Şimdi Ara

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
988
Cevap
20
Favori
367.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki düğmeye basıyorum ilk önce iki ışık yanıyo sonra hızlı yanıp sönmeye başlıyo programı çalıştırıyorum YEŞİL yanıyo ... bunu görünce tamam oldu dedim ama yazıcıyı açıp kapatınca yine aynı oluyo kırmızı yanıyo ve toner takılı değil diyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cahit2834 -- 2 Aralık 2010; 23:47:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurdasal1

quote:

Orijinalden alıntı: cahit2834

yukarda yazdığım sorunu çözemedim hala ilk başlarda cipi bantlamadan yapmıştım acaba ondan olabilirmi, nasıl çözebilirim fikri olan varmı. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Arkadaşım 2. bir yöntem olarak şunları uygula:Bilgisayara bağlı bütün diğer cihazları yazıcı haricinde çıkar.Bilgisayar açık ve yazıcı usb ye bağlı ve kapalı durumdayken üstteki açma ve bir üstündeki düğmeye aynı anda basılı tutarak aç üstteki ışıklar hızlıca yanıp sönmeye başlayana kadarda 2 tuşa basılı tutmaya devam devam et.Işıklar hızlı şekilde yanmaya başlayınca prg yi çalıştır.Ve neticeyi buraya yaz.Selamlar

yurdasal1 dostum aştın sen kendini

• aynı problem bende var 1.01.00.96 versiyonu bile indirdim eskiye dönerim tekrar diye artıkın eskiye de dönemiyorum :). cip felan takmışlardı ilk aldığımda, adamı aradım cipi değiştirmemiz gerek dedi pişkin pişkin kızdım arakasını açtım cipi de söktüm kısa devre yaparım diye o da yemedii
    valla artık beyinn şey oldu. bıraktım duruyor öle gözüme batarsa ki batıyo parcalamayı düşünüyorum. bi de elimde 4623 fn var kabus bitmedi demo toner bitince Allah sabır versin
  • Merhabalar ,

Ben çipi olmayan bir çok ürünün programlarını bedava olarakwww.ayazshop.com dan aldım ve gayet

güzel çalışıyor .Başka yerlerden 50 tl hatta 100 tl gibi fiyatlar istediler ama burdan bedava aldım .Belki

ihtiyacınız olur .
  • Arkadaşlar uyarıda bulunmak ihtiyacı hissettim.Foruma giren arkadaşların bence mutlaka önceki sayfaları okumaları gerekli çünkü çeşitli modellerin çeşitli firmware sürümleri paylaşımda.Foruma ilk gelen arkadaşlar önce mutlaka yazıcılarının modelini 1640.2240,1660 gibi belirleyip demo çıktısı ile firmware sürümünü öğrenmeleri gerekiyor.Kendi sürümleri sitede sunulandan daha alt sürümse yükleyebilirler.Eğer sürüm noları yüksekse bir sonraki firmware bekleyecekler.Çünkü özellikle Sansungla hackerlar arasında rekabet başladı tabi bu danışıklımı bilemiyorum.Yeni sürüm firmware samsung çıkardıkça hackerlar kırıyor önce yüksek fiyatla satıyor sonra kaçak olarak genel kullanıma sunuluyor.Örneğin bazı modellerin son cracklı sürümleri
    ML 1660/1665/1667 v30.

ML 1660/1665/1667 v33.

ML-1661 v35.

ML-1640 v96.

ML-2240 v96.

ML-1910/1915 v82.

ML-252X v54.

ML-252X v46.

ML-2580 v81.

Xerox 3140 v73.

Xerox 3155 v46.

Xerox 3160 v62.

SCX-4300 v1.23.

SCX-4300 v1.25.

SCX-3200/3205 v07.

Ne demek istediğimi herhalde anlatabilmişimdir.Selamlar

• bendeki iki yazıcıyıda vatandan aynı zamanda almıştım birinde oldu birinde olmadı bu versiyonları nereden görüyoruz acaba, bu olmayana yukardaki sorun yani bi çözüm bulabilen yok sanırım
  • burdaki ML 1660/1665/1667 v33. bu versiyonu nerde bulucaz benimki belki diğerini bu yüzden kabul etmiyordur, versiyonu bilmiyorum çıktı alamadığım için test sayfası çıkartıpta bulamıyorum yazdığına göre 33 versiyonunun da reset i var onu bulma şansımız varmı
    quote:

Orijinalden alıntı: yurdasal1

Arkadaşlar uyarıda bulunmak ihtiyacı hissettim.Foruma giren arkadaşların bence mutlaka önceki sayfaları okumaları gerekli çünkü çeşitli modellerin çeşitli firmware sürümleri paylaşımda.Foruma ilk gelen arkadaşlar önce mutlaka yazıcılarının modelini 1640.2240,1660 gibi belirleyip demo çıktısı ile firmware sürümünü öğrenmeleri gerekiyor.Kendi sürümleri sitede sunulandan daha alt sürümse yükleyebilirler.Eğer sürüm noları yüksekse bir sonraki firmware bekleyecekler.Çünkü özellikle Sansungla hackerlar arasında rekabet başladı tabi bu danışıklımı bilemiyorum.Yeni sürüm firmware samsung çıkardıkça hackerlar kırıyor önce yüksek fiyatla satıyor sonra kaçak olarak genel kullanıma sunuluyor.Örneğin bazı modellerin son cracklı sürümleri
    ML 1660/1665/1667 v30.

