Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
989
Cevap
20
Favori
367.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni alacağımız yazıcılarda program ile reset atılamıyor mu artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi_panter -- 6 Kasım 2009; 10:52:51 >
  • Emeği Geçen Herkeze Teşekkürler...

• eski versiyonu yükleyin çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

eski versiyonu yükleyin çalışır.

Downgrade kolaylıkla yapılabiliyor mu? yanlış hatirlamıyorsam forumda bir arkadaş downgrade olayını yapamadığından bahsediyordu...
  • teknosa da bi gorevli yanimda 1640 i ove ove bitiremiyodu. adama yaklasip xerox 3117 al bilader deyip uzaklasmistim ordan. neoldu sonra bilmiom...

su stand gorevlileri biraz yardimci olsa musteriye chip felan ugrasmaya hic gerek kalmicak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_panter

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

eski versiyonu yükleyin çalışır.

Downgrade kolaylıkla yapılabiliyor mu? yanlış hatirlamıyorsam forumda bir arkadaş downgrade olayını yapamadığından bahsediyordu...

eski versiyonu yani 60 versiyonunu kolaylıkla downgrade yapabilirsiniz. dosyada yazan yönergeleri uygulayın olumlu sonuca ulaşırsınız.
  • 1. yöntemi ben de denedim ve çalıştı az sonra tozumu sipariş vereceğim hadi hayırlısı emeği geçen herkese teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoptrik

1. yöntemi ben de denedim ve çalıştı az sonra tozumu sipariş vereceğim hadi hayırlısı emeği geçen herkese teşekkürler...

1640 dolumunuda görsel olarak sen anlatırsın artık
  • inşallah bi aksilik çıkmazsa anlatacağım zaten
    dediğin tozu sipariş verdim gelir gelmez vakit bulduğum ilk an toneri dolduracağım
    şimdi ben 700 sayfalık tonerle yaklaşık 750 sayfa bastım ve devam ediyorum yazıcıya bi zararı dokunur mu? tonerin içindeki tozun bittiğini nereden anlarız?
  • zararı dokunmaz, yazıcı kağıdın bir kısmına yazıyı silik veya eksik basmaya başlayınca toner dolumu gerektirir. içindeki toz bitene kadar devam
  • dos versiyon 1.01.00.84 samsung 1640 yazıcım var yukarıdaki verilen linklerden ikincini denedim sıfırladı ama ondan sonra sıfırlamadı reset yapmıyor.
    kullanacağım bir proğram varmı? çip lerimi birleştirme yapmak için baktım çiplerin yeri bu versiyonda farklı herhalde bir şey yapamadım.
    lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 14 Kasım 2009; 16:18:01 >
  • birinciyi yani eski versiyonu dene çalışıyor.
  • yüklüyor o versiyonu ama sıfırlama yapmıyor. os versiyonu değişiyor sıfırlamıyor. yardım
  • v1.01.00.60 versiyonu çalıştı sayacı sıfırlıyor
    ama çıkış aldıkca sayaç devam ediyor yazıcıyı kapatıp açınca sayaç kaldığı yerden devam ediyor
    ve entegresine bilinen o kısa devreyi yapınca sayaç çıktı aldığı sürece sayıyor ama kapatıp açınca
    tekrar sıfırdan başlıyor tam aradığım bu arada bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • ML-1640_V1.01.00.83 yükledim güncelleme yaptı anacak sayaç sıfırlamadı. sonra * Model Name : ML-1640 Version : V1.01.00.60 yükledim reset yaptı kartuş ışıkları yandı söndü anacak sayaç sıfılamadı. benim yazıcının versiyonu arkasını açtığımda ML-1640_V1.01.00.84 toner hiç doldulmadı yinede sıfırlama yapması gerekmez mi? Yoksa 2000 baskıdan sonra denemek mi lazım. İlk yaptığımda sıfırladı ancak sonradan sıfırlama yapmadı. sıfırlama işini sadece bir defamı yapıyor acaba........

2000 baskıda bir yazıyor. 2000 sayısına ulaşmadan sıfırlama yapmaz mı......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 17 Kasım 2009; 7:14:27 >
  • yazıcının resminde chhip nerede bu versiyonda farklı herhalde

http://resimyukle.net/showpic-25364/img0095a.jpg

resimden yerini işaretleyebilir miniz? 1ve 4 bacakları nerede chip nerede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa1964g -- 17 Kasım 2009; 7:44:36 >
  • sıfırlamayı kontör bitince yapın. epromu resimde gösterdim.
     Samsung Ml-1640 ,  ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ)
  • kontür bitince sıfırlamayı deneceğim yardımlarınız için teşşekkür
  • ben sayaç bitmeden yapmıştım olmuştu sanırım farklı sürüm eprom kullanıyorlar ya da buna karşı bir koruma koymuşlar kısadevre yöntemini denerseniz belki yardımcı olabilir...
    iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toner

v1.01.00.60 versiyonu çalıştı sayacı sıfırlıyor
    ama çıkış aldıkca sayaç devam ediyor yazıcıyı kapatıp açınca sayaç kaldığı yerden devam ediyor
    ve entegresine bilinen o kısa devreyi yapınca sayaç çıktı aldığı sürece sayıyor ama kapatıp açınca
    tekrar sıfırdan başlıyor tam aradığım bu arada bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

acaba eprom bacakları kısadevreyken mi yazıcıyı kullanıyorsunuz? yani eprom bacakları sürekli kısadevre mi kalıyor?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.