Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
20
Favori
367.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım total page değil toner sayaç sıfırlanıyor.Her yazıcıyı kapatıp açınca toner tam dolu hale geliyor.
  • 1660 modeli için Benim anladığım şudur, doğru mu? Yazılımı atmadan önce bantlanacak diye anladım.

1 - Tonerin üzerindeki çipin üzeri bantlanacak.
    2 -http://hotfile.com/dl/78172625/58935f6/1660v30.zip.html indirip açıyoruz.
    3 - Çıkan menüde sağ taraftakini çalıştırılacak.
    4 - Bant sökülmeden kullanılacak.

Bir de "Toner sayaç" kısmını nereden görüyoruz onu anlamadım.

Olay sırasını tam anlamadan işlemi yapmak istemiyorum.
  • fireware denedim olmadı arkadaşlar.ml-1640 var bende. ilk dolumda yazmıştı ama bugün 2. dolumda yazmadı lanet şey. 25 liram boşa gitti. çipliymiş meret. hay buna çip koyanın.... diyorum akşamdan beri,delioldum bi de kafeye gidip 10 sayfa için 5 lira para bayıldım çıktıya!

ayrıca bantlayacağımız çip yazıcının çipi değil mi? arkadaşlar tonerin çipi demişler anlamadım? tonerde çip neredeki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTRiX

1660 modeli için Benim anladığım şudur, doğru mu? Yazılımı atmadan önce bantlanacak diye anladım.

1 - Tonerin üzerindeki çipin üzeri bantlanacak.
    2 -http://hotfile.com/dl/78172625/58935f6/1660v30.zip.html indirip açıyoruz.
    3 - Çıkan menüde sağ taraftakini çalıştırılacak.
    4 - Bant sökülmeden kullanılacak.

Bir de "Toner sayaç" kısmını nereden görüyoruz onu anlamadım.

Olay sırasını tam anlamadan işlemi yapmak istemiyorum.

Arkadaşım tam doğru anlamışsın
    toner sayaç kısmını ise açma kapama düğmesinin üstündeki düğmeye 5-6 saniye basılı tutarsan çıkan çıktıda kontrol edebilirsin.Selamlar

• programı çalıştırıp sağdakini tıkladığımızda system32/cmd.exe çıkıyor ve downloading diyor arkadaşlar...?
  • arkadaşlar sonunda yaptım:)) total page 2551 diyor onu sıfırlayabilirmiyiz
  • ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM LİNKTEKİ DOSYAYI ALDIM.
    Bende Samsung SCX-3200 yazıcı var hiçbir yerde reset yazılımı bulamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar benimde bir adet ml 1640 ım var.Yanlışlıkla yazıcının versiyonunu 96 ya yukselttim bunu nasıl 93 çevirecegim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
  • SAMSUNG SCX 4600 LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ yada
    BROTHER DCP 7030 LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ adlı yazıcıyı almayı düşünüyorum ben okadar çok çıktı almam belki ayda 200-300 ü bulmaz çıktı bana yardımcı olursanız sevinirim.arada kaldım bide brother ın teknik servisi çok yokmuş bide o kıllandırdı beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: kklion

SAMSUNG SCX 4600 LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ yada
    BROTHER DCP 7030 LAZER YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ adlı yazıcıyı almayı düşünüyorum ben okadar çok çıktı almam belki ayda 200-300 ü bulmaz çıktı bana yardımcı olursanız sevinirim.arada kaldım bide brother ın teknik servisi çok yokmuş bide o kıllandırdı beni

Arkadaşım 4600 alırsan onunda çalışan fıx dosyası var en azından dolumda problem yaşamazsın.Ancak teknik özellikler yedek parça vs bilemiyorum.Aramızda dolumcu teknik arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler..
  • tesekkürler yurdasal ama fix dosyası derken ne anlama geliyor beni aydınlatırsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kklion

tesekkürler yurdasal ama fix dosyası derken ne anlama geliyor beni aydınlatırsan sevinirim

1660 VE 1640 makineler gibi toneri yeniden doldurduğunda tekrar yazıcının çalışmasına olanak veren resmi firmware lerin hackerlar tarafından kırılmış firmwarelerini kastetmiştim.Selamlar
  • samsung scx 4623f reset programı lazım arklar yardımcı olurmusunz ?
  • teşekkürler yurdasal
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgel

samsung scx 4623f reset programı lazım arklar yardımcı olurmusunz ?

http://hotfile.com/dl/81460727/40688b8/FIX_SCX4623_V2.01.00.93.rar.html

Selamlar
  • saol kardeşim
  • arkadaşlar bu dediginiz yöntemleri... uygladım ve şuanda toneri doldurup koydum ve çıktı alıyorum sadece kırmızı olayı gitmiyor belkide toner tozum azdı ondandır önemli olan bu prgramın işe yaramasıydı şu anda çıktı aldıgıma göre sorun yk tşkr içn kayıt oldum çok sgln...
  • arkadaşlar o çip kaplosu dedignzde kardeşim sökmüş atmış. lk geldiginde ve bana bir problem çıkarmadı... bilgniz olsun
  • Değerli arkadaşlar;
    Samsung 1660 yazıcıyı yaklaşık 2 ay önce aldım ve toneri bitti. Aldığım yerden doldurttum fakat şöyle bir sorun yaşadım.
    Birincisi kartuşu doldurdukları halde kırmızı ışık yani toner bitti ışığı yanıp sönüyor. İkincisi bigisayarım da, masa üstü yani donmaya başladı. Zira yazıcıyla çıkan cd'deki programı kurmuştum. Sanırım ondan oluyor. Çünkü pc'yi kapattığımda o program kapatılıyor uyarısı geliyor hep.
    Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
    Yukarıda resetlemeyle ilgili şeyler okudum. Tavsiye eder misiniz? Bir kişi de resetlemenin bir defaya mahsus olabileceğini yazmış.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, İYİ BAYRAMLAR DİLERİM.
  • Selam, bende tonerlerimi kendim dolduruyorum, ayazshoptan aldığım samsung ve hp tozlardan memnunum, samsung tonerlerin dolum kapasiteleri için şunu eklemem gerekiyor, demo, starter veya başlangıç tonerleri denilen yazıcının içinden çıkan tonerlerin kapasitesi 50-60 gramdır. tonerde toz haznesinin içe doğru çukur olduğunu farkedersiniz. Ama orjinal veya muadil diye satılan tonerlerde aynı bölümün çukur değilde kabarık olduğunu belirtmek isterim. Daha fazla toz alır, bu da 90 gram civarındadır, dolayısıyla toner daha fazla baskı yapar.

Saygılar...

TORNİSTANBULLL
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.