi Ara

Samsung yeni nesil netbook modellerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güney Kore merkezli dünya teknoloji devlerinden Samsung, Pine Trail kod adlı yeni nesil Atom platformunu temel alan dört yeni netbook hazırladı. Firmanın N210, N220, N150 ve NB30 kod adlarına sahip yeni nesil netbook modellerinde 10.1-inç anti-reflektif ekran kullanılıyor. Çizilmeye karşı kasa yapısına sahip netbook modellerine Intel'in 1.66GHz'de çalışan Atom N450 işlemcisi güç veriyor.

Ekran kartı olarak işlemciye entegre GMA 3150 grafik birimini kullanan netbook'lar, 1GB bellek ve 250GB'a kadar sabit disk seçenekleriyle geliyorlar. N210 ve N220 modelleri 12 saat, NB30 modeli 11 saat ve N150 modeli de 8.5 saat pil süresi sunan yeni netbook'lar Samsung için büyük önem taşıyor zira komponent üreticileri, Samsung'un netbook pazarında Asus'u geçmeyi planladığı söylüyorlar.

İşletim sistemi olarak Windows 7 Starter ile geleceği belirtilen Atom 2 tabanlı yeni nesil netbook'ların önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken, fiyatlar hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Burası belki yeri değil ama şu an için Acer Ferrari one üzerine netbook tanımıyorum. Belki pili bunlar gibi 8-10 saat gitmiyor ama en azından hem işlemci hem gpu olarak adam gibi performans veriyor. ekran çözünürlüğü de çok yüksek led aydınlatma, multi touch, ferrari karizması da cabası. netbook almayı düşünenler mutlaka bir göz atsın. forumda oldukça detaylı bir topiği var. önümüzdeki bir kaç içinde daha iyisi çıkmazsa almayı düşünüyorum
  • bu samsung'ların dizaynları berbat ötesi.
  • Samsun'ların dizaynları hakkındaki yoruma kesinlikle katılıyorum. Ben Casper kullanıyorum ve çok memnunum ( büyük laptop )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Burası belki yeri değil ama şu an için Acer Ferrari one üzerine netbook tanımıyorum. Belki pili bunlar gibi 8-10 saat gitmiyor ama en azından hem işlemci hem gpu olarak adam gibi performans veriyor. ekran çözünürlüğü de çok yüksek led aydınlatma, multi touch, ferrari karizması da cabası. netbook almayı düşünenler mutlaka bir göz atsın. forumda oldukça detaylı bir topiği var. önümüzdeki bir kaç içinde daha iyisi çıkmazsa almayı düşünüyorum

ama şunuda unutmamak lazım samsung x360 bir şaheser
  • bir de üzerinde DIGITAL LIVE CAM yazmıyor mu tam çin malı havası estiriyor..
  • samsung almayın arkadaşlar. destek sıfırrrrr.
  • Toshibanın ki daha iyidi.. gerçi netbook alacak olsam biraz daha beklerim.. tablet PC ler yaygınlaşcak ve internet için en çok tercih edilecek aletler olcak.. Tahminim netbookları tarihe gömecekler.. Tabi kişisel tahminim.. nasıl ki tuşlu telefonların yerini artık dokunmatik teller alıyor geleceğin trendi de tablet PC ler olacak..
  • bir iddalı model daha, yalnız 1GB ram az değil mi acaba.
    en azından 2GB a yükseltilebilseydi iyi olurdu...
  • Niye destek sıfır kullandınmı bende r522 var en azından hpden oyunlarda daha az ısınıyo.
  • samsung laptoplarda en iyisi. ancak bu modeli hoşuma gitmedi bende nc10 var mükemmel bir alet. samsung ürünlerini kullanmaktan çok memnunum teşekkürler samsung. acer hp casper hikaye...

• N150'nin pili 8.5 saat, N210'un pili 12 saat gidiyor, demek ki N210 pili 5900mAh ise, N150'nin 4400 falandır
    N150'de HDD: 160 GB
    http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/notebook-computers/n-series/NP-N150-JA01UK/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

N250'de HDD 250 GB
    http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/notebook-computers/n-series/NP-N210-JA01UK/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

hepsiburada 160'lık HDD'li model getirtirse, 2GB OmniaII'den sonra Samsung'un ikinci fiyaskosu olur.

Sanırım Samsung N150, şu an Türkiye'de hepsiburada ve darty'den alınabilen ACER AO532 ile benzer özelliklerde. N210 bir üst model.
    http://www.hepsiburada.com/acer-ao532h-intel-atom-n450-1.66ghz-1gb-160gb-10-netbook-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=108495&productid=bd750616

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 1 Şubat 2010; 9:24:15 >

• Vatan'a da gelmiş. Orada da 160GB HDD yazıyor. Gerçekten öyleyse, Her yerde satılan 8GB OmniaII'yi Türkiye'de satmaları gibi, 250GB HDD makineyi Türkiye'de 160GB satıyor olacaklar. Kendime netbook alacak olsam, 160GB olduğu için almamazlık etmezdim, ama, insanın içi yanıyor, 3. dünya ülkesi muamelesi görmekten. Bu yazıyı bir Samsung yetkilisi okuyorsa duy sesimi, biz ezik değiliz. Ne yapıldğının farkındayız.

