Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
20
Favori
367.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki drum ölünce\bozulunca yazıcı ne gibi tepki veriyor nasıl anlıyouz bir de drum u nerden alıyorsun 1640 için hangi drum ı önerirsin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

peki drum ölünce\bozulunca yazıcı ne gibi tepki veriyor nasıl anlıyouz bir de drum u nerden alıyorsun 1640 için hangi drum ı önerirsin?

drum bozulduğunda kağıda dikey olarak iz yapmaya başlar. yeni drumu dolum malzemesi satan hemen hemen heryerde bulabilirsin. örneğin ayazshop ta kdv dahil tanesi 11,50 TL
    https://www.ayazshop.com/site/page.asp?dsy_id=1708&sps_id=2341

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 25 Ekim 2009; 20:14:12 >
  • yüreğine sağlık teşekkürler
  • emeğine sağlık ustad yaptığın çalışmaları tebrik ve takdir ediyorum forum ile paylaşman ise ayrı bir olay çalışmalarında başarılar diliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

sonunda bir cihaz buldum tonerini doldurduk ve açıklamalarda yazdığı şekilde denedim ilk linktekini. sayacı sıfırlamayı başardı.

maşallah ustad nazar değmesin bu arada aynı kartuşu kullanıyoruz kartuşun canon kodu fx10 içindeki tozlarda aynı herhalde bende senin kullandığın macig toner tozunu kullansam olur değilmi yoksa canon farklı toz mu kullanıyor

quote:

şu anda 4 yıldır hp 3030 çok fonksiyonlu lazer yazıcı kullanıyorum ve her ay bir toner bitiriyorum. iki tanede yedek tonerim var bitince hepsini bir seferde dolduruyorum. ne kadar kara geçtiğimi hesap et. Maşallah diyelim nazar değmesin hala tıkır tıkır yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mss80

emeğine sağlık ustad yaptığın çalışmaları tebrik ve takdir ediyorum forum ile paylaşman ise ayrı bir olay çalışmalarında başarılar diliyorum

quote:

sonunda bir cihaz buldum tonerini doldurduk ve açıklamalarda yazdığı şekilde denedim ilk linktekini. sayacı sıfırlamayı başardı.

maşallah ustad nazar değmesin bu arada aynı kartuşu kullanıyoruz kartuşun canon kodu fx10 içindeki tozlarda aynı herhalde bende senin kullandığın macig toner tozunu kullansam olur değilmi yoksa canon farklı toz mu kullanıyor

quote:

şu anda 4 yıldır hp 3030 çok fonksiyonlu lazer yazıcı kullanıyorum ve her ay bir toner bitiriyorum. iki tanede yedek tonerim var bitince hepsini bir seferde dolduruyorum. ne kadar kara geçtiğimi hesap et. Maşallah diyelim nazar değmesin hala tıkır tıkır yazıyor.

hp premium tozu kullanılıyor ondada ve gayet memnunum şu anda.

• v1.01.00.84 için ne yapmamız gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermekistemeyenkullanici -- 27 Ekim 2009; 22:29:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isminivermekistemeyenkullanici

v1.01.00.84 için ne yapmamız gerekir?

bu sürümde programı çalıştırdığınızda makinayı algılıyor aygıt yazılımını güncelle dediğinizde güncellemeyi yapıyor.
  • bende indirdim programı ama daha 50 sayfa cıktı aldıgım için hemen deneyemeyecegim. benim de bi sitem var ve paylaşım konusunda gercekten cok yardımsever bir millet oldugumuzu söyleyemeyecegim (bu site dışında) birçok konuda yabancı sitelerden destek alıyoruz valla.kendi sitemde bi soru soruyorum ve o kadar kişi okuyor paylaşılan dosya varsa indiriyor ve bir yorum bile yapmıyor.iyiki bu site var.paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: isminivermekistemeyenkullanici

v1.01.00.84 için ne yapmamız gerekir?

bu sürümde programı çalıştırdığınızda makinayı algılıyor aygıt yazılımını güncelle dediğinizde güncellemeyi yapıyor.

Programı çalıştırıp "Aygıt Yazılımını Güncelle" ye tıkladıktan sonra: "Yazıcınız aygıt yazılımının en son sürümüne güncellendi." uyarısını veriyor fakat downgrade yapmıyor ve firmware sürümü 01.00.00.84 olarak kalıp sayfa sayısı sıfırlanmıyor. Daha önce hiç bu sürümdeki cihazla deneyen oldu mu acaba? Neyi yanlış yapıyor olabilirim?

Edit: Sebebini anlamamama rağmen cmd den "usbprns2.exe ML1640_V1010060.fls" komutunu verdiğimde downgrade başarılı oldu. Konu için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isminivermekistemeyenkullanici -- 27 Ekim 2009; 23:30:50 >

• benimde ilkini deneme imkanım olmuştu ve başarılı olmuştu demekki v1.01.00.60 versiyonu başarılı.
  • CLP 315 ler için buna benzer bir yöntem var mıdır? Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmcem

CLP 315 ler için buna benzer bir yöntem var mıdır? Teşekkürler...

clp 315 lere sınırsız çip denen entegre takılıyor bir daha çip istemiyor.
  • http://www.ecvv.com/product/1725410.html
    bu linkte adamlar yeni kartuşu sınırsız çiple veriyor aslında biraz eprom programlamayı bilsek -bizim eprom usbden de programlanabiliyor bu avantaj- kendimiz yeni bi sürüm çıkarır onu yazıcımıza yükleyebiliriz veya hacker ların birinin 1640 alıp da kartuş doldurmasını beklemek zorundayız
    bir de araştırmalarıma göre bu eprom yükleme sırasında bi aksilik çıkıp da epromun yanması durumunda yazıcımızı atmak veya servise bi ton para vermek zorunda değiliz yazıcının içindeki epromdan türkiyede mevcut ve bi arkadaşta o epromun programlayıcısını buldum elimizde de .fls dosyası olduğu için yeni epromumuzu doğrudan programlayıp takabiliyoruz
    iyi forumlar...

