Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
20
Favori
367.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayaç bitmeden belirtilen yere kısa devre yaptım sayaç yine sıfırlamadı.
    orijinal ilk toner kullanıyorum.
    total page count : 331 .
    Toner page Count/ Toner Remainging /toner Status :331 / 69% /normal yazıyor.

24/11/2009 Başardım
    total page count : 0 oh be dünya varmış. 60 versiyon firmare yüklenince chip birleştirilince sıfıfladı.................
    Toner page Count/ Toner Remainging /toner Status :0 / 100% /normal yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 24 Kasım 2009; 14:45:41 >
  • arkadaşlar ben ilk linkteki "firmware ile" yöntemiyle reset attım. sayacım zaten dolmamıştı ama ben tonerimi değiştirmiştim. yazıcı üzerindeki toner uyarı ışığı kırmızı yanıp sönüyordu resetlemeyi yaptıktan sonra gitti ;) yani çalışıyor.
    ben sadece driverini yükleyip kullandığımdan bana kaç sayfa bastım kaç tane kaldı onları göstermiyor yada ben nerden göreceğimi bilmiyorum şuan sorunsuz kullanabiliyorum. boşuna chipe 20 30 TL ödemeyin önce tüm yöntemlerii bir deneyin olmazsa son çare taktırırsınız. ;)
    bu arada samsung arayüzünü kullanmadan bu kaç sayfa kaldı olayını görebileceğim bi yer varmı? bende sadece yazıcılar ve faxlar kısmında ml1640 yazıcı diye görülüyo oradada iyice karıştırıp kurcalamama rağmen sayfa sayısı olayını görememdim.
  • galiba açıkta kalan bir soru var...

bu reset programı ikinci seferde de işe yarıyormu yoksa tek seferlikmi??
  • üsteki ışıkların yanındaki tuşa 5-6 saniye basık tutunca ışıklar yanıp sönüyor. sonrada sayfaya tüm bilgileri, versiyonu yazılan sayfa sayfasını tonerle basılan sayfa syısını yazıyor. bu kadar basit deneyin...........
    Bilgisayar proğramı ile görüntülendiğini bulamadım kağıt israfı oluyor. toner israfı oluyor. proğram ile görünmemesi eksiklik.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 19 Kasım 2009; 16:53:25 >
  • 60 versiyonu yükledim. chipleri birleştirdim kontür dolmadan sıfırladı. Oh be.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 24 Kasım 2009; 14:43:16 >
  • ML-1640_V1.01.00.83 zaten çalışmıyor.
    ML1640_V1010060 ise ilk kez uygulandığında çalışıyor ikinci kez uygulanmıyor.
    Geriye yeni toner almadan uygulanacak tek seçenek kalıyor: çipi kısadevre yapmak.
    Bu işlemi okulda arkadaşla denedik ve başarılı oldu. Bu yöntem için illa leğim yapmaya gerek yok biz ataçla bu işi başardık. Resimlerde görüldüğü gibi çipin bacakları arasına atacı pense yardımıyla bükerek kısa devre yaptık.

İşlem sırası:
    1.Yazıcı arka kapağı açın.
    2.

Samsung Ml-1640 ,  ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ)

resimde işaretlenmiş olan çipin ok tarafındaki ilk ve son bacaklarına kısa devre yapın. ( bu işlem için; ataç, toplu iğne, zımba teli ve pense yeterli...)
    3. Kısa devre halindeyken yazıcınızı açın. 10-15 sn sürüyor. (işlem sırasında tonerin ısınmasını bekleyin. Ardında ışık yeşil olacaktır.)
    4.Yazıcınızı kapatın. Kısa devre için kullandığınız teli sökün. Kapağı kapatın güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadikk -- 23 Kasım 2009; 9:08:54 >

• Dostum bu dediğin yöntemin çipe herhangi bir zararı var mı?

Anladığım kadarıyla sen extra bir çip kullanmadan direkt kartın üstündeki çipin bacakları arasında köprü kurarak kısa devre yaptırıyorsun.... yoksa yanlış mı anladım

• bu işlemin çipe zararı yok.
  • Birincisi ben yeni katılıyorum. Yazııcı uzerınde 7 senedır calısıyorum.
    Ama bu Sİstemi ilk kez duyuyorum ve bu konuda biz aydınlatan YÜZBAŞI mıza teşekkürü bir borç bılıyorum hı ben samsung ML 1640 ' a dort bacaklı bir eprom paralel baglantı ıle işlemi yapıyorum cıhaz kendını resetlıyor ama kı bu sistemı duydum ama denemedım kısmet olursa yapcam ve bilgisi sizinle paylasacam ama bence bu işlemde versıyon degışme var cunku 2009 versıyonuna ( 4 bacaklı eprom ) da olmuyor versıyon 2008 olacak bi deneyelım bakalm
  • quote:

Orijinalden alıntı: emremlt

Birincisi ben yeni katılıyorum. Yazııcı uzerınde 7 senedır calısıyorum.
    Ama bu Sİstemi ilk kez duyuyorum ve bu konuda biz aydınlatan YÜZBAŞI mıza teşekkürü bir borç bılıyorum hı ben samsung ML 1640 ' a dort bacaklı bir eprom paralel baglantı ıle işlemi yapıyorum cıhaz kendını resetlıyor ama kı bu sistemı duydum ama denemedım kısmet olursa yapcam ve bilgisi sizinle paylasacam ama bence bu işlemde versıyon degışme var cunku 2009 versıyonuna ( 4 bacaklı eprom ) da olmuyor versıyon 2008 olacak bi deneyelım bakalm

yeni çıkan makinalarda önlemini almış olabilirler yinede denemekte fayda var.
  • Samsung ML-1640 ve ML-2240 için 19 Kasım 2009 tarihinde piyasaya çıkan yeni iki aşamalı frimware upload edilmiştir. ML-1640 için denenmiştir ve olumlu sonuç alınmıştır. ML-2240 yazıcı bulamadığımdan onu test etme şansım olmadı. ML-2240 yazıcısı olanlar programı test edip yorumlarını yazarlarsa sevinirim. kullanımı hakkındaki yönergeler klasör içindeki beni_oku.txt dosyasında anlatılmıştır.
  • 2009 verisyon sorunsuz ise o zaman harika emeginize saglık
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

Samsung ML-1640 ve ML-2240 için 19 Kasım 2009 tarihinde piyasaya çıkan yeni iki aşamalı frimware upload edilmiştir. ML-1640 için denenmiştir ve olumlu sonuç alınmıştır. ML-2240 yazıcı bulamadığımdan onu test etme şansım olmadı. ML-2240 yazıcısı olanlar programı test edip yorumlarını yazarlarsa sevinirim. kullanımı hakkındaki yönergeler klasör içindeki beni_oku.txt dosyasında anlatılmıştır.

deneme yaptığınınz .83 versiyon mu?

.84 versiyon için sıkıntı olabilir mi?

.84 versiyon için gelişmeleri bekliyoruz, en kısa zamanda çözülür inş.

h akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurserdar

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

Samsung ML-1640 ve ML-2240 için 19 Kasım 2009 tarihinde piyasaya çıkan yeni iki aşamalı frimware upload edilmiştir. ML-1640 için denenmiştir ve olumlu sonuç alınmıştır. ML-2240 yazıcı bulamadığımdan onu test etme şansım olmadı. ML-2240 yazıcısı olanlar programı test edip yorumlarını yazarlarsa sevinirim. kullanımı hakkındaki yönergeler klasör içindeki beni_oku.txt dosyasında anlatılmıştır.

deneme yaptığınınz .83 versiyon mu?

.84 versiyon için sıkıntı olabilir mi?

.84 versiyon için gelişmeleri bekliyoruz, en kısa zamanda çözülür inş.

h akşamlar

bu versiyonu yüklesenizde problem yaratmayacaktır.

• tonerler bitsin, bilgi veririm.
  • benim sınama sayfasında yazana göre:

OS Version: 1.01.00.78 09-30-2008

2100 baskıdan sonra elimde patladı. bu versiyon için hangi yolu izleyebilirim?
  • benim sınama sayfasında yazana göre:

OS Version: 1.01.00.78 09-30-2008

2100 baskıdan sonra elimde patladı. bu versiyon için hangi yolu izleyebilirim?
  • Caurfordan yeni aldığım geçen ay yazıcı samsung 84 versiyona yeni yazılı yükledim sıferlama yaptı. başarılı. tonerin baskı sayısını sıfırladı toplam baskı sayısını sıfırlamadı. daha iyi oldu çünkü cipleri birleştirdiğimde hepsini sıfırlıyordu.
    Inital toner page count: o
    Total page count 115
    os versiyon 1.01.0083f 04.08.2009
    engine versiyon 1.00.50
    spl versiyon 5.07 06.27.2006
    service date 2009.11.24
    toner status normal
    toner remaining %100
    şeklinde değişti sonuç
    başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 2 Aralık 2009; 16:40:41 >
  • toplam 400 baskı yaptım 3 defa sıfırladım sonuş başarılı. üstelik benim cihaz yeni versiyon yani 84 versiyon
  • 2 aşamalı bu yeni sistem fix dosyası yarattığından sıfırlamayı başarılı şekilde yapabiliyor. yazıcınızın versiyonu eski versiyonda olsa yeni versiyonda olsa fark eden birşey olmayacaktır. üst versiyonlardada sıkıntı yaratmaz.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.