ML 1660/1665/1667 v33.

ML-1661 v35.

ML-1640 v96.

ML-2240 v96.

ML-1910/1915 v82.

ML-252X v54.

ML-252X v46.

ML-2580 v81.

Xerox 3140 v73.

Xerox 3155 v46.

Xerox 3160 v62.

SCX-4300 v1.23.

SCX-4300 v1.25.

SCX-3200/3205 v07.

Ne demek istediğimi herhalde anlatabilmişimdir.Selamlar

• yokmu atıaran yokmu başka çözüm önerisi olan veya elinde v33 crack olan, çok istiyorum heralde :)
  • ML-2580N yazıcısının firmware ine hiç bir yerde rastlamadım. Bilen varsa bildirebilir mi?
  • Arkadaşlar benim gibi 1.01.0096 versiyonu yükleyip makinesi hiçbir resetlemeye cevap vermeyenlere müjde,
    kaç gündür bulduğum bütün versiyonları denedim, samsung sitesinden son versiyonu geri alırım diyerek yüklemiştim geri de alınmıyodu artıkın makineyi açtım kısa devre için olmadı makinemi parçalamayı düşünürkenhttp://forum.doktortusz.pl/index.php?/files/file/145-ml-164016411645-alternatywny-firmware/ sitesinden FIX_ML1640_V1010096.fls buldum. yazılımı attım ışık herzamankinden farklı sarıya döndü kısa süre sonra kapandı tekrar açıldı. toner uyarısı verdi. makineyi kapattım toner chipini bantladım açtım veee yeşil ben yaptım olduu:)

Os Versiyon 1.01.0096(f) gözüküyor %100

Umarım benim durumumda olanların işine yarar
    kabus bitti saygılarımla

• selam ,

bu model için samsung magic toz diye geçen tozu alıcaksın hadi bi kıyak yapayım direk linkini veriyim sana

http://www.ayazshop.com/urun/toz-samsung-magic-1-kg_939710.aspx?CatID=6657

bu tozla yaklaşık 7-8 kez dolum yapabilirsin sonuna kadar bitiriyor tozu atık nerdeyse yok hadi kolay gelsin.
  • ml1660 için baka bir çzüm yolu olan varmı arkadaşlar , denediklerim tüm yazılımları atınca kırmızı yeşil hızlı yanıp sönüyo-- Makineyi iki tuşa basıp açarsam yazılımı ondan sonra atarsam yeşil yanıyo ama makinayı kapatıp açınca eski haline dönüyo,- toner komple bitik olduğundan versiyonu tam bilmiyorum. (artık makina çöp diye geçirmeye başladım içimden :( )
  • quote:

ml1660 için baka bir çzüm yolu olan varmı arkadaşlar , denediklerim tüm yazılımları atınca kırmızı yeşil hızlı yanıp sönüyo-- Makineyi iki tuşa basıp açarsam yazılımı ondan sonra atarsam yeşil yanıyo ama makinayı kapatıp açınca eski haline dönüyo,- toner komple bitik olduğundan versiyonu tam bilmiyorum. (artık makina çöp diye geçirmeye başladım içimden :( )

tonerin yan tarafındaki çipi söktünüzmü veya üzerine bant çektinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool111

quote:

ml1660 için baka bir çzüm yolu olan varmı arkadaşlar , denediklerim tüm yazılımları atınca kırmızı yeşil hızlı yanıp sönüyo-- Makineyi iki tuşa basıp açarsam yazılımı ondan sonra atarsam yeşil yanıyo ama makinayı kapatıp açınca eski haline dönüyo,- toner komple bitik olduğundan versiyonu tam bilmiyorum. (artık makina çöp diye geçirmeye başladım içimden :( )

tonerin yan tarafındaki çipi söktünüzmü veya üzerine bant çektinizmi

arkadaşım bende de aynı sorun var bantladım sadece bant kalsın sorun çözüldü :)

• bantlı bantı sökmedim ama değişen bişey olmuyo
  • quote:

Bu gün dolu bir tonerde denedim dolu toneri takınca çalışıyo ama üstteki tuşa basılı tutunca sürümünün yazdığı sayfayı çıkartmıyo, yazılımı karıştı sanırım, sonra bantlı toneri takıp yine ayazılımı atmayı denedim ama olmadı yine kımızı yeşil hızlı hızlı yanmaya başlıyo

bitürlü halledemedim yani
  • slm arkadaşalar.... samsung ml-2580n reset atma proğramı olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochzeyn

slm arkadaşalar.... samsung ml-2580n reset atma proğramı olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.....

Selamlar

http://hotfile.com/dl/89263566/232cd46/FIX_ML-2580_1010079.rar.html

• Selamlar,
    SCX-4300 version 1.23 yazılımı olan var mı?
  • yurdasal1 tşkler....
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.