• çipler tonerin üzerindeyse genellikle .e2p uzantılı oluyor. eskiden bilgisayarın seri portundan epromun modeline göre hazırladığımız kabloyla ponyprog denen eprom düzenleme programıyla chipi proglamlayabiliyorduk. xerox 3100 model yazıcının 12k eprom kalıbı var elimde fakat bu yazıcıdan çevremde yok o yüzden deneme imkanım yok. ponyprog eprom editor programını iyi bilen ve elinde bu yazıcıdan olan kimse varsa ona dosyayı gönderebilirim. bu program bilgi ister, bilmeyenler acemiler hiç bulaşmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide68

sanırım deneyen çıkmadı daha?

Arkadaşlar Bakın Çözüm Verirken Denemekte Gerekir.Verilen Chip Resetleme Programı Zaten Samsungun Kendi Sitesinde Mevcut.Ayrıca Bunlara 15-20 $ dolara ben takıyordum fakat gelen chip modüllerin serisi değiştiğinden modülü kabuıl etmiyor. Bakalım Ben Çözer Çözmez Haberdar edicem Sizleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProToneRCi

quote:

Arkadaşlar Bakın Çözüm Verirken Denemekte Gerekir.Verilen Chip Resetleme Programı Zaten Samsungun Kendi Sitesinde Mevcut.Ayrıca Bunlara 15-20 $ dolara ben takıyordum fakat gelen chip modüllerin serisi değiştiğinden modülü kabuıl etmiyor. Bakalım Ben Çözer Çözmez Haberdar edicem Sizleri.

sanırım tamamını okumadınız konunun denendiğini ve olumlu sonuç alındığı yazıyor.
  • quote:

quote:

quote:

sanırım tamamını okumadınız konunun denendiğini ve olumlu sonuç alındığı yazıyor.

Üstat 10 Yıllık Dolumcuyuz Şuan Makine Önümde Ve Yazılımı Kabul etmiyor + Verilen Yazılımhttp://www.samsung.com/tr/support/download/supportDown.do?group=&type=yaz%EF%BF%BD&subtype=siyahbeyazlazeryaz%EF%BF%BD&model_nm=ML-1640&disp_nm=ML-1640&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=06010400&model_cd=&menu=download

Bu linkte Var Samsung Sitesinde..

Konu Chip Modulün Calismaması Mutlaka Sizde Yardımcı olmak istiyorsunuz Fakat Çözüm Chip+ Yazılım İle oluyor O yazılımda Bu değil 2 Saat Sonra Çözmüş Olucam Bir arkadaşım Çözmüş Bana bile Parayla Yapacak Bakalım Aldıktan Sonra Makineyi Açıcam Aynı Chipimi Takmış NapmışSize Haber Veririm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Üstat 10 Yıllık Dolumcuyuz Şuan Makine Önümde Ve Yazılımı Kabul etmiyor + Verilen Yazılımhttp://www.samsung.com/tr/support/download/supportDown.do?group=&type=yaz%EF%BF%BD&subtype=siyahbeyazlazeryaz%EF%BF%BD&model_nm=ML-1640&disp_nm=ML-1640&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=06010400&model_cd=&menu=download

Konu Chip Modulün Calismaması Mutlaka Sizde Yardımcı olmak istiyorsunuz Fakat Çözüm Chip+ Yazılım İle oluyor O yazılımda Bu değil 2 Saat Sonra Çözmüş Olucam Bir arkadaşım Çözmüş Bana bile Parayla Yapacak Bakalım Aldıktan Sonra Makineyi Açıcam Aynı Chipimi Takmış NapmışSize Haber Veririm

v1.01.00.60 versiyonu çalışıyor ve sıfırlamayı yapıyor v1.01.00.83 versiyonu başka bir arkadaşımızda denemişti olmamıştı son versiyonda çalışmıyor olabilir önlem almış olabilirler. v1.01.00.60 versiyonu linkindeki firmware klasörünün içindeki dosyaları okuu.txt dosyasında yazan şekilde uygulayın bende olumlu sonuç verdi sayacı sıfırladı ilk versiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 31 Ekim 2009; 12:03:51 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

v1.01.00.60 versiyonu çalışıyor ve sıfırlamayı yapıyor v1.01.00.83 versiyonu başka bir arkadaşımızda denemişti olmamıştı son versiyonda çalışmıyor olabilir önlem almış olabilirler. v1.01.00.60 versiyonu linkindeki firmware klasörünün içindeki dosyaları okuu.txt dosyasında yazan şekilde uygulayın bende olumlu sonuç verdi sayacı sıfırladı ilk versiyon.

Aynen Üstadım Şimdi Geldim 83 Versiyonlara Ne Chip ModüL Nede Yazılım Kabul Ediyor. Aksine Hem 4x2 Bacaklı Bir Kopyalanabilir entegre ve ona farklı bir yazılımla uygulandı. Sizinle Hem fikiriz

Sonuç 60 versiyonuna Chip Modul ve Sizin Yöntemle Çalışıyor 83 ise Sadece Anlattığım Gibi oluyor

Herkese İyi Çalışmalar

• v1.01.00.60 versiyonun çalıştığı bir kez daha kanıtlandı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.