Alanlardan birisi artık yeni bir konu başlatıp incelemesini koyar.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-n210-ja01tr-n210-intel-atom-n450-1.66-ghz-1gb-ddr2-160gb--10.1%281024-x-600%29-cam-bt-w7s/productdetails.aspx?I_ID=42480

• Bende de r522 var. TR08

Kullandım. memnun kalmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus535

Vatan'a da gelmiş. Orada da 160GB HDD yazıyor. Gerçekten öyleyse, Her yerde satılan 8GB OmniaII'yi Türkiye'de satmaları gibi, 250GB HDD makineyi Türkiye'de 160GB satıyor olacaklar. Kendime netbook alacak olsam, 160GB olduğu için almamazlık etmezdim, ama, insanın içi yanıyor, 3. dünya ülkesi muamelesi görmekten. Bu yazıyı bir Samsung yetkilisi okuyorsa duy sesimi, biz ezik değiliz. Ne yapıldğının farkındayız.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-n210-ja01tr-n210-intel-atom-n450-1.66-ghz-1gb-ddr2-160gb--10.1%281024-x-600%29-cam-bt-w7s/productdetails.aspx?I_ID=42480

160 gb ile 250 gb arasında ağırlık olarak sanıyorum 300 gr fark var....(yaklaşık %20) 1 tanesi 1,3 diğeri 1,6 kg...netbook olduğunu ve ne amaçla kullanılacağı gözönünde bulunduruldupunda ben zaten hafif olanı tercih ederim açıkcası...kaldı ki artık hemen hemen herkesin evinde 1 external hdd var diye düşünüyourum...

• quote:

Orijinalden alıntı: vaneyck

quote:

Vatan'a da gelmiş. Orada da 160GB HDD yazıyor. Gerçekten öyleyse, Her yerde satılan 8GB OmniaII'yi Türkiye'de satmaları gibi, 250GB HDD makineyi Türkiye'de 160GB satıyor olacaklar. Kendime netbook alacak olsam, 160GB olduğu için almamazlık etmezdim, ama, insanın içi yanıyor, 3. dünya ülkesi muamelesi görmekten. Bu yazıyı bir Samsung yetkilisi okuyorsa duy sesimi, biz ezik değiliz. Ne yapıldğının farkındayız.

160 gb ile 250 gb arasında ağırlık olarak sanıyorum 300 gr fark var....(yaklaşık %20) 1 tanesi 1,3 diğeri 1,6 kg...netbook olduğunu ve ne amaçla kullanılacağı gözönünde bulunduruldupunda ben zaten hafif olanı tercih ederim açıkcası...kaldı ki artık hemen hemen herkesin evinde 1 external hdd var diye düşünüyourum...

Arkadaş merhaba,160 gb ile 250 gb arasında o kadar ağırlık farkı olduğunu sanmıyorum,hem zaten hdd in ağırlığı zaten ne kadarki.

• Bir kazıklanma durumu var ortada. Ağırlık farkını bilmiyorum gerçekten, ama yurtdışında 250gb HDD ile satılıyorsa, Türkiye'de de 250gB olmasını beklerdim. AYrıca, harddiklerde biliyorsunuz teknoloji ve plaka sayısı önemlidir. Yeni bir 1GB HDD, eski bir 500 GB HDD'den hafif olabilir.
    quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: hikmetg

samsung almayın arkadaşlar. destek sıfırrrrr.

distrübütörü hangi firmaydı sizin aldığınız ürünün? koyuncu elektrik olabilir mi acaba? bu firma ise bende bazı sıkıntılar olduğunu duymuştum...ancak kont bilişim de getiriyor ki oldukça iyi olduklarını biliyorum.
  • quote:

Bir kazıklanma durumu var ortada. Ağırlık farkını bilmiyorum gerçekten, ama yurtdışında 250gb HDD ile satılıyorsa, Türkiye'de de 250gB olmasını beklerdim. AYrıca, harddiklerde biliyorsunuz teknoloji ve plaka sayısı önemlidir. Yeni bir 1GB HDD, eski bir 500 GB HDD'den hafif olabilir.
    quote:

aslına bakarsanız benim söylemek istediğim; ürün neticede bir netbook olduğundan 10 gr bile fazla olsa amacından uzaklaştığını anlatmaktı, tabi tercih meselesi....external hdd lere depolama yapmak bana çok daha mantıklı geliyor